Įkraunama...
Įkraunama...

Migdymas naudojant Ferberio metodą

QUOTE(Natuke @ 2011 02 22, 12:53)


Natuke, man grazu didele seima wub.gif Sakau, pati noreciau daugiau vaiku, bet nebuvo lemta verysad.gif nors, dar vilties neprarandu galutinai smile.gif BET man kertasi jusu aprasomi seimos vaizdai su sakomais zodziais kad "mama, mama ir tik mama". Kaip man aiskino viena isgirta vaiku psichologe (visai neseniai buvau): jei vaikas nerodo priesiskumo broliams/ sesems jis tik stengiasi itikt mama, tai pelnyt pagiras sau. Vaikams yra skaudu netekti asmeninio demesio, net ir 5meciui, 10, 15... reikia laiko su mama SAU, pasikalbet su mama kitiems negirdint. Itariu tiesa kazkur per viduri ir visgi mamos demesio dar vienos dalies praradimas- smugis ir 2meciui ir paaugliui, bet tikrai, vaikai prisitaiko, o galiausiai gauna daug daugiau, nes turi broliu ar sesiu wub.gif BET visgi tai rodo, kad ne "mama, mama ir tik mama". Jei vaikas gauna pakankamai silumos ir meiles diena to turetu uztekt ir nakciai.
Atsakyti
QUOTE(gluosnis @ 2011 02 22, 11:49)
Pastovus buvimas su tevais, kitais zmonemis, neleidzia vaikui (net kudikiui) pabuti paciam su savimi, jis neturi galimybes tapti zmogumi, jis neturi galimybes surasti savo antra vidini "as". Nes vaikas nera tik kunas, kuris reikalauja silumos ir artumo. Viskas turi buti pusiausvyroje.
Pastovus bendravimas, buvimas su kitais tik padidina vienatves jausma ir baime likti vienam. Kai zmogus atranda savo vidini "as" vienatves jausmas ir baime likti vienam dingsta.
Normalu, kai kudikis uzmiega pats vienas be supavimu, savo lovyteje, pries tai gaves silumos, bendravimo ir artumo  smile.gif

Ne pastovus būvimas turimas minty, o būvimas pagal vaiko poreikį.
Vaikas savo vidinio aš neturi galimybės surasti, kai yra perdėtai globojamas. Svarbiausia ir yra pajausti tą ribą, rasti vadinamą aukso viduriuką.
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2011 02 22, 12:59)
Mano jauniausia asmenybė, bejieškodama savo vidinio "aš" klykia nesavu balsu, ne minutei nenori likti vienas wink.gif. O dvimetė, užauginta ant rankų, gali ramiai valandomis pati žaisti smėlio dėžej arba piešti kreidutėmis wink.gif. Penkiametis jau moka pats užmigti.

Ji neiesko, ji tiesiog bijo, nes jos mama bijo, net minutej net savo mintyse nepalieka jos vienos. Kai mama nebijo, vaikui irgi nera reikalo bijoti.
Atsakyti
QUOTE(Milux @ 2011 02 22, 12:11)
jetaus tik nepykit, o man jusu va tas auginimas tik nepakankamai laiko skirto kiekvienam vaikui pasekme, palikti taip kaip bus, kenguriuka kaip jus vadinot patogu buvo jum tiesiog taip auginti, penkiamete tik dabar ismoko uzmogt pati doh.gif .
As ir manau kad vaikui reikia savarankiskumo , savarankiskumo ir savarankiskumo, ko0del vaikai ruosiami mokyklai, mokinami, manau mamos pareiga ne tik miluoti buciuoti vaikuti bet ir ugdyti, lavinti vaika, mokinti.Kai suauges zmogus buna su kokiom psihinem prob;lemom ar seip koks mamos vaikas kaip sakoma visi ir jus esu isitikinusi pasakysit - kalti tevai.
O konkreciai del jusu vaikuciu, jie jau turi savo 'as' jie jau gimsta asmenybemis, visi vaikai skirtingai ir nesiokit kenguriuku ar ne vieniem vaikam tai patiks kitiems ne.Dvimete zaidzia viena nes ji yra ramesnio budo, jai lengviau susikoncentruoti, ji kruopstesne gal , pasieme ir daro tai ka sumascius.O mazylis bus judresnis, aktyvesnis, nori veiklos, va ir rekia,su juo reikia uzsiimti, rodyt , pazindint su pasauliu, jis labiau smalsus del to ir rekia.

