QUOTE(TedisLT @ 2012 06 15, 08:10)
Kambarys 18 kvadratu, be duru isejimais i kitus kambarius, blokinis daugiabutis, 5 aukstas. planuojam 2.5 kw/3.3kw kondiske
Planuojame statytis arba ON/OFF arba INVERTER tipo kondiske, bet nenusprendziam tipo. ON/OFF pigiau, bet INVERTER mazesnes sanaudos.
Viskas priklauso nuo tuo kaip ketinate naudoti kondicionierių. Jei jis dirbs "viešbučio režime", t.y. - kai atėjus, jungsite jį pilnu pajėgumu, kad staigiai atvėsinti kambarį, o po to išjungsite kad netrukdytu - tai geriau dirba on\off modelis.
Iverteris duoda nedidelę (~10%) ekonomiją, kai yra nuolat įjungtas ir nustatytas automatiškai palaikyti užduotą temperatūrą. Ekonomija pasiekiama dėka tuo, kad jis tiksliau reguliuoja įjungimo ir išjungimo momentus. Kol vėsus oras pasiskirsto patalpoje ir pasiekia temperatūros daviklį praeina tam tikras laikas. Kol daviklis ne duos komandos, kad jau užtenka šaldyti, kondicionierius toliau dirba nustatytu galingumu. Kai vėsus oras pasiekia daviklį - inverteris sumažina galingumą 10%. Jei po tam tikro laiko paaiškėja, kad temperatūra kyla - vėl padidina galingumą. Tokiu būdu inverteris 10% atspėja kokia reikalinga šaldymo galia. On\off modelis gali dirbti tik pilnu pajėgumu ir jo paklaida gerokai didesnė. Tačiau tai liečia tik tuos momentus kai reikia išjungti šaldymą. Tuo laikotarpiu, kai į patalpą įpusta pakankamai šalto oro, tačiau jis dar nepasiekė daviklio - kondicionierius dirba toliau ir be reikalo naudoja visą galią. Tiesa, po to ilgiau išlieka vėsuma ir kondicionierius ilgiau laiko pauzę, tad yra kiek naivu šnekėti apie juntamą energijos ekonomija kai naudojate inverterį.
Tačiau, inverteriai yra pažangesni tuo, kad leidžia temperatūros svyravimus patalpoje sumažinti iki dešimtosios laipsnio dalies (suprantama, jei idealiai parinkta kondicionieriaus ir daviklio vieta).
Kitas dalykas, kad inverteriai yra naujesni modeliai, jose naudojami pažangesni kompresoriai su truputi geresniu COP ir daug kitu naujovių.
Kaip čia jau minėjo, inverteriai turi neabejotinus privalumus šildant patalpas. Reikalas tame, kad esant dideliam šalčiui, kompresoriuje užšąla tepalas. Bandant paleisti jį iškart pilnu pajėgumu, patiriamos didelės perkrovos. Tuo tarpu, inverteris didina galią palaipsniui ir perkrovos yra atitinkamai mažesnės. Kad išvengti gedimų, on/off darbo temperatūros riba retai nustatoma mažesnė nei -10"C, o inverteriuose ta riba siekia kaip minimum -15"C. Be to, kai inverteris nustatytas automatiniam temperatūros palaikymui - jis tik mažina arba didina galią ir prie didesnių šalčių dirba praktiškai be sustojimu. Tepalai visada išlieka šilti.
Tad, norint kondicionierių naudoti kaip pagrindinį šildymo prietaisą - geriau rinktis inventorių.
P.S. Nėra gera idėja šaldyti (o to labiau - šildyti) visą butą, įrengiant kondicionierių tik viename kambaryje. Jei kondicionierių pakabinti taip, kad paduodamas oro srautas būtu nukreiptas į atidarytus duris - tai toje patalpoje dar galima pajusti kondicionavimo efektą. O šiaip, atidarytos duris - dar ne priežastis, kad ten judėtu šaltas oras. Jei gretimuose patalpose yra galingas ištraukimas, o pritekėjimas yra kondicionuojamoje patalpoje (pvz. - per atidarytą langą) - tai vėsus oras, žinoma, judės iš kondicionuojamos patalpos į gretimas. O jei tuo nėra, tai kurių velnių šaltam orui ten eiti??? Dar blogiau - jei ištraukimas yra kur nors vonioje, o minėtose patalpose per langų nesandarumus vyksta pritekėjimas iš lauko. Tada oras stengiasi eiti ne į kambarį, o atvirkščiai - iš kambario į vonią.
Jei norite apie tai pakalbėti išsamiau, parašykite savo tel. man į AZ.