Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip papuošti tortus,pyragus ir kitus skanėstus

QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 29, 23:28)
na ką padarysi, visgi pažiūrėti lengviau nei pačiai padaryti  verysad.gif


prisiskaičius pradėjau ir aš bijot unsure.gif ryt man riek pinigų maišą padirbint unsure.gif pradedu bijot unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2010 12 29, 23:32)
prisiskaičius pradėjau ir aš bijot  unsure.gif  ryt man riek pinigų maišą padirbint  unsure.gif  pradedu bijot  unsure.gif

rado kas bijot, nieko sau biggrin.gif
šiaip man ta šokoladnė masė dengimui trupa,dar kol kočioju nieko, bet jau kaip pradedu dengti ir apie visą tortą man suplyšinėjo, g.gif gal įdėjau per daug pudros nežinau, bet jei nebūčiau dėjus, tai ten košė ne masė yra, jos net nepaminkysi, ji yra tokia skysta masė, neturiu aš laimės tai masei, vasarą dariau irgi man nesisekė su ja doh.gif , o va dariau su MMG praeitais metais, ir pirmą kartą sakyčiau ne taip jau blogai buvo g.gif , žinoma aš menkas patarėjas aš dar tik pirmokas jei ne nulinokas šitame reikale, biggrin.gif , į mane nereikia kreipti dėmesį, pasžiūrėk pas anas kaip ledas tie maišai, tik mano tai tikras suplyšėlis, tai "susiuvau" kiek galėjau hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 30, 00:37)
rado kas bijot, nieko sau  biggrin.gif
šiaip man ta šokoladnė masė dengimui trupa,dar kol kočioju nieko, bet jau kaip pradedu dengti ir apie visą tortą man suplyšinėjo,  g.gif gal įdėjau per daug pudros nežinau, bet jei nebūčiau dėjus, tai ten košė ne masė yra, jos net nepaminkysi, ji yra tokia skysta masė, neturiu aš laimės tai masei, vasarą dariau irgi man nesisekė su ja  doh.gif , o va dariau su MMG praeitais metais, ir pirmą kartą sakyčiau ne taip jau blogai buvo  g.gif , žinoma aš menkas patarėjas aš dar tik pirmokas jei ne nulinokas  šitame reikale,  biggrin.gif , į mane nereikia kreipti dėmesį

gal zelatinos mazokai?
kai ta mano israsta kakavos (mix-fix) mase man tokia trapi buvo, tai atgaivinau pasidariusi slakeli gliukozes sirupo, gal tau ir padetu? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 29, 23:37)
rado kas bijot, nieko sau  biggrin.gif

šiaip man ta šokoladnė masė dengimui trupa,dar kol kočioju nieko, bet jau kaip pradedu dengti ir apie visą tortą man suplyšinėjo,  g.gif gal įdėjau per daug pudros nežinau, bet jei nebūčiau dėjus, tai ten košė ne masė yra, jos net nepaminkysi, ji yra tokia skysta masė, neturiu aš laimės tai masei, vasarą dariau irgi man nesisekė su ja  doh.gif , o va dariau su MMG praeitais metais, ir pirmą kartą sakyčiau ne taip jau blogai buvo  g.gif , žinoma aš menkas patarėjas aš dar tik pirmokas jei ne nulinokas  šitame reikale,  biggrin.gif , į mane nereikia kreipti dėmesį, pasžiūrėk pas anas kaip ledas tie maišai, tik mano tai tikras suplyšėlis, tai "susiuvau" kiek galėjau hihihi.gif

pirmas kartas visada baisus bigsmile.gif

tai ji man rodos ir gaunas skystesnė, paskui pradeda kietėt g.gif neatsimenu ties sakant... dariau ją tik vieną kartą ir man labai ji patiko g.gif na tikiouos ryt nesusimausiu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(RiMami @ 2008 09 22, 10:21)
Ačiū, cipsiuk, kad pamokei kaip gėlytes daryti, reiks kada prisiruošti, tik kad dažų be šansų mano tundroj gaut 4u.gif Prieš porą savaičių pirmą kart pabandžiau paeksperimentuot su papuošimais, žadėjau receptą, bet nulūžo kompas, tai dabar aprašysiu kaip dariau.

user posted image

Kažkada internete suradau įdomų receptėlį, kuris nedavė man ramiai gyventi. Pati papuošimuose esu visiškai žalia, čia mano pirmas blynas.
Parodysiu torto foto (foto nemano, "išvedusi mane iš proto"), kuris papuoštas šia mase.

user posted image

ŠOKOLADINĖ-MARSHMALLOW TEŠLA
TORTAMS PADENGTI IR PAPUOŠTI


150 g cukraus pudros,
200 g karčiojo šokolado,
180 g marshmallow (neturi reikšmės kokios spalvos),
1 v. š. margarino arba sviesto,
3 v. š. grietinėlės,
1 v. š. likerio, brendžio arba apelsinų sulčių (nebūtina).

