Įkraunama...
Įkraunama...

Spermos kokybė ir tyrimai

user posted image

SPERMOS TYRIMAS


Medžiagos pristatymo į laboratoriją laikas neturi viršyti 30 min. Mėginį pristatyti steriliam indelyje palaikant jo temperatūrą artimą kūno temperatūrai.
PSAO rekomenduoja prieš tyrimą 2-4 dienų lytinio susilaikymo periodą.

Normos

Kiekis : > 2 ml
pH : 7,2-7,8
Spermos koncentracija : > 20 mln. spermatozoidų 1 ml ejakuliato
Bendras spermatozoidų kiekis : > 40 mln. ejakuliate
Gyvybingumas : > 50 % spermatozoidų, progresyviai judrių (a ir b kategorijos), > 25 % greitai progresyviai judrių (a kategorija)
Morfologija : > 30 % normalių spermatozoidų

Aprašomoji terminologija

Normozoospermija - normalūs spermos rodikliai.
Oligozoospermija - mažiau kaip 20 mln. spermatozoidų 1 ml.
Kriptozoospermija - mažiau kaip 1 mln. spermatozoidų 1 ml.
Polizoospermija - daugiau nei 250 mln. spermatozoidų 1 ml.
Astenozoospermija - mažiau nei 50 % spermatozoidų, progresyviai judrių (a ir b kategorijos); mažiau nei 25 % spermatozoidų, greitai progresyviai judrių (a kategorija).
Teratozoospermija - mažiau nei 30 % normalių spermatozoidų.
Oligoastenoteratozoospermija - oligo-, asteno-, teratozoospermijos kombinacija.
Azoospermija - ejakuliate nėra spermatozoidų, yra spermatogenezės ląstelių.
Parvisemija - ejakuliato tūris mažiau nei 2 ml.
Hipersemija - ejakuliato tūris daugiau nei 5 ml.
Aspermija - nėra ejakuliato, spermatozoidų ir spermatogenezės ląstelių.
Hemospermija - eritrocitai ejakuliate.
Akinezė - nejudrūs spermatozoidai.
Nekrospermija - mirę spermatozoidai.

user posted image

XXI amžiaus vyrui gresia problema, apie kurią anksčiau net nesusimąstydavome. Remiantis paskutiniais tyrimais, per pastarąjį dešimtmetį, vyrų spermoje spermatozoidų sumažėjo 50 proc. O apie ketvirtadalį visų nevaisingumo atvejų sąlygoja vyrų spermos sutrikimai. Nuo 24 metų amžiaus, kiekvienais metais tikimybė apvaisinti moterį sumažėja net 2 proc. Tačiau ir tai dar ne viskas, mat problema niekur nedingsta net ir partnerei pastojus. Viena iš septynių moterų patiria persileidimą, o vyro sperma tam turi didelę įtaką. Laimei, yra išeitis. Truputį pakoregavę savo meniu, galite labai pagerinti savo spermos kokybę.

Cinkas.
Ši medžiaga skatina spermatozoidų gamybą, gerina jų judėjimą, greitį, formuoja spermatozoidų uodegėlės išorinį sluoksnį. Cinkas didina hormonų kiekį organizme, o taip pat ir lytinį potraukį. Kai kurie šaltiniai teigia, kad jis net gerina genetinės medžiagos kokybę bei skatina ląstelių dalijimąsi. Minimali cinko paros dozė yra 15 mg, ją galima padvigubinti, nes vienos ejakuliacijos metu vyras gali prarasti net iki 9 proc. paros cinko normos. Turtingiausias cinko šaltinis yra austrės. Jo taip pat yra moliūgų bei sezamo sėklose.
Selenas. Jis taip pat skatina spermatozoidų gamybą, gerina jų judėjimą. Be to, sumažina defektyvių spermatozoidų kiekį. Selenas reikalingas testosterono gamybai, kuris skatina spermos gamybą, reguliuoja lytinį potraukį. Jei seleno trūksta, spermatozoidai netenka uodegėlių, o dėl to ir judėjimo galimybės. Seleno trūkumas gali sukelti ir DNR defektus. Seleno daug turi bertoletijų (Braziliški) riešutai, grybai.

