QUOTE(sraige skuba @ 2010 04 06, 15:29)
esu dirbusi su jaunais narkomanais iš reabilitacijos centro. Visi jie pradėjo nuo žolės. Tai jokiu būdu nereiškia, kad jei jau pradėjai rūkyti žolę, būtinai pereisi prie stipresnių, bet tikimybė tikrai padidėja ir, jei žmogus linkęs į priklausomybes, geriau neprasidėt su jokiais narkotikais (kaip ir alkoholiu, cigaretėmis, lošimais, vaistais ir t.t).
Priklauso dar ir nuo to, kokio laipsnio žolininkas - jei suki žolytę kasdien, tikėtina, kad savaitgalio vakarėliui užsinorėsi kažko stipresnio. Iš "ratus" vartojančių irgi ne visi degraduoja iki švirkšto, bet rizika didesnė. Svarbiausia, pajaust ribą, kada pasakyt stop potyrių ieškojimams. Deja, tas pavyksta ne visiems.
O temos autorei siūlau per daug nepergyventi dėl tos žolės. Man, nerūkančiai, nesinori, kad vyras ir paprastas cigaretės rūkytų, nuodytų save. Bet čia jo reikalas, manęs tiesiogiai neliečiantis (bent jau trumpuoju laikotarpiu), tai ir neprotestuoju. Va jeigu pradėtų koksą uostyt, gert kaip kiaulė, daiktus iš namų nešt, tada tikrai nesitaikstyčiau su nuolatiniu apsvaigimu.
Nesutikciau su paryskinta vieta.Didziausia kasdieniniu zolininku problema-stipri psichologine priklausomybe,didele apatija,stiproka paranoja.Tai,beabejo,labai kenkia socialiniam gyvenimui.Del ieskojimu stipriau-kas iesko,tas ir be zoles, susiras.O priklausomybininkus (losejus,rukorius,narkomanus,alkoholikus) jungia vienintelis paprastas dalykas-valios nebuvimas
Savo kelyje galim sutikti daug neadekvačių žmonių. Labai linkiu nesigadinti nuotaikos dėl to - tiesiog prisiminkit, kad tuos žmones tokiais pavertė aplinkybės, kurių jie nenugalėjo: alkoholis, narkotikai, stresas, nelaiminga santuoka, nekenčiamas darbas trisdešimt metų, ir t.t.