Įkraunama...
Įkraunama...

Žiniukas

Pasirinkome šią mokyklą ir esame labai patenkinti. Norėjome akademiškai stiprios aplinkos, aiškių taisyklių, mažos klasės- viską gauname. Per visą laiką nesu girdėjusi, jog vaikas sakytų, kad nenori eiti. Karantino metu susitvarkė puikiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tutsiupsi: 13 rugpjūčio 2021 - 09:50
Pasirinkome šią mokyklą ir esame labai patenkinti. Norėjome akademiškai stiprios aplinkos, aiškių taisyklių, mažos klasės, įkandamos kainos, patogios lokacijos- viską gauname.
Per visą laiką nesu girdėjusi, jog vaikas sakytų, kad nenori eiti. Dėl katalikybės griežtai nesutinku (ankstesnis postas), sakyčiau, atvirkščiai, stiprintina sritis. Dėl meno- yra būreliai dailės, muzikos.
Mums svarbiausi yra pagrindiniai dalykai- lietuvių, matematika, anglų, tad jie ten yra tikrai aukštame lygyje (gerokai lenkia kitas mokyklas). Karantino metu susitvarkė tikrai puikiai.
Vaikas atėjo skaitydamas skiemenimis, po pusmečio jau pasiekė įspūdingą rezultatą, dabar nuo knygų atplėšti negaliu.
Daug gero galiu pasakyti apie mokytojus, tikrai dirba daug, yra labai draugiški ( žinoma, yra viena kitą išimtis, bet kur jų nėra; gyvenime irgi ne visi viršininkai nuostabūs).
Minusai- sporto salė stokoja erdvės, bet vaikas išsisportuoja po pamokų, tragedijos nematau.

Atsakyti
Dirbau ten. Labai prasta patirtis.

Pridurčiau taip pat nesąžiningą darbo laiko apskaitą, kai valandos skirtos ruoštis pamokoms išnaudojamos bendruomeninei veiklai, o tada ruoštis pamokoms turi iš savo šeimos laiko. Taip pat nemokama už pavadavimą ir už auklėjamą klasę, nors jai reikia skirti tiek kontaktinio laiko - ryto ratas ir dienos užbaigimas, tiek ne kontaktinio pasiruošimo. Taip pat mokytojų asmeninės erdvės nebuvimas, nes net paverkti nėra kur, nes visur stiklas arba apskritai nėra sienų. Mokytojų pietų vieta - koridoriaus galas. Maisto pasišildyti nėra kur. Atokiai atsigerti kavos mokytojų kambaryje, per pietų pertrauką - draudžiama. Kalbėtis su kolegomis per pertrauką, ne apie orą, o būtent apie vaikus, ugdymą - taip pat - draudžiama. Žodžiu ne mokykla, o kalėjimas. Ypač vargšams mokytojams. Labai gaila ten dirbančių. O labiausiai gaila direktorių šeimynos, gyvenančios savo paraleliniame pasaulyje, negebančių adekvačiai reaguoti į aplinką.

Ir šiaip mokykla paversta ne į švietimo buveinę, o į vadovų psichologinių, sociopatinių problemų pasireiškimo arena.

Dauguma mokytojų - naujokai, nes tik jie dar pasimauna į šitas "ugdymo" pinkles. Mokytojų kaita irgi vyksta super greitai, nes labai retas, kuris gali ištverti tokias sąlygas.

Linkiu labai gerai pagalvoti tiek prieš vedant vaiką į šią mokyklą, tiek naujiems mokytojams ten darbinantis.

Atsakyti

Gerą dieną visiems forumo dalyviams,

Kurį laiką retkarčiais pasižiūrėdavome į šią pokalbių giją – natūralu, kad yra vienokių ir kitokių nuomonių be lūkesčių, natūralu, kad yra noras dalintis savo patirtimi. Ačiū ir mūsų kritikams, ačiū ir mūsų gynėjams. Įsitraukti į šią diskusiją paskatino Marijonu 978 prisistačiusio asmens komentaras, kuris įsivaizduojamą konstruktyvią kritiką maišo su purvo pylimu ant mūsų – mokyklos vadovų - asmeniškai. Mes niekada nežadėjome ir nežadame, kad mokytojai čia, užsidarę nuo vaikų, sėdės savo asmeninėse erdvėse ant sėdmaišių, gers kavą, aptarinės su kolegomis gyvenimo nutikimus ar, cituojant Marijoną, verks kampe. Prašau – bet po darbo ir ne mokyklos teritorijoje. Mūsų mokyklos kryptis: rūpintis visų pirma ne savimi, o vaikais, būti su jais - mokyti pamokų, bendrauti pertraukų metu. Mūsų įsitikinimu – mokytojas turi būti pavyzdys.

Mokyti, ugdyti vaikus nėra lengva – tam reikia pašaukimo. Deja, ne visiems jis yra duotas. Žinoma, mokytojų kaita vyksta – kaip ir kiekviename darbe. Tačiau, kaip galėjote sužinoti, mūsų mokykloje yra ir tokių pedagogų, kurie dirba čia daugiau nei dešimt metų, kurių netrikdo nei mūsų mokyklos šiuolaikiškas interjeras, nei darbo taisyklės.

Susitikdami su tėvais mes visada pabrėžiame, jog dėmesį skiriame kiekvienam vaikui ir mokytis čia tikrai reikia. Jei sieki išmokti. Tai nėra lengvas kelias, tačiau tikime ir žinome, kad mūsų netrukus penkiolikos metų sukaktį švęsianti mokykla mokinukams padeda tvirtą pagrindą po kojomis.

Geros vasaros linkėdama – pradinės mokyklos „Žiniukas” vadovė Ingrida Liubartaitė Ramanauskienė

Atsakyti