Bent jau aš supratau, kad ne tik dabar išmoko, o kad jau moka. Apie tai, kada išmoko, nėra parašyta.
Atsakyti
QUOTE(Mergiona @ 2011 02 22, 12:12)
BET visgi tai rodo, kad ne "mama, mama ir tik mama".

mergiona, padeliokim taip:
1. naujagimis: mama, mama, mama
2. kudikis: mama, mama, tete
2. mazas vaikas: mama, tete, brolis
3. darzelinukas: mama, tete, brolis, draugas
4. pradinukas: seima, draugai, mokytojas
5. paauglys: draugai, mokytojas (treneris), seima
ir tt.

na, dar nepaminejau seneliu, aukliu... bet manau, sitas padeliojimas bent siek tiek iliustruoja mano isivaizdavima... o mes, kiek pamenu, kalbejome apie Ferberio metodo taikyma vaikams iki vieneriu metu g.gif

suignoravot (ar nepastebejot) mano klausimo: kaip isugdyti savarankiskuma, reikalaujant paklusnumo?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 22 vasario 2011 - 12:24
QUOTE(ragnez @ 2011 02 22, 13:21)
mergiona, padeliokim taip:
1. naujagimis: mama, mama, mama
2. kudikis: mama, mama, tete
2. mazas vaikas: mama, tete, brolis
3. darzelinukas: mama, tete, brolis, draugas
4. pradinukas: seima, draugai, mokytojas
5. paauglys: draugai, mokytojas (treneris), seima
ir tt.

na, dar nepaminejau seneliu, aukliu... bet manau, sitas padeliojimas bent siek tiek iliustruoja mano isivaizdavima... o mes, kiek pamenu, kalbejome apie Ferberio metodo taikyma vaikams iki vieneriu metu  g.gif

suignoravot (ar nepastebejot) mano klausimo: kaip isugdyti savarankiskuma, reikalaujant paklusnumo?



drinks_cheers.gif thumbup.gif

juk cia tema nuo 1 iki 3 metu unsure.gif

manau turi nereikalaut paklusnumo o tiesiog nuo pirmu dienu seimoje turi but prioritetai kas yra mama, tetis, brolis sese, svetimas dede ar teta, svetimi vaikai.Tai ateina savaime, nors zinau atveju kai vaikai nesupranta ir nezino skirtumo reiksmes tarp tu zmoniu.Kai yra tie prioritetai teisingai manau vaikas automatiskai klausys, jam bus idomu ka sako mama ir tetis.paklusnumas, ir ziurint ka jus norit tuom pasakyt ar tai kai vaikui sakai va toks dalykas yra negeras ir nederetu taip elgtis, ar net kaippavizdi parodai kito vaiko elgesi negera ir paaiskini kad tai negerai, vaikai linke juk kopijuoti del to mano manymu reikia i tai reguot , nes jai nekalbesi su vaiku tai jis puls daryti, bandyti kaip anas vaikas daro nes lyg tai ir norma.
O prie ko cia savarankiskumas g.gif na nebent mama pastoviai sako to nedrayk to negalima, nelisk ir taip toliau, tai cia greiciau ne paklusnumas.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 02 22, 13:21)
mergiona, padeliokim taip:
1. naujagimis: mama, mama, mama
2. kudikis: mama, mama, tete
2. mazas vaikas: mama, tete, brolis
3. darzelinukas: mama, tete, brolis, draugas
4. pradinukas: seima, draugai, mokytojas
5. paauglys: draugai, mokytojas (treneris), seima
ir tt.

na, dar nepaminejau seneliu, aukliu... bet manau, sitas padeliojimas bent siek tiek iliustruoja mano isivaizdavima... o mes, kiek pamenu, kalbejome apie Ferberio metodo taikyma vaikams iki vieneriu metu  g.gif

suignoravot (ar nepastebejot) mano klausimo: kaip isugdyti savarankiskuma, reikalaujant paklusnumo?

drinks_cheers.gif
Paskutini trys buvo auginami gan vėnuodai, dėl to juos ir paminėjau. Nes pvz ir tą, kuriam dabar penkis ilgai migdėm su savim. Jis buvo mokinamas miegoti atsikrai, bet be Ferberio ir gerokai vėliau negu metukų. O dvėjų mėn kūdikis, bent manyškis dar su pasauliu nelabai nori pažintis wink.gif.

