Įkraunama...
Įkraunama...

Tyrimai, skiepai, vitaminai planuojant vaikelį

ax.gif Nežinau, bet planuodami vaikelį, mes tikrai jokių tyrim su vyru nesidarėm - abu sveiki, sveikatą pasitikrinom ir tiek... Nežinau, kad ieškot adtatos šiaudo kuptoj, paskui prisigalbot neaišku ko?...
Atsakyti
QUOTE(sigullka @ 2011 09 01, 09:39)
ax.gif Nežinau, bet planuodami vaikelį, mes tikrai jokių tyrim su vyru nesidarėm - abu sveiki, sveikatą pasitikrinom ir tiek... Nežinau, kad ieškot adtatos šiaudo kuptoj, paskui prisigalbot neaišku ko?...


šiuos special tyrimus rekomenduojama daryti, kai moteris nepastoja ~metus. aš intensyviai planuoju jau 3 metus ir, taip, ieškau adatos šieno kupetoj ir prisigalvoju neaišku ko...

jei jums pavyks/pavyko iškart, aš tik pasveikinsiu smile.gif
Atsakyti
Mano nuomone, kad kiekviena busima mamyte turi BUTINAI pasikonsultuoti su savo gynekologe. Ji isklausineja kuom sirgai, kokias ligas turejai ir tada tau skiria asmeniskai "tau" tinkamus tyrimus. Mano gyd. siule butinai pasidaryt citologini, toxoplasmozes IgM ir IgG, ir Citomegalo IgM ir IgG. ir sake jei geri tyrimo ats. pradet leliuka galiu drasiai smile.gif
Atsakyti
tikrai ne visos ginekologės tokios kaip Jūsų smile.gif kai kurios sako - sveika, eik ir planuok... todėl ir atsirado ši tema smile.gif kad mergaitės žinotų, kokie tyrimai yra, kokie rekomenduojami ir pan., kad paskui nuėjus ar pas savo ginekologę ar į privačią laboratoriją juos pasidaryti.. dauguma ginekologių siunčia daryti tyrimus, tik jei ilgesnį laiką nepastoji, o ne prieš planavimą..
Atsakyti
Sveikos, gal yra nusimananciu tuose tyrimuose? pasidariau tyrimukus 2 CD ir stai kokie rezultatai:
FSH 4.38
LH 4.17
SHBG 20.70
DHEA-SO4 8.28
TSH, TTH 2.92
FT3 6.6
FT4 12.8
MA, ATPO 10
4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Zluges_Angelas @ 2011 09 01, 10:35)
Sveikos, gal yra nusimananciu tuose  tyrimuose? pasidariau tyrimukus 2 CD ir stai kokie rezultatai:


hormonų tyrimus geriausiai paaiškins čia, tik normas ir matavimo vnt parašykite, nes kiekviena laboratorija turi savo normas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 01 rugsėjo 2011 - 09:38
QUOTE(zuzla @ 2011 09 01, 10:37)
hormonų tyrimus geriausiai paaiškins čia, tik normas ir matavimo vnt parašykite, nes kiekviena laboratorija turi savo normas



Sirdingai dekinga 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sigullka @ 2011 09 01, 08:39)
ax.gif Nežinau, bet planuodami vaikelį, mes tikrai jokių tyrim su vyru nesidarėm - abu sveiki, sveikatą pasitikrinom ir tiek... Nežinau, kad ieškot adtatos šiaudo kuptoj, paskui prisigalbot neaišku ko?...

Manyčiau čia kiekvienos asmeninis reikalas darytis ar ne. Jei aš jausiuosi ramesnė, tai ir darausi, o jei kita ir taip jaučiasi rami, tai ir nereikia, kiekviena pasirenka kaip patogiau. Labai džiugu, kad pasiseka viskas puikiai, tik džiaugtis tokia likimo dovana - turėti ir dar sveikus vaikučius wub.gif
Atsakyti
Pasisakysiu ir aš kaip ilgai planavusi..Tie visi tyrimai yra reikalingi pora atveju:1) kai nepavyksta pasiplanuot ilgesnį laiką ir tenka ieškot adatos šieno kupetoj;
2) kai pavyksta, bet yra rizikos veiksnių - tarkim, namie šuo katė, kokios nors ligos šeimoje ir pan.

