Įkraunama...
Įkraunama...

Oro kondicionierius

QUOTE(djbzykas @ 2012 05 10, 18:17)
Kodel Jus sakote kad electrolux oro kondicionieriai yra blogi? turite gal patirties?  wub.gif

Aš nesakiau kad jie yra blogi. Aplamai nemėgstu operuoti tokiomis sąvokomis kaip "geras" ir "blogas". Visi tie kondicionieriai kaip Elektroliuksas, LG ir net Samsungas, jei teisingai eksploatuoti, tvarkingai dirbs tam tikrą laiką... Lygiai taip pat kaip tukstančiai Opelių, Fordų ir net Pežo sėkmingai važinėja ... bet niekam nešauna į galvą lyginti jos pvz. su Audi.
Atsakyti
Tuoj tave atakuos Opel ir Pegeot vairuotojos-mamytes smile.gif

As asmeniskai jau keleta metu dirbu patalpoje, kur pastoviai veikia kondicionierius - ir vasara ir ziema.
Vedinimas normalus, su sveikata, oda, nagais problemu neturiu.
Dar masinoje kondicionieriu turiu.
Zodziu, mano isvada, kad, jeigu viskas teisingai padaryta, kondicionieriu ypatingai bijoti neverta, gal tik skleidziamo garso - sako, kad negatyviai veikia psichika, sukelia stresa... smile.gif Sito poveikio ant saves ivertinti negaliu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hren: 11 gegužės 2012 - 09:38
Sveiki, gal galite rekomenduoti kokia nors Vilniuje kondicionierius gerai ir patikimai dedancia bendrove? kad nusimanytu, patartu ir galu gale gerai padarytu.
Atsakyti
QUOTE(pinigelis )


QUOTE(_Alba_ )



QUOTE(hren )



QUOTE(Vitalija )



QUOTE(Pirmoji )
Sveiki, gal galite rekomenduoti kokia nors Vilniuje kondicionierius gerai ir patikimai dedancia bendrove? kad nusimanytu, patartu ir galu gale gerai padarytu.


nepatingėjus paversti kelis psl. atgal yra kelios įmonės rekomenduotos smile.gif
spauskit ant strėlyčių citatos dešinėje, atidarys atsiliepimus mirksiukas.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo _Alba_: 04 birželio 2012 - 17:30
Klausimas nusimananciam:

Kambarys 18 kvadratu, be duru isejimais i kitus kambarius, blokinis daugiabutis, 5 aukstas.

planuojam 2.5 kw/3.3kw kondiske

Planuojame statytis arba ON/OFF arba INVERTER tipo kondiske, bet nenusprendziam tipo. ON/OFF pigiau, bet INVERTER mazesnes sanaudos.

Prasau patarimo pasirenkant TIPA. ACIU
Atsakyti
QUOTE(TedisLT @ 2012 06 15, 09:10)
Planuojame statytis arba ON/OFF arba INVERTER tipo kondiske, bet nenusprendziam tipo. ON/OFF pigiau, bet INVERTER mazesnes sanaudos.
Prasau patarimo pasirenkant TIPA. ACIU


O naudosi ir sildymui?
as tik uz Inverter
Atsakyti
QUOTE(TedisLT @ 2012 06 15, 08:10)
Kambarys 18 kvadratu, be duru isejimais i kitus kambarius, blokinis daugiabutis, 5 aukstas. planuojam 2.5 kw/3.3kw kondiske

Planuojame statytis arba ON/OFF arba INVERTER tipo kondiske, bet nenusprendziam tipo. ON/OFF pigiau, bet INVERTER mazesnes sanaudos.

