Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos, Vaiko priežiūros

QUOTE(ausrele123 @ 2010 11 21, 13:59)
ačiū. blogai. o jei biuletenį imčiau iki gimdymo?įdomu ar gali duot?  doh.gif

biuletenis duodamas trisdešimties savaičių. jums jis bus išduodamas, tik kaip buvo minėta, mažės vidurkis. kadangi tie dvylika mėnesiu sueina jau po gimdymo, jūs iš esmės vidurkio skaičiavimo atžvilgiu nieko neišlošite - ar imsite biuletenį kada priklauso, ar neisite į dekretą ir iškart forminsitės vpa. nebent turite sukaupusi kasmetinių atsotogų bet kad pinigiu atžvilgiu jums tai būtų naudinga, jų turėtų būti bent keli mėnesiai g.gif
Atsakyti
aš su klausimu mielos mamos 4u.gif na niekaip nesuprantu koks skirtumas imti "dekreto" pinigelius is karto visus, ar imti juos dalimis dėl NPD?pati gimdymo atostogu iseinu lapkricio 29 diena ir reiks parasyt, kaip noriu gauti pinigus.Koks skirtumas, kad kita dali gauti po sausio 1dienos. Ir kaip suzinoti koks skirtumas gaunasi?zodziu nesigaudau visai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinita @ 2010 11 22, 14:12)
aš su klausimu mielos mamos 4u.gif na niekaip nesuprantu koks skirtumas imti "dekreto" pinigelius is karto visus, ar imti juos dalimis dėl NPD?pati gimdymo atostogu iseinu lapkricio 29 diena ir reiks parasyt, kaip noriu gauti pinigus.Koks skirtumas, kad kita dali gauti po sausio 1dienos. Ir kaip suzinoti koks skirtumas gaunasi?zodziu nesigaudau visai doh.gif

atsiversk porą puslapių ankščiau, ten rašoma, jog jei imsi iškart, tau pritaikys NPD tik už priskaičiuotą pašalpą iki sausio 1, toliau netaikys NPD, jei imsi per du kart, pritaikys NPD ir už tą ir už tą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 11 22, 16:30)
atsiversk porą puslapių ankščiau, ten rašoma, jog jei imsi iškart, tau pritaikys NPD tik už priskaičiuotą pašalpą iki sausio 1, toliau netaikys NPD, jei imsi per du kart, pritaikys NPD ir už tą ir už tą 4u.gif


skaiciau, skaiciau ir paskutiniu puslapiu nedaskaiciau biggrin.gif sorriux...dekui uz info, bet kaip suprantu jei jamu iskart visus pinigus-likusi NPD galesiu susigrazint deklaruodama kitais metais pajamas aje? 4u.gif
Atsakyti
laba diena, mamos...
tikiuosi isia tema pataikiau, jei ne pasakykite kur kreiptis...

as esu motinystes atostogose ir laukiuosi antro vaikiuko..jis gims, kai pirmam sueis 2 m.

tai man svarbu...ar mano darbo vieta saugoma bus konkreti.ta pati kur dirbau...ir kai iseisiu antro vaikucio auginti ...as dirbu valstybineje istaigoje...
labai susirupinau... ax.gif

pasakykite..prasau...arba kur man paklausti.. _
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zivile0515: 22 lapkričio 2010 - 16:05
QUOTE(kristinita @ 2010 11 22, 16:01)
skaiciau, skaiciau ir paskutiniu puslapiu nedaskaiciau biggrin.gif sorriux...dekui uz info, bet kaip suprantu jei jamu iskart visus pinigus-likusi NPD galesiu susigrazint deklaruodama kitais metais pajamas aje? 4u.gif

taip tiesa 4u.gif

QUOTE(Zivile0515 @ 2010 11 22, 16:05)
laba diena, mamos...
tikiuosi isia tema pataikiau, jei ne pasakykite kur kreiptis...

as esu motinystes atostogose ir laukiuosi antro vaikiuko..jis gims, kai pirmam sueis 2 m.

tai man svarbu...ar mano darbo vieta saugoma bus konkreti.ta pati kur dirbau...ir kai iseisiu antro vaikucio auginti ...as dirbu valstybineje istaigoje...
labai susirupinau... ax.gif

pasakykite..prasau...arba kur man paklausti.. _

aišku bus saugoma, tiesiog nepamirškite su antru vaiku į NGA ir/ar VPA išeiti toje darbovietėje 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(angeloangel @ 2010 11 22, 15:10)
taip tiesa  4u.gif
aišku bus saugoma, tiesiog nepamirškite su antru vaiku į NGA ir/ar VPA išeiti toje darbovietėje 4u.gif  4u.gif



aciuuuuuu 4u.gif

nes darbdaviui dar nesakiau, kad negrysiu...tai galvoju..kaip cia su tuo istatymu..
aciu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zivile0515: 22 lapkričio 2010 - 16:12
QUOTE(kristinita @ 2010 11 22, 15:12)
aš su klausimu mielos mamos 4u.gif na niekaip nesuprantu koks skirtumas imti "dekreto" pinigelius is karto visus, ar imti juos dalimis dėl NPD?pati gimdymo atostogu iseinu lapkricio 29 diena ir reiks parasyt, kaip noriu gauti pinigus.Koks skirtumas, kad kita dali gauti po sausio 1dienos. Ir kaip suzinoti koks skirtumas gaunasi?zodziu nesigaudau visai doh.gif

Jei imsit per du kartus, tai nei jus liksit skoloj, nei Mokesciu inspekcija jums, nes bus tiksliai pritaikytas NPD.
Jei visa is karto, del nepritaikyto NPD uz kitu metu menesius jums gali nuskaiciuot per daug pinigeliu, tuomet juos galbut susigrazintumet deklaruodama 2010 metu pajamas - va toks buvo paaiskinimas temoj...

