Įkraunama...
Įkraunama...

5 mėn. kūdikio dienos meniu

QUOTE(evelinki @ 2014 03 24, 21:31)
man toks klausimas, o kam kūdikiui arbata?  Kokiu tikslu? jei geria mamos pieną ar mišinį? Mano trejų metų dukra dar jokių arbatų neragavus, neįsivaizduoju, kam ji tokiam mažam vaikui reikalinga g.gif

Ogi atsakysiu i klausima biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif o kudikiui arbata komerciniais tikslais biggrin.gif siaip mano vidurinioji tik vandeni geria, na karts nuo karto arbata . Bet geriausias draugas nuo mazens yra VAnduo biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės, mano dukryte be savaitės 5 mėn. maitinu MP, nusitraukinėju. Paskutiniu metu ji man dieną valgo kas 2 val, galvoju pradėti primaitinimą. Kas galėtų patarti kaip pradėti tai daryti? Nuo tyrelių, pirktinių ar naminių daržovienių ar grūdinių košyčių?
Atsakyti
QUOTE(Panterv28 @ 2014 04 09, 08:31)
Sveikos mamytės, mano dukryte be savaitės 5 mėn. maitinu MP, nusitraukinėju. Paskutiniu metu ji man dieną valgo kas 2 val, galvoju pradėti primaitinimą. Kas galėtų patarti kaip pradėti tai daryti? Nuo tyrelių, pirktinių ar naminių daržovienių ar grūdinių košyčių?

pirma pasitarkit su gydytoja.
Aš irgi galvojau, kad naktį nebevalgys, kai pradėsiu primaitinimą. Bet nepadėjo, gailiuos pradėjus nuo 5 mėn.
Na, vaikas auga, nebeužtenka, kiek anksčiau suvalgė, todėl ir prašo dažniau. Mano iki 4 mėn.kažkur valgė kas 3 h. O paskui kas dvi ir dar naktį pradėjo. Dabar beveik 7 mėn. Primaitinu tvarkingai nuo 6 mėn., taip MP galima jau praleist, suretėja ryte,kai gauna tyrelę ir po pietų, kai gauna daržovienę. Bet vakare, naktį valgo kaip valgę, kas 2 h MP
Atsakyti
QUOTE(Panterv28 @ 2014 04 09, 09:31)
Sveikos mamytės, mano dukryte be savaitės 5 mėn. maitinu MP, nusitraukinėju. Paskutiniu metu ji man dieną valgo kas 2 val, galvoju pradėti primaitinimą. Kas galėtų patarti kaip pradėti tai daryti? Nuo tyrelių, pirktinių ar naminių daržovienių ar grūdinių košyčių?


O kodėl jau norit pradėti primaitinti? todėl kad dažnai valgo? gal neskubėkit dar, spės per gyvenimą visko prisiragauti smile.gif
O pradedama paprastai nuo daržovės kokios nors, geriau namie paruoštos - garintos garuose ir sutrintos. Pradžioje reikia duoti tik paragauti truputį smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Panterv28 @ 2014 04 09, 07:31)
Sveikos mamytės, mano dukryte be savaitės 5 mėn. maitinu MP, nusitraukinėju. Paskutiniu metu ji man dieną valgo kas 2 val, galvoju pradėti primaitinimą. Kas galėtų patarti kaip pradėti tai daryti? Nuo tyrelių, pirktinių ar naminių daržovienių ar grūdinių košyčių?

tai gal uztektu pienelio kieki padidinti,jei po 200 mililitru vistiek po 2 valandu prasys zinoma geriau primaitinti,abi pailsesit,mazute ilgiau pamiegos,o kosyte patarciau duoti grudine(kol nera svieziu darzoviu) blush2.gif ,kol ismoksit valgyti is saukstelio ir pakankamo kiekio nusipirkit uzpilama kosyte be pieno nuo 4 men,pasidarysit is vieno saukstelio pradziai paragavimui uzteks thumbup.gif ,
Atsakyti
QUOTE(grazina37 @ 2014 04 09, 15:37)
tai gal uztektu pienelio kieki padidinti,jei po 200 mililitru vistiek po 2 valandu prasys zinoma geriau primaitinti,abi pailsesit,mazute ilgiau pamiegos,o kosyte patarciau duoti grudine(kol nera svieziu darzoviu) blush2.gif  ,kol ismoksit valgyti is saukstelio ir pakankamo kiekio nusipirkit uzpilama kosyte be pieno nuo 4 men,pasidarysit is vieno saukstelio pradziai paragavimui uzteks thumbup.gif ,

Juk valgo MP, iš kur žinot, kiek suvalgo.
Lietuvoj kažkaip nepraktikuoja pirmus primaitinimus pradėti nuo grūdinių košių.
O kam košė iš miltelių, puikiai galima pačiai pasidaryti.
Mano vaikas turbūt labai gabus, nereikėjo mokytis iš šaukštelio valgyt. Nuo par pirmo šaukšto valgo kaip didelis.
Gydytoja sakė duot daržovienės, kiek nori, bet ne daugiau 180 g.

Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2014 04 09, 14:59)
Juk valgo MP, iš kur žinot, kiek suvalgo.
Lietuvoj kažkaip nepraktikuoja pirmus primaitinimus pradėti nuo grūdinių košių.
O kam košė iš miltelių, puikiai galima pačiai pasidaryti.
Mano vaikas turbūt labai gabus, nereikėjo mokytis iš šaukštelio valgyt. Nuo par pirmo šaukšto valgo kaip didelis.
Gydytoja sakė duot daržovienės, kiek nori, bet ne daugiau 180 g.

juk rase kad valgo nutraukta pieneli,tai manau gali suziureti koki kieki suvalgo blush2.gif
lietuvoje daug ka praktikuoja ir nepraktikuoja,reikia ziureti kas vaikui geriau,dabar darzoviu geru nera,tai geriau duoti grudine kosyte,o milteliai pradziai geriau ,nes nereikia zaisti prie puodu del sauksto koses ir subrenderiuoti yra sunku kai mazai kruopu blush2.gif
na mano vaikai jau isauge is kosiu ,siuo metu aukliauju ,saugoju 4.1 menesio mazyli,mamyte mp jau nebemaitina,o misiniai tik traumuoja vaika,labai laisvi viduriai ir beria ,gydytojai ziuri kaip i bandomaji triusi,vis liepia keisti misinuka,bet kiek bekeica situacija tik blogeja doh.gif ,nuo 4 menesiu liepe pradeti duoti kosyte,tai savaite pratinomes prie naujo maisto,nes is saukstelio nemokejo valgyti tik ciulpimo budu,tai siandien pirma diena kaip valge namine ryziu kosyte puikiai rydamas thumbup.gif
Atsakyti
Kai vaikai maitinami mišinėliu, jų primaitinimas kitoks, kiek pastebėjau, ir anksčiau prasideda.
Savo vaikui ryžių neduočiau. Viduriai ir taip kieti.
Negreit dar bus šv.daržovių, o vaikui jau reik. Ir perku, ką šaldytą, ką turguj. Šv.daržovės, tik tiek , kad šviežios, o kiek jos sveikos ir netręštos dar klausimas.
Na, miltelinių košių, kurias galima pačiai pasidaryti, nepirkčiau. Ryžius galima taip suvirt, kad nebereikėtų net turint.
Aš ir šiaip košių neblenderiuoju, tik sutrinu šakute smile.gif
Atsakyti
Būtent dėl to, kad dažnai valgyti pradėjo, galvoju, kad jai pienuko nebeužtenka, ta rasme nebepasisotina juo. Suvalgo po 125, po 140 ml, va dabar vakare kas 1 val jau ji man valgo..Daznas valgymas tik diena, o naktį, tai tik 1 kartą reikia keltis maitinti
Papildyta:
Vakare valge 19, 20 ir 21 val. Jei 22 val. vel norės pienelio, aš jo nebeturiu jau tokio kiekio, tai iš kameros išsiėmiau, kuris buvo užsaldytas pirmais mėnesiais. Tai va, žodžiu net nežinau ką daryti, jei ir toliau ji taip valgys, tai man net pieno nebeužteks. Kas tada geriau primaitinti misinuku, ar jau rimtesniu maisteliu. Daug labai nuomonių dėl to primaitinimo...Patarkit kas nors kaip būtų geriausia.
Atsakyti
QUOTE(Panterv28 @ 2014 04 09, 21:49)
Būtent dėl to, kad dažnai valgyti pradėjo, galvoju, kad jai pienuko nebeužtenka, ta rasme nebepasisotina juo. Suvalgo po 125, po 140 ml, va dabar vakare kas 1 val jau ji man valgo..Daznas valgymas tik diena, o naktį, tai tik 1 kartą reikia keltis maitinti
Papildyta:
Vakare valge 19, 20 ir 21 val. Jei 22 val. vel norės pienelio, aš jo nebeturiu jau tokio kiekio, tai iš kameros išsiėmiau, kuris buvo užsaldytas pirmais mėnesiais. Tai va, žodžiu net nežinau ką daryti, jei ir toliau ji taip valgys, tai man net pieno nebeužteks. Kas tada geriau primaitinti misinuku, ar jau rimtesniu maisteliu. Daug labai nuomonių dėl to primaitinimo...Patarkit kas nors kaip būtų geriausia.

šiaip, pieno gamyba priklauso nuo vaiko poreikio. Kai vaikas pradeda valgyt dažniau, daugiau, tai ir pieno padaugėja. Teks jums dažniau nusitraukinėt, kad duotumėt (.) signalą, jog daugiau pieno reik.
Aš kai maitinu pati, tai duodu kada nori, kas dvi valandas dažniausiai, tikiu, kad (.) persiorentavo ir gamina tiek, kiek jam reik. Nežinau, tik kiek suvalgo, nes traukia labai neilgai, bet matyt jam pakanka.
Primaitinimas šiek tiek padės, vieną maitinimą galėsit praleist jau.
Aš esu labai prieš mišinėlius, todėl jums nesiūlysiu. Mano galva, geriau daržovė, vaikiška tyrelė nei mišinėlis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Vitulka @ 2014 04 09, 20:14)
Kai vaikai maitinami mišinėliu, jų primaitinimas kitoks, kiek pastebėjau, ir anksčiau prasideda.
Savo vaikui ryžių neduočiau. Viduriai ir taip kieti.
Negreit dar bus šv.daržovių, o vaikui jau reik. Ir perku, ką šaldytą, ką turguj. Šv.daržovės, tik tiek , kad šviežios, o kiek jos sveikos ir netręštos dar klausimas.
Na, miltelinių košių, kurias galima pačiai pasidaryti, nepirkčiau. Ryžius galima taip suvirt, kad nebereikėtų net turint.
Aš ir šiaip košių neblenderiuoju, tik sutrinu šakute smile.gif

jei vaikuciui pilnai uztenka mp ir svoris gerai auga zinoma nereikia primaitinti iki 6 menesiu,bet Panterv mergyte neprivalgo pakankamai todel jai reikia kazko papildomo,as siulyciau viena maitinima pakeisti misinuku,(nes kokia kosyte beduos ji dar nesuvalgys reikiamo kiekio kad butu soti ir vistiek reikia dar uzsigerti skyscio ,juk po sauksto koses neduosi arbatos ji vistiek bus alkana doh.gif) tuo metu pienelio liks kitiems maitinimams, jei mergyte valgo kas valanda reiskia pieneli nutraukineja kas valanda,tai taip iseina kad jo per mazai gaminasi doh.gif ,125ml turi suvalgyti mazdaug 2 menesiu mazylis,tiek tikrai mazai beveik 5 menesiu zmogiukui,zinoma reiketu bent jau paskambinti gydytojai ir pasikonsultuoti ka daryti,nors as jais jau nebepasitikiu verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Panterv28 @ 2014 04 09, 22:49)
Būtent dėl to, kad dažnai valgyti pradėjo, galvoju, kad jai pienuko nebeužtenka, ta rasme nebepasisotina juo. Suvalgo po 125, po 140 ml, va dabar vakare kas 1 val jau ji man valgo..Daznas valgymas tik diena, o naktį, tai tik 1 kartą reikia keltis maitinti
Papildyta:
Vakare valge 19, 20 ir 21 val. Jei 22 val. vel norės pienelio, aš jo nebeturiu jau tokio kiekio, tai iš kameros išsiėmiau, kuris buvo užsaldytas pirmais mėnesiais. Tai va, žodžiu net nežinau ką daryti, jei ir toliau ji taip valgys, tai man net pieno nebeužteks. Kas tada geriau primaitinti misinuku, ar jau rimtesniu maisteliu. Daug labai nuomonių dėl to primaitinimo...Patarkit kas nors kaip būtų geriausia.


Tai, kad jūsų mergytė ėmė dažnai valgyti jokiu būdu nereiškia, kad ji nebepavalgo nuo jūsų pieno. Greičiausiai jai augimo šuolis ir ji nori "užsisakyti" daugiau pieno ateičiai. Pasistenkit kuo dažniau nusitraukinėti ir per keletą dienų turėtų pagausėti pienelio ir mažylei užteks smile.gif Tik neduokit mišinuko, juk turit savo pienuko, kam dabar tą chemiją vaikui kišti...
Jeigu dabar pradėsit primaitinti, tai vistiek staiga vaikas netaps nuo to sotesnis, nes pradėsite nuo paragavimo - vieno arbatinio šaukštelio ar netgi mažiau. Po to kasdien po truputį didinsit ir pilną porciją jeigu pasiseks pasieksit tik savaitės ar dviejų bėyje. Čia tuo atveju jeigu jūsų dukrytė gerai toleruos naują produktą. Nepamirškit, kad pienas išlieka pagrindiniu maistu kūdikiui visus pirmus metus ir pirmiausia jis turi gauti pienuko, o tik paskui papildomo maisto. Juk ne veltui tai vadinama primaitinimu...
Primaitinimas pradedamas nuo daržovių ir vaisių todėl, kad tai lengviausiai virškinamas ir geriausiai organizmo įsisavinamas produktas. Kūdikiui, kurio virškinimo sistema dar nėra subrendusi pirmas kąsnis turi būti kuo "lengvesnis", kad organizmas po turputį išmoktų su tuo dirbti.
Atsakyti