Įkraunama...
Įkraunama...

Infanrix-IPV+Hib vakcina- ar skiepyti vaiką?

Norėjau pasitikslinti. Pradėjus šia vakcina skiepyti vaiką gerokai vėliau (3m.), taip pat reikalingos 3 pirminės dozės imunitetui susidaryti ir revakcinacija po metų? Labiausiai domina imunitetas Hib komponentui.
Atsakyti
QUOTE(carramele @ 2011 11 16, 09:03)
Norėjau pasitikslinti. Pradėjus šia vakcina skiepyti vaiką gerokai vėliau (3m.), taip pat reikalingos 3 pirminės dozės imunitetui susidaryti ir revakcinacija po metų? Labiausiai domina imunitetas Hib komponentui.

Carramele, žvilgtelėjau į išplėstinį vakcinos aprašą (tiesa info apie infanrix hexa- su hepatito B komponentu):saugumas ir efektyvumas vyresniems nei 36 mėn vaikaims netirtas, duomenų nėra.
Atsakyti
Radau šį tą Vingro parašytą apie tai:

"Nuo Haemophilus influenzae tipo  infekcijos (Hib) ir nuo kitų infekcijų vakcinuojama vadovaujantis Lietuvos skiepijimų kalendoriumi tris kartus 3 mėn., 4,5 mėn., ir 6 mėn. amžiuje. Pradėjus vakcinuoti vėliau (ne pagal kalendorių), t.y. 6-11 mėn. amžiuje, įšvirkščiamos 2 dozės su 1-2 mėn. pertrauka, o praėjus 12 mėn. po paskutinio vakcinos įšvirkštimo sušvirkščiama stiprinamoji dozė. Kai pradedama vakcinuoti 1-5 m. amžiaus vaikai, švirkščiama 1 dozė. Vyresni nei 5 m. amžiaus vaikai vakcinuojami tik tie, kurie serga lėtinėmis ligomis".
Dar kai kas, ko nežinojau: "Haemophilus influenzae tipo  vakcina neskiepijama, kai žinoma, kad anksčiau paskiepijus išsivystė sunki alerginė reakcija (o tai būna itin retai), taip pat neskiepijami alergiški mielėms asmenys".
Atsakyti
QUOTE(carramele @ 2011 11 16, 10:05)
Radau šį tą Vingro parašytą apie tai:

"Nuo Haemophilus influenzae tipo  infekcijos (Hib) ir nuo kitų infekcijų vakcinuojama vadovaujantis Lietuvos skiepijimų kalendoriumi tris kartus 3 mėn., 4,5 mėn., ir 6 mėn. amžiuje. Pradėjus vakcinuoti vėliau (ne pagal kalendorių), t.y. 6-11 mėn. amžiuje, įšvirkščiamos 2 dozės su 1-2 mėn. pertrauka, o praėjus 12 mėn. po paskutinio vakcinos įšvirkštimo sušvirkščiama stiprinamoji dozė. Kai pradedama vakcinuoti 1-5 m. amžiaus vaikai, švirkščiama 1 dozė. Vyresni nei 5 m. amžiaus vaikai vakcinuojami tik tie, kurie serga lėtinėmis ligomis".
Dar kai kas, ko nežinojau: "Haemophilus influenzae tipo  vakcina neskiepijama, kai žinoma, kad anksčiau paskiepijus išsivystė sunki alerginė reakcija (o tai būna itin retai), taip pat neskiepijami alergiški mielėms asmenys".

Hiberix'o apraše būtent taip ir nurodyta: viena dozė vyresniems nei 13 mėn. Klausimų kelia kombinuotos vakcinos su HiB komponentu, nes vakcinos aprašas duomenų neduoda, vadinasi lieka arba klinikinė praktika arba asmeninė interpretacija.
Atsakyti
QUOTE(carramele @ 2011 11 16, 10:05)
Radau šį tą Vingro parašytą apie tai:

"Nuo Haemophilus influenzae tipo  infekcijos (Hib) ir nuo kitų infekcijų vakcinuojama vadovaujantis Lietuvos skiepijimų kalendoriumi tris kartus 3 mėn., 4,5 mėn., ir 6 mėn. amžiuje. Pradėjus vakcinuoti vėliau (ne pagal kalendorių), t.y. 6-11 mėn. amžiuje, įšvirkščiamos 2 dozės su 1-2 mėn. pertrauka, o praėjus 12 mėn. po paskutinio vakcinos įšvirkštimo sušvirkščiama stiprinamoji dozė. Kai pradedama vakcinuoti 1-5 m. amžiaus vaikai, švirkščiama 1 dozė. Vyresni nei 5 m. amžiaus vaikai vakcinuojami tik tie, kurie serga lėtinėmis ligomis".
Dar kai kas, ko nežinojau: "Haemophilus influenzae tipo  vakcina neskiepijama, kai žinoma, kad anksčiau paskiepijus išsivystė sunki alerginė reakcija (o tai būna itin retai), taip pat neskiepijami alergiški mielėms asmenys".



o kur čia radai apie HIB, kad neskiepijami alergiški mielėms? HepB tai žinau, kad yra sudėtyje mielių, dėl HIB kažko dar nežinau. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2011 11 16, 12:30)
o kur čia radai apie HIB, kad neskiepijami alergiški mielėms? HepB tai žinau, kad yra sudėtyje mielių, dėl HIB kažko dar nežinau.  g.gif

Tam pačiam Vingro internetiniame straipsnyje. Šiaip tai informaciniuose lapeliuose (nei atskirose vakcinose nuo HIB, nei sujungtose) nieko apie tai nerašo g.gif
Atsakyti
HepB antigenas atskirose ar kombinuotose vakcinose yra produkuojamas genų inžinerijos būdu ant mielių ląstelių. Taigi bent jau teoriškai galima galvoti apie galimybę susitikti su mielių ląstele vakcinavimo metu. Su HiB nieko panašaus g.gif
Atsakyti
QUOTE(dange @ 2011 11 16, 20:23)
HepB antigenas atskirose ar kombinuotose vakcinose yra produkuojamas genų inžinerijos būdu ant mielių ląstelių. Taigi bent jau teoriškai galima galvoti apie galimybę susitikti su mielių ląstele vakcinavimo metu. Su HiB nieko panašaus  g.gif


uff, aš jau buvau iššsigandusi. nors iš tikro tai tuos lapelius iššsinagrinėjau N + K kartų, mano pirmasis alergiškas mielėms, turėjom tiek vargo su jom, kad prisimint nesinori (per mus net vaistų su mielėm aprašymus s-a pakeitė biggrin.gif )

žinok tikrai susitinka su tom lastelėm. ir manau, kad būtent tai, kad mes skiepijom alergišką vaiką i išsivystė tas nenormalus jautrumas. pvz - jau tuo metu, tai buvom atstatę žarnyną po ilgo gydymo, į burną įdėtas ir išspjautas mielinės duonos trupinys sukėlė savaitės laiko viduriavimą (aš čia taip bandžiau prieš vedant į darželį patikrint, "o gal jau nebe?..." doh.gif ). jis iš viso mielinių kepinių ragavo labai mažai, vos baronkytę pagraužė, ar duonos riekę, mums iš karto įtarė celiakiją, tai greit išbraukėm iš valgiaraščio. o viduriuot nustojo tik virš dviejų metukų būdamas, apetitas susitvarkė ~4 metų.

ir antrasis mano vaikas alergiškas, bet saugojom, tai jai ta alergija galima sakyti nežymi.

ir, tęsiant apie skiepų propagandą... sutikau daug gerbiamų daktarų, ir nesu nusistačius prieš oficialiąją medicina. na, bet tas skiepų piršimas gimdyklose, tai man prieštarauja ir hipokrato priesaikai. negi, žinant, kad pacientas gali patekti po to į reanimaciją, mes vis tiek rizikuojame tuo "gydymu", kuris net nebūtinas??? aš daug kartų turėjau pakartoti, kad NE, ir vis tiek man siūlė "jei pirmas vaikas alergiškas, tai nereiškia, kad bus ir antras, galit skiepyt, jei tik dėl to"...

Atsakyti
Sveikos mergaites mirksiukas.gif
Papasakosiu savo istorija ir tai ka zinau is patirties.
Pries 10 ir 12m as skiepinau abu vaikucius privalomais skiepais. Turejom dideliu komplikacija, temperatura virs 40. Vaikai pradejo dusti, teko vezti i ligonine. Bet supratusi, kad ten jiems nepades, atsisakiau gultis. Grizom namo,mama padare garu aplinka visoje, uzdaroje virtuveje,mazyliai buvo isukti siltai ir kvepavo visuose garuose.
Pastebejom, kad atsigauna. Bet negana to, po siu visu skiepu mazyliai pradejo sirgti dusinanciu kosuliu, daktarai net neistyre,nes nesuprato iki siol kas nutiko,kodel jie i men bent 2sav serga. Vargau ilgai,nes negalejom mokintis normaliai. Bet siaip ne taip isgijom. O zinot kaip? Nepatikesit. Susidomejau fengshui mokslu ir sustiprinau tuos kampus spalvomis taip, kad buvau pritrenkta nuo rezultato ( tuo metu griebiausi bet ko, kad tik mazyliai pasveiktu ). Ir siandien mano vaikai stiprus,aktyvus,neserga jau 5metai.
Be to mano seima dirba farmacijoje uzsienyje ir as ten dirbau vasaromis, jie visi, kurie gamina vakcinas, net krato galvas, kad neskiepyciau mazylio.
Juk tai biznis.Jei nesirgs vaikai, biznis zlugs. Nes vakcinos brangios.
Dabar laukiuosi ir greit ateis mazylis, todel GRIEZTAI visiems skiepams NE.
Tikrai nepersu savo nuomones nei vienai mamytei bigsmile.gif
Atsakyti
Nu šaunuolė esate. smile.gif Manyčiau būsite labai pagerbta, sakydama visą TIESĄ, tarp mamyčių,kurios neskiepja savo vaikučius, juolab esate iš farmacijos. smile.gif
Atsakyti
Aš skiepijau visais privalomais skiepais. 1.6m skiepas būtų praėjęs gerai, jei ne seselės neprofesionalumas. Po skiepo kelias dienas buvo stipriai paraudę, tada liko mėlynė..hm.. mes antrąkart pas ją papuolėm ir abu kartus po skiepo buvo mėlynės. Ačiū dievui rimtesnių bėdų nebuvo.
Atsakyti
mano suneliui 1,10 men, ruosiuosi pratinti i darzeli, bet neturim sio skiepo, sakykit kas skiepijot, turbut imunine sistema, pasilpsta ypac po daugiavalencio doh.gif

Atsakyti