Bet va as skaiciuoju jau antra karta imdama 800ant pop. visus menesius. Ir man gaunas, kad vistiek kelis litus lieku skoloj Mok. inspekcijai... g.gif . Jei tikrai taip(kad ir nelieki skolingas), tai su minimumu kaip ir neapsimoka imt vienu metu... Nes kitais metais keli men. bus be pajamu ir nieko uz kitus metus nebesusigrazinsi - jau ir taip maximumas NPD bus nuskaiciuotas... Bet galejau ir netiksliai suskaiciuot...

O va gaunant bent pusantro minimumo, tai, sakyciau, geriau vienu metu... bet dar nebandziau skaiciuot.

Jeigu kas bent kiek sioj srity nusimanot, butu gerai kartu paskaiciuot ir iki galo issiaiskint visa sita skaiciavima...
Atsakyti
QUOTE(Zivile0515 @ 2010 11 22, 16:12)
aciuuuuuu  4u.gif

nes darbdaviui dar nesakiau, kad negrysiu...tai galvoju..kaip cia su tuo istatymu..
aciu

o jūs du ar tris metus išėjusi į VPA su pirmu vaikeliu? nes jei tris, tai galite jau prieš dekretą su antru nueiti ir užsitvirtinti dekretą ir nereikės ten niekam nieko aiškinti ax.gif aš iš vis neisiu į NGA, o tiesiai į VPA tai jau dokus tvarkysiuosi tik pagimdžius antrą, nėščios iš vis manęs nepamatys tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2010 11 22, 17:12)
Jei imsit per du kartus, tai nei jus liksit  skoloj, nei Mokesciu inspekcija jums, nes bus tiksliai pritaikytas NPD.
Jei visa is karto, del nepritaikyto NPD uz kitu metu menesius jums gali nuskaiciuot per daug pinigeliu, tuomet juos galbut susigrazintumet deklaruodama 2010 metu pajamas  - va toks buvo paaiskinimas temoj...

Bet va as skaiciuoju jau antra karta imdama 800ant pop. visus menesius. Ir man gaunas, kad vistiek kelis litus lieku skoloj Mok. inspekcijai... g.gif . Jei tikrai taip(kad ir nelieki skolingas), tai su minimumu kaip ir neapsimoka imt vienu metu... Nes kitais metais keli men. bus be pajamu ir nieko uz kitus metus nebesusigrazinsi - jau ir taip maximumas NPD bus nuskaiciuotas... Bet galejau ir netiksliai suskaiciuot...

O va gaunant bent pusantro minimumo, tai, sakyciau, geriau vienu metu... bet dar nebandziau skaiciuot.

Jeigu kas bent kiek sioj srity nusimanot, butu gerai kartu paskaiciuot ir iki galo issiaiskint visa sita skaiciavima...


na pas mane gaunasi pakankamai solidi suma-del to ir baisu kita dali nukelti i veliau, nes neaisku kas kitais metais laukia...juolab sodros darbuotoja dar ir nugasdino-sako kol neisejot i gimdymo atostogas-nieko neskaiciuokit, nes bet kuria diena viska gali paimt ir nubraukt blink.gif tai pacia ismoka tik preliminariai susiziurejau, bet va del NPD norejau issiaiskint...
Atsakyti
QUOTE(Zivile0515 @ 2010 11 22, 16:05)
tai man svarbu...ar mano darbo vieta saugoma bus konkreti.ta pati kur dirbau...ir kai iseisiu antro vaikucio auginti ...as dirbu valstybineje istaigoje...
labai susirupinau... ax.gif

priklauso nuo to kaip nurodyta jūsų darbo sutartyje. realiai jums turėtų suteikti tą pačią darbo vietą su tuo pačiu atlyginimu (kol vaikui sueis treji). atlyginimą gali keisti tik su jūsų sutikimu.
Atsakyti
Kristinita jei jau pašalpa yra priskaičiuota, jos niekas negali nubraukti. Ir jei jūs pasirinksite per du kartus išmokėti, tikrai po naujų metų niekas jos neatims, nes ji jau priskaičiuota ir jums priskirta 4u.gif

Zivile0515
negali, nelaikyti Jums jūsų darbo vietos, valstybinėse dažniausiai priima pakaitinį, ir tik tam laikui kol jūs esate VPA, jums grįžus, grąžina tą pačią darbo vietą su ta pačia kategorija bei atlyginimu, taip yra daug kur 4u.gif
Nebent panaikina Jūsų etatą, kaip buvo man, bet tokiu atveju duoda kitą darbą panašaus pobūdžio, už tą patį atlyginimą 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo angeloangel: 22 lapkričio 2010 - 16:30