Įkraunama...
Įkraunama...

Vertėjos susitinka čia...

QUOTE(Aurora11 @ 2010 11 02, 21:41)
Mergaitės, gal kuriai kils mintis:

Soybeans are currently considered to deliver the highest integrated content of these acids with a very good balance of nutrients especially for pork and poultry production.

Pradėjau "Šiuo metu manoma, kad sojos pupelėse..."   g.gif  Suprantu, ką nori pasakyti, bet nemoku išsireikšti. Kaip čia parašyt, kad į sudėtį geriausiu būdu integruotos ir tos amino rūgštys, ir labai gera maisto medžagų pusiausvyra?  doh.gif


Na, mano vyras dirba LVA Gyvūnų mitybos katedroje, specializacija – mitybos fiziologija, tai jie sako:

"gerai subalansuota maisto medžiagų sudėtis" (jokiu būdu ne "maistingųjų"),
o pirmasis pasakymas "highest integrated content" nebūdingas tos srities kalbai, bet akivaizdu, kad kalbama apie aminorūgštis, pritarčiau Sophi pasiūlymui "yra daug(iausia) rūgščių".
"Pork production", "poultry production" galima versti įvairiai, ne tik "kiaulių auginimas", "paukščių auginimas", bet ir "kiaulininkystė", "paukštininkystė", jeigu išeina sakinį gerai sudėlioti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sigstan: 03 lapkričio 2010 - 09:06
QUOTE(stripulis @ 2010 11 03, 06:25)
Sveikos, merginos, kadangi pakilo autorinių sutarčių mokesčiai, tai mane išprievartavo leidykla pirkti verslo liudijimą ir dirbti su juo.
Gal katra dirbat ir žinot kokių ypatumų? Pvz, kaip ten su tais žurnalo pildymais - kai kuo nors prekiauji, tai viskas aišku, o kai verti? pažymi sumą, kurią gavai, kada gavai, ar kaip ten? Ar išvis tokį reik pildyt mum?
Ir dar - niekaip nepasidomiu, bet jaučiu, plaukia man sveikatos apsauga rimčiau, ir visokios ten motinystės išmokos nėštumo atveju?

Sveikutės,
na man gal ir neteks jo pirkti, bet vieni irgi bandė mane 'prievartauti'. Šiaip ir man viskas būtų labai įdomu. Kokios kainos metams ir kas mum iš to?
Atsakyti
QUOTE(Vicious Vici @ 2010 11 03, 09:49)
Sveikutės,
na man gal ir neteks jo pirkti, bet vieni irgi bandė mane 'prievartauti'. Šiaip ir man viskas būtų labai įdomu. Kokios kainos metams ir kas mum iš to?

Mėnesiui berods 365 lt. ar kažkas panašaus, susidaro iš PSD, draudimo bazinei pensijai ir kažkokio tai mokesčio.
Iš to daryčiau išvadą, kad jei pensija bazinė, tai visokios pašalpos irgi atkrenta, kurias užtikrintų darbas pagal autorinę sutartį su 40 proc. mokesčių.
Mum iš to - manau realiai nieko. Aš "išlošiu" 500 lt. palyginus su tuo, jei būtų sudaryta autorinė sutartis, bet pralošiu normalų soc. draudimą, plius dar motyvuodama, kad aš "išlošiau", leidykla numažino pinigus už autorinį lanką. Bjauriausia, kad kol kas negaliu šakotis - nelabai daug laiko darbui turiu, taip tai ieškočiausi antro ir tada jau šakočiaus...
Leidykla išlošia viską - jie nebemoka jokių mokesčių, viską sumoku aš, buhalterinę apskaitą vedu aš...
Tai va man ir įdomu, vertimui kokia ta buhalterinė apskaita... Skaitinėjau ten pavyzdžius, bet jie daugiau prekybininkams.
Geriausias tai pateiktas pavyzdys, kada reikia mokėti PVM - tipo kai uždirbi daugiau kaip 100 000 per metus, ir pasirinktas tam pavyzdžiui vertėjas. Atseit ans uždirbo per devynis mėnesius 75000 litų, o per vasario mėnesį - dar 30 000 litų, nu ir tada jis turi mokėt PVM. Arba aš durna, bet aš kapitaliai neįsivaizduoju, kokiu paslaptingu būdu būtų galima uždirbti per mėnesį 30 000 litų. Nors gal yra tokių, net tarp mūsų? smile.gif
Atsakyti
Sophi, Rudenėja, Sigstan, visom po 4u.gif už pagalbą!
QUOTE(Aurora11 @ 2010 11 02, 21:41)
Soybeans are currently considered to deliver the highest integrated content of these acids with a very good balance of nutrients especially for pork and poultry production.

