Įkraunama...
Įkraunama...

Instinktai ar kažkas daugiau?

QUOTE(Kornelia... @ 2010 12 01, 20:09)
Nu jau  blink.gif  Šuo niekaip nesugeba analizuoti. Ne ta nervinė sistema. Mes esame vienintelės butybės kurios geba gyventi praeities/ateities pamąstymais, keršto, pagiežos jausmais ir kitais pafilosofavimais...  smile.gif  
Šuo gyvena tik instiktais bei įgimtais ir sąlyginiais refleksais. Deja.. ir galit ginčytis čia kiek norit, tačiau tai tik parodys Jūsų šuns sužmoginimo laipsnį smile.gif

pritariu... smile.gif

išties įdomu būtų padiskutuot.. nesenai vienoje temoje iškilo diskusija apie kerštą.. mano asmenine nuomone šuo nekakoja į lovą iš keršto.. šuo nemoka kerštauti ,nes kerštas jau yra išdava daug sudėtingesnių mąstymo procesų, kurių šuo kaip ir neturi..

tema verta dėmesio smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2010 12 01, 14:11)
labai teisingai-šuniui labai giliai dzin ar jūsų nėra valandą ar aštuonias jei jo nespiria gamtiniai reikalai ir troškulys, o suaugusiam šuniui 8 valandas neit į lauką yra visiškai normalu. Juk su tokiu šunimi per naktį galima išmiegoti 12 ir daugiau valandų-jis galvos nepakels.

Na nezinau nezinau, pas mus situacija kitokia. As juokiuosi ir sakau, kad mano sunys moka laikrodzio duzius skaiciuoti. Jei mes griztam is darbo kaip visad 17.30val. jie dziaugiasi, bet jei uztrunkam doh.gif koks triuksmas namie - manau jie barasi. blink.gif Seniausioji , tai isvis buna supykus. Va kai grizom is atostogu po 3 savaičių, tai ji mus dvi dienas ignoravo, taip supykus buvo doh.gif
Atsakyti
jie skiria valandas, aišku, pas mane skandalas jei 20 h nepašeriu. Laiko pojūtis jiems būdingas, bet jūs pati nustatėte jiems tokį rėžimą, jei nuo pradžių laikas būtų ne 17,30 o 19,30 viskas būtų taip pat-tą pusę šešių jie būtų ramutėliai. Nes kai šeimininkas grįžta vienu ir tuo pačiu laiku jis išugdo sąlyginį refleksą. Jis žino laiką kada grįžta, bet neskaičiuoja valandų iki jo. Pvz jūs galite grįžti 15 h, išvesti ir vėl išeit-vis vien 17.30 bus neramumas jei negrįšit.
Atsakyti
Keisti tie jūsų šunys biggrin.gif Mano tikrai skiria kur išėjau šiukšles nešti, o kur keliom valandom smile.gif Visai kitas džiaugsmas būna. Gal todėl, kad suteikia sąlygas tiek neišsiilgti, stengiuosi, kad šuo kaip įmanoma daugiau būtų su manimi, nes jis to nori smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zay @ 2010 12 01, 14:36)
jie skiria valandas, aišku, pas mane skandalas jei 20 h nepašeriu. Laiko pojūtis jiems būdingas, bet jūs pati nustatėte jiems tokį rėžimą, jei nuo pradžių laikas būtų ne 17,30 o 19,30 viskas būtų taip pat-tą pusę šešių jie būtų ramutėliai. Nes kai šeimininkas grįžta vienu ir tuo pačiu laiku jis išugdo sąlyginį refleksą. Jis žino laiką kada grįžta, bet neskaičiuoja valandų iki jo. Pvz jūs galite grįžti 15 h, išvesti ir vėl išeit-vis vien 17.30 bus neramumas jei negrįšit.

drinks_cheers.gif

QUOTE(-Gyte- @ 2010 12 01, 12:03)
Na mano šunys tikrai nėra dėl to nelaimingi, 100 proc.  žinau  biggrin.gif  Po darbo užtat skiriu jiems visą savo dėmesį, o ką jau kalbėt apie savaitgalius sodyboj, atostogas kartu. Ir tikrai tai sakau ne dėl to, kad nuramint savo sąžinę. Natūralu, kad šuo labai pasiilgsta šeimininko per dieną, bet maniškiai reaguoja lygiai tiap pat, ar grįžčiau po 8 valandų, ar po 20 minučių  biggrin.gif

Maniškai irgi džiaugiasi vienodai ar aš po darbo grįžau, ar tik šiukšles išnešiau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(-Gyte- @ 2010 12 01, 12:03)
... maniškiai reaguoja lygiai tiap pat, ar grįžčiau po 8 valandų, ar po 20 minučių  biggrin.gif

thumbup.gif pas mane tas pats, juokas man net iš jos ima lotuliukas.gif
Atsakyti
Kadangi turiu tokią galimybę būti visą dieną su savo šunimis, tai išties jie didžiąją dalį laiko pramiega.. nemiega tik tada, kai pati skiriu jiems laiko žaidimams.. Tada pasivartom ,pažaidžiam ir jei aš to laiko nebeturiu, jie ramiausiai miega ir laukia kada jo turėsiu.
Įdedu čia straipsnį, kurį mūsų klubui draugiškai paskolino super retriveristai ČIA .. Jame galima rasti ne vieną atsakymą.. Po šio straipsnio aš pakoregavau mūsų gyvenimo ritmą.. jei anksčiau išleisdavau šunis vienus pasilakstyti, tai dabar bent kelis kartus pati išvedu šunis, nes supratau kiek tai svarbu.