Viskas priklauso nuo tuo kaip ketinate naudoti kondicionierių. Jei jis dirbs "viešbučio režime", t.y. - kai atėjus, jungsite jį pilnu pajėgumu, kad staigiai atvėsinti kambarį, o po to išjungsite kad netrukdytu - tai geriau dirba on\off modelis.
Iverteris duoda nedidelę (~10%) ekonomiją, kai yra nuolat įjungtas ir nustatytas automatiškai palaikyti užduotą temperatūrą. Ekonomija pasiekiama dėka tuo, kad jis tiksliau reguliuoja įjungimo ir išjungimo momentus. Kol vėsus oras pasiskirsto patalpoje ir pasiekia temperatūros daviklį praeina tam tikras laikas. Kol daviklis ne duos komandos, kad jau užtenka šaldyti, kondicionierius toliau dirba nustatytu galingumu. Kai vėsus oras pasiekia daviklį - inverteris sumažina galingumą 10%. Jei po tam tikro laiko paaiškėja, kad temperatūra kyla - vėl padidina galingumą. Tokiu būdu inverteris 10% atspėja kokia reikalinga šaldymo galia. On\off modelis gali dirbti tik pilnu pajėgumu ir jo paklaida gerokai didesnė. Tačiau tai liečia tik tuos momentus kai reikia išjungti šaldymą. Tuo laikotarpiu, kai į patalpą įpusta pakankamai šalto oro, tačiau jis dar nepasiekė daviklio - kondicionierius dirba toliau ir be reikalo naudoja visą galią. Tiesa, po to ilgiau išlieka vėsuma ir kondicionierius ilgiau laiko pauzę, tad yra kiek naivu šnekėti apie juntamą energijos ekonomija kai naudojate inverterį.

Tačiau, inverteriai yra pažangesni tuo, kad leidžia temperatūros svyravimus patalpoje sumažinti iki dešimtosios laipsnio dalies (suprantama, jei idealiai parinkta kondicionieriaus ir daviklio vieta).
Kitas dalykas, kad inverteriai yra naujesni modeliai, jose naudojami pažangesni kompresoriai su truputi geresniu COP ir daug kitu naujovių.

Kaip čia jau minėjo, inverteriai turi neabejotinus privalumus šildant patalpas. Reikalas tame, kad esant dideliam šalčiui, kompresoriuje užšąla tepalas. Bandant paleisti jį iškart pilnu pajėgumu, patiriamos didelės perkrovos. Tuo tarpu, inverteris didina galią palaipsniui ir perkrovos yra atitinkamai mažesnės. Kad išvengti gedimų, on/off darbo temperatūros riba retai nustatoma mažesnė nei -10"C, o inverteriuose ta riba siekia kaip minimum -15"C. Be to, kai inverteris nustatytas automatiniam temperatūros palaikymui - jis tik mažina arba didina galią ir prie didesnių šalčių dirba praktiškai be sustojimu. Tepalai visada išlieka šilti.
Tad, norint kondicionierių naudoti kaip pagrindinį šildymo prietaisą - geriau rinktis inventorių.

P.S. Nėra gera idėja šaldyti (o to labiau - šildyti) visą butą, įrengiant kondicionierių tik viename kambaryje. Jei kondicionierių pakabinti taip, kad paduodamas oro srautas būtu nukreiptas į atidarytus duris - tai toje patalpoje dar galima pajusti kondicionavimo efektą. O šiaip, atidarytos duris - dar ne priežastis, kad ten judėtu šaltas oras. Jei gretimuose patalpose yra galingas ištraukimas, o pritekėjimas yra kondicionuojamoje patalpoje (pvz. - per atidarytą langą) - tai vėsus oras, žinoma, judės iš kondicionuojamos patalpos į gretimas. O jei tuo nėra, tai kurių velnių šaltam orui ten eiti??? Dar blogiau - jei ištraukimas yra kur nors vonioje, o minėtose patalpose per langų nesandarumus vyksta pritekėjimas iš lauko. Tada oras stengiasi eiti ne į kambarį, o atvirkščiai - iš kambario į vonią.
Jei norite apie tai pakalbėti išsamiau, parašykite savo tel. man į AZ.
Atsakyti
Taigi, pagal atsiliepimus supratau, kad mobilūs vėsintuvai nelabai kas...
O gaila...negi tikrai taip...

