QUOTE(bevardė @ 2012 06 25, 15:06)
Tik kažkodėl traum. punktuose klausia ar jau praėjo 5 m nuo paskutinio skiepo ir jei praėjo, arba tuoj sueis tie 5 metai puola skiepyti vėl. Kokiu tikslu? Užtikrtin prieštai buvusią vakciną.
Mano viena pažystama susižeidė gan stipriai, priėmime ją paskiepijo nuo stabligės, praėjus geriems metam- vėl sužeidimas ir vėl priėmime skiepijo nekreipdami dėmesio į tai kad vakcina buvo suleista vos daugiau nei prieš metus.1. Man tai rodo, kad nė velnio patys medikai netiki tos vakcinos veiksmingumu,2. be to ir šiaip nelogiška skiepyti po sužeidimo ir galimo užsikrėtimo.
1. Tokia situacija kalba ne apie tikėijimą, ar netikėjimą, o apie apsidraudimą prieš galimas pretenzijas.Maždaug taip: padarysim viską, ką galima padaryti, kad vėliau kas nors neprikibtų. Čia kaip kiaulių gripo epidemijos metu: priešvirusinis vaistas ir plataus veikimo spektro antibiotikas vienu metu. Nors nelogiška, bet užtat garantuotai įtarta viskas ir gydoma nuo visko
2.Bevarde, nagi ne pirma diena temoje ir apie postekspozicinę profilaktiką bei jos logiką nekart kalbėta

Vakcinacija po sužeidimo/užsikrėtimo veikia dviem atvejais:1) ligos inkubacinis periodas pakankamai ilgas, kad pirminė vakcinacija spėtų suformuoti apsauginį antikūnių titrą(pasiutligės pavyzdys) 2) asmuo yra vakcinuotas, pakartotinė vakcinos dozė pažadina imuninę atmintį per B limfocitų mechanizmą ir gaunamas greitas antikūnių gamybos atsakas per trumpą laiką. Vakcinavimas po sužeidimo/užsikrėtimo netinka: kai inkubacinis periodas yra trumpas arba asmuo nevakcinuotas niekada(imuninės atminties nėra, apsauginis antikūnių kiekis iki ligai pasireiškiant susiformuoti nespės).