Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(mezgejyte @ 2010 11 28, 10:01)
turiu klausima: turiu sauso raugo kaip ji pamatuori kad atitiktu normalu rauga? blush2.gif

Sausas raugas nėra normalus raugas. Jis neiškelia duonos, reik mieles naudot.... Jis tik rūgštelę duonai priduoda....
Atsakyti
QUOTE(Medag @ 2010 11 27, 23:52)
na nepatingesiu parasyti savo receptelio ir eigos mirksiukas.gif gal aiskiau bus:


ačiū 4u.gif na viskas kaip ir aišku, gal bandysiu su paprastu savo raugu, o po to atsidėsiu kitam kartui smile.gif tai tešla turi būti tokia,kad išeitų rankom minkyt, na ne šaukštu? Nes kai aš dariau,tai maišydavau šaukštu,toks jau jos tirštumas būdavo
Atsakyti
QUOTE(Paulina25 @ 2010 11 28, 15:54)
ačiū  4u.gif  na viskas kaip ir aišku, gal bandysiu su paprastu savo raugu, o po to atsidėsiu kitam kartui  smile.gif tai tešla turi būti tokia,kad išeitų rankom minkyt, na ne šaukštu? Nes kai aš dariau,tai maišydavau šaukštu,toks jau jos tirštumas būdavo

siaip saukstu nelabai ismaisysi, turi gautis tokia kad geriau rankomis minkoma butu smile.gif nemoku paaiskint blush2.gif
o as tai savo rauga isemusi is saldytuvo ided i ta duonele, palieku stiklainyje kazkiek senojo, kai viska isminkau is tos pacios mases atidedu vel i slovikeli kur senasis raugas ismaisau ir viskas... paskui tik kartai savaite pamaitinu ruginiais miltais... smile.gif na tikiuos supratai mirksiukas.gif zodziu eksperimentuok ipavyks manau...
as kvaisa su duonkepe kepia,tai hm...niekas nesigao...na kur tau gausis, gavosi plyta tik, nes juk kildint reikia ir pan....o as... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Medag @ 2010 11 28, 15:09)
siaip saukstu nelabai ismaisysi, turi gautis tokia kad geriau rankomis minkoma butu smile.gif nemoku paaiskint blush2.gif
o as tai savo rauga isemusi is saldytuvo ided i ta duonele, palieku stiklainyje kazkiek senojo, kai viska isminkau is tos pacios mases atidedu vel i slovikeli kur senasis raugas ismaisau ir viskas... paskui tik kartai savaite pamaitinu ruginiais miltais... smile.gif na tikiuos supratai mirksiukas.gif zodziu eksperimentuok ipavyks manau...
as kvaisa su duonkepe kepia,tai hm...niekas nesigao...na kur tau gausis, gavosi plyta tik, nes juk kildint reikia ir pan....o as... doh.gif

na taip, kaip suprantu, reiktų išjungti duonkepę ir leisti tešlai kokias 3-4 val pastovėt,tai tada gal kažkas ir gautųsi.
Atsakyti
QUOTE(Paulina25 @ 2010 11 28, 16:28)
na taip, kaip suprantu, reiktų išjungti duonkepę ir leisti tešlai kokias 3-4 val pastovėt,tai tada gal kažkas ir gautųsi.

gal ir gautusi, beto ir norma per puse mazinti, nes kiekis begalinis gaunasi, kai visas receptas susideda smile.gif
Atsakyti
na man kol kas nesiseka susidraugauti su savo Bomann duonkepe
Bandžiau iškepti keksą,neiškilo. Kadangi lietuviškoje instrukcijoje labai apstrakčiai viskas paaiškinta,tai aš taip ir dariau. O dariau taip kai nuskambėjo aš atidariau duonkepe,kadangi vaikas labai laukė aš iš karto ištraukiau,vidus buvo žalias.Tada dėjau į orkaitę,tai taip sukepė gavosi kaip roksas. Kadangi instrukcijoje nepaaiškinta kada dėti pvz. dėti razinas tai pasirodo, kad aš jas per vėlai sudėjau ir man niekas neisimaišė.
Sekantis bandymas kepiau batoną pagal receptą iš instrukcijos tai mano batonas gavosi su skile viduryje.Tuoj iškeps eisiu ragauti.

