Įkraunama...
Įkraunama...

Taupiosios - kokiais būdais taupote pinigus? (2)

Na ką taupiosios, tęsiame kalbą čia wink.gif
Senoji temutė ČIA
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Gladness: 07 sausio 2011 - 22:18
QUOTE(Fever Ray @ 2011 01 08, 15:03)
dėl išmetimo - padeda meniu planavimas ir kūrybingas likučių panaudojimas biggrin.gif

drinks_cheers.gif būtent smile.gif
Atsakyti
O man vis dar "sekasi" ismesti blush2.gif Pazanga tame, kad vis geriau "prisirisu" prie meniu, nes anksciau tai, ka suplanuodavau, apie 50% neivykdydavau. Bet taisausi, ir smagiausia, kad zinau, jog dar yra resursu taupymui lotuliukas.gif
Mano problema dazniausiai yra "neteisingas" meniu. Pav., grizti po darbo apie 7 val. ar dar veliau, o vakarienei - netikras zuikis ar koks nors troskinys, kuris baigtu troskintis 22 val. Dabar stengiuosi vakarais ruosti kuo paprasciau ir greiciau, o daugiau laiko reikalaujantiems patiekalams skiriu savaitgalius.
Kol kas maistui labai nedaug dar si menesi isleidome, tikiuosi si menesi "islaikyti" tendencija ax.gif Jei pavyks, busiu sumususi rekorda blush2.gif
Toks taupymas si menesi siek tiek priverstinis, nes turime labai labai daug medicininiu islaidu. Ir tai teks kisti ranka i santaupas ir "nesinaudoti" sekancia savaite prasidedanciais ispardavimais.
Bet jei nebutu santaupu, tai nezinau, kaip si menesi issisuktume.
Atsakyti
Galiu papasakoti, kai mano močiutės ir netgi MB seneliai taupo vandenį biggrin.gif Nežinau, gal jūsų tėvai ar seneliai taip pat propaguoja šį būdą smile.gif Gal ir jums patiks, nors kad jaunesnės kartos atstovai propaguoja tokį būdą dar nesu girdėjus biggrin.gif Visgi pensijos sumažintos, tad tenka senoliams suktis kaip nors thumbup.gif
Pas kiekvieną vonioj yra kibiras ir tuomet, kai jie prausiasi (rankas pvz, veidą rytais), tas vanduo bėga į kibirą, o paskiau su juo plauna grindis arba nuleidžia vandenį WC g.gif Nežinau, ar šis būdas būtų priimtinas man, bet taip jie sutaupo tiek išlaidas už vandenį, o tuo pačiu ir saugo gamtą, nes neišeikvoja daug vandens thumbup.gif 2in1
Atsakyti
QUOTE(galoshes @ 2011 01 08, 18:18)
Galiu papasakoti, kai mano močiutės ir netgi MB seneliai taupo vandenį  biggrin.gif Nežinau, gal jūsų tėvai ar seneliai taip pat propaguoja šį būdą  smile.gif Gal ir jums patiks, nors kad jaunesnės kartos atstovai propaguoja tokį būdą dar nesu girdėjus  biggrin.gif Visgi pensijos sumažintos, tad tenka senoliams suktis kaip nors  thumbup.gif
Pas kiekvieną vonioj yra kibiras ir tuomet, kai jie prausiasi (rankas pvz, veidą rytais), tas vanduo bėga į kibirą, o paskiau su juo plauna grindis arba nuleidžia vandenį WC  g.gif Nežinau, ar šis būdas būtų priimtinas man, bet taip jie sutaupo tiek išlaidas už vandenį, o tuo pačiu ir saugo gamtą, nes neišeikvoja daug vandens  thumbup.gif 2in1


nenoriu nieko izeisti,bet man tokie taupymo budai apsurdiski. Nors pensininkus suprantu,jie sukasi kaip gali,kad isgyventu,nors asmeniskai zinau ir tokiu,kuriu pajamos normalios,bet jie vistiek taip taupo vandeni...nezinau,gal is iprocio g.gif zinau net tokiu kurie is balu semia vandeni WC nuleisti. Man cia perlenkta lazda atrodo su tokiu taupymu..
Atsakyti
QUOTE(Tisan @ 2011 01 08, 17:34)
nenoriu nieko izeisti,bet man tokie taupymo budai apsurdiski.