1. Ant garų vonelės ištirpinti šokoladą.
2. Į šokoladą sudėti marshmallow ir leisti jiems taip pat „ištirpti“ (pamaišome masę, „tirpimo“ procese šaukštu). Kai marshmallow ištirps sudedame grietinėlę, sviestą ir pagal norą... likerį, brendį arba sultis.
3. Šią masę sudedame į mikserį, sudedame cukraus pudrą ir išmaišome (antgalis „gitara“ (lopetėlė), kol susidarys vientisa masė.
4. Tešlą dedame ant kepimo popieriaus ir iškočiojame. (Tešlą galima suvynioti į maistinę plėvelę ir laikyti šaldytuve iki reikiamo momento).
5.Jeigu tešla blogai kočiosis... dėti ją 10–20 sekundžių į mikrobangę.

Mano komentaras.
Kai sudėjau saldainius į ištirpusį šokoladą, jie sunkokai lydėsi, tai supyliau grietinėlę ir sviestą (dėjau tikrą) ir viskas puikiai ištirpo iki vientisos masės. Po to supyliau cukraus pudrą, bet man pasirodė, kad masė dar skystoka, tai dar nuo savęs įbėriau 35 g pudros. Tešla aušdama standėjo. Ją išverčiau ant stalo, pabastyto cukraus pudra ir išminkiau, tešla gavosi kaip plastilinas. Po to iškočiojau ant kepimo popieriaus ir prilaikydama ranka užverčiau ant torto, kurio viršų ir šonus buvau aptepusi sviestiniu kremu, tešlos likučius nupjausčiau. Iš pradžių kočiojau ant cukraus pudra pabarstyto popieriaus, bet buvo negerai, nes tešla tamsi, o pudra balta prilimpa ir taip ir lieka negraži, matinė. Po to perminkiau ir kočiojau grynai ant popieriaus.
Dėl gėlyčių. Neturiu nei tinkamų formelių tam reikalui, nieko, tik kelias formeles sausainiams. Jomis išspaudžiau gėles, o širdelės forma pasitarnavo lapeliams (po to perpjoviau pusiau ir 2 lapeliai yra). Centrinės gėlės ir lapelių darymo metodiką nusispoksinau nuo cipsiuko  blush2.gif, už ką jai dideliausias ačiū  4u.gif. O rožytes dariau, kaip parodyta šiose foto (tik ten iš kitokios tešlos buvo daryta), žodžiu, išspaudi 5 mažus apskritimus, juos sudedi eilute, užleidžiant vieną ant kito ir suvynioji vyniotinuką (aš po to pjoviau tą vyniotinuką pusiau), žiedlapių kraštelius kiek atraitojau ir štai ir rožytė. Mažytei rožytei gana ir 3 apskritimukų. Papuošimus buvau pasidarius prieš dvi dienas iki torto puošimo, jie iki galo neišdžiuvo ir nesukietėjo – tokie pasiduodantys, lapelius galėjau lengvai pakreipti, kaip man norėjosi. Praėjus jau geroms 2 savaitėms jie vistiek turi tokio minkštumo iki galo nesukietėjo, jei lapelį lenkiu jis linksta, bet nori įlūžti.

Šios masės man liko nemažas gabalas. Tai vaikai po gabaliuką atsipjaudami suvalgė vietoj saldainių. Gal, kas gali patart, gal ją buvo galima užšaldyt? Ir išvis įdomu kiek laiko tuos papuošimus galima laikyt? Čia gi necukrinė masė, metus tikrai nestovės. Geriausias variantas – pasidaryti tam kartui, kiek reikia. Vienam 26 cm tortui ir papuošimams sočiai užtektų 0,75 normos produktų arba gal net ir 0,5 kiekio užtektų.
Čia pirmosios mano gyvenime lipdytos gėlytės blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif , neteiskite griežtai blush2.gif , aš tik mokausi...

user posted image

Čia galima pasiskaityti recepto autorės aprašymą ir pažiūrėti keletą nuotraukų kaip pati tešla atrodo.



QUOTE(julioske @ 2010 12 29, 23:40)
gal zelatinos mazokai?
kai ta mano israsta kakavos  (mix-fix) mase man tokia trapi buvo, tai atgaivinau pasidariusi slakeli gliukozes sirupo, gal tau ir padetu? blush2.gif

dariau pagal šį receptą g.gif , čia neįeina želatina, nu va matot žiolį ir bažnyčioj muša lotuliukas.gif , jau suvyniojau, viską apvyniojau, "susiuvau", turės būt gerai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 30, 00:51)
dariau pagal šį receptą  g.gif , čia neįeina želatina, nu va matot žiolį ir bažnyčioj muša  lotuliukas.gif , jau suvyniojau, viską apvyniojau, "susiuvau", turės būt gerai  doh.gif

ai kokia is manes patareja, as dar sito net nedalius lotuliukas.gif kai isbandysiu, tada zinosiu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 29, 23:51)
dariau pagal šį receptą  g.gif , čia neįeina želatina, nu va matot žiolį ir bažnyčioj muša  lotuliukas.gif , jau suvyniojau, viską apvyniojau, "susiuvau", turės būt gerai  doh.gif

parodyk kas gavos ax.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2010 12 30, 00:01)
parodyk kas gavos  ax.gif

tik per helovyną biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, as ir jau nerimauju, siandien susitepiau napoleona, ryt bandysiu beza virt doh.gif lotuliukas.gif , gal pavyks, tikiuosi, kazi ar napoleonas ir bezas dera tarpusavy g.gif , baiboku visokiu prisilipdziau, bet kaip jie ant torto atrodys tai nezinau, turiu omeni del bezo....ah kaip sunku tiems pirmakliackiams lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Asseni @ 2010 12 29, 10:30)
bitule, normalus maisiukai. Tik kodel jie pas tave blizga?

