Įkraunama...
Įkraunama...

Marinuotos paprikos

QUOTE(AveM @ 2009 09 09, 20:57)
Paguodei. biggrin.gif Reiskia ne pas mane viena paprikos vis dar zalios.


Galit pabandyti nuskainioti didziuma lapu paprikom. Kazkuri ankstyva rudeni tai labai padejo, paprikos nugelsvejo ir nuraudonijo. ax.gif
Atsakyti
Sveikos.
Kadangi ir aš darže turiu nemažai cukinijų, daug su jomis eksperimentuoju bei domiuosi naujais receptais,pasinaudoju jūsų receptais, pateikiu receptuką, pagal kurį gaminu aš:

CUKINIJŲ SALOTOS

4kg - cukinijų,
500 g - svogūnų,
500 g - morkų,
0,5 l - aliejaus,
1,5 stiklinės - cukraus,
1 stiklinė- acto,
druskos,
petražolių lapelių.

Cukinijas supjaustyti kubeliais ir sumaišyti su druska (nedaug, o paskui, po valandos, kai išskirs sultis, galima pagal skonį daugiau pridėti), pastatyti valandai. Svogūnus supjaustyti griežinėliais, morkas sutarkuoti stambia tarka. Viską sumaišyti, supilti actą, aliejų, suberti cukrų (irgi pagal skonį), viską gerai išmaišyti. Sudėti į stiklainius, užberti smulkintų petražolių ir pasterizuoti (15 min. -0,5 l, 20 min - 0,75 l)sandariai uždaryti.

P.S. Aš dedu mažiau acto ir aliejaus, bet tada supjaustytas cukinijas su druska laikau daugiau nei valandą, kad išskirtų daugiau skysčio, o kai sudedu į stiklainius, kartais viršus lieka truputį be skysčio, tačiau tai skonio negadina.
Šioms salotoms nereikia virti atskiro marinato, nereikia net stiklainių ir dangtelių sterilizuoti prieš gaminimą, tiesiog įdedi į švarius stiklainius, užsuki (galima tik uždėti dangtelius, o po pasterizavimo užsukti sandariai (darau ir taip, ir kitaip), pasterizuoji ir viskas. Po pasterizacijos apverčiu stiklainius ant rankšluosčio, apkloju šiltai, taip laikau ne mažiau 5 val. Laikosi šiltame bute puikiai net kelis metus.




Papildyta:
O patisonus gaminu taip:

MARINUOTI PATISONAI

Marinatas:
1l - vandens,
1,5 šaukšto - cukraus,
1,5 šaukšto - druskos,
5 vnt - lauro lapų,
12 vnt - kvapniųjų žirnelių,
5 vnt - gvazdikėlių,
1 šaukštas - acto (dedamas atskirai į stiklainius su patisonais pasterizavimo pabaigoje).

Didesnius patisonus supjaustau į 4 dalis, blanširuoju vandenyje 2-3 min. Truputį atšaldau, sudedu į stiklainius. Išverdu marinatą, kuriuo užpilu patisonus. Pasterizuoju su uždengtais dangteliais 0,5 l stiklainius 20 min, 0,75 l - 25 min. Sandariai uždarau ir laikau iš pradžių balkone, paskui atšalus orams iki minusinės temperatūros, bute.
Skanaus! tongue.gif
Papildyta:
Atsiprašau, su cukinijomis ir patisonais įlindau ne ten, kur norėjau doh.gif . Iš šios temos šios receptus atsiimu virtualiai ir realiai perkeliu į tam skirtą temą, nes negaliu ištrinti jau paskelbtų receptu.
Atsakyti
Siandien keleta nuskinsiu ir marinuosiu zalias su pomidorais.
Atsakyti
QUOTE(AveM @ 2009 09 13, 11:37)
Siandien keleta nuskinsiu ir marinuosiu zalias su pomidorais.


Aš gaminu paprikas pomidorų padaže taip (skirta tiems, kas mėgsta aštresnį patiekalą):

PAPRIKOS POMIDORŲ PADAŽE (su actu)

3 kg - paprikų,
0,5 l - pomidorų padažo,
100 g - cukraus,
100 g - aliejaus,
100 g - actas,
1,5 šaukšto- druskos.
Paprikas supjaustyti (labai nesmulkinti), sumaišyti su nurodytais ingridientais ir virti 30 min., nuolat maišant, sudėti į stiklainius ir užsukti. Išeina maždaug 5-6 stiklainių po 0,5 l.