Vitaminas B12. Remiantis Japonijoje atliktais tyrimais, 1500 mikrogramų šio vitamino per dieną padidina spermatozoidų gamybą ir jų judrumą net 42 proc. vyrų. Šio vitamino yra lašišoje, kepenyse, kiaušiniuose, natūraliame jogurte.

Vitaminas C. Šis vitaminas apsaugo spermatozoidus nuo sulipimo, skatina jų gamybą, mažina patologiškų spermatozoidų kiekį spermoje. Vitamino C turi kiviai, brokoliai, mangai, braškės, pomidorai, kopūstai, bulvės, slyvos, serbentai (tačiau spermos kokybę labai blogina pesticidai, todėl verčiau rinktis ekologiškus, mūsų klimatinės juostos vaisius ir daržoves - red. past.).
Riebiosios rūgštys. Jos dalyvauja prostaglandinų gamyboje, o prostaglandinų trūkumas susijęs su nevaisingumu ir spermos kokybės sutrikimais. Prostaglandinai skatina spermatozoidų pajėgumą patekti į kiaušinėlį. Taigi valgykite tuną, lašišą ir kitas riebesnes žuvis, taip pat riešutus bei įvairias sėklas, kad gautumėte pakankamą kiekį nesočiųjų riebalų rūgščių.
Aminorūgštys. Spermos kokybę ypač gerina L-argininas ir L-karnitinas. Jų gausu raudonoje mėsoje, tačiau nerekomenduojama ja piktnaudžiauti, dėl sočiųjų riebalų rūgščių bei storosios žarnos vėžio tikimybės.
CoQ10. Kofermentas Q10 reguliuoja energijos tiekimą spermatozoidams, todėl padidėja tikimybė pastoti. Jo yra mėsoje, sezamo sėklose, riešutuose. Pasitarus su gydytoju, galima vartoti maisto papildus, turinčius CoQ10.
Vitaminas E. Tel Avivo mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad vyrų, vartojančių vitaminą E, vaisingumas ryškiai padidėjo. Šio vitamino yra migdoluose, bulvėse, pomidoruose,
avokaduose.


user posted image

Derėtų vengti

Kavos.
Joje esantis kofeinas mažina testosterono ir liuteinizuojančio hormono kiekį. Šie hormonai dalyvauja spermos gamyboje.

Sojų.
Dideli sojos kiekiai neigiamai veikia spermos gamybą.

Alkoholio. Net 80 proc. vyrų, reguliariai vartojančių alkoholį, yra nevaisingi, o spermos kokybės sutrikimai dažnėja proporcingai, lyginant su suvartoto alkoholio kiekiu. Alkoholis sutrikto vitamino B12 pasisavinimną, sumažina testosterono kiekį, sukelia impotenciją. Ir nereikia sakyti, kad kenčia tik alkoholikai. Neigiamos įtakos gali turėti vos keli gėrimai.

Paruošta pagal užsienio spaudą

user posted image
Naudinga info rusų kalba
Sena tema
Atsakyti
Merginos, gera kaina siūlau paskutinę dėžutę Profertil - gal kas ruošiatės pirkti. Pas mane 450Lt už 3 mėnesių pakuotę 4u.gif Daugiau nebeturėsiu. Vilniuje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svaja32: 09 rugsėjo 2010 - 16:26
Peteliuske, aciu uz naujus namelius mirksiukas.gif

QUOTE(Singerita @ 2010 09 09, 10:24)
Ar smarkiai FSH padidėjęs ? Didelis FSH rodo, jog spermos gamyba nebevyksta, nežinau kokie pas jus spermogramos rezultatai.


