Įkraunama...
Įkraunama...

Emancipacija nuo religijos 2

QUOTE(e_vaida @ 2010 07 05, 12:30)
Jus tikiuos suprantate kad savokos Tikejimas ir Katalikiskas Tikejimas yra skirtingos?

Parašyti jie skirtingai. Bet abu jie yra begaliniai. g.gif
Atsakyti
Per daug nesigilinu i jūsų diskusija, tad užduot noriu paviršutinišką klausima ax.gif
Kaip del Giodelio teoremos? Ji sako, kad kiekvienai baigtinei aksiomų aibei egzistuoja teiginių, kurie yra teisingi, bet neįrodomi. Vadinasi, jais reikia tikėti ??? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2010 07 05, 14:44)
Parašyti jie skirtingai. Bet abu jie yra begaliniaig.gif

Begaliniai tikejimai? Jus suprantate ka pati parasete? Joks tikejimas (cia sia savoka naudoju religijos prasme) nera begalinis - bet koki is ju riboja atitinkamos nuostatos, dogmos, reikalavimai.
Jei savoka naudojot tikejimo gilumui apibrezt - ji neturi prasmes. Tikejimas gali but gilus ar nelabai, tvirtas ar nelabai, pagristas ar nelabai. Bet begalinis?

Papildyta:
QUOTE(skristi @ 2010 07 05, 14:44)
Per daug nesigilinu i jūsų diskusija, tad užduot noriu paviršutinišką klausima  ax.gif
Kaip del Giodelio teoremos? Ji sako, kad kiekvienai baigtinei aksiomų aibei egzistuoja teiginių, kurie yra teisingi, bet neįrodomi. Vadinasi, jais reikia tikėti ???  blink.gif

Kuom sis klausimas susijes su diskusija?
Esa tuom, kad jus dabar tai studijuojat ir tuo domites?
Atsakyti
QUOTE(e_vaida @ 2010 07 05, 13:30)
Jus tikiuos suprantate kad savokos Tikejimas ir Katalikiskas Tikejimas yra skirtingos?


mano pasisakymas susijes su siuo jusu klausimu 4u.gif Jei konkreciai, su tikejimu, kuris reikalingas ir moksle
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skristi: 05 liepos 2010 - 14:49
QUOTE(e_vaida @ 2010 07 04, 00:35)
Taip, straipsnis idomus, ir iskart kilo klausimu kaip buvo atliekami bandymai kurie anot straipsnio irodo sviesos sukurine torsionine prigimti (be bangines ir korpuskulines):

Ar atitinkami irenginiai su sparneliais buvo patalpinti vakuume ar ne? Taip pat kokios energijos sviesos bangos buvo panaudotos apsvietimui?

Tai, mano nuomone, yra gan svarbus niuansai.
Pirma - isilus sparneliu pavirsiams (o vieni spinduliai - IR pvz. sildys stipriau, nei UV) jie sildo ir tokiu budu plecia ora aplink save, kas ir gali itakot judejima ir sukimasi.

Vienas pazystamas zmogus kazkada rode varikliuko modeli, kuris veikdavo sildant atitinkama jo dali zvake, ir kuris buvo pavadintas "amzinuoju varikliu".

Dar daugiau... as bijociau naudot zodi prigimtis apibreziant sviesos dualuma (banga-dalele), ar trialuma (apie ka uzsimenama straipsnyje). Tai greiciau israiska, nei prigimtis.

Kad ir nauja matematika, visgi bus toliau matematika, kaip ir nauja fizija - fizika. Tik modeliai taikomi gudresni. Tokiu budu tai neapriboja matematikos ar fizikos, o jas isplecia. Tokia yra raida.

p.s. Kitose religijose yra kitokiu trejybiu supratimu, nei krikscioniu.
Aciu uz straipsni.
Papildyta:
Ne, neatsakiau.



straipsnio pabaigoje buvo nurodyti Edmundo Jauniskio kontaktai, per juos gavau e-mail, kad galeciau uzduoti siuos Jusu klausimus. Gavau stai toki atsakyma, kuriuo dalinuosi viesai. Atleidimo uz tai, kad domiuosi, neprasysiu tikrai schmoll.gif

"Sveiki gerb. XXXX,

Bandymui su šviesa buvo panaudotas Krukso radiometras. Tai stiklinė kolba su išsiurbu kiek įmanoma oru. Joje ant ašies yra vertikalūs metaliniai sparneliai.Vieni nudažyti juodai, kiti - ne.
Šviesa buvo nukreipta iš viršaus į sparnelius Sparneliai sukosi. Nukreipus iš apačios, jie irgi - sukosi.Apšvietimo lempos paprastos- kaitinamosios lempos. Sukosi radiometro sparneliai ir išnešus prietaisą į Saulę. Man atrodo, čia svarbūs yra ir prof. Ehrenhafto bandymai su šviesa 1945m. Jis įrodo šviesos sukamąją jęgą kituose bandymuose.

