Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka-56

QUOTE(Tina* @ 2010 05 25, 07:47)
As tai DIREX naudoju, METOX gal veiksmingesni?

taip.
esu pasakojusi, kad pernai i kanu vazona isimete skruzdes - prakasiau duobute ir suberiau Mettox - padejo. laisciau kaip ir anksciau, t.y.su azotine trasa - kanoms ir margeniams priesskruzdeline chemija nepakenke niekuo.

QUOTE(jolaxus @ 2010 05 25, 13:47)

mano karališkos margutės šiemet elgiasi lygiai taip pat - išdygo ne visos, nežydėjo ir gan greitai nugelto. Tiesiog lauksiu kitų metų, žiūrėsiu kas bus, nes akivaizdu, kad žiema joms nebuvo palanki verysad.gif

na ir as ta pati pasakysiu. tik sudygo tai visos.
kai kurios taip greit nugelto, kad jau sodinau ju vieton jurginus. iskasiau marguciu gumbus, o tie tokiais slapalais lukstais puvekais apsikiaute, ir saknys prastos... tai nuemiau tuos puvekus iki baltuju lukstu, padejau dziovint.
kitas iskasiu irgi, tik siek tiek veliau. siaip visos jau nugelto. ne ju metai sad.gif

Smth1,
d.margutes, net jei visu groziu pasirodo - tai vis tiek po zydejimo diiiidelis sienas, labai didelis. as pasodinusi tarp bijunu - jie idealiai maskuoja, sulapoja butent margutems gelstant.
Lelijos (aukstos labai, ju ziedai virs bijunu lapijos islenda)) irgi tarp bijunu del tos pacios priezasties, nes leliju sienas man pats baisiausias.


Leliumai,
kokie geri rezultatai, ir matyti taip greit thumbup.gif

----------

As sekm pasodinau bordo kanas i vazonus - ju papedej tamsus margeniai ir geltonlape ipomeja, vazonai pilki cemento sp.- man jau dabar daigu stadijoj grazu, kad tik gerai augtu.. rolleyes.gif
ir balkona 3m3trus pasodinau - bus labai panasu kaip pernai, nespejo atsibosti smile.gif

o va antzemines vazonijos dar nepasodinau - ir augalus turiu kitokius nei pernai, reiks mastyt, ka prie ko... tik va laiko ner.
darzeliai iki siol nenuraveti, jau nekalbu apir dideli nora persodinet, o per velu jau.. na, ka nors vis tiek persodinsiu.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2010 05 25, 19:46)
O tu jas apibarstyk salietra ir supilk į maišą, labai greitai jos žūsta, o tada supilk į kompostinę, superinę trašą turėsi, kalcio šaltinis.

nukrito isganymas is Knifofijos lupu - man pernai kompostine pilna tu sliuzu buvo (tirstai), lipo ir lipo per sienas vidun.
As, prisiskaicius, kad i kompostine mesos nevalia - galvoju sh...., sugadino man tos padlos visa kompostine doh.gif , o cia mat kalcis lotuliukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Spurga577 @ 2010 05 25, 14:13)
Perkeliu čia...

Pagrindinė priežastis - vyrui patinka aiškios formos, formalus (gal kiek ir sterilus), miestietiškas - modernus stilius. O man - nelabai, plius namo stilius toks pietietiškas... Ieškau kompromiso ...

O šiaip, tai nuo pietų iki vakaro plieskia saulė, o tas kairys kraštas - miegamas... Tai vasarą žiauriai prikaitina.

Plius nelabai išeina ir užuolaidas atitraukti, nes visas kiemas ne tik kaimynams kaip ant delno, bet ir visi mato nuo pagrindinio kelio. Jei įsivaizduoti pagal nuotrauką, tai už nugaros tuščias sklypas (todėl nėra rimtos tvoros), o dar toliau - viena iš pagrindinių kaimo gatvių.

Prie miestietiško-modernaus stiliaus tas namas atrodys nykiai, skurdžiai. Neduokdie dar koks defektėlis atsiras dažų, tai išvis pijokų namas bus smile.gif O va jei pietietiškai ir toliau kursit turėtų super atrodyt. Dėl šešėlinio medžio tai labai suprantu, man kai kuriuos langus irgi norisi prisidengt nuo saulės. Bet pažiūrėkit toliau į ateitį, nei 10 metų, nepasodinkit per arti. Galima ir labiau aukštaūgius rinktis, tik toliau sodinti. Kuo aukštesnis, tuo iš toliau šešėlį mes. Na aš tai dabar tik apie robiniją Frisia mąstau, kiti medžiai man negroja doh.gif Bet jei apie ją, tai mes šviesų šešėlį, o langų gal ir neverta labai užsitamsint, tiesioginę saulę vis tiek sulaikys.