off topic gal kas turi šio trenerio vaizdajuosčių? Su malonumu sumokėčiau už kopijas.. Arba teks siųstis kažkaip. g.gif

mano asmenine nuomone šunys neturi laiko suvokimo.. Tiesiog turi įgytus bioritmus, ir pvz pilvo gurgimą ar alkio jausmą tuo pačiu metu smile.gif smile.gif .. jei šuo gyvens tokiu pačiu ritmu dieną ar mėnesį, jis tikrai nesuvoks, kad prėjo mėnuo, o ne dvi savaitės pvz.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cererakennel: 01 gruodžio 2010 - 14:12
aš visuomet šunis tik vedžioju-niekada vienų nepalieku. Niekad neskaičiau deja to staripsnio, bet kažkaip pati pastebėjau kad patys sau bimbinėjantys šunys durnėja, be to ir dydis maniškių ne tas ka be priežiūros palikt. Laiko pojūčio jie tokio-mėnesiai savaitės aišku neturi, bet puikiai orentuojasi paroje
Atsakyti
mano suvokimu šunys orientuojasi paroje tik pagal tam tikrus susiklosčiusius ritualus, pasikartojimus. Pvz mano šuniai keliasi , kai išgirsta žadintuvą arba kai prašvinta.. Darbo dienomis jie visada sukyla išgirdus žadintuvą, tuo tarpu savaitgaliais keliasi kai prašvinta ar kai kas atsikelia anksčiau.. Tik prasidėjus vakarinės LNK žiniomis ir išgirdę sporto muziką šuniai jau rikiuojasi prie durų, kur padėti maistai ir laukia, nes mes visada juos maitinam po žinių. Arba, jei žinių nežiūrim, užtenka vyrui įeiti į kambarį ir jie jau visi laukia prie jų ( paprastai maitina juos vyras). Tuo tarpu man įėjus ten dieną jie to nedaro.
Čia panašiai kai mes pradedame visi mautis batus, ir mano šuniai jau eina į aptvarą , nes žino, kad mes išvažiuojam. Nes jie žino, kad po batų movimosi ritualo jie turės eit ten ir laukt mūsų grįžtant.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cererakennel: 01 gruodžio 2010 - 16:59
Na maniškiai pradeda maklinėt po namus kai laikrodis išmuša šešias, o ant galvos pradeda lipt prieš žadintuvo čirškimą 5min. Jei kas nors buna pas mus namie, tai sako, kad 11.30 jos jau išsirikiuoja prie tvoros, nes žino, kad 12.00 mes parvažiuojam pietaut, 16.30 jos taip pat jau pradeda lukuriuot grižtant is darbo. Bet darbo dienom, jos niekada nesirikiuoja rytais prie mašinos, o va šeštadienį ir sekmadienį visos kai stygos po pusryciu issirikiuja prie masinos ir laukia stebuklingu zodziu "važiuosim prie juros". Tai net nežinau kokį jos turi laiko pojūtį g.gif Tik žinau, kad jos visos be galo gudrios biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(liuka** @ 2010 12 01, 17:13)
Tik žinau, kad jos visos be galo gudrios biggrin.gif

gryna tiesa smile.gif .. gali stebėti ir stebėti juos smile.gif... kiekvienas savotiškas, kiekvienas kitoks.. Nors atrodo ir veislės tos pačios.. bet kokie jie visi skirtingi ir saviti smile.gif
Atsakyti
Sakot neturi savaitės ar kiek laiko pojūčio g.gif Mano VA puikiai žinojo, kad kiekvieną šeštadienį ryte važiuosim į dresūrą. Kai nešiesi dresūros daiktus, imi pavadį, žinoma, kad šuo supranta, kur važiuosim ir laksto aplink automobilį, tipo greičiau duris daryk, sėdam ir lekiam. BET kartais būdavo tokių šeštadienių, kad nevažiuodavom, o šuo vis tiek išėjęs į lauką visaip kaip lakstydavo aplink automobilį, letenom bagažinės duris krebždendavo, nors net neidavau link automobilio, nei kitaip kaip galėjo suprasti. Ir tai kartodavosi tik šeštadieniais, kitom dienom tokių "ženklų" nerodydavo ir nesusipainiodavo, net paėmus pavadį bėgdavo prie vartų žinojo, kad einam pasivaikščiot ir niekur nevažiuojam. ax.gif Vat šitas dalykas man visad buvo keistas, nes irgi maniau, kad tokio ilgo laiko tarpo šunys negali susieti. Ar kas turit kitų minčių, kodėl taip būdavo? g.gif
Atsakyti