QUOTE(rugiagele26 @ 2010 12 29, 10:40)
Matyt ji nezino del ko rasoja, todel ir pabreze...

Taip taip, niekaip šito neperkandu mastau.gif dantys galutinai atšipo verysad.gif .

QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 30, 00:28)
žiūri atrodo nu kas čia yra, pasidarei, sutepei, apdengei, baiboką uždėjai ir basta, o čia deja deja.........manau apsitosiu ties kuo geriausiai moku, trupiniais, ir kokosais laugh.gif

drinks_cheers.gif aš sau nutariau, kad ne kiekvienam žvirbliui lemta tapti ereliu ir nusiteikiau, kad trupinukai irgi laaaaaabai skanu lotuliukas.gif
Labai žemai lenkiu galvą prieš šio skyrelio profes - nerealios kantrybės, kruopštumo, talento ir laiko sąnaudų reikalaujantis užsiėmimas 4u.gif . Kažkuo net primena mandalos kūrybą - šedevras, o rezultate aaam ir viskas user posted image
QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 30, 01:06)
tik per helovyną  biggrin.gif

lotuliukas.gif
Atsakyti
akvilyte, ir vėl šedevras bigsmile.gif pasaka kaip gražu wub.gif o kiek ančiukų prilipdei wacko.gif bigsmile.gif
Jone kokie dailūs gražūs tortukai thumbup.gif
dangiuk mielas šiltas tortukas wub.gif

QUOTE(Naktibalda @ 2010 12 29, 23:37)
šiaip man ta šokoladnė masė dengimui trupa, dar kol kočioju nieko, bet jau kaip pradedu dengti ir apie visą tortą man suplyšinėjo,   g.gif gal įdėjau per daug pudros nežinau, bet jei nebūčiau dėjus, tai ten košė ne masė yra, jos net nepaminkysi, ji yra tokia skysta masė, neturiu aš laimės tai masei, vasarą dariau irgi man nesisekė su ja  doh.gif


Naktibalda, nugi prieš šventes ir vėl dariau tą masę - tikrai viskas su ja gerai yra. Įtariu kurioms ji trupa - visos darot vieną ir tą pačią klaidą greičiausiai dedat pudrą į neataušintą šokolado/saldainių mišinį. Kuomet karštas tas mišinys - žyyyyyymiai daugiau pudros paima ir masė gaunas nebeelastinga trupanti doh.gif Ataušint reik mirksiukas.gif

QUOTE(bitule @ 2010 12 30, 00:58)
aš sau nutariau, kad ne kiekvienam žvirbliui lemta tapti ereliu ir nusiteikiau, kad trupinukai irgi laaaaaabai skanu


net balsu susijuokiau lotuliukas.gif va ką tik Naktibalda atitempė pirmą mano dengtą tortą doh.gif net gėda kam parodyt dabar - apdengta nelygiai, rožės storiausios negražios doh.gif visos kažkada tais žvirbliais buvom laugh.gif taip kad aukščiau nosį, jei tik yra noro ir truputėlio kantrybės su laiku viskas būtinai gausis mirksiukas.gif kuo toliau - tuo geriau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RiMami: 30 gruodžio 2010 - 02:24
Akvilyte, Akvilyte, Tau reikėtų skirti metų apdovanojimą - Metų Debiutas, nominaciją tai Tau tiktai atiduočiau wub.gif nu talentų talentas wub.gif prisiekusi, tavo tortų gerbėja pasidariau wub.gif

o šokoladinė masė gaunasi minkšta, elastinga...labai svarbu neperkaitinti šokolado ir nepadauginti cukraus pudros ir į gumą nepaversti maršmukų, gal skamba sudėtingai, bet tikrai nesunkiai paruošiama 4u.gif pabandykite prisijaukinti 4u.gif

man tai gražu skaityti, mano baisuoklis, mano gražiausias iš baisiausių lotuliukas.gif o Jūs jau taip galvojat, kad mes čia visos taip ėmėm nuo pimo torto ir šedevrus statėm??? baikit juokus... viskam reikia laiko ir įdirbio 4u.gif linkiu sėkmės ir tortų ligos ateinančiais metais wub.gif

Asseni, ką jau besakyti, kaip visada TOBULA thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Olesta: 30 gruodžio 2010 - 09:01