Visos religijos turi tą pačias šaknis.Mūsų protėviai irgi turėjo trijų dievų hierarchiją.Galima rasti mūsų literatūroje. Dabar neatsimenu...
Dabar mes sakome Dievas- Tėvas, Dievas-sūnus, Dievas-Šventoji Dvasia.Indai turi geometrinį simbolį: ženklą - OM. Tai stilizuotas trejetas su trim iš centro išeinančiomis kojytėmis. Druidai, kurie buvo gilūs Visatos žinovai, gamtą vaizdavo trimis iš centro išeinančiomis lenktomis į vieną pusę.linijomis, sūkurio formos figūra. Dar pas indus irgi yra trijų dievų vienybė: Šiva, Brahma, Višnu.
O trys žmogaus kūno došos: Kapha, Pita, Vata, pagal rytų gydymo teorijas.
Vedose sakoma, kas išeis iš dvipoliariškumo į tripolį lygį, tas valdys laiką ir erdvę, t.y. taps Dievu. Ką daro jogai, šamanai, lamos ir pan. Jėzus savo pavyzdžiu parodė mums ką reikia daryti. Tik ar kas nors eina jo keliu?? Pvz:Jėzus buvo absoliutus vegetaras. O mes?? Tur būt ,- nelabai?! Tai nėra priekaištas Jums. Ką darysi...Mes visi nusidedame.
Dar pridėčiau, kad žydų valstybės herbe yra du trejetai - trikampiai... O žydų istorija labai sena. Dar senesnė yra Indų- joje yra viena jantra- piešinys iš trikampių, įeinančių vienas į kitą iki taškelio...jam virš- 5000 metų.
Sėkmės Jums!

Edmundas "
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo skristi: 05 liepos 2010 - 15:06
QUOTE(skristi @ 2010 07 05, 14:57)
Sėkmės Jums!

Edmundas "

Dėkui. Labai laiku ir labai vietoje. 4u.gif

Tik dėl vienos smulkmenėlės norėčiau patikslinti, kad ,,Jėzus buvo absoliutus vegetaras''. Tai nesikerta su mano žinojimu, bet gal galima kuo pasiremti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(skristi @ 2010 07 05, 15:14)
mano pasisakymas susijes su siuo jusu klausimu  4u.gif Jei konkreciai, su tikejimu, kuris reikalingas ir moksle

Aciu uz paaiskinima.
Tikejimai religijoje ir moksle yra skirtingi. Nesvarbu, kad cia ta pati zodi panaudojot.

Tikejimas religijoje neklausia kas ir kaip, bei kodel. Net kai kurias dogmas paneigus, religiniai fanatikai vis vien jomis tiki (dauguma kuriu neturi jokio tiesioginio sarysio su Dievu).

Tikejimas moksle nera tikejimas, kaip po toks o laikymas vienokio ar kitokio dalyko (pvz aksiomos) teisingu. Tai nereiskia kad tikima, kad tai yra absoliuciai teisinga visur ir visada. Tai laikoma teisingu tik tam tikrose ribose, teorijuose, modeliuose, ir/arba iki tol, kol surandamas tam paneigimas/papildymas.
Toks "laikymas teisingu" yra reikalingas pagrindas teorijom statyt, kurios veliau turi but patvirtinamos/paneigiamos eksperimentiskai.
Zinoma, yra tokiu mokslininku kurie is mokslo padaro dogma, o tada tai jiem tampa dar viena religija. Pastarieji susidure su tuo, ko negali paaiskint paskui sako: "Sito negali buti".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo e_vaida: 05 liepos 2010 - 15:31
Pridursiu, kad Edmundo nuomone visiskai nepatvirtina Katalikisku dogmu. Jis labiau bando ziuret i bendrumus ir uzsleptas prasmes, kuriu dogmatai retai kada pamato.

Kaip atsirado trejybes konceptas Krikscionybeje galima itart panagrinejus jos istorija, kitu religiju itaka jai, bei jos kova su tomis kitomis religijomis.