Na, taip, pas mus spermogramos rezultatas 1-2 vnt regimajame lauke. MB lekia siandien pas urologa ir pulsime ruostis IVF'ui.
Atsakyti
Mergaites, vel prasau jusu patarimo
Vakar MB nuejo pas urologa, pas ji (prie visu musu "dziaugsmu") varikocele
Aisku, liepe operuotis... Ar sudetinga ta operacija? kokiam laikui nusikelia visi planavimai?
Atsakyti
QUOTE(Atiloja @ 2010 09 10, 11:48)
Mergaites, vel prasau jusu patarimo 
Vakar MB nuejo pas urologa, pas ji (prie visu musu "dziaugsmu") varikocele
Aisku, liepe operuotis... Ar sudetinga ta operacija? kokiam laikui nusikelia visi    planavimai?

na ilgam nusikeltu, tik po pusmecio kazkur gali pagereti, cia minimum, jei kazko nemaisau, yra tam sukurta tema, pasiskaityk ten placiau. idomu, ar jums verta ja darytis, jei hormonai prasti g.gif o labai pakiles FSH? o ka sake del hormonu daktaras?
Atsakyti
QUOTE(peteliuske @ 2010 09 10, 12:13)
na ilgam nusikeltu, tik po pusmecio kazkur gali pagereti, cia minimum, jei kazko nemaisau, yra tam sukurta tema, pasiskaityk ten placiau.  idomu, ar jums verta ja darytis, jei hormonai prasti  g.gif  o labai pakiles FSH? o ka sake del hormonu daktaras?


pakiles iki 16, o norma iki 12. Daktaras sake, kad nera labai blogai ir su tokia diagnoze (oligoastenospermija) toks formonu pokytis yra normalu. Tik vat "stovim" kryzkelej ir galvojam ar ruostis IVF'ui iki operacijos ar operuotis ir tik tada galvot apie IVF sad.gif oh kaip sunku, net verkt norisi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Atiloja @ 2010 09 10, 12:40)
pakiles iki 16, o norma iki 12. Daktaras sake, kad nera labai blogai ir su tokia diagnoze (oligoastenospermija) toks formonu pokytis yra normalu. Tik vat "stovim" kryzkelej ir galvojam ar ruostis IVF'ui iki operacijos ar operuotis ir tik tada galvot apie IVF sad.gif oh kaip sunku, net verkt norisi  schmoll.gif

as ruosciau IVF, nes po visokiu gydymu gali buti ir blogiau, ne visiems padeda, kai kam ir pakenkia. jusu vietoj dar nuvaryciau pas Z konsultacijai, ka ji sakytu, dar viena nuomone nepamaisytu. pas maniski irgi tokia pat diagnoze, bet hormonai tvarkoje. ai, nezinau del tos operacijos, juk hormonas sitas svarbus ir jis gerokai pakiles...jis gi atsakingas uz spermos gamyba...jei jis nebegamina, ka padetu operacija... g.gif ai nezinau, kazkaip man operacija neatrodo pats geriausias kelias, ypac jei galite sau leisti jau darytis IVF
Atsakyti
QUOTE(peteliuske @ 2010 09 10, 12:47)
as ruosciau IVF, nes po visokiu gydymu gali buti ir blogiau, ne visiems padeda, kai kam ir pakenkia. jusu vietoj dar nuvaryciau pas Z konsultacijai, ka ji sakytu, dar viena nuomone nepamaisytu. pas maniski irgi tokia pat diagnoze, bet hormonai tvarkoje. ai, nezinau del tos operacijos, juk hormonas sitas svarbus ir jis gerokai pakiles...jis gi atsakingas uz spermos gamyba...jei jis nebegamina, ka padetu operacija... g.gif ai nezinau, kazkaip man operacija neatrodo pats geriausias kelias, ypac jei galite sau leisti jau darytis IVF