QUOTE(bitule @ 2010 05 25, 20:51)
Mmdaaaa  mastau.gif leliumai kaip visada savo stiliuje  thumbup.gif  tikra augalynų planavimo mikrochirurgija  bigsmile.gif

Labai dėkoju  aciuks.gif tikrai gera mintis  4u.gif . O kažin kaip su kvapais? Vistik desėtkas kilogramų pūvančios mėsos  g.gif

Taigi, o tu dar skundies, kad žodžiais išsireikšt sunku, tiksliau gi ir nepasakysi apie leliumai stilių.
Leliumai, labai gražu, jau tavo darbas duoda vaisių (ne tik vaiko žodyne atsispindinčių) thumbup.gif

Aš kartais surinkusi druskytės pabarstau, na „ant puslitrio“ sraigių kokią pusę saujos. Tai ar tokį sūroką reikalą galima į kompostą, ar jau druskos per daug? Kvapelis, tiesa, nekoks būna, betgi komposte galima ant viršaus pridengt kokia velėna, permaišyt su kitu turiniu.
Atsakyti
Leliumai, matai, kaip viskas greitai auga! Nespesi nei pamatyti...

Man tas baltumas lanksvu ir alyvu irgi per daug rezia aki wink.gif .
Atsakyti
Įkeliu iš praeitos temos, gal ir šioje pravers wink.gif

Štai sąrašėlis pagalbinių klausimų toms, kurios nori forumo pagalbos/patarimų/kritikos savo aplinkos apželdinimo klausimais. Geriausia, kad klausdamos patarimo aprašytumėt savo turimą situaciją pasiremdamos žemiau išvardintais punktais:
1. Norimo apsodinti plotelio dydis, pasaulio pusė (pietūs, rytai, etc.), santykis su bendru sklypu.
2. Kitos dalies stilius, t.y. prie kokių augalų , pastatų ir pan turės derintis.
3. Artimiausi augalai/pastatai, galintys užstoti šviesą sodinamiems, paimti maisto medžiagas ar kitaip įtakoti.
4. Žemė, jei ypatinga - pvz. l.skurdi, rūgšti, visiškas molis etc.
5. Pageidaujami ten augalai, sodinamo plotelio/augalų funkcija (pvz., užstoti vaizdą, kvepėti, žydėti etc.).
6. Paties autoriaus kūrybiniai pamąstymai ta tema (na kad ne visai „ant tuščios vietos“ siūlyti, apie žmogaus stilių ir simpatijas suprasti).
7. Plotelio/aplinkos nuotrauka (-os) - labai pageidautina ir padėtų kitiems geriau matyti vietą.
8. Pasistenkite patarimo klausti iš anksto, kad liktų laiko atsakyti ir jums suvirškinti informaciją, galiausiai augalus įsigyti. „Rytoj turiu sodinti, ką nors patarkit“ - neišdegs..
9. Forumo dalyvės neprivalo jums patarinėti. Gali norėti/nenorėti/neturėti laiko ar minčių it pan.
10. Jei negavote atsakymo skaitykite 9 punktą.


Beje, tai neprivaloma ir nereikia stengtis atsakyti į viską, bet kuo daugiau info nurodysit, tuo išsamesnį atsakymą gausit mirksiukas.gif

Atsakyti
salietra...?mesa...?labai jau desrom pakvipo... smile.gif smile.gif smile.gif
Atsakyti
QUOTE(bitule @ 2010 05 25, 21:51)
Mmdaaaa  mastau.gif leliumai kaip visada savo stiliuje  thumbup.gif  tikra augalynų planavimo mikrochirurgija  bigsmile.gif
Bet man vistik atrodo, kad ten gal labiau violetinė alyva žiūrėtųsi  blush2.gif per daug baltumo vienoj krūvoj. Arba koks žalias intarpas (gal žydintis antro piko metu) tarp lanksvų ir alyvos, kad šiek tiek tą žydėjimą praskiestų  blush2.gif
Gėlynų foto - grožis ir gėris neeilinis, o būsimas žvirgždo takelis išvis maloniai nuteikia gomurį  wub.gif  aš niekaip nesugebėčiau tokios idėjos prastumti savo šeimos taryboje...
Tik vėl pabūsiu bjauri user posted image , bet pasilieku prie nuomonės, kad dvi 'Nidiformis' tai vietai bus per daug  blush2.gif Jau po poros metų lanksvai gali tapti ankštoka.


