Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu

Pritariu Evah'ai dėl knygos receptų. Turbūt pasikartosiu, kad knyga vertinga dėl bendro supratimo apie muilo gamybą ir faina tuo, kad ,,viskas popieriuje" (man asmeniškai maloniau). Bet receptais griežtai nerekomenduoju naudotis (arba perskaičiuoti aliejų ir šarmo santykį). Gaminau 2 muilus ir abu teko išmesti dėl per daug didelio kiekio šarmo (kai kur net 15 g, lyginant su skaičiuoklėmis internete), o kaip gaila buvo ea... O ir saponifikacijos lentelė ten netiksli...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo joliux2: 11 kovo 2011 - 11:32
QUOTE(Ievulyte @ 2011 03 11, 11:28)
Evah, kaip kokosinis muiliukas? Jau isbandei gal? Taip knieti padaryt ir man toki  rolleyes.gif  Ar gali isduot, ar jis 100% kokosinis buvo? Koki pariebinima dejai?  4u.gif

Jis džiūna kol kas tik keturias savaites, bet kad jau užklausei, tai nusitempiau galiuką į vonią pamėgint. Kol kas sakyčiau, kad vidutiniškas drėkinimo klausimu. Neišsausina labai odos, bet mano super super sausoms ir skilinėjančioms rankoms dar trūksta rolleyes.gif Manau, kad po kelių savaičių jis bus pats tas. Mėgstu aš ilgai džiovintus muilus, ką čia bepridursi biggrin.gif
Dėjau 100proc. kokosų su 20proc. pariebinimu plius ožkos pienas, medus ir avižos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Evah: 11 kovo 2011 - 12:41
Tai palauksiu issamesnio pasakojimo, kai isbandysi 4u.gif buvau darius skalbiamaji muila is 70% kokosu ir 30% palmiu al. be pariebinimo, tai rankom ziaurokas buvo (kol sutarkavau, net pirstus dilgciot pradejo doh.gif )
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 03 11, 11:55)
Tos taisyklės ir aš nesilaikau. Bet receptų iš tos knygos naudoti apskritai nerekomenduočiau. Ir šarmo kiekiai neatitinka, ir šiaip kai kurie receptai keisti kažkokie. Na, nebent persiskaičiavus su skaičiuokle, bet ir tai.

Na ir šiaip, rekomenduočiau pasižaisti su soapcalc ir pačioms pradėti kurtis receptus  biggrin.gif

As uzsirasiau receptus irgi is tos knygos kiek suprantu g.gif , tai geriau perskaiciuoti kiekius? As gal viena receptuka perskaiciuosiu ir man pasakysit ar gerai, tai zinosiu ar viska gerai supratau apie skaiciuokle? bigsmile.gif
Papildyta:
Merginos kaip angliskai rapsu ir saulegrazu aliejus? help.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 11 kovo 2011 - 16:09
Dėl knygos sutinku su jumis 100% drinks_cheers.gif Ji gera pradžiai, kaip biblija. o receptai - tai juos naudoju tik kaip idėją. Vietoje augalinių riebalų aš dedu alyvuogių aliejų, ir visada receptą Soapcalc perskaičiuoju. Kol kas kaip ir sakiau, nei vieno muilo neišmečiau, visi geri.
Atsakyti
QUOTE(kristinkag @ 2011 03 11, 17:05)
Merginos kaip angliskai rapsu ir saulegrazu aliejus? help.gif

Saulėgrąžų-sunflower smile.gif
Atsakyti
Rapsų aliejus - rapeseed oil arba dar gali būt canola smile.gif

O gyvulinius riebalus geriausia keisti palmių aliejumi - jų savybės truputį panašios rolleyes.gif Nors iš tikrųjų su receptais galima žaisti iki begalybės, kaip tik norisi.