Ne vien skaicius 3 kartojasi religijose ir filosofijose, bei psichologijoje:

Samone, pasamone, supersamone (su kitais psichologiniais atitikmenimis)
Trilybe Deive (Jauna, Suaugusi, Sena)
Dievas Tevas, Dievas Sunus, Sventoji Dvasia
Budrumas, Miegas, Liminaline busena
Gyvenimas, Mirtis, Liminaline busena
Dvieju diskusijoje atsiranda trecias protas (kurs ir padaro bendra nuomone)
ir tt.

Bet ir 7:

7 Ciakros
7 Dienos savaiteje
7 Ziguratu laiptai
7 Spalvos
7 Didziojo Zveries galvos
7 Natos
ir tt.

Beje, nesu isitikinus kad trikampiai Saliamono antspaude yra taip jau stipriai susije su trejybe (apart tuom, kad turi tris kampus) - nes ju prasme kiek kitokia.

Zenklo OM panasumas su arabisku skaitmeniu trys gali but visai atsitiktinis.
Atsakyti
QUOTE(skristi @ 2010 07 05, 15:57)
straipsnio pabaigoje buvo nurodyti Edmundo Jauniskio kontaktai, per juos gavau e-mail, kad galeciau uzduoti siuos Jusu klausimus. Gavau stai toki atsakyma, kuriuo dalinuosi viesai. Atleidimo uz tai, kad domiuosi, neprasysiu tikrai  schmoll.gif



....
Dar pridėčiau, kad žydų valstybės herbe yra du trejetai - trikampiai... O žydų istorija labai sena. Dar senesnė yra Indų- joje yra viena jantra- piešinys iš trikampių, įeinančių vienas į kitą iki taškelio...jam virš- 5000 metų.
Sėkmės Jums!

Edmundas "


Galima konstatuot kad ,gerbiamas Edmundas, "new age" sektantas irgi)-atidziau reikėtu tikrinti ką ir Kas sąko. Visų pirma Prelegentas nesuvokia Trejybės dogmos esmės, visų antra -faktai abejotini- pvz: "magen David" dovydo žvaigždė žydų pradedama naudoti tik XIII am. kaip Imeratoriaus apsaugos simbolis, kai prahos žydai skundėsi dėl pažeidžiamų savo teisių Karlui IV.




Atsakyti
QUOTE(e_vaida @ 2010 07 05, 15:47)
Zenklo OM panasumas su arabisku skaitmeniu trys gali but visai atsitiktinis.

O kas nors šiame pasaulyje yra atsitiktinis? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Simense @ 2010 07 05, 18:33)
O kas nors šiame pasaulyje yra atsitiktinis? g.gif

Tik jau nenukrypkime i gilias filosofijas apie paprastus dalykus. Nes taip galima atrast sasajas net ten, kur ju nera. Ypac kai ju ieskoma specialiai ir bet kokia logika nuslopinama sasajos suradimo ir tikejimo vardan.

Arabiski rasmenys - ne indiski, tad OM zenklas vargu ar kaip nors susijes su arabisku trejetu...

Panasus dalykai galioja ir tiems kas bando susiet zodi Kristus (Christos) su Krisna (Krsna). Tarimo garso panasumas - atsitiktinis, sasaju rimtu ieskot nereiktu, nes zodziu reiksmes - skirtingos (Pateptasis, ir Indu Dievo vardas).

Bet kurioje sistemoje visos jos dalys ir vyksmai joje bus vienaip ar kitaip susieti, klausimas tik ant kiek tie susiejimai reiksmingi ir tiesioginiai. Vienais atvejais bus tiesioginis ir tvirtas rysys, o kitais ne, treciais rysys bus toks visiskai niekinis (ir kuo didesne sistema - tuo labiau), kad jis nelaikytinas rysiu.

Taip pvz. galima susiet kokia vagyste, kuria padare vaikas is jusu kiemo pavoges vaflius is parduotuves, su jumis vien del to kad esat toje pacioje sistemoje (namu komplekse, rajone, planetoje ir tt.). Tik kiek tas susiejimas bus pagristas, jei jus nei siulet jam vogt tuos vaflius, nei pavyzdi davet (greiciau atvirksciai)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo e_vaida: 05 liepos 2010 - 17:53
QUOTE(e_vaida @ 2010 07 05, 17:40)
Arabiski rasmenys - ne indiski, tad OM zenklas vargu ar kaip nors susijes su arabisku trejetu...

Kaip viskas pas jus gyvenime skirstoma, dalijama, ribojama. Ir niekas nesijungia. Nebent tik norint (ir vėl doh.gif )... suskirstyti...sad.gif
Atsakyti