na ta galimybe IVF nera jau tokia paprasta..., bet kai tikslas - susilaukti leliuko, tai "nusispjauni" i visus kitus norus ir visus finansus dedi, kad pasiekti ta tiksla smile.gif
Kazkaip "susibalamutinau" ir nezinau, ka daryt sad.gif pas mane pacia uzake kiausintakiai, linke kauptis hidrosalpingsai ir rugpjuti juos atvere, tai nelabai laiko yra laukti kol jo turtas pagers... zodziu, visai nezinau, ka daryt g.gif
Atsakyti
QUOTE(Atiloja @ 2010 09 10, 12:40)
pakiles iki 16, o norma iki 12. Daktaras sake, kad nera labai blogai ir su tokia diagnoze (oligoastenospermija) toks formonu pokytis yra normalu. Tik vat "stovim" kryzkelej ir galvojam ar ruostis IVF'ui iki operacijos ar operuotis ir tik tada galvot apie IVF sad.gif oh kaip sunku, net verkt norisi  schmoll.gifNuvaziuokit konsultacijai pas J.Pleskaciauska. Kazkelinta nuomone nepakenks. Turekit su savimi visus hormonu tyrimus. Prasykit istirt sperma. Jis tiria paprastu kraujo mikroskopu. Tegul tiria. Nera gal labai tikslu, bet kai spermatozoidu vienetai, jis juos matys, taip pat matys ar yra spermoje lasteliu, is kuriu subresta spermatozoidai..
Kai sp. vienetai, profertiliai, tribestanai, new nordic, arkliskom dozem antibijotikai, kuriuos megsta israsyti Z, nepades. Reikia rimtu vaistu ir gydymo.
Atsakyti
garantuoju, kad Z esant tokiai busenai tikrai nesiulys tribestano ir profertilio, net mums ju nesiule. Jums vis tiek reikalingas bus IVF, tad nesvarbu ar kemsasi tavo kiausintakiai ar ne. dabar svarbiausa nesunaikinti paskutiniu spermiuku...FSH beveik nepasiduoda gydymui, labai retai kam pakrenta...jusu situacija sunki, bet nepraraskit vilties. O dar viena nuomone tikrai nepamaisys. O ka tavo gine sako? jauciu ji tik uz IVF ir kuo skubesni.
Atsakyti
QUOTE(peteliuske @ 2010 09 10, 14:01)
garantuoju, kad Z esant tokiai busenai tikrai nesiulys tribestano ir profertilio, net mums ju nesiule. Jums vis tiek reikalingas bus IVF, tad nesvarbu ar kemsasi tavo kiausintakiai ar ne. dabar svarbiausa nesunaikinti paskutiniu spermiuku...FSH beveik nepasiduoda gydymui, labai retai kam pakrenta...jusu situacija sunki, bet nepraraskit vilties. O dar viena nuomone tikrai nepamaisys. O ka tavo gine sako? jauciu ji tik uz IVF ir kuo skubesni.


Tai jau tikrai, gine tik uz IVF ir kuo skubesni, pabrezdama tuo, kad po keliu menesiu (jei darys operacija) gali nerasti ir tu pavieniu spermiuku ir mano kiausintakiai vel uzsikims (nes jau 2 laparaskopijas dare) ir tada IVF'o sekmingumas gali sumazeti sad.gif O MB tai jau panikoj ir su manim pradeda normaliai nebekalbet, kai siulau dar pas viena specialista apsilankyt..., ah tie vyrai sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Atiloja @ 2010 09 10, 14:08)
Tai jau tikrai, gine tik uz IVF ir kuo skubesni, pabrezdama tuo, kad po keliu menesiu (jei darys operacija) gali nerasti ir tu pavieniu spermiuku ir mano kiausintakiai vel uzsikims (nes jau 2 laparaskopijas dare) ir tada IVF'o sekmingumas gali sumazeti sad.gif O MB tai jau panikoj ir su manim pradeda normaliai nebekalbet, kai siulau dar pas viena specialista apsilankyt..., ah tie vyrai sad.gif

nusiraminkit pirma, leisk jam biski atsigauti, palaikykit vienas kita. as prisimenu kaip zliumbiau istisai kelias dienas, bet reikia suprasti, kad asaros ir pykciai prie vaiko poros tikrai nepriartins. stiprybes jums 4u.gif
o gydytojos nuomone man labai normali. turint tuos kelis spermiukus labai rizikuot negalima.
Atsakyti