Įkraunama...
Įkraunama...

Cukrinis diabetas ir nėštumas

Nu va, kita savaite gulsiuos i RK akuserini - gal pavyks apsiuostyti kaip ten ir kas ax.gif Tikiuosi ilgiau nei 3 dienas nelaikys te manes rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SiDo: 25 sausio 2008 - 16:32
QUOTE(SiDo @ 2008 01 25, 17:32)
Nu va, kita savaite gulsiuos i RK akuserini - gal pavyks apsiuostyti kaip ten ir kas ax.gif Tikiuosi ilgiau nei 3 dienas nelaikys te manes rolleyes.gif


Labuka, kiek zinau, ten savaitei guldo g.gif
O kur tu pirmji gimdei? Ar as kazka painioju, ar ir su pirmu tau buvo rade GD? Kur pirmaji gimdei? Kaip siap jautiesi? Kaip nuotaikytes? wink.gif

Kazi, kaip pikciulnai sekasi? Ir kaip jai baigesi endokrinolpgo paieskos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalna @ 2008 01 26, 17:15)
Labuka, kiek zinau, ten savaitei guldo g.gif
O kur tu pirmji gimdei? Ar as kazka painioju, ar ir su pirmu tau buvo rade GD? Kur pirmaji gimdei? Kaip siap jautiesi? Kaip nuotaikytes? wink.gif


Eina sau, savaite gulėt as negaliu - man vaiką pas logopeda reik veziot doh.gif mirksiukas.gif Nu ziurėsiu, jei laikys visą savaitę, tai gal reikės pabėgti kaip nors iš ten rolleyes.gif

Taip, pas mane su pirmu rado GD likus trims savaitėms iki gimdymo (užkilo ketonai, ligoninėj tyrė dėl ko ir nustatė, kad GTT viršija normas, paskyrus dietą, ketonai išsilakstė). Gimdžiau VGN, nors gydytoja siūlė RK kaip su GD, bet aš jau buvau susitarus su gydytoja VGN, o ir gal nelabai suvokiau ant kiek rimta tas GD gali būti. Kiek žinau vaikas gimė su normaliu cukraus kiekiu (šitiek tik susivokiau paklausti), daugiau nieko nežinau doh.gif doh.gif doh.gif Ir labai pergyvenu, kad iš to nežinojimo gal ką ir pražiopsojau, už tai dabar prižiūriu save tiesiog iš peties rolleyes.gif Aš netgi turiu įtarimą, kad gal jokio man GD nėra šį nėštumą, arba tiesiog čia dietos pagalba jis man nepasireiškia, nes cukrus labai normalaus dydžio, tik kelis kartus buvo man užkilęs virš normos g.gif

Nuotaikos normalios, žinot, noriu kad kovas greičiau ateitų, taaaaip žinokit sunku tas pilvas kai dar vienas karapūzas aplink tave laksto ir ant galvos kariasi doh.gif Nėra ramybės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(SiDo @ 2008 01 26, 20:36)
Eina sau, savaite gulėt as negaliu - man vaiką pas logopeda reik veziot doh.gif  mirksiukas.gif Nu ziurėsiu, jei laikys visą savaitę, tai gal reikės pabėgti kaip nors iš ten rolleyes.gif

Taip, pas mane su pirmu rado GD likus trims savaitėms iki gimdymo (užkilo ketonai, ligoninėj tyrė dėl ko ir nustatė, kad GTT viršija normas, paskyrus dietą, ketonai išsilakstė). Gimdžiau VGN, nors gydytoja siūlė RK kaip su GD, bet aš jau buvau susitarus su gydytoja VGN, o ir gal nelabai suvokiau ant kiek rimta tas GD gali būti. Kiek žinau vaikas gimė su normaliu cukraus kiekiu (šitiek tik susivokiau paklausti), daugiau nieko nežinau doh.gif  doh.gif  doh.gif Ir labai pergyvenu, kad iš to nežinojimo gal ką ir pražiopsojau, už tai dabar prižiūriu save tiesiog iš peties rolleyes.gif Aš netgi turiu įtarimą, kad gal jokio man GD nėra šį nėštumą, arba tiesiog čia dietos pagalba jis man nepasireiškia, nes cukrus labai normalaus dydžio, tik kelis kartus buvo man užkilęs virš normos g.gif

