Įkraunama...
Įkraunama...

Padėkit. Alkoholikas tėvas

Pas mane tą pati bėda su tėvu, geras žmogus bet geria jau daug metų, nepamenu kada buvo blaivus jau verysad.gif mama nusprendė jį palikti, kankinasi ji, prasidėjo depresija jai, o tėvas pradėjo gerti dar labiau.
Skauda širdį, negaliu žiūrėti, kalbėjau su tėvu, galvoja ir meluoja, kad problemų jis neturi, koduotis ir gydytis atsisakė, sako geriau mirsiu!

Nežinau kaip jiem padėti? verysad.gif
Atsakyti
Volsebnica, kiek jums metų? 4u.gif Pirmiausia tai turite aiškiai suvokti, kad jūs esate savo tėvų vaikas, o ne jie yra jūsų vaikai, už kuriuos jūs nešate atsakomybę. Natūralu ir normalu, kad vaikai rūpinasi alkoholikais tėvais ir dėl jų išgyvena, bando jiems padėti. Deja, tai labai dažnai, jeigu ne visada, baigiasi psichologinėmis vaikų problemomis. Juk yra netgi terminas SAV - suaugęs alkoholiko vaikas. Pasigūglinkite, atpažinsite save mirksiukas.gif

Aš pati kalbu ne iš lempos, o iš asmeninės skaudžios patirties. Mano tėvas visada buvo kažkiek išgeriantis, bet būdavo ir blaivumo periodų. Atsimenu keletą vaikystės metų kaip labai smagius ir linksmus, buvome kaip tikra šeima (sąmoningai čia vartoju žodis "kaip", nes tikra šeima niekada nebuvome - ir tą supratau tik praėjus laaaaabai daug metų). Tada mano mamai diagnozavo vėžį, tėvas pradėjo smarkiai gert, mama jį išspyrė iš namų. Aš tuo metu buvau paauglė, buvo beprotiškai sunku. Dar n metų po to kankinausi bandydama lipdyti mūsų šeimą ir tik neseniai supratau, kad niekada ir nebuvo ką lipdyti smile.gif Tėvas, po to, kai ji mama išvijo iš namų, gėrė 10 metų diena iš dienos. Aš visą laiką su juo bendravau ir bandžiau gelbėti (na, kaip mokėjau). Jis man kasdien prisiekdavo, kad rytoj nebegers. Rytoj gerdavo. Dėl to man dabar sunku pasitikėti kitais žmonėmis, nes juk artimiausias žmogus šitaip žiauriai mane apgaudinėjo smile.gif Jis gerdamas pasiekė tokią stadiją, kad begalėjo tik gerti, valgyti nebegalėjo. Prasidėjo rimtos bėdos su sveikata. Tada jam gydytojas pasakė, kad jis yra per žingsnį nuo mirties. Štai tada jis nusprendė, kad VISKAS, nebegersiu. Mano tėvas nebegeria jau 9 metus 4u.gif bandžiau labai daug ką, bandžiau jam padėti, BET kol jis pats nenusprendė, kad viskas, taškas, aš buvau bejėgė. Nors jis pats nuolat kartoja, kad jeigu ne aš ir ne mano sesuo, ir jei ne mūsų palaikymas, nebūtų metęs. Taigi mano patarimas - palaikykite tėvą, siūlykite jam pagalbą, BET suvokite, kad tai yra jo pasirinkimas, ir tik jis gali nuspręsti, kad viskas, taškas smile.gif

Dėl mamos - jeigu jai sunku, palaikykite ją. Nebūtina kalbėti ta tema, tiesiog skirkite jai dėmesio (sugalvokite kokių nors pramogų, kad praleistumėte laiką kartu, prasiblaškytumėte). Ar jūs dar gyvenate su mama?

Taip pat labai patariu perskaityti knygą "Toksiški tėvai" 4u.gif Autoriaus neatsimenu, bet knygynuose tikrai yra smile.gif

Galų gale, jeigu norite pasikalbėti ne viešai, parašykite man PM 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mumuke @ 2016 04 16, 18:55)
Volsebnica, kiek jums metų?  4u.gif Pirmiausia tai turite aiškiai suvokti, kad jūs esate savo tėvų vaikas, o ne jie yra jūsų vaikai, už kuriuos jūs nešate atsakomybę. Natūralu ir normalu, kad vaikai rūpinasi alkoholikais tėvais ir dėl jų išgyvena, bando jiems padėti. Deja, tai labai dažnai, jeigu ne visada, baigiasi psichologinėmis vaikų problemomis. Juk yra netgi terminas SAV - suaugęs alkoholiko vaikas. Pasigūglinkite, atpažinsite save  mirksiukas.gif

Atsimenu keletą vaikystės metų kaip labai smagius ir linksmus, buvome kaip tikra šeima (sąmoningai čia vartoju žodis "kaip", nes tikra šeima niekada nebuvome - ir tą supratau tik praėjus laaaaabai daug metų).

BET suvokite, kad tai yra jo pasirinkimas, ir tik jis gali nuspręsti, kad viskas, taškas  smile.gif

Dėl mamos... palaikykite ją... skirkite jai dėmesio

...perskaityti knygą "Toksiški tėvai"  4u.gif Autoriaus neatsimenu, bet knygynuose tikrai yra smile.gif


aš jau pati dešimt metų kaip mama smile.gif turiu savo šeimą, ir jau išgydytątikį patį vyrą, taigi praėjau jau per tai dvigubai, senelis lygiai toks pat-bet jau irgi nevartoja 4u.gif o tėvas-jis jau mano bėda 15 metų
verysad.gif
aplink mane daug tokių žmonių doh.gif

Kartais pati skęstu o dar laikau juos abu, laikausi, kartais pamiršstu apie tą bėda, bet žinau ji yra ir reikia kažką daryti. Nebegaliu žiūrėti nes jai mama jį paliks jo nebebus, o jie jauni!Abiems nera net 50! blink.gif

Šeima mes buvome bet iki pauglystės, kartais su brolių sedėdavome prie namų ir laukėme kada bus jau ramu ir mes negirdėsime jų barnių, tiesiog laukėme prie namų bordiuro verysad.gif

ačiū, už rekomenduota knygą, parašysiu Jūms
didelis aciū už palaikymą wub.gif
Atsakyti
Volsebnica, atrašiau jums PM 4u.gif

Pati atsimenu, kai buvo sunku su alkoholiku tėvu, kaip jį beprotiškai mylėjau ir siaubingai nekenčiau mamos, kad jį išvarė smile.gif menkas mano protelis tada buvo, nes turbūt tiesiog būtų jie ten išsižudę (nes nevengdavo ir pasimušt doh.gif ). Man rodos, didžiausia problema su alkoholikų vaikais yra ta, kad mes prisiimam atsakomybę už juos, kuri yra didesnė už mus pačius verysad.gif mes psichologiškai tampame jų tėvais, jaučiamės galintys kažką padaryti, nors tai TIK TO žmogaus sprendimas, deja verysad.gif gaila, kad jie nepagalvoja apie savo tokius traumuotus vaikus, kita vertus, manau, kad alkoholizmas yra liga ir tokie žmonės yra ligoniai, tad jų ir neteisiu...

Tėvus mes gavome tokius, kokius gavome, jų nepakeisime. Vienintelis dalykas, kurį mes GALIME padaryti - būti geresni tėvai savo vaikams 4u.gif
Atsakyti