O jiems visiems reikia to vamzdzio ir skylės sienoje? pvz:

http://www.orosprend...ekintuvas-amcor
Atsakyti
QUOTE(Aronoel @ 2012 07 08, 19:52)
Taigi, pagal atsiliepimus supratau, kad mobilūs vėsintuvai nelabai kas...
O gaila...negi tikrai taip...

O jiems visiems reikia to vamzdzio ir skylės sienoje? pvz:

http://www.orosprend...ekintuvas-amcor


Kaip supratau is aprasymo, cia ne kondicionierius, o kazkoks ventiliatorius su oro atvesinimu ledo is šaldytuvo pagalba. Ledas dedamas i kazkoki konteineri, kuris apipuciamas kambario oru. Tokiam irenginiui tikrai nereikia vamzdzio, nes jis šilumos negamina (kaip ir šalčio).
Atsakyti
Labas kondicionierių ekspertai,
reikia patarimo: rinkomės kondicionierių 60 kv.m. butui (realiai aušinimui/šildymui max. 28 kv. jis būtų montuojamas tarp virtuvės ir salono (16 kv.m.) ir fajna būtų kad kažkiek "paveiktų" ir apie 12 kv.m. koridoriaus, čia beveik bendra patalpa, toks išdėstymas). Apsistojome atrodo ties Mitsubishi Heavy SRK25ZIX-S arba gal SRK35ZIX-S. tačiau parodoje stabtelėjome prie Mitsubishi Electric stendo ir mūsų pasirinkimą, švelniai tariant, kiek sudirbo blush2.gif Taip ir nesupratau, kodėl geriau yra Mitsubishi Electric, nes išskyrus šelmišką šypseną, kai prakalbome apie Heavy nieko daugiau negavau biggrin.gif busiu dėkinga už Jūsų komentarus, ar tikrai Electric yra geriau, o galbūt yra kas nors dar geriau šiame kainų lygmenyje?
Atsakyti
QUOTE(elfikas @ 2012 07 19, 22:43)
reikia patarimo: rinkomės kondicionierių 60 kv.m. butui (realiai aušinimui/šildymui max. 28 kv. jis būtų montuojamas tarp virtuvės ir salono (16 kv.m.) ir fajna būtų kad kažkiek "paveiktų" ir apie 12 kv.m. koridoriaus

Yra gan pavojinga pusti itin šaltą oro srovė į nedidelę patalpą. Neverta tikėtis, kad kad šaltas oras be jokios priežasties tuojau pat puls į gretimą kambary ir pradės intensyviai maišytis su susikaupusiu viršuje šiltu oru. Ten kur tiesiogiai bus pučiama oro srovė iš kondicionieriaus bus labai šalta (toje zonoje žmonės negali būti). Kai oro srovė pasieks priešingą sieną (ar kitokias kliūtis), ji atsimuš nuo jos, išsiskirstys į skirtingas puses ir tokiu būdu kažkiek susimaišys su kambario oru. Tik tiek. Niekas neprivers šaltos oro masės keliauti į priešingą kampą, to labiau - į gretimą kambary.
Nėra didelės bėdos, kai kondicionierius skirtas aptarnauti vieną nedidelę patalpą. Tuomet jo galingumas yra mažas ir temperatūrų skirtumai nėra dideli. Be to, nedideliame tūryje kondicionierius sujudina praktiškai visą orą, visame tūryje oras gan intensyviai maišosi ir gaunasi daugmaž vienoda temperatūra. Bandydami šaldyti visą būtą, gausis taip kad į vieną patalpą paduodama 3-4 kart daugiau šalčio nei reikia. O tai jau yra nemalonų, be to - pavojinga sveikatai.
QUOTE
...ar tikrai Electric yra geriau, o galbūt yra kas nors dar geriau šiame kainų lygmenyje?