Nuotaikos normalios, žinot, noriu kad kovas greičiau ateitų, taaaaip žinokit sunku tas pilvas kai dar vienas karapūzas aplink tave laksto ir ant galvos kariasi doh.gif Nėra ramybės smile.gif


Jei gerai jausies, tai pabegsi, nepergyvenk wink.gif As irgi pabegdavau, nes jauciausi blogai...ten, ligoninej, man buvo negera verysad.gif O parbegusi namo jausdavausi thumbup.gif Todel manau, kad 24 savaiciu ligoninen nebesigulsiu.

Del pirmojo GD.. Ar as kazko nesupratau, ar tau tik del ketonu itare GD? g.gif Sakyciau, kokia nesamone, nes pirmas pozymis yra ne ketonai, o padidejes cukrus kraujyje. Ketonai neretai nesciosioms atsiranda, mano gine net nesureiksmina to. Ypac, jei sakai, kad mazius gime su normaliais cukrais (nors kaip suprantu, prie GD maziams cukrai paprastai normalus buna), tai tikrai dodelis klausimas del to GD buvimo. Nu svarbiausia klausima tu uzdavei, gimus maziui, daugiau jokiu kitu nenormu su sia liga nelabai ir galetu buti mirksiukas.gif

Netrukus jau turesi du karapuzus, kurie ant galvos lips, tad laikykis 4u.gif Kantrybes ir sveikatos mirksiukas.gif


Atsakyti
QUOTE(Shalna @ 2008 01 27, 08:55)

Del pirmojo GD.. Ar as kazko nesupratau, ar tau tik del ketonu itare GD? g.gif Sakyciau, kokia nesamone, nes pirmas pozymis yra ne ketonai, o padidejes cukrus kraujyje.


Na buvo taip, kad atsirado 8 mėnesį ketonu nemažai (8 atrodo buvo skaičius). Gydytoja liepė daugiau skysčių gert ir mažiau saldumynų, nu kartojam kartojam mes tuos tyrimus, o ketonai kaip nedingsta taip nedingsta. Tada paguldė į VGN ištyrimui, padarė gliukozės tolerancijos testą ir jis buvo 5,5 - 8 su kableliu ten kažkiek. Tai va ir tada griežtos dietos pasilaikiau tris dienas ir visi ketonai dingo. Tiesiog ketonai gali rodyti nekontroliuojama diabeta lygiai taip pat kaip ir per daug kontroliuojamą (kai jau trūksta angliavandenių).

Nu jau kraunuosi tašes, nors ir labai tingėdama, ate 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(SiDo @ 2008 01 27, 18:20)
Nu jau kraunuosi tašes, nors ir labai tingėdama, ate 4u.gif


Sekmes 4u.gif Lauksim sugriztant su svieziom ziniom wink.gif
Atsakyti
Sveikos. Ilindau i jusu skyreli, nes laukiuosi 30 savaiciu ir man paskutini karteli slapime rado padidinta cukraus kieki. Sake, jeigu randa ir antra karta, tai tiria gestacinio diabeto. Nenoriu as jo prisisaukti, juolab jokiu bedu niekada neturejau, bet tiesa ta, kad esu sunkiasvore ir turbut esu didesnej rizikos grupej. Plius pastaruoju metu ant saldumynu traukia, bet ju pavalgius kazkaip negera pasidaro.
Galvoju, kad reikia visiskai atsisakyt saldumynu (profilaktiskai), bet duokit patarima del vaisiu. Obuolius, bananus megstu, o ypac vaisiu salotas su jogurtu vakariukais. Ju cukrus lyg ir naturalus, bet ar ir juos reiketu riboti? Pasikartosiu, niekas man jokios dietos kol kas nepaskyre, bet del savo svorio noreciau apsiriboti is anksto, kad po to kas neprisikabintu...
Atsakyti
QUOTE(Evi @ 2008 01 30, 13:14)
Sveikos. Ilindau i jusu skyreli, nes laukiuosi 30 savaiciu ir man paskutini karteli slapime rado padidinta cukraus kieki. Sake, jeigu randa ir antra karta, tai tiria gestacinio diabeto. Nenoriu as jo prisisaukti, juolab jokiu bedu niekada neturejau, bet tiesa ta, kad esu sunkiasvore ir turbut esu didesnej rizikos grupej. Plius pastaruoju metu ant saldumynu traukia, bet ju pavalgius kazkaip negera pasidaro.
Galvoju, kad reikia visiskai atsisakyt saldumynu (profilaktiskai), bet duokit patarima del vaisiu. Obuolius, bananus megstu, o ypac vaisiu salotas su jogurtu vakariukais. Ju cukrus lyg ir naturalus, bet ar ir juos reiketu riboti? Pasikartosiu, niekas man jokios dietos kol kas nepaskyre, bet del savo svorio noreciau apsiriboti is anksto, kad po to kas neprisikabintu...


Taip, vaisiai privalo buti ribojami kaip ir visi kiti angliavandeniai. Ligoninėj dar suzinojau, kad šiukštu vaisių prieš naktį negalima - nes jų cukrus yra greitai įsissavinamas. Žodžiu vaisių galima 3-4 kartus per diena, bet po vieną obuoliuką (nedidelį) kriaušę, pusę banano, vieną apelsiną. Nu žodžiu neprisikertant, o po vieną 4u.gif

Na o aš jau po ligoninės 4u.gif Viskas man ten normaliai pasirodė, ne taip baisiai kaip endokrinologiniam. Su palatos kaimynėmis pasiprašėm, kad mums ekskursiją po gimdyklas padarytų, tai padarė - apžiūrėjom viską, tai visai nieko pasirodė. Tik klizmavimo tvarka man nelabai patiko schmoll.gif Nu žodžiu, jei teks ten gimdyti, tai jau nebe taip baisu atrodo ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Evi @ 2008 01 30, 16:14)
Sveikos. Ilindau i jusu skyreli, nes laukiuosi 30 savaiciu ir man paskutini karteli slapime rado padidinta cukraus kieki. Sake, jeigu randa ir antra karta, tai tiria gestacinio diabeto. Nenoriu as jo prisisaukti, juolab jokiu bedu niekada neturejau, bet tiesa ta, kad esu sunkiasvore ir turbut esu didesnej rizikos grupej. Plius pastaruoju metu ant saldumynu traukia, bet ju pavalgius kazkaip negera pasidaro.
Galvoju, kad reikia visiskai atsisakyt saldumynu (profilaktiskai), bet duokit patarima del vaisiu. Obuolius, bananus megstu, o ypac vaisiu salotas su jogurtu vakariukais. Ju cukrus lyg ir naturalus, bet ar ir juos reiketu riboti? Pasikartosiu, niekas man jokios dietos kol kas nepaskyre, bet del savo svorio noreciau apsiriboti is anksto, kad po to kas neprisikabintu...


Siulyciau issitirti gliukozes kieki kraujyje, kad butu aisku, kas ir kaip. Jei tau negera darosi uzvalgius saldumynu, gali buti, kad kyla cukrus. Tuomet reiketu viska tiksliai issiaiskinti ir laikytis dietos. Siulyciau nuo vaisiu persimestia nt darzoviu, nes vaisiuose ypac daug angliavandeniu, kurie ir kelia cukrus. Nesvarbu, kad cukrus naturalus, svarbu, kad neuzkeltu tau cukraus kiekio kraujyje. Tirkis krauja mirksiukas.gif

QUOTE(SiDo @ 2008 01 30, 22:43)
Na o aš jau po ligoninės 4u.gif Viskas man ten normaliai pasirodė, ne taip baisiai kaip endokrinologiniam. Su palatos kaimynėmis pasiprašėm, kad mums ekskursiją po gimdyklas padarytų, tai padarė - apžiūrėjom viską, tai visai nieko pasirodė. Tik klizmavimo tvarka man nelabai patiko schmoll.gif Nu žodžiu, jei teks ten gimdyti, tai jau nebe taip baisu atrodo ax.gif


