QUOTE(Paliukas @ 2011 01 04, 13:03)
Gal uzteks "paskutines instancijos" stiliumi vesti pokalbi?
Griztant prie temos esu linkes palaikyti labiau SS gruntas/vanduo, o ne oras/vanduo.
Paaiskinsiu - ju COP'as mano ziniom yra geresnis nors ir investicijos didesnes.
Teko ne viena Oras/vanduo matyti siaurineje sienoje (tiksliau dideli varvekli), kas = didesnes sanaudos...
Zinoma, kad SS gruntas vanduo yra labiau tinkama sistema musu klimatinems salygoms. Juk po zeme visuomet yra teigiama temperatura.
Papildyta:
QUOTE(Grand @ 2011 01 04, 13:14)
Pasitvirtino tai, ką man sakė Vilpra. Jei lauke apie +10, tai elektros sanaudos - apie 170 Lt. Bet temperatūrai krentant, baisiai auga išlaidos elektrai ir be elementaraus KK neisšiversite. Tokiu atveju daug protingiau investuoti į gruntas/vanduo ŠS.
dar karta sutinku su nuomone, kad gruntinis SS yra labiau tinkamas Lietuvai nei oras/balazinkas SS..
Papildyta:
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 04, 13:23)
-25 nu max savaitę,...tenas.
Papildyta:
gruntas/vanduo tikras atvejis vykstantis dabar: 70 metrų trys gręžiniai, sistemo kaina palei 70tūkst., išlaidos elektrai 1500lt.... ačiū nenoriu....
as irgi zinau toki pavyzdi. Grezinys, kolektoriai, sistemos kaina apie 60.000Lt.., bet zmones turi tokius isirenge, todel, kad turi marias pinigu, o duju salia nera.
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 01 04, 13:31)
o jūs pasistenkite,kad jums užtektų silpniausio, 5.75kW Daikin siurblio. Tegul 11kW pleškina svetimas, ne jūsų kilovatvalandes. Tam dar turite beveik visas sąlygas. Nepamirškite, kad galia kaip lazda - turi du galus: 11kW siurlyje kompresoriaus apetitas bus žymiai didesnis nei 5,75kW siurblio.
Ar jus prekiaujat tais Daikin siurbliais, kad sitaip juos cia brukate?
Papildyta:
QUOTE(mergina05 @ 2011 01 04, 13:35)

va į šitą vietą mano mintys ir krypsta

toks 5kw siurbliuka milijonų nekainuoja
joo, ir dar rekuperatoriu su tenais uz 6000Lt. Be abejo bus pats protingiausias sprendimas! Daikin siurbliukas, kuris prie minuso nebeveikia ir rekupas, kuris prie minus desimties tenus isijungia, ot sistemele! Logika gelezine!
Papildyta:
QUOTE(zemaite @ 2011 01 04, 13:45)
ta pati sako musu patyres termotechnikas
dziaugsimes, jei sugebesim islaikyt COP =3 pietu Italijoj, o jus svaigstat apie Lietuva
Pasirodo, kad vienintelis Bronius realiai masto, o kiti tik paisto niekus ...
aciu aciu
Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2011 01 04, 13:47)
Daikin atstovo LT straipsnis
Kas svarbiausia straipsnyje - atstovas paminėjo, kad Daikin yra sukūrę CO2 siurblį (teko matyti r477.com puslapyje). Kodėl jums neparašius jam mailo ar nepasiskambint ir paklaust, kada galite tikėtis co2 Lietuvoje ir kiek jis kainuos?
Straipsnio apačioje pateiktos visos
Daikin siurblių kainos.
Jūsų mintys krypsta reikiama linkme. Jei ta linkme kaip reikiant padirbėsite, pamatysite, kad galima šildytis ir be siurblio visai. Čia jau jūsų norų/sugebėjimų reikalas. Nemeilė KK jums neleis nukrypti nuo kelio, tik klausimas kaip toli nueisite... Sėkmės!
o taip, jus esate teisingame kelyje įsigyjant Daikin siurbli is musu imones:) stai jums ir kainos, stai jums ir lizingas, net neziurekit i alternatyviu populiariausiu sildymo sistemu puse, jauskit neapykanta KKK, ir ateikik, mielieji, ateikit pas mus
Papildyta:
QUOTE(Giedruolė @ 2011 01 04, 13:53)
Mano nuomonė yra tokia ŠS atžvilgiu. Patį siurblį parinkinėti prie pvz -10C. O likusią dalį turi kompensuoti alternatyvos, el. tenas, GK kkk, židinys. Renkantis tokiu principu grindinis šildymas su kuo didesne akumuliuojamąja galia- storesnis betono sluoksnis. kai spustelna šaltukas tenai lai nesijungia, nes grindys neatvės taip greitai ir ypač jei namas sandarus ir gerai apšiltintas. Kad tenai nesijungtų tokiomis šaltomis paromis (kurios paprastai nesitęsia savaitėmis, o trunka 1-3 paras) užsikuri židinuką pvz su vandens kontūru ir šauniai prisišildai sistemą. Manau kad tai realu norint per daug neišleisti ŠS įrangai. Žinoma pageidautina kad ŠS veiktų prie kuo žemesnių temp. tuomet alternatyvus dasišildymas taptų pagalbiniu šaltomis paromis, jam nereiktų vežti viso Šildymo poreikio.
Apie gruntas-vanduo ŠS galiu pasakyti, kad tai nėra bloga sistema, ji brangi, bet neefektyvi tampa blogai ją eksploatuojant. per žiemą įšaldžius žemę ir vasarą toliau jo pagalba ruošiant karštą vandenį neleidžiat ištirpti įšalui. Geriausia ne tik kad leisti pailsėti tokiai sistemai nuo šilumos gamybos, bet ir užkrauti jai patalpų vėsinimą vasaros metu, tuomet atėjus rudeniu vėl būtų galima džiaugtis aukštais COP'ais.
Štai dėl ko oras-vanduo turi pranašumą prieš gruntas-vanduo (neskaitant kainos).
Ir praktika čia niekuo dėta, jei neturi jokių teorinių žinių.
Dristu pareiksti, kad jusu supratimas apie storesni betono sluoksni yra siek tiek klaidingas. Virs vamzdeliu nerekomenduotina lieti storesnio kaip 6cm betono sluoksnio. Ypac blogai, kai tas sluoksnio storis yra skirtingas skirtingose namo vietose. Be to, grindys siluma atiduoda per ~12 vanadu. Grindu temperatura susivienodina su kambario temperatura ir po truputi drauge ima vesti sienos, lubos grindys, baldai, televizoriai ir jusu kojos. Taip, kad neturekit iliuziju, kad uzkrausit siluma grindis trims dienoms