Gluosnį, mano mažutė, kurios nebijojau palikti - vyresnė dukra būdama kūdikis ir labai mažas vaikas ir išreikalavo tą dėmesį... kažkada seniai rašiau, kaip ji mane "auklėjo". O septinių metų būdama visus išvaro iš mergaičių kambario ir užsidaro su savo lelėm - jeigu berniukai laužiasi, šaukia, kad nori pabūti viena wink.gif. Tai gi visiems dalykams savo laikas.

O dėl tų didelių šeimų.. na nežinau, kaip rašiau, nemanau, kad mažesnėse šeimose vaikams yra skiriama daugiau dėmesio.. nors turbūt nuo šeimos priklauso... Čia kaip su mokslais.. teko mokytis kai jau buvau jauna mama. Turėjau plieštis tarp mokslų ir vaiko, vėliau vaikų, tačiau pastėbėjau, kad mano grupiokai (bent dauguma) neskiria daugiau už mane laiko mokslams. Jie skiria darbui, pramogoms, dar kažkam panašiai laiko, kiek aš skirdavau šeimai. Tai gi gaudavosi tas ant to wink.gif. Išimtys būtų gal labai geri studentai, "moksliukai" wink.gif. Tas pat ir čia - visos mes skyriam panašiai laiko vaikams, tik man lieka mažiau laiko kitiems dalykams - darbui arba poilsiui;).
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2011 02 22, 13:21)
mergiona, padeliokim taip:
1. naujagimis: mama, mama, mama
2. kudikis: mama, mama, tete
2. mazas vaikas: mama, tete, brolis
3. darzelinukas: mama, tete, brolis, draugas
4. pradinukas: seima, draugai, mokytojas
5. paauglys: draugai, mokytojas (treneris), seima
ir tt.


pritarciau, bet kad tame pasidalinime vaiko "as" visai nesimato.

QUOTE
suignoravot (ar nepastebejot) mano klausimo: kaip isugdyti savarankiskuma, reikalaujant paklusnumo?


nei suignoravau, nei nepastebejau, maze prabudo biggrin.gif (off: viena rusiskam forume pas viena dalyve parasa radau: "griazno v kvartire, golodnye deti, mama opiat' celyj den' v Internete biggrin.gif biggrin.gif tai bandau neuzsimirst biggrin.gif )

As samoningai parasiau "savarankiskumas" o ne "iniciativumas". Savarankiskas vaikas kuriam liepta rengtis- savarankiskai apsirengs. Savarankiskas darbuotojas gaves uzduoti savarankiskai ras geriausia sprendimo kelia. Zodziu nematau priespriesos savarankiskumas ir paklusnumas.

Del Puskino tai manau visgi isimtis, zindyve dazniausiai issiusdavo i kaima baigus zindyt ir atsirasdavo guvernantes visokios. Kiek buvo vaiku artimas rysis su mamom nedristu sprest, bet kai nuo kudkystes buvo kalama kad garbe priklausyt tam tikrai giminei manau per tai atsirasdavo rysis su bio-tevais. Juk vaiknamiuose vaikai myli ir laukia niekad nematytas mamas. Ir ivaikinti vaikai daznai suauge leidziasi bio ieskot...
Papildyta:
QUOTE(Natuke @ 2011 02 22, 13:43)
O dėl tų didelių šeimų.. na nežinau, kaip rašiau, nemanau, kad mažesnėse šeimose vaikams yra skiriama daugiau dėmesio.. nors turbūt nuo šeimos priklauso... Čia kaip su mokslais.. teko mokytis kai jau buvau jauna mama. Turėjau plieštis tarp mokslų ir vaiko, vėliau vaikų, tačiau pastėbėjau, kad mano grupiokai (bent dauguma) neskiria daugiau už mane laiko mokslams. Jie skiria darbui, pramogoms, dar kažkam panašiai laiko, kiek aš skirdavau šeimai. Tai gi gaudavosi tas ant to wink.gif. Išimtys būtų gal labai geri studentai, "moksliukai" wink.gif. Tas pat ir čia - visos mes skyriam panašiai laiko vaikams, tik man lieka mažiau laiko kitiems dalykams -  darbui  arba poilsiui;).