O kurioje vietoje absurdas? Ar kad vandeni taupo, ar kad panaudota vandeni WC nuleisti panaudoja?
Atsakyti
Kai dar tokiu vandeniu savo WC nuleidzia, galiu pateisinti, bet esu girdejus, kad ji naudoja ir laiptiniu plovimui...kodel kaimynai turi taikstytis su bjauriu kvapu, atsirandanciu po tokio plovimo, nesuprantu...
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2011 01 08, 18:48)
O kurioje vietoje absurdas? Ar kad vandeni taupo, ar kad panaudota vandeni WC nuleisti panaudoja?


todel absurdas,kad tokiu budu nuleidziant tulike vandeni,tiksliau nupilant,ten nuolat "kvepia" myzalais ,nes is to paties taupumo,jie normaliai nenupila to vandens,koki puodeli sliuksteli ir tiek. Ir is patirties sakau,kad turint tokius "taupius" kaimynus,net savo tulike uzuodi ta "kvapa",kuris ateina per ventiliacija. Lygiai taip pat jie naudoja vandeni po skalbimo,tas vanduo siaip labai greitai surugsta. Vienu zodziu,laikui begant atsiranda nuolatine smarve.
Cia mano patirtis ir nuomone,neuzmetykit akmenimis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tisan @ 2011 01 08, 19:24)
todel absurdas,kad tokiu budu nuleidziant tulike vandeni,tiksliau nupilant,ten nuolat "kvepia" myzalais ,nes is to paties taupumo,jie normaliai nenupila to vandens,koki puodeli sliuksteli ir tiek. Ir is patirties sakau,kad turint tokius "taupius" kaimynus,net savo tulike uzuodi ta "kvapa",kuris ateina per ventiliacija. Lygiai taip pat jie naudoja vandeni po skalbimo,tas vanduo siaip labai greitai surugsta. Vienu zodziu,laikui begant atsiranda nuolatine smarve.
Cia mano patirtis ir nuomone,neuzmetykit akmenimis  4u.gif

Visiškai sutinku, pačiai teko užuost svečiuose pas taip taupančius drinks_cheers.gif doh.gif
Atsakyti
4u.gif 4u.gif 4u.gif
QUOTE(mamuke68 @ 2011 01 08, 15:12)
kaip tu puikiai taupai,- reikėtų iš tavęs pasimokyti, nes išlaidauju baisiai doh.gif

blush2.gif Čia iš mamos išmokau, nes matydavau, kaip ji veda tą maistpinigių sąsiuvinį blush2.gif

QUOTE(mylimukeA @ 2011 01 08, 15:35)
Pas mane jei ir atsiras, tai būsiu aš  doh.gif Tas labiausiai ir nervina.

lotuliukas.gif lotuliukas.gif

QUOTE(Mil@na @ 2011 01 08, 15:45)
Man labai įdomu-kokią sumą skiriat maistui?? Savaitės ar dienos? man gėda, bet vis pasitaiko, kad tenko išmesti maistą-labai savęs nemyliu už tai...


Aš turiu nusistačius sumą po avanso ir panašią sumą po atlyginimo ir išmėtau įvairiom sumom, įvairiom dienom, tik savaitgaliais daugiau, nes vykstam apsipikrti mėsyčių. Perku visada toje pačioje vietoje, taigi visada gaunu iš pardavėjo nuolaidą blush2.gif

Papildyta:
QUOTE(Pireja @ 2011 01 08, 16:06)
Idomus budas  4u.gif Ne is tu populiariuju, sakyciau  biggrin.gif

Man rodos, sunkiausia yra ne surasti taupymo buda, bet pasirinkto metodo laikymasis. Galima prisigalvot, ka nori, bet jei noras pirkti yra didesnis uz savikontrole ar valia, tai nieko ir nebus. Sis skyrelis gyvuoja jau seniai, ir ziuriu, kad karts nuo karto prisijungia merginos, kurios "jungesi taupyti" pries 3 metus.

Tai va, linkiu ieskoti ne stebuklingu taupymo metodu, bet valios ir kontroles trupiniu  4u.gif
Labiausiai taupyti motyvuoja teigiamas rezultatas. Netgi jei tai tik 20lt per menesi, per metus susidaro jau ir 240 lt. Jei galite atsideti 20lt, galbut iseitu atsideti ir 22 ar 25lt. Tie, kas stengiasi kuo daugiau atsideti, kaip taisykle, nepraleidzia progu ir uzsidirbti. Ir tos progos uzsidirbti kazkaip geriau matosi, kai taupai  biggrin.gif

As si menesi gavau is banko ataskaita, kiek as bankui sumokejau per 2010m. (t.y. administracines islaidos - pervedimai, korteles mokestis, cekiu knygeles ir pan). Pakraupau, ties sakant. Butu iseje gerai batai+vakariene 3-ims picerijoje  doh.gif Liudniausia, kad cia nelabai ka ir padarysi  g.gif

Gal ir nepopuliarus, bet buvusi bendradarbėstebėjosi manimi, bet kai pabandė, tai ir po šia diena mane atsimena ir vis primena, kad jai tas maistpinigių sąsiuvinys įnešė disciplinos mirksiukas.gif