QUOTE(Sophi @ 2010 11 02, 23:30)
Dabar manoma, kad sojos pupelėse yra daugiausia šių rūgščių, taip pat labai geras maisto medžiagų balansas, ypač kiaulienos ir paukštienos gaminiams unsure.gif

Sutinku, tik gal geriau "labai gera maistinių medžiagų pusiausvyra"? Balanso mums rekomendavo vengti g.gif
QUOTE(Rudeneja @ 2010 11 03, 02:02)
Tik ne gaminiams, o kiaulėms ir naminiams paukščiams auginti, spėju. Reikia pasižiūrėt kontekstą. Nes jie mėgsta "gaminti" vaisius, gyvulius ir visa kita biggrin.gif
Aš bandyčiau:
Manoma, kad daugiausia šių rūgščių yra sojos pupelėse, kurios taip pat pasižymi itin geru maistingųjų medžiagų balansu, ypač tinkamu kiaulėms ir naminiams paukščiams auginti.

Irgi taip, o "pasižymi" čia nekliūva? Gal vis tik "kuriose/kurių sudėtyje yra itin gera pusiausvyra"?
QUOTE(sigstan @ 2010 11 03, 10:05)
Na, mano vyras dirba LVA Gyvūnų mitybos katedroje, specializacija – mitybos fiziologija, tai jie sako:
"gerai subalansuota maisto medžiagų sudėtis" (jokiu būdu ne "maistingųjų"),
o pirmasis pasakymas "highest integrated content" nebūdingas tos srities kalbai, bet akivaizdu, kad kalbama apie aminorūgštis, pritarčiau Sophi pasiūlymui "yra daug(iausia) rūgščių".
"Pork production", "poultry production" galima versti įvairiai, ne tik "kiaulių auginimas", "paukščių auginimas", bet ir "kiaulininkystė", "paukštininkystė", jeigu išeina sakinį gerai sudėlioti.

Na, tikras lobis tas jūsų vyras mirksiukas.gif Beje, IATE'je randu ne "maisto medžiagos", o "maistinės medžiagos"...
Kiaulininkystė/kiaulių auginimas - drinks_cheers.gif "gamyba" čia visai netinka.

Sophi, dar šiomis dienomis prašysiu jūsų pagalbos redaktorių temelėj blush2.gif Labai painų dokumentą turiu blush2.gif
Atsakyti
Dėl verslo liudijimų, tai dar nepažįstu nei vieno vertėjo, kuris per metus iš vertimų užsidirbtų daugiau kaip 100 000, tad į PVM mokėjimą net nesigilinau.
Kalbant apie apskaitos vedimą, tai tie žurnalai iš esmės reikalingi deklaravimui, kuri metams pasibaigus irgi reikės atlikti. Į žurnalus tiesiog reikia rašyti "grynas" gautas pajamas. Deklaravimo aš pati nesugebėjau, nes reikėjo programą atsisiųsti ir papildomus lapu į deklaraciją įterpti, tad prašiau buhalterės pagalbos. Deklaruojant iš tų žurnalų reikia susiskaičiuoti visas gautas metines pajamas ir įrašyti į deklaraciją.
Ai, aš dar pataupydavau su verslo liudijimais: išsiimdavau ne kiekvieną mėnesį, o į pusmetį kartą ir per jį praleisdavau visus iki to laiko padarytus vertimus. Deja, tuomet "nuplaukia" visos soc. garantijos, bet aš turėjau ir darbo santykių, tai man tas neaktualu. Aišku, ir ne kiekvienai įmonei tinkamas toks variantas, nes kai kurios turi rodyti atsiskaitymus kiekvieną mėnesį.
Atsakyti
Tai jei kas mėnesį deklaruoti, nieko neslepiant, tai kainytės išaugti turi g.gif po kiek tada imti iš klientų...? sudėtinga susiskaičiuoti... Mano atveju vienas nemažas užsakovas prašė išsiimti, bet nesutikau, o ir jiems neapsimokėtų visgi, nes kiek jie deklaruoja su autorine, tai jiems mažesni mokesčiai, nes už šitą liudijimą jie turėtų man kas kartą sumokėti cool.gif Nebent jie norėtų visą sumą deklaruoti, na bet čia jau jų bėdos. Aš galiu ir PVM sąskaitą jiems nuo visos sumos išrašyti bigsmile.gif biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vicious Vici: 03 lapkričio 2010 - 13:22
QUOTE(Aurora11 @ 2010 11 03, 12:07)
Kiaulininkystė/kiaulių auginimas -  drinks_cheers.gif "gamyba" čia visai netinka.

g.gif iš pradžių ir man taip atrodė, bet pork - ne kiaulė, o kiauliena g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2010 11 03, 20:27)
g.gif iš pradžių ir man taip atrodė, bet pork - ne kiaulė, o kiauliena g.gif

Teisybė unsure.gif
Poultry production Eur-lexe duoda naminių paukščių auginimą. Kiaulių nerandu, bet logiškai mąstant pork production yra kiaulienos gamyba -> kiauliena gaminama iš auginamų kiaulių -> kliaulių auginimas/kiaulininkystė unsure.gif Ar čia jau nusišneku?