Dabar dėl to klausimo "kepimas" idedu jūsų receptą,man neaiški šita vieta
Tada uzstaciau dar "Kepimo" programa, dar valandai
kaip tą padaryti
Gal galite man paaiškinti ką aš ne taip darau

Purus batonas

550g miltų 550C
360ml vandens (fantastiškai gaunasi su mineralinių, limonadu, alumi, girą)
2v.š. aliejaus
2a.š. cukraus(jei darot su limonadu arba girą, dėt 1a.š.)
1a.š. druskos
2a.š. sausu mielių(jei darot su alum arba girą, dėt 1a.š.)
Kai susiformuoja kamuoliukas, prieš kildinimą, galima pabarstyt sezamais, linų arba kitomis sėklomis. Geriausia kept su tostams arba prancūziškos duonos programa, bent nesugadinsit ir su pagrindine

Sudejau viska is eiles, pagal rekomendacijas ir ijungiau pranc. duonos programa, kaip siuloma recepte. Ta programa virs 3 val.,kepimas apie 1val. VEL NEISKEPE [B]Tada uzstaciau dar "Kepimo" programa, dar valandai.
Svori nustaciau normaliai, nieks duonkepes neatidarinejo, tai kas cia yr As gal naudotis ja nemoku Sudedu pagal eiliskuma produktus, uzdarau, ijungiu programa, apskrudima, svori.
Atsakyti
šiaip pirma reikia dėti vandenį, tada cukrų ir druską, tada miltus,ir tik tada mieles. Įdomu,ar tas batonas,kai kepėt,buvo iškilęs ar ne. Jei neiškilo,tai aišku ir neiškepė. O kaip skaičiau,neiškyla,jei mielės liečiasi su druska,todėl reikia druską nuo mielių atskirti miltais. Nors man tai keista,gi kai maišo vis tiek susiliečia ten viskas... g.gif Ir vanduo turi būti šiltas. Bandykite dar kartą, man irgi normaliai gavosi tik iš kokio ketvirto karto.
Atsakyti
Kekso karsto pjauti negalima, jis kaip zalias ir atrodo, kol neatvesta doh.gif Geriau pabandyti idurti pagaliuka, jei sausas, tada keksas iskepe 4u.gif
Atsakyti
aš tai pjoviau karštą, viskas ten buvo gerai,jei iškilęs. Na taip,šlapokas toks,byra,bet tikrai ne žalias
Atsakyti
QUOTE(dita0506 @ 2010 11 28, 20:00)
Dabar dėl to klausimo "kepimas" idedu jūsų receptą,man neaiški šita vieta
[b]Tada uzstaciau dar "Kepimo" programa, dar valandai
kaip tą padaryti
Gal galite man paaiškinti ką aš ne taip darau



AS bOMAN ir turiu duonkepe, bet...ir prisvilusiu blynu buvo irgeru duoneliu isejo...
su tuo sakiniu kur cituoji man ir neaisku, pas mus gal tiesiog nera atskirai to kepimo, ka? g.gif nes ijungus pagrindine programa,juk maiso pradzioje...
o produktus as dedu pradedama nuo skysciu, pvz vanduo...paskiausi lieka miltai ir gale mieles...o tavo aprasytas receptukas man gavosi skani duonele smile.gif
va vakar kepiau su slapiom mielem ir niekas man ten neiskilo ir nesigavo ir neteko nustebinti sveciu, viska sugadinau, dbr naudosiu tik sausas mieles... doh.gif paprasciau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Medag: 28 lapkričio 2010 - 18:47
Nežinau ką tas Boman'as turi, gal ir nėra atskiros kepimo programos. Jus pacitavot tik vieną sakinį paimtą iš konteksto. Tai spėju buvo išmaišyta tešla duonkepėj, tada tešla palikta kilti natūraliai (duonkepė išjungta) ir tada įjungta kepimo programa.
Atsakyti
QUOTE(Sense @ 2010 11 28, 21:08)
Nežinau ką tas Boman'as turi, gal ir nėra atskiros kepimo programos. Jus pacitavot tik vieną sakinį paimtą iš konteksto. Tai spėju buvo išmaišyta tešla duonkepėj, tada tešla palikta kilti natūraliai (duonkepė išjungta) ir tada įjungta kepimo programa.

teisingai...geras sprendimas drinks_cheers.gif
Atsakyti