Kadangi akivaizdžiai bandote sutaupyti įrengiant pačia prasčiausia kondicionavimo sistemą, manau, jums visiškai nėra aktualu pasirinkti pati madingiausia (ir pati brangiausią) gamintoją. Jus galėsite pasinaudoti vos dešimtadaliu tų papildomų funkcijų bei pagerintų techninių savybių, kurias siūlo pažangiausi gamintojai.
Jūsų vietoje, arba statyčiau nedidelio galingumo kondicionierių (kokį nebrangų bet patikimą) tam, kad atvėsinti orą tik svetainėje, arba pagalvočiau viso pirma apie tolygu oro paskirstymą visose patalpose, o tada jau būtu prasmė svarstyti kokiu parametrų įrangą rinktis, kad pasiekti vienokio ar kitokio efekto.
Ypač aktualus yra oro paskirstymas, jei kalbama ne tik apie vėsinimą bet ir apie šildymą.
Jei domina efektyvus sprendimas - rašykite į AZ (arba info@orocentras.lt)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ed@: 20 liepos 2012 - 14:01
QUOTE(ed@ @ 2012 07 20, 15:01)
Yra gan pavojinga pusti itin šaltą oro srovė į nedidelę patalpą. Neverta tikėtis, kad kad šaltas oras be jokios priežasties tuojau pat puls į gretimą kambary ir pradės intensyviai maišytis su susikaupusiu viršuje šiltu oru. Ten kur tiesiogiai bus pučiama oro srovė iš kondicionieriaus bus labai šalta (toje zonoje žmonės negali būti). Kai oro srovė pasieks priešingą sieną (ar kitokias kliūtis), ji atsimuš nuo jos, išsiskirstys į skirtingas puses ir tokiu būdu kažkiek susimaišys su kambario oru. Tik tiek. Niekas neprivers šaltos oro masės keliauti į priešingą kampą, to labiau - į gretimą kambary.
Nėra didelės bėdos, kai kondicionierius skirtas aptarnauti vieną nedidelę patalpą. Tuomet jo galingumas yra mažas ir temperatūrų skirtumai nėra dideli. Be to, nedideliame tūryje kondicionierius sujudina praktiškai visą orą, visame tūryje oras gan intensyviai maišosi ir gaunasi daugmaž vienoda temperatūra.  Bandydami  šaldyti visą būtą, gausis taip kad į vieną patalpą paduodama 3-4 kart daugiau šalčio nei reikia. O tai jau yra nemalonų, be to - pavojinga sveikatai. 

Kadangi akivaizdžiai bandote sutaupyti įrengiant pačia prasčiausia kondicionavimo sistemą, manau, jums visiškai nėra aktualu pasirinkti pati madingiausia (ir pati brangiausią) gamintoją. Jus galėsite pasinaudoti vos dešimtadaliu tų papildomų funkcijų bei pagerintų techninių savybių, kurias siūlo pažangiausi gamintojai.
Jūsų vietoje, arba statyčiau nedidelio galingumo kondicionierių (kokį nebrangų bet patikimą) tam, kad atvėsinti orą tik svetainėje, arba pagalvočiau viso pirma apie tolygu oro paskirstymą visose patalpose, o tada jau būtu prasmė svarstyti kokiu parametrų įrangą rinktis, kad pasiekti vienokio ar kitokio efekto.
Ypač aktualus yra oro paskirstymas, jei kalbama ne tik apie vėsinimą bet ir apie šildymą.
Jei domina efektyvus sprendimas -  rašykite į AZ (arba info@orocentras.lt)

ačiū už paaiškinimą, susirasiu buto brėžinius ir Jums parašysiu. mes kaip ir nenorime madingo kondicionieriaus, tiesiog vieni mums pasiūle Mitsubishi Heavy o kiti pasakė, kad geresni Electric ... o ką Jus manote apie šiuos du prekės ženklus, jei juos lygintumėte? mes neplanuojame šildyti/šaldyti visą butą, tik svetainę, kuri yra bendrame plote su virtuve (pertvarų nėra) visam plotui (kambariams) neturime galimybės padaryti sistemos, nes ... to neleidžia statytojas smile.gif
Atsakyti