pas mane labai panasus derinys kaip pas leliumai-lanksvos,exochorda dar melsves ( zalios baltais pakrastelias) ir baltos mazauges tulpes,zydres ax.gif Galiu pasakyt,grazu,bet galiausiai gavos nuobodoka-labai apsidziaugiau,kai netiketai islindo bent viena alyvine tulpe-matyt svogunelis buvo pasiklydes rolleyes.gif

lanksvas as irgi sugrudau blush2.gif ,tai dabar apgeniu ir tiek-kol jos zydi ,is miego salia bunda hortenzijos,jas pridengia,
kai nuzydi-snait per kelias sakeles ir viskas,hortenzijos jau buna pakankamai paauge wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rozamunda: 26 gegužės 2010 - 05:47
[sveikos,praitoj temoj kaskuri rase kad i kurmio landa mete silke, o ar toji neakenks mano rododendrui? g.gif turiu landa israusta taip kad matosi rododendro saknys zemeje unsure.gif jokiu tepaluotu medziagu nesiryztu mesti nes bijau del augaliuku .
bandysiu gal serenciais apsodint dar.
Atsakyti
QUOTE(isabelaa @ 2010 05 26, 09:12)
[sveikos,praitoj temoj kaskuri rase kad i kurmio landa mete  silke, o ar toji neakenks mano rododendrui?  g.gif  turiu landa israusta taip kad matosi rododendro saknys zemeje  unsure.gif  jokiu tepaluotu  medziagu nesiryztu mesti nes bijau del augaliuku .
bandysiu gal serenciais apsodint dar.


O tai tu neuzkasei tu saknu? O kitu landu, be sitos nera?
Serenciai tai kaip cia pasakius..beveik kaip uzkalbejimas padeda.
Atsakyti
Ačiū, Tina*, smth1, bitule, rokoko, zmogs už pastangų įvertinimą.
Bitule, vida777, rozamunda esu Jums labai dėkinga už pastebėjimus 4u.gif
- žvilgsnis iš šono paskatina ir pačiai pažvelgti kitu kampu smile.gif

Pamąstysiu apie baltos paįvairinimą - patiko rozamundos mintis pridėt kad ir violetinių žiedų, kurie būtų tam kampeliui kaip taškai ant i. Kadangi dabar esu apžavėta česnakais, jau pradedu matyt ten iškeltas jų galvas lotuliukas.gif Ir matyt reiktų dar kažko žemėlesnio, jų gelstantiems lapams užmaskuot. Nors gal pačios lanksvos pridengtų g.gif
QUOTE(vida777 @ 2010 05 26, 00:01)
matai, kaip viskas greitai auga! Nespesi nei pamatyti...

žoliniai kilimai taip - auga greitai. Sumedėjusių teks palūkėt ilgėliau. Tada pasimatys kiek nueita keliais, o kiek klystkeliais tongue.gif
QUOTE(bitule @ 2010 05 25, 21:51)
pasilieku prie nuomonės, kad dvi 'Nidiformis' tai vietai bus per daug  blush2.gif Jau po poros metų lanksvai gali tapti ankštoka.

net pamatuot atstumų nuėjau lotuliukas.gif Tarp lizdinių eglučių 0,8m, lanksva per 0,75m. Tu teisi, ankštoka.
QUOTE(rozamunda @ 2010 05 26, 06:44)
lanksvas as irgi sugrudau blush2.gif

pas mane lanksvos kaip ir nesugrūstos - kas 1,75m.

Atsakyti
QUOTE(leliumai @ 2010 05 26, 09:07)
Tada pasimatys kiek nueita keliais...

is pradziu pamaniau, kad taip reikia kirciuoti biggrin.gif .

Sumedejusiu belaukiant, juk daug grozio ir gyvumo aplinkai suteikia ir zoliniai, vijokliai bei kiliminiai, ar ne ?
Atsakyti
QUOTE(vida777 @ 2010 05 26, 10:54)
Sumedejusiu belaukiant, juk daug grozio ir gyvumo aplinkai suteikia ir zoliniai, vijokliai  bei kiliminiai, ar ne ?

taip, suteikia smile.gif
Atsakyti