Aš užtai pamastau kokių paslaugų man reikia iš banko blush2.gif Prieš kelias savaites skambino iš banko ir siūlė man kreditinę kortelę ir visaip gyrė 4u.gif Atseit galit nesinaudoti, tai nekainuos, o jei pasinaudosit, tai tokie ir tokie proc., o jei iki tam tikros dienos įnešiu, tai nieko nekainuos... blink.gif Šiais laikas žinau, kad nėra nieko už dyką doh.gif Bet kai paklausiau, kiek kainuoja aptarnavimas, tai atsakė, kad visai nedaug, o tik 5 lt per mėnesį blink.gif blink.gif Oho, kiek nedaug per metus 60 lt schmoll.gif schmoll.gif Dar dadėsiu ir jau man bus viena suma už vaiko draudimą blush2.gif Pas mane viena kortelė ir man pilnai užtenka. Pas mane vieno banko, o pas vyrą kito banko. Abi reikalingos, tai nieko nepadarysi, už- jas atsiskaičiuoja bankai blush2.gif


Papildyta:
QUOTE(Fever Ray @ 2011 01 08, 17:03)
dėl išmetimo - padeda meniu planavimas ir kūrybingas likučių panaudojimas biggrin.gif

drinks_cheers.gif

Dar vienas iš taupymo būdų, tai man buvo elektrinio virduliuko atsisakymas,mat, palyginus daug elektros ima, o dujų aš ir taip mažai išnaudoju blush2.gif Taigi nuspirkau bazėje mažiuką arbatinuką ir įpylus nedaug vandenuko užsikaičiu ir greit užkaista thumbup.gif Mano vyras negeria karštų gėrimų, tai man labai prigijo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2011 01 08, 16:36)
O man vis dar "sekasi" ismesti  blush2.gif Pazanga tame, kad vis geriau "prisirisu" prie meniu, nes anksciau tai, ka suplanuodavau, apie 50% neivykdydavau. Bet taisausi, ir smagiausia, kad zinau, jog dar yra resursu taupymui  lotuliukas.gif
Mano problema dazniausiai yra "neteisingas" meniu. Pav., grizti po darbo apie 7 val. ar dar veliau, o vakarienei - netikras zuikis ar koks nors troskinys, kuris baigtu troskintis 22 val. .....


as tai nesistengiu tiksliai planuotis. ax.gif

perku produktus tuos, kuriuos megstu ir daugmaz zinau kas yra saldyklyje.
pvz. gabalas mentes (guliasas), 3 slauneles (kepu keptuveje), 600 g. farso (kotletai).

is bet kurios siu "paruosu" 2 dienos valgio. tai kai ziuriu kad jau i pabaiga esamas patiekalas (pvz. kotletai) apsitariam su vyru ko norim - pvz vistienos. tai is vakaro issitraukiu ir.. kadangi keliuosi anksti (apie 6 val. ryto) atsibudus ir gerdama kava pakepu slauneles, ar kita patiekala. tas pats ir su sriuba.

tiesa, kartais apima tingejimas.. tada pati valgau keptus-virtus kiausinius, vyrui uzmaisau tesla blynams (nuo seno kepasi pats) o vaikas valgo dripsnius su pienu. jei mano 'tingejimo" (dazniau nespejimo del uzgriuvusiu darbu) periodai uzsitese pora dienu - vyras traukia is saldiklio "sunkiaja artilerija - viename stalciuje nuolat buna uzsaldytu koldunu, balandeliu, cepelinu. (juos gaminu didesniais kiekiais, savaitgaliais karta i kokius 3 men) taip islosiu nuo valgio gamybos dar pora dienu drinks_cheers.gif

karta vyro mano paklause, o ka tu moki gaminti - na sako paprasciausius patiekalus - cepelinus, balandelius... visi susirinke luzo is juoko biggrin.gif o is esmes taip ir yra. pagamini balandeliu is dideles galvos kopustu, uzzaldai po 4-5 i maiseli. i vualia. jei vakare sedi prie darbu, o nuo ryto leki darba - esu rami kad i evrdanti vandeni isimest balandeliu seimyna visada spes... cool.gif
Atsakyti
QUOTE(braskute_v @ 2011 01 08, 17:38)
Dar vienas iš taupymo būdų, tai man buvo elektrinio virduliuko atsisakymas,mat, palyginus daug elektros ima, o dujų aš ir taip mažai išnaudoju  blush2.gif  Taigi nuspirkau bazėje mažiuką arbatinuką ir įpylus nedaug vandenuko užsikaičiu ir greit užkaista  thumbup.gif  Mano vyras negeria karštų gėrimų, tai man labai prigijo  thumbup.gif


tai bet į elektrinį virdulį nereikia pripilt pilno ar pusę, jei geri tik vieną puodelį.
Aš pvz ir dažniausiai tik viena geriu iš to, nes mes verdam arbatą spec. induke su prieskoniais ant orkaitės, tai virdulys tik kavai ar kokiai kitokiai arbatai, bet aš įsipilu iš krano puodelį vandens ir dar vos vos ir užkaičiu, koks 45-50 sec ir užverda tas vanduo, tai per minutę kiek ten tos elektros sunaudos?
Atsakyti