O taip gaminu paprikas sau ir tiems, kurie aštrių patiekalų nelabai mėgsta(be acto):

PAPRIKOS POMIDORU PADAŽE (be acto)

1 kg -paprikų,
0,5 l - pomidorų padažo (naudoju natūralų),
0,5 l - vandens,
2 šaukštai - cukraus,
1 šaukštas - druskos.

Paprikas supjaustyti (labai nesmulkinti), sudėti į verdantį marinatą (pomidorų padažas su vandeniu), virti 10 min, nuolat maišant, paskui sudėti į stiklainius (kad stiklainių viršuje neliktų paprikų be padažo), pasterizuoti 0,5 l - 25 min., 1 l - 30 min.
Į pomidorų padažą įpilu daugiau vandens nei 0,5 l, o atitinkamai, daugiau cukraus ir druskos (viskas pagal savo skonį).



Atsakyti
Nuosirdus aciu tau uz receptus.Siandien pamaciau vienos soniuka pgeltusi,visdelto tai geltonosios paprikos,tik veluoja prinokti.
Atsakyti
QUOTE(AveM @ 2009 09 13, 21:37)
Siandien pamaciau vienos soniuka pgeltusi,visdelto tai geltonosios paprikos,tik veluoja prinokti.


Na va, kaip gerai, kad gelsta! Labai šiltos dienos buvo, tai ir sulaukei tokio gero rezultato.
Atsakyti
Ir kita savaite pranese gana silta ir sauleta,tai gal dar ir turesiu geltonu augaleliu. ax.gif
Atsakyti
Geltonuoja soniukaiuser posted image
Atsakyti
[quote=Nerytė,2009 09 05, 14:47]
gal kam pravers marinuotu meduje chili receptelis

Neryte, 4u.gif -perskaičiau tavo receptuką ir,jis mane labai sužavėjo,tik,vienas klausimukas?
Receptuke rašai 10% acto ,perki lt .ar ne?bent aš neesu mačiusi.
Ar,galima naudoti 9%?
Ačiukas 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
[quote=regna,2009 09 15, 23:43]
[quote=Nerytė,2009 09 05, 14:47]
gal kam pravers marinuotu meduje chili receptelis

Neryte, 4u.gif -perskaičiau tavo receptuką ir,jis mane labai sužavėjo,tik,vienas klausimukas?
Receptuke rašai 10% acto ,perki lt .ar ne?bent aš neesu mačiusi.
Ar,galima naudoti 9%?
Ačiukas 4u.gif 4u.gif 4u.gif
[/quote]
Man atrodo,kad ne LT smile.gif
Atsakyti
Siūlau receptuką,toms kas mėgsta paprikas.
Saldžiosios paprikos su svogūnais
Aš,dariau per pusę recepte esančių produktų.
Parašysiu pilną produktų kiekį.
Reikia:
26didelių įvairių spalvų saldžiųjų paprikų.
9 didelių svogūnų,
750ml.acto,
500g.cukraus,
šaukštas druskos,
pora šaukštelių garstyčių grūdelių.
Paruoštas paprikas supjaustome šiaudeliais.
Svogūnus griežinėliais.
Sudedame į puodą ir sumaišome kartu su svogūnais.
Aš nuo savęs{aš paprikas blanširavau keletai min.,o,taip pat atskirai blanširavau atskirai supjaustytus svogūnus,turiu savo sumetimų}
Į kitą puodą supyliau actą,cukrų,druską,garstyčias,ir užviriau
Viriau ant silpnos ugnies,kol ištirpo cukrus.
Tuomet supyliau daržoves,uždengiaui ir viriau 20min.
Daržoves supyliau į stiklainiukus{pagal receptą reikia kaitinti15min.}aš,nekaitinau,nes blanširavau,manau neišaus.
Atsakyti
Sveikos.
O aš pagal Agniskos receptą vis eksperimentuoju su įvairiomis daržovėmis ir prieskoniais.
Prieš savaitę marinavau paprikas kartu su cukinijomis, svogūnais, česnakais ir morkomis, pridėjus kvapiųjų ir paprastų pipirų žirnelių, druskos truputį daugiau įdedu, nei pagal Agniskos receptą. Nieko neblanširavau (niekada neblanširuoju), o tik 30 min. stiklainius su daržovėmis pasterizavau. Šiandien paragavome. Visos daržovės traškios ir aromatingos. SUPER! thumbup.gif
Einu vėl gaminti, pabandysiu dar kokių nors prieskonių įdėti.
O Regna davė idėją pabandyti pagaminti Agniskos paprikas, bet be aliejaus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natalja200710: 18 rugsėjo 2009 - 11:58