Įkraunama...
Įkraunama...

Puošiame balkonus

QUOTE(Violeta* @ 2011 01 11, 09:04)
Gražu, ale man visi akyse stovi vandens kibirai blush2.gif ..Surfinijos, petunijos, lobelijos, bakopos - vandens siurbikai...Tokia vasarą kaip praėjusi, reiktų jei toks lovelis pietinėj pusėj, ko gero, liet du kartus paroje..Išvyksti, tarkim, kokiam ilgam savaitgaliui svetur - lovelis virsta šienu..

Derinys šiaip gražus, bet aš vis orientuojuosi ant sausrą pakenčiančių augaliukų, taigi pelargonijos čia nr.1. ..Nes kitu atveju tai galvos skausmas - vis bijaisi rast gėlės nudžiūvusias, o keliaut irgi mėgstu..


Nerealiai grazios lobelijos, tik kai kurie ju kupstai kazkodel nezydejo per visa vasara, kazkaip sienu pavirto - idomu, kodel? g.gif
Atsakyti
po gal kas gali pasakytikuo skiriasi pelargonijos: juostuota, svyranti ir kt g.gif kurios tinkamos i vazonelius? blush2.gif
Atsakyti
Jetau jetau kaip jau noriu sodinti/daiginti gėlytes doh.gif doh.gif doh.gif

Gera mintis daigams tortines plastmasines, gaila, kad jų neturiu išsaugojusi ax.gif
O šiaip daigines uždengiate maišeliu parastu ar irgi kaip gudriai? cool.gif
Atsakyti
QUOTE(eLaura @ 2011 01 11, 15:44)
Nerealiai grazios lobelijos, tik kai kurie ju kupstai kazkodel nezydejo per visa vasara, kazkaip sienu pavirto - idomu, kodel? g.gif

todėl kad kurią nors dieną perdžiuvo ir viskas, kaput. nebeatsigauna o virsta šienu. net ir vėliau, želia nauji daigeliai, o seni - šienas ir viskas. jei jau virto šienu, tai verta viską nukirpt ir laikyt kur ne ant akių - rudeniop naujai atžels. aš savo praėjusiais metais išmečiau, o kaimynai mačiau ne. tai rudenį gražiai vėl kupsteliai nedideli buvo susiformavę.

čia mano derinys su lakišium smile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(anikita @ 2011 01 11, 15:18)
po gal kas gali pasakytikuo skiriasi pelargonijos: juostuota, svyranti ir kt g.gif  kurios tinkamos i vazonelius? blush2.gif



Į vazonus abi rūšys tinka. Svyrančios ir yra svyrančios - kaip vijokliniai augalai, svyra žemyn.. Juostotosios dar kitaip vadinamos kompaktinėmis dėl kompaktiškos apimties - auga krūmeliais, kereliais, ir ne svyra, o stiebiasi aukštyn. Dar skiriasi lapai, ir šiek tiek žiedai. Daugiau info pelargonijų temoje yra.
Atsakyti
QUOTE(Partizanė @ 2011 01 11, 18:12)
čia mano derinys su lakišium

Mmmm geltona ir mėlyna rolleyes.gif Kaip gražu thumbup.gif
Atsakyti
aš tai noriu į tokią didelę klombą sukomponuoti kažkokią gražią derančią kompoziciją su įvairiom gėlėm. na, gal kažkaip viduryje kompaktinės pelargojinos, šonuose - bakopos, tarpuose šlamutis ar kaip jis ten... galvojų ką kaip suderint. gal kas turite kokių foto? 4u.gif
Atsakyti
Hmmm...pelargonijos vandens daug nemėgsta, bakopos/ lobelijos mėgsta ir net labai..Komponuojant gėles pirmiausia reiktų išsirinkt augalus su vienodais šilumos, drėgmės, šviesos poreikiais...Pvz, pelargonija yra dėkinga gėlė - augs šviesoj, kaitroj, pakels ilgalaikę sausrą, tai saulę mylinčios gėlės, nuo didelės drėgmes jos gali susirgt puviniu. Tos, kurioms reikia daugiau šešėlio nei saulės ir daug drėgmės - tokiose sąlygose kur klestės pelargonijos, vargs ir skurs. Be abejonės, šie teiginiai ne kategoriški - galima atskirai izoliuot šaknis, galima lovelius statyt kur šiaurės rytuose ir daugmaž tenkint įv. gėlių poreikius...

Pirmiausia, reiktų galvot apie vietą, kur bus gėlės - kokia ten saulė, kiek ji būna, kokie vėjai, kas dar ten yra per sąlygos, tarkim, užuovėja kokia yra ar nėr - plikas vėjas, gėlės bus ant žemės ar pakabintos, balkonas stiklintas ar ne ir etc. Įsivertinate savo gyvenimo būdą - daug keliaujate vasarą, ar galėsit lieti kasdien? Ko tikitės - žiedų iki šalnų, ar gėlių kaskadų tik šiltuoju periodu? tada galvoja apie norimas spalvas, o tada jau galima siūlyti ir augalus atitinkamai vietai ir jos sąlygoms - va tada kompozija bus graži ir patvari, ne vienadienė.