Dar vienas klausimėlis: "herb invasion" g.gif Sunkiai man su žemės ūkiu doh.gif Paaiškinimą tik tokį turiu "Herb invasion is where herbs (or weeds) become part of the crop"
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Aurora11: 03 lapkričio 2010 - 20:06
QUOTE(Aurora11 @ 2010 11 03, 13:12)
Kalbant apie apskaitos vedimą, tai tie žurnalai iš esmės reikalingi deklaravimui, kuri metams pasibaigus irgi reikės atlikti. Į žurnalus tiesiog reikia rašyti "grynas" gautas pajamas. Deklaravimo aš pati nesugebėjau, nes reikėjo programą atsisiųsti ir papildomus lapu į deklaraciją įterpti, tad prašiau buhalterės pagalbos. Deklaruojant iš tų žurnalų reikia susiskaičiuoti visas gautas metines pajamas ir įrašyti į deklaraciją.
Ai, aš dar pataupydavau su verslo liudijimais: išsiimdavau ne kiekvieną mėnesį, o į pusmetį kartą ir per jį praleisdavau visus iki to laiko padarytus vertimus. Deja, tuomet "nuplaukia" visos soc. garantijos, bet aš turėjau ir darbo santykių, tai man tas neaktualu. Aišku, ir ne kiekvienai įmonei tinkamas toks variantas, nes kai kurios turi rodyti atsiskaitymus kiekvieną mėnesį.

Aš knygą versiu keturis mėnesius, o verslo liudijimą reikės pirktis dviem, nes kaip ten konstatavo, atseit galima jų sutarty rašyti, jog į mėnesį išverti ne daugiau 6 spaudos lankų. Jei rašytų keturiem, tai aš ne tik kad neišloščiau, palyginus su autorine, bet dar ir praloščiau nemenkai...
O dabar dar dėl rašymo - grynos gautos pajamos, tai atskaičius mokesčius už verslo liudijimą, ar kažkaip kitaip? ir tas žurnalas turi būt kažkoks specifinis, jį reik irgi nusipirkt, ar bile kur rašai, sau grafas pasidarius?
dėl deklaravimo irgi jaučiu reiks buhalterių pagalbos ieškot - gyvenime nieko nedeklaravau, nes jokių kitų darbo santykių be vertimo neturėjau...
nervina mane visa tai wacko.gif
Atsakyti
QUOTE(stripulis @ 2010 11 03, 21:09)
O dabar dar dėl rašymo - grynos gautos pajamos, tai atskaičius mokesčius už verslo liudijimą, ar kažkaip kitaip? ir tas žurnalas turi būt kažkoks specifinis, jį reik irgi nusipirkt, ar bile kur rašai, sau grafas pasidarius?

Žurnalą reikia įsigyti VMĮ, jis nebrangus, porą litų kainuoja. Ten iš viso kelios grafos, eilės numeris, mėnesio data, suma ir dar kažkas, tiksliai nebepamenu.
Pajamas rašyti gautas, grynas. Kiek išrašot čekiuką, kiek gaunat, tiek ir rašot. Mokesčius už VL, PSD ir kitą brudą sumokėjot ir pamirškit, - dirbant pagal verslo liudijimą jų atskaityti neleidžiama. (O dirbant su individualios veiklos pažymą leidžia atskaityti dalį išlaidų, bet šiuo klausimu nepakonsultuosiu.)
Šiaip išsiimant VL moterytės VMI viską išaiškina, ypač jei imsite pirmą kartą, tai paprašykit ir jos viską paaiškins, ką kur rašyti.
Atsakyti
QUOTE(Aurora11 @ 2010 11 03, 20:01)
Teisybė  unsure.gif
Poultry production Eur-lexe duoda naminių paukščių auginimą. Kiaulių nerandu, bet logiškai mąstant pork production yra kiaulienos gamyba -> kiauliena gaminama iš auginamų kiaulių -> kliaulių auginimas/kiaulininkystė unsure.gif Ar čia jau nusišneku?

Nežinau, dirbau su IATE, tai ten angl. poultry production padariau liet. paukštienos gamyba, o seniau buvusį terminą naminių paukščių gamyba - deprecated. Rėmiausiu Reglamentu 1096/90.
QUOTE
Dar vienas klausimėlis: "herb invasiong.gif Sunkiai man su žemės ūkiu  doh.gif Paaiškinimą tik tokį turiu "Herb invasion is where herbs (or weeds) become part of the crop"

Kažkas panašaus į žolių prižėlimą unsure.gif

Atsakyti
Dar vienas klausimėlis: "herb invasion" g.gif Sunkiai man su žemės ūkiu doh.gif Paaiškinimą tik tokį turiu "Herb invasion is where herbs (or weeds) become part of the crop"
[/quote]

Gal kartais tai (pasėlių) piktžolėtumas?
Atsakyti