kristinkag, aha, pamėgink persiskaičiuoti kelis receptus. Pavyzdžiui, mano duotą vakarykštį. Tik nusistatyk ten 7proc. pariebinimą - jeigu gausi tą patį, ką ir aš, vadinasi, viskas vietoje.
Ir iš knygos gali pasiskaičiuoti, bet šarmo skaičiai ten neatitiks. Žodžiu, kad ir ką skaičiuosi, dėk čia mums, mes patikrinsim.
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 03 11, 19:16)
Rapsų aliejus - rapeseed oil arba dar gali būt canola smile.gif

O gyvulinius riebalus geriausia keisti palmių aliejumi - jų savybės truputį panašios  rolleyes.gif Nors iš tikrųjų su receptais galima žaisti iki begalybės, kaip tik norisi.

kristinkag, aha, pamėgink persiskaičiuoti kelis receptus. Pavyzdžiui, mano duotą vakarykštį. Tik nusistatyk ten 7proc. pariebinimą - jeigu gausi tą patį, ką ir aš, vadinasi, viskas vietoje.
Ir iš knygos gali pasiskaičiuoti, bet šarmo skaičiai ten neatitiks. Žodžiu, kad ir ką skaičiuosi, dėk čia mums, mes patikrinsim.

Labai jums aciu uz pagalba.
Viena recepta jau apskaiciavau
buvo toks:
112g kokosu al
84g rapsu al
112g alyvuogiu al
112g saulegrazu
56g NaOH
140g H2O

o perskaiciavus gavau toki:
112 kokosu
84 rapsu
112alyvuogiu
112 saulegrazu
58,15 NaOH
159,6 H2O

skaiciavau su verteju, o paskui perskaiciavau be vertejo gavosi tas pats
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 11 kovo 2011 - 19:45
Hm, įdomu. O kokį pariebinimą rinkaisi? Ir kuriuos aliejus konkrečiai? Gal nukopijuok angliškus pavadinimus, nes man truputėlį kitokie skaičiai išeina. Gal kurį nors kitą kokosų aliejų ar alyvuogių aliejų pasirinkai?

Tarp kitko, pradinio recepto pariebinimas išeina tarp 9-10proc. Daugoka, sakyčiau.
Atsakyti
QUOTE(Evah @ 2011 03 11, 23:48)
Hm, įdomu. O kokį pariebinimą rinkaisi? Ir kuriuos aliejus konkrečiai? Gal nukopijuok angliškus pavadinimus, nes man truputėlį kitokie skaičiai išeina. Gal kurį nors kitą kokosų aliejų ar alyvuogių aliejų pasirinkai?

Tarp kitko, pradinio recepto pariebinimas išeina tarp 9-10proc. Daugoka, sakyčiau.

Rinkausi 5% pariebinima.
Coconut oil, 76 deg - Olive oil - Palm oil - Castor oil
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristinkag: 11 kovo 2011 - 23:43
Castor-ricinos aliejus
Canola-rapsų aliejus

O aš šiek tiek apgadinau savo muilą, kai reikėjo išimt iš formos. Visų pirma jos neištepiau aliejus, o antra-pamiršau, kad galima į šaldiklį kišt. Pradedu galvot, kad reik įsigyti silikoninę tam reikalui. Dėjau raudonųjų palmių aliejų, tai muilas gavosi moliūgo spalvos. Pavasarinis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rutulux: 12 kovo 2011 - 06:28
QUOTE(rutulux @ 2011 03 12, 07:27)
Castor-ricinos aliejus
Canola-rapsų aliejus

O aš šiek tiek apgadinau savo muilą, kai reikėjo išimt iš formos. Visų pirma jos neištepiau aliejus, o antra-pamiršau, kad galima į šaldiklį kišt. Pradedu galvot, kad reik įsigyti silikoninę tam reikalui. Dėjau raudonųjų palmių aliejų, tai muilas gavosi moliūgo spalvos. Pavasarinis  smile.gif

Matyt pavadinimus supainiojau bet kad su verteju ir be gavosi lygiai tie patys rezultatai
Atsakyti