QUOTE(yuki @ 2011 02 07, 12:54)
ar 10 metų electrolux'ui clario įmanoma pritaikyti pagrindinį antgalį? apžiūrėjau ergomini kolekciją, tai jis beveik identiškas savo išvaizda, gal tiktų ir senukui clario? kur ieškoti, kiek kainuotų?
kreipkitės į Electrolux serviso aptarnavimo centrus, turėtų manau užsakyti ir pristatyti. Kainuos gal keliasdešimt litų. Šiaip turėtų tikti, nes tvirtinimas berods tas pats (bet negarantuoju). Manau servise galės patikrint ar vieno modelio (senojo) tvirtinimas tinka naujo (ergomini) modelio antgaliams.
QUOTE(ukutis @ 2011 02 08, 14:46)
Sveiki,
Skubiai reikia siurblio, kuris:
1. gerai siurbtų - laminatą, plyteles
2. gerai siurbtų - čiužinius, minkštus baldus
3. Hepa filtras būtinas (yra alergiškų)
4. Pageidautina su dulkių surinkimo maišeliais, kurie sandariai užsidaro prieš juos išimant
5. Sandarus korpusas.
6. Tylus.
7. Geriau lengvesnis.
Kilimų nėra. Augintinių nėra.
Kitas variantas Electrolux. Tik, va kurį rinktis, kad nepermokėti?
Kaip suprantu Hepa13 filtras geriau nei Hepa12.
Tokius turi tik "UltraOne" serija.
Laminatui ir plytelėms turbūt reiktų "Dust Magnet" antgalio.
O čiužiniams ir baldams Turbo antgalio.
Ar paprastai šie antgaliai būna kartu su siurbliu, ar jie perkami atskirai?
Jei siurblyje numatytas Hepa12 filtras, ar ji galima laisvai pakeisti į Hepa13?
jei reikia valyti baldus, geriausiai rinktis ZXM7030, kuris turi specialų antgalį baldų apmušalams valyti, plius turi plaunamą hepa H12 filtrą, atskirą antgalį parketui. Bet šiaip lygioms grindims užtektų siurblio su Dust Magnet antgaliu - pvz. ZE330B serijos, kuris yra pakankamai mažas ir ergonomiškas, su neplaunamu hepa H12 (po ~metų reikės keisti) ir Dust Magnet, plius kaina apie 400. Hepa H12 be problemų galima pakeisti į plaunamą hepa H13, kuris kainuoja atskirai perkant 43 lt. praktiškai visose parduotuvėse. Dar yra variantas ZE346, šiek tiek brangesnis, bet iškart su plaunamu Hepa H12 filtru. O Hepa H12 filtravimo tikrai turėtų pakakti.
Tylūs būtų Ultraone arba Ultrasilencer serijos (68-71 dB), bet jie neturi "dust magnet" antgalio. ZXM7030 ir ZE330B triukšmingumai 78 dB, dar visai geri sakyčiau. Dėl lengvumo tai paprasta - kuo siurblys tylesnis, tuo jis sunkesnis (dėl papildomos garso izoliacijos), tai "lengvas ir tylus" nelabai įmanomas variantas

O šiaip dauguma įprastų siurblių sveria apie 7 kg, tylesnieji apie 8-9 kg, tai ne toks jau ir didelis skirtumas svoriuose kad ir kurį paimti.
QUOTE(KriuKriu @ 2011 02 12, 12:51)
O kuris Electrolux antgalis geresnis: "Dust magnet" ar "Aeropro"? Vienu atveju jei naudotumem laminatui, o kitu - kilimams.
Ir kaip tie Electrolux Ultraone siurbliai? Ar verta kreipt demesi?
O "Maximus" siurbliai nepersunkus? Kiek skaitau, sveria 9 kg.
Vis dar neissirenku normalaus siurblio
Man labiau patinka "dust magnet", ant laminato jam lygių nėra, bet ir kilimus moka valyti.
Ultraone surbliai man nelabai - sunkoki ir pakankamai gremėzdiški, plius kaina gan didelė.
Maximus svoris tikrai ne 9 kg