Tai 1 atveju reiktų išsitirt skydliaukės hormonus - nes tie hormonai duoda labai daug įtakos pastojimui; o paskui pasidaryt lytinių hormonų tyrimus: estradiolio, estrogeno, progesterono. pirmieji du hormonai atsako už taisyklingą kiaušialąstės susiformavimą, progesteronas - už jau apvaisintos kiaušialąstės išlaikymą - t.y. nėštumo išlaikymą..jei bus nustatyta, kad yra problemos su šiais hormonais, tai pasveikinsiu - tai lengviausiai sprendžiamos problemos - paprasčiausia bus paskirti ovuliaciją skatinantys/stimuliuojantys vaistai, o jei trūksta progesterono, bus skirtas dažnu atveju duphaston ar crinone ar kitoks progesteronas. esmė tik kad šitus tyrimus turi paskirt gera, II lygio ginė tam tikrom ciklo dienom, kad būtų aišku, ko trūksta, vienu metu visų hormonų tikrai niekas nepatikrins. Taigi šie tyrimai yra pirmieji pagrindiniai visose navaisingumo klinikose kai ieškoma bėdos pradžios - tik kainuoja žymiai didesnius pinigus nei šiaip. Prie viso šito verta ir kraujo tyrimą pasidaryt -bendrą ir biocheminį pasižiūrėjimui ar nėr bėdų su kraujo krešumu - dažna persileidimų priežastis ir šiaip, gal verta "pegerint' kraują tarkim mažakraujystės atveju ir pan, pasižiūrėjimui, ar kraujas nerodo uždegimo kokio ir t.t. Neradus blogybių čia, tada jau verta mint klinikų slenksčius, kur bus tiriama, ar nėr kokio kiaušintakių nepraeinamumo, imunologinio nesuderinamumo, vyriško turto nekokybės ir pan, ko valst klinikose niekas nedaro. bet šiuo atveju siūlau diskutuot nesulaukiančių gandro skyrelyje, kur tos problemos svarstomos žymiai profesionaliau.

2 atveju jau eina kalba apie infekcijų tyrimus...pagrinde raudoniukes, citomegalo , toksoplazmozės tyrimai - tie virusai pražūtingi vaisiui. tai kas laiko/ė namie kates ar vaikystėj ir pan - tikslinga pasitikrint, ar jau yra imunitetats ar jo nėr dar...nes jei imuniteto nėra, o katė laksto lauke, tai jums bet kada gali parnešt tokių dovanų jau nėštumo metu, ko niekam nelinkiu - t.y. prasmės žinot, ar turit imunitetą. pvz, man buvo staigmena, kai vaikystėj, pasirodo, net miegodavau su kate kuri lakstydavo lauke ir namo tempdavo peles - toksoplazmozei imuniteto neturiu..Vadinasi, žinau ,kad pastojusi negaliu turėt kontakto su katėm ar sugalvot įsigyt katinėlio kokioj parodoj..Raudoniukės tyrimas jei yra tikimybė kad nėra skiepo nuo šios infekcijos.. tarybiniais laikas tai buvo privalomas skiepas mergaitėms, bet kls, ar jam nereikia revakcinacijos..nes skiepas gali galiot ribotą laiką..nėra imuniteto, tikslinga prieš planavimą pasiskiepyti. Man keista, kad tokie tyrimai skiriami kai moteris jau ateina nestuke.gif juk jei nėra imuniteto raudoniukei, tai iš esmės ką gali bepadaryt, tik įspėt saugotis mažų vaikų..Nes gali bet kada užsikrėst, kai kitu atveju šią riziką galima pilnai kontroliuot.

na ir postas blush2.gif
Atsakyti
sveikos mergaites 4u.gif Zodziu pribrendo ir mums reikalas antram leliukui-sakau pasiklausiu seimos daktares del skiepu nuo raudoniukes ,ta sako klausk ginekologes ,nu siandien prie progos uzklausiau -tai ji man ne vos pirstu pasukiojo prie smilkinio ,sako ka cia issigalvoji,turejai prasirgt vaikystej doh.gif unsure.gif nu bet as jai sakau o jei mano vaikas susirgs -sako jis skiepytas ...Zodziu nu nieko nesuprantu ,pradejau vitaminus gert planuojancioms galvoju eit pas kita protingesne gyd.kuri issamiai paaiskintu
Atsakyti
QUOTE(oksaniuksxxx @ 2011 09 05, 13:11)
galvoju eit pas kita protingesne gyd.kuri issamiai paaiskintu


o ką čia aiškint smile.gif jei jau taip neramu dėl raudonukės, nueikite ir išsitirkite, ar sirgote; jei ne, pasiskiepykite - viso reikalų smile.gif
Atsakyti
Ketvirtadieni einu pas ginekologe tai zadu tartis ka daryti -man nuo folio r.jei isgeriu ryte po valgio eda remuo nezmoniskai,jei einant miegot vakare nakti nezmoniskai skauda skrandy doh.gif ar yra kam taip buve ?nu kodel as tokia kitokia biggrin.gif (geriu kompleksta vit.planuojancioms ten folio r.400)
Atsakyti