Sveikute sugrizusi 4u.gif Tai tiek ir tepalaike keleta dieneliu, ar ne? Faina, kad pavedziojo, o gimdyklose irgi remontai padaryti? Tik palatas grazias, naujas maciau smile.gif
O kokia ten klizmavimo tvarka? blink.gif Sako, jau nebeklizmuoja, jei nenori g.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalna @ 2008 01 31, 08:39)

Sveikute sugrizusi 4u.gif Tai tiek ir tepalaike keleta dieneliu, ar ne? Faina, kad pavedziojo, o gimdyklose irgi remontai padaryti? Tik palatas grazias, naujas maciau smile.gif
O kokia ten klizmavimo tvarka? blink.gif Sako, jau nebeklizmuoja, jei nenori g.gif


Palata viena pogimdyvine parodė, tai irgi atrodo kaip po remonto, tik paskui visos mastem ir niekaip prisiminti negalėjom, ar matem mes joje vystymo stala g.gif Gal visgi yra jis kiekvienoj palatoj mirksiukas.gif Gimdyklos nezinau ar po remonto, bet aptriušiusios tikrai nepasirodė rolleyes.gif O klizmavimo tvarką aprašiau temoj apie RK ligonine, jei netingi paskaityk ten, gerai mirksiukas.gif Šiaip sakė jei prieštarauji, tai tikrai klizmos nedaro niekas, tik labai rekomenduoja dėl visa ko pikta pasidaryti. Aš asmeniškai pirmajį gimdžiau be klizmos ir nieko nežinau kaip ten gavosi, reikėjo visgi man jos ar ne blush2.gif Ai paskutinėj vietoj tas klausimas buvo. Be to, klizma tikrai neapsaugo ir negarantuoja kad neįvyks tam tikro pobūdžio ''avarija'' rolleyes.gif
Atsakyti
labas mamytes smile.gif
as irgi turiu cukralige, jau daug metu beveik 15 metu:)
dar kolkas nesilaukiu, bet labai noriu:)
pries pradedama leliu noriu kuo daugiau apsiskaityti, zinoti kaip elgtis, iveikti baimes, labai pabendraut noreciau su jumis:) tikiuosi priimsit i kompanija ir padesit man atsakyt i keleta ypac dominanciu klausimu:)
tai va jau senokai mastau o kaip del cezario pjuvio ir naturalaus gimdymo diabetikei?smile.gif ar leidzia pasirinkti kaip pati noriu, labai noreciau cezario pjuvio, man taip atrodo saugiau:)
Atsakyti
QUOTE(jauniute @ 2008 01 31, 17:05)
labas mamytes smile.gif
as irgi turiu cukralige, jau daug metu beveik 15 metu:)
dar kolkas nesilaukiu, bet labai noriu:)
pries pradedama leliu noriu kuo daugiau apsiskaityti, zinoti kaip elgtis, iveikti baimes, labai pabendraut noreciau su jumis:) tikiuosi priimsit i kompanija ir padesit man atsakyt i keleta ypac dominanciu klausimu:)
tai va jau senokai mastau o kaip del cezario pjuvio ir naturalaus gimdymo diabetikei?smile.gif ar leidzia pasirinkti kaip pati noriu, labai noreciau cezario pjuvio, man taip atrodo saugiau:)

sveika prisijungus.
Planuokis greiciau leliuka,nes ligos stazas nemazas.As irgi jau 15 metu su diabetu draugauju doh.gif Pries 3 sav pagimdziau leliuka.Man dare cezari del akiu,nes mano tinklaine silpna.Jei viskas gerai diabetikes gimdo pacios.bet kai pastosi tikiuosi gulsies i ligonine,tai ten suziures viska ir pasakys ar pati gimdysi ar cezari darys.
Sekmes tau 4u.gif
Atsakyti