Klombai geriausia turėt tokius ilgamečius lapinius augalus, kurie ilgai dekoratyvūs, o į tarpus kišt vienametes - jos nužydi, keičiam kitom...Tada lengva derint spalvas vietas, pasiskaičiuot augalus ir t.t.

Turint išskirtinai mėgstamas gėlės galima dėliot ir nuo kito galo - tada jau prie jų galima kažką galvot kas tinka spalviškai ir t.t....bet aš laikaus nuomonės, kad visgi nuo vietos viskas priklauso - lietingą vasarą pelargonijos gali būt nudaužytos ir supūdytos, surfinijos vieną dieną gali būt GROŽIS, be po audros - skurliai, - po kokia pastoge to išvengtumėt.. ir krūvos kitų pvz yra, ale...aš apie gėlės kalbėdama saiko nejaučiu doh.gif

vakare įmesiu nuotraukų smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Violeta*: 12 sausio 2011 - 15:02
Violeta thumbup.gif
Atsakyti
Jo..akivaizdu kad mum iki Violetos ismanymo apie gelininkystes uki beveik kaip iki menulio blink.gif thumbup.gif as ir planuoju daryti vazonus ir etc,,kazka derinti bet nemoku blush2.gif
pernai sodinau tik atskiras geles petunijas surfinijas..jokiu miksu nedariau..o dabar noretusi kazkokias geles miksuoti, tai gal visgi galetu kas patart kas su kuo tinka? blush2.gif blush2.gif tokiom zaliom zaliom kaip as blush2.gif
lakisiu plius lobelija, ka dar galima jiem i kompanija?
Kas margeniui geras kompanijonas?
Kokios geles tiktu vejuotoje vietoje? tiesiog viduri sklypo,,ten gana vejuota..turim kelma toki nemaza..ant jo noreciau patupdyt vazona..tik ko i ji prisodinti..kad nei lietus laabi nekapotu nei vejas neistarsytu g.gif
oi kiek klausimu,,na tikrai tokia vista jauciuosi blush2.gif
Atsakyti
na nereik taip savęs peikti,gyveni ir mokaisi smile.gif Jei vienais metais kažkas nepasisekė,žinosi, ir kitąmet tų klaidų nekartosi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2011 01 09, 10:12)
reiskia reikia dar anksciau nei jus sejote  g.gif manau gerai, kad taip anksti susiruosiau.  rolleyes.gif

Šiaip tai dar ankstoka ax.gif kadangi saulės nėra,daigai išstyps,bus gležni ir lepūs.

QUOTE(Violeta* @ 2011 01 10, 08:15)
taip labai norisi kvapų - taigi pirkau dviragės leukonijos sėklų,

Leukonija vakaro gėris,ypač jei jų daug vienoje vietoje smile.gif Dar vakarais labai kvepia žydintis tabakas,tik bėda,kad į lovelį jo nelabai pasodinsi,pakankamai aukštas apie 30cm) ,bet kaip jį mėgsta bitės ir drugeliai wub.gif

QUOTE(eliss @ 2011 01 10, 10:30)
Dar gan atsparios yra sanvitalijos,tokios mažos geltonos ramunytės,jos vijoklinės yra.
Ar žadat kobėjas į vazonėlius sodint,ne į žemę? g.gif Jos yra tarsi Džeko pupa biggrin.gif ,tai neįsivaizduoju jų vazone

Gražu sanvitalijos,tarsi mažos saulėgražos,bet žiedus krauna ant jaunų ūgli,tai reikėtų kartais ją pagenėti,kad ilgiau žydėtų. O kobėja galima sodinti ir į vazoną,bet didelį.Ir vietos balkone joms reiktų nemažai.Mačiau pas vieną moterį tokį variantą.Užaugo praktiškai siena smile.gif

QUOTE(jediara @ 2011 01 10, 19:06)
Lobelijas vis pirkdavau daigeliais, gal šiemet reikėtų bandyti iš sėklų auginti unsure.gif

Bet ar ne paprasčiau jų nusipirkti,kai daigeliai tokie mažučiai...pikiuot sunku juos,vieną kartą žaidžiau,daugiau nebenoriu unsure.gif

QUOTE(Partizanė @ 2011 01 11, 17:12)
čia mano derinys su lakišium smile.gif

Labai gražu wub.gif


Pas mane šiemet labai daug pelargonijų,turėsiu darbelio persodinėt...tarpkitko visai gražiai žiūrisi su jomis šliaužianti Šilingė ir drėgmės santykis panašus. Dar labai patiko bulvinė Ipomėja dėl savo nerealios lapų spalvos ir formos,bet pernai pagailėjau pinigų suaugusiam augalui nusipirkt blush2.gif gal reiktų bandyt pačiai bulvę daigint smile.gif Kogero nebloga alternatyva jai yra mums įprastas ir žinomas margenis,lapų margumas būna įspudinagas. ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo @asta: 12 sausio 2011 - 17:35