is dalies pritariu, kuo daugiau laiko tuo daugiau jo issvaistai, taciau manau mama per vaiko rieziuros atostogas bent 4val/para skyria vaikui. O 20val/para jau skirt fiziskai neimanoma. Velgi, pasikartosiu, as nemanau kad tai blogai, tik faktas: kudikis kuris yra pirmas seimoje demesio gaus daugiau nei N tasis seimoje.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 22 vasario 2011 - 19:14
QUOTE
is dalies pritariu, kuo daugiau laiko tuo daugiau jo issvaistai, taciau manau mama per vaiko rieziuros atostogas bent 4val/para skyria vaikui. O 20val/para jau skirt fiziskai neimanoma. Velgi, pasikartosiu, as nemanau kad tai blogai, tik faktas: kudikis kuris yra pirmas seimoje demesio gaus daugiau nei N tasis seimoje.

žinoma offtopas
Su pirmu buvau jauna mama, dar nebaigusi mokslų. Kai jam buvo trys mėn,ėjau stoti į universitetą, o kai sukako penki mėn - jau prasidėjo paskaitos. Su vaikeliu likdavo mama. Antrąją pradėjau palikinėt (taip pat dėl mokslų) nuo trijų mėn - su aukle, vėliau su tečiu. Nzn, mūsų šeimoje turbūt jauniausi vaikai gavo daugiau - bent pradžioje, kai jiems svarbiausia - žysti ir būti prie mamos g.gif. Na bet ir mažoji, ypatingai jei būtumem LT jau garantotai būtų darželyje blush2.gif bet turi galimybę saugiai augti namuose, su mama, tarp brolių ir seserų.

Dėl to laiko skirimo g.gif na nežinau, ar nera tiesiog viskas kartu - pvz jeigu kepi pyragą ir tau tešlą maišo dukrytę, arba lipdo su tavim žemaičių blynus - kam yra skiriama dėmesio - vaikui ar blynams su pyragu? wink.gif Tai kur užrašysim į 4 ar į likusius 20 val? O jeigu tuo metu naujagimis miega/žindo slinge? wink.gif

O grįžtant prie temos - mokėjimas savarankiškai užmigti priklauso nuo vidinės vaiko brandos. Gal būt tai reikėtų skatinti, bet tik stebint vaiką, jo ženklus, ar jis tam pasiruošęs. Kaip pvz su maistu. 6 mėn kūdikėlis dažniausiai labai domisi mamos maistu, ir jeigu tai paskatinti - duoti paragauti, sudominti - jis vėliau valgys be problemų. Tačiau jeigu ženklus ignoruoji ir tik maitini iki metų - metinuką supažindinti su maistu sunkiau, tada prasidėda drastiški nujunkinėjimai, mama jaudinasi... Yra kitas būdas - priverstinai - su šokiais, žaidimais, arba tiesiog kišant į burną sumaitinti reikiamą tyrelės kiekį - atmatuota, vos ne pasvertą, gydytojų rekomenduota būtent pvz šimtą gramų košės per maitinimą. Ir pirmas ir trečias kelias atves beveik ten pat - vaikas valgo kitą maistą. Trečias ir pirmas kelias atves beveik ten pat, bet einant trečiu keliu sunaudojama daug daugiau energijos ir laiko - mokinant kūdikį to, ką jis pats sugeba išmokti, jeigu laiku jį paskatinti, ir eiti jo o ne savo (arba specų rekomenduotu) ritmu.

Tas pat su migdymu. Naujagimiui ne tik užmigti, bet ir megoti sunku be suaugusio šalia. Dvimečiui reikia pagalbos užmigti, o penkiametis užmiega pats - ir viskas vyksta natūraliai jeigu mama pasteba ženklus, kad mažylis yra pasiruošęs atskirimui ir moka laiku paskatinti. Pvz jeigu miegama kartu - sukurti vaikeliui naują miegojimo erdvę ir perkelti įprastą migdymą ten.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 23 vasario 2011 - 07:02
QUOTE(eda9 @ 2011 02 17, 21:45)
O dantuku valymas po pienuko? g.gif

asmeniskai as valyti savo dantis pradejau nuo pradines mokyklos, kartais ir darzelyje, bet neregulairiai... ir turiu puikius dantis. nemanot, kad tas dantu valymas yra truputi perdetas? gerai kita mamyte rase, kad ka - ir po naktinio pienelelio valote vaikui dantis, ar neduodate del to, kad jau isvalyti dantukai...
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti