QUOTE(Minėja @ 2012 10 16, 09:17)
Jei visi žmonės tvarkingai revakcinuotųsi, tai nereikėtų bijoti sergančių vaikų.
Geriausia pasiskiepyti MMR prieš nėštumą. O jei neatsimenama kada skiepijosi, tada galima pasidaryti antikūnų prieš konkrečias ligas tyrimą, ar jų pakankamai likę ar ne.
Tikriausiai lengviausia neplanuoti nėštumo, paskui niekuo nesidomėti, o dar vėliau drebėti- susirgsiu ar nesusirgsiu. Taip kaltę visą laiką kitiems sumetant.
O nėščiosioms yra daug pavojingų ligų nuo kurių ir nėra skiepų. Tarkim toksoplazmozė. Ir jei nepersirgęs, tai turi drebėti dėl kiekvieno praeinančio pro šalį katino.

Kai žmonės atsakingai planuos šeimą ir vaikus, neliks tokių problemų, kaip nežinau kur mano kortelė, ar nežinau ar visais skiepais pasiskiepijau, ar ne.

Kaip gali viskuo pasirupint ir viska zinot, niekas nesam visaziniai. Zinojau kad tureciau buti skiepinta ir buvau rami, juk nuo raudoniukes skiepai visam gyvenimui ir revakcinacijos jai nereik, tik dabar suzinojau kad ne visada skiepai suveikia. Antra, tam vaikui itare tymus, kaip bebutu keista net neistyre kaip supratau, tai neaisku realiai kas jam buvo. As pavyzdziui net neradau niekur LT kalba informacijos apie tai ir nebuvau pries tai net girdejus kad nesciom moterim taip pat pavojinga kaip raudoniuke. Kiek ieskojau tai net neradau kur istirtu man imuniteta tymams. Visur galima rast kur prisikabint norint, as bent zinau, kad mano tevai mane paskiepino visais reikalingais skiepais ir padare ka galejo, o jau toliau kaip pasiseka. Taip sutinku, mano atveju, tikrai galejau is anksto tuo pasirupint. Bet kaip tuo gali pasirupint tik gimusiu vaiku mamos, kuriems tokios ligos gali buti mirtinos arba padaryti vaikus invalidais. Tarkim tymai net i kitus namo aukstus gali nukeliaut per ventiliacija ar komunikaciju ertmes, tai niekaip tu vaiko neapsaugosi, nevakcinuotuose krastuose tukstancius ar net desimtis tukstanciu zmoniu isguldo si liga ir yra labai uzkreciama, nesiskiepydamas tu tampi pavojingas ne tik kitiem bendraminciam, bet ir tiems kuriems skiepai nesuveike, nesenai gimusiems kudikiams, imuninemis ligomis segantiems vaikams, veziu sergantiems vaikams, nesi atsakomybe ne tik pries savo vaika bet ir pries visa visuomene.
Keletas faktu apie tymus:
Tymai, kaip savarankiška liga, o ne kaip raupų forma, pirmą karta paminėta X amžiuje, Persijos gydytojo Rhazes darbuose.
Farerų salose tymų nežinota nuo 1797 iki 1846 metų, kai į salą atplaukė tymais sergantis žmogus. Iš tuometinės 7864 gyventojų populiacijos susirgo 6100 žmonių (78 %): iš jų mirė 170 (2,2 %), mirė kas trečias sirgęs kūdikis. Nesirgo nė vienas vyresnis nei 65 metų amžiaus žmogus.
Olandijoje 19992000 metais užregistruoti 3292 susirgimai tymais: 3 ligoniai mirė, 16 % sirgusiųjų pasireiškė komplikacijos; 94 % sirgusiųjų buvo neskiepyti.
2001 2002 metais Ukrainoje buvo užregistruota apie 25000 ligos atvejų. 14 ligonių mirė. 2005 2006 metais susirgo 17281 žmogus. Dauguma buvo vyresni nei 15 metų amžiaus. Manoma, jog šie ligos protrūkiai susiję su nepakankama skiepijimų apimtimi (ilgas kontraindikacijų sąrašas, melagingi įrašai asmens sveikatos kortelėse), nekokybiška vakcina buvusioje Sovietų sąjungoje, taip pat su vakcinos tiekimo nesklandumais 1990 2000 metais.
Šveicarijoje nuo 2006 metų lapkričio mėn. iki 2008 metų balandžio mėn. buvo užregistruota 2250 ligos atvejų. Epidemija prasidėjo tarp neskiepytų mokyklinio amžiaus vaikų viename regione (daugeliu atveju dėl vienų ar kitų įsitikinimų skiepų atsisakė tėvai) ir galiausiai išplito visoje šalyje. 6 ligoniams buvo įtartas arba diagnozuotas tymų sukeltas encefalitas. Nors mirties atvejų nepasitaikė, infekcija išplito ir kitose šalyse paliesdama nevakcinuotus asmenis.
2006 2007 metais pagausėjo pranešimų apie didėjantį sergamumą tymais ir kitose Europos šalyse. Tačiau ši infekcija labiausiai išplito tik tam tikrose gyventojų grupėse (pvz., keliautojų, religinių bendruomenių ir t.t.). Daugeliu atveju žmonės buvo nepaskiepyti. 2005 2006 metais Europoje nuo tymų mirė 19 žmonių, 15 iš jų vaikai, jaunesni nei 5 metų amžiaus.
Saltinis: www.baltipa.lt