Įkraunama...
Įkraunama...

Apie žindomų kūdikių svorio augimą

iš knygos "Sėkmingas žindymas" (Leidybos ir informacijos centras "Už gyvybę", 2000)

Šiuo metu diskutuojama, ar galima taikyti prieš daugelį metų daugiausia mišinėliais maitinamiems kūdikiams sukurtą augimo standartą tiems vaikams, kurie maitinami tik motinos pienu. Pradžioje krūtimi maitinamas kūdikis auga greitai, priaugdamas svorio greičiau nei maitinamas iš buteliuko. Tai trunka 2-3 mėn. Augimo greitis sulėtėja apie 4 mėn., 6-12 mėn. jis krinta žemiau dirbtinai maitinamų kūdikių vidurkio. Šitai anksčiau traktuota kaip "svorio stabtelėjimas" dėl to, kad motinos pienas neatitinka kūdikio poreikių. Dabar ši kreivė pradedama priimti kaip norma krūtimi maitinamiems vaikams.

Pacitavau šią pastraipą, nes tik kūdikiui sulaukus 10-ies mėnesių atradau šią informaciją. Iki tol net gydytoja negalėjo paaiškinti, kodėl taip sparčiai pirmaisiais mėnesiais augęs mažylis, antrą pusmetį atsidūrė žemiau kūdikių svorio vidurkį žyminčios kreivės.

Atsakyti
tikrai labai įdomu, bet negi gydytojai to nežino? Nenustebsiu, kad ir mano mažius pradės ne taip sparčiai augti ir priauginėti, o tai dabar tik 3 mėn. suėjo o jau sveria 7200g ir yra 65 cm ūgio.
Atsakyti
Geras g.gif

O aš ir galvoju, kodėl maniškis pirmus tris mėnesius priaugęs po 1kg ir daugiau, ketvirtą mėnesį tik 500 gr priaugo, jau galvojau, kad gal pieno mažai... Chmmm... reiks pasieškoti daugiau info šiuo klausimu. Ačiū, aushrikita už citatą mirksiukas.gif
Atsakyti
Tikrai idomi informacija, bet, manau, cia viskas teisingai pasakyta. Ir mano gydytja sake, kad pradzioje augsim sparciau, o po to leciau. o juk veliau dar vaikai pradeda labiau judeti, tai irgi kalorijos dingsta, kurias gauna is musu, tad naturaliai maziau priauga.
Atsakyti
Tikra tiesa. Iš praktikos galiu tai pasakyti. Galima tik pasidžiaugt, kad vaikučiai neturi nutukimo problemų thumbup.gif
Atsakyti
O gal zinote, kokie turetu buti vaikuciu svorio priaugimo standartai?
Pvz. per menesi...
As maniau kad mano maziuke kai buvo 1 men. bus daug priaugus (man atrode, kad laabai pasunkejo), o pasirodo 700 gr. Tai gydytoja sake, nei daug nei mazai, bet galetu but daugiau...
Noreciau pati orientuotis, o paklaust gydytojos apie tai pamirsau...
blush2.gif
Atsakyti
Gryna tiesa.Vaikiukas pirmais mėnesiais augo labai sparčiai.Ir buvo labai didelis dručkis.Visas apaugęs lašinukais.O kai atsistojo ant kojyčių greitai sulieknėjo.
Antąjį pusmetį tikrai labai sulėtėjo svorio augimo tempai.Visada pergyvendavau-man po pirmų mėnesių atrodė,kad mažai.Bet gydytoja vis sakydavo-tvarkoj norma.
Atsakyti
Maniškis gimė 3,350 kg, o būdanas pusės metų svėrė 10 kg doh.gif
Tačiau per antrą pusmetį tepriaaugo 2 kg. smile.gif
Atsakyti
Aš saviškį maitinau tik pienuku iki 6mėnesių, tai mes 6mėn. svėrėm 12000gr, ūgis 71cm. Vat, ką mamos pienas daro thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif .

Paskutinį kartą svėrėmės 1.3m., tai sveriam tik 13000gr, ūgis 80cm. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Nordex @ 2006 02 05, 01:39)
O gal zinote, kokie turetu buti vaikuciu svorio priaugimo standartai?
Pvz. per menesi...
As maniau kad mano maziuke kai buvo 1 men. bus daug priaugus (man atrode, kad laabai pasunkejo), o pasirodo 700 gr. Tai gydytoja sake, nei daug nei mazai, bet galetu but daugiau...
Noreciau pati orientuotis, o paklaust gydytojos apie tai pamirsau...
blush2.gif


Standartas yra toks: vidurkis 800gr priaugimas pirmus 6 men. 400gr yra zemutine riba.
Bet nereikia ziureti tu standartu, juk vaikai musu nestandartiski, visi unikalus, nepakartojami, nuostabus. 4u.gif
Atsakyti
Mes priaugam po 750g, kas mėnesį smile.gif
Atsakyti
Reiks pasakyt gydytojai, nes ji labai stebisi, kad vaikiukas daug svorio priauga (dabar 3 mėn., sveria 6900 g)
Atsakyti