Aš kiek radau info, tai 7-7,4 kg - tai visai įprastas svoris. Ir dar turi viską ko tik gali prireikti
QUOTE(msn29 @ 2011 02 12, 20:01)
Paprastai gamintojai perka geros kokybės formos. Ir gaminiai iš konvejerio išeina geros kokybės. Problemos prasideda po kiek laiko, dėl to kad plastmasė amorfinis, nestabilus dalykas. Pasiekti plastmasės stabilumo sudėtinga net ir geram gamintojui. Net ir iš vienos partijos, vieno gamintojo gali būti kokybišku korpusu ir tu, kurie su laiku pradės leisti orą. Todėl atsakydama į ši klausima teigiamai ar neigiamai žmogus nesupranta reikalą arba tiesiog mieluoja, žinodama kad patikrinti to neįmanoma.
Galiu suklysti dėl konkretaus gamintojo, bet taip pasaulyje yra tam tikros taisyklės. Įprastiems siurbliams skiriami H13 filtrai, nes po
vienos valymo pakopos lieka pakankamai daug dulkių ir jie greitai užsikimšą filtrą, o H13 kelis kart atsparesnis užkimšimui, nes dideli dalį dulkių praleidžia kiaurai. H12 naudojami reklamai, kad parodyti kaip švariai siurbia gaminys, bet iš karto paruošiami H13 filtrai tolimesniam darbui. Kitas reikalas
multicikloniniai siurbliai. Ten oras prieš filtrą praeina
keletą valymo pakopų ir išsivalo iki tokio švarumo lygio, kad statyti H13 filtrą jau nebelieka prasmės, todėl jų tokiems siurbliams gali būti negaminama.
nusišnekėjimo čempionas msn29 grįžo, valio!
kalbant apie plastmases viskas yra daug paprasčiau - tiesiog kai kurie siurbliai jau visiškai nauji būna klebančiom ir nesandariom dalim, todėl didžiąją dalį dulkių praleidžia ne per filtrus, o per korpuso sujungimu ar ratukus, ir tam nereikia laukti kelių metų, užtenka įjungti parduotuvėje ir apčiupinėti šonus/ratukus ir pajausit pro kur oras švilpia lauk.
Nežinau kaip pasaulyje, bet Lietuvoje tai dauguma siurblių būna su hepa H12 filtrais, ir vietoj jų be problemų galima įdėti hepa H13 filtrą, įsigijus atskirai. Apie tai, kad "H13 yra atsparesnis užkimšimui nes dalį dulkių praleidžia kiaurai" tai čia jau išvis garantuotas "metų nusišnekėjimo" prizas

Kaip gali aukštesnės filtravimo klasės filtras būti atsparesnis užsikimšimui?
Esmė yra smulkiausių dalelių (kurių net plika akimi nematome) filtravimas, nes jos yra kenksmingiausios organizmui, ir jokios multicikloninių siurblių pakopos (ar vandens filtrai) tų dalelių nesulaikys, jos pereina kiaurai. Čia galima eilinį kartą nusistebėt kaip lietuviams patinka siurbliai su vandens filtrais, nes "vaje kiek daug nešvarumų sulaiko, koks nešvarus vanduo!" - o iš tikro sulaiko tik pačias stambiausias daleles ir purvus, kuriuos lygiai taip pat kvėpuojant sulaikytų natūralus žmogaus oro filtras - nosies šnervės

O paprastame siurblyje su s-bag maišeliu jau 99,5% nešvarumų yra sulaikoma maišelyje - ne mažiau nei tose keliose multicikloninio siurblio pakopose ar su vandens filtru - o tada smulkiausios ir kenksmingiausios dalelės sulaikomos hepa filtre (aišku, jei tai geras hepa filtras, o ne tik jo niekam tikusi imitacija, kaip pvz. samsung siurbliuose). msn29, sėsk, du.