Įkraunama...
Įkraunama...

Taupiosios - kokiais būdais taupote pinigus? (2)

QUOTE(Pireja @ 2011 01 09, 14:09)
Aciu uz patarimus. Bet pas tave labai dekingas grafikas. Mes tokios "laimes" neturime  4u.gif


kiekvienas mes turim savo dienotvarke ir ritualus. 4u.gif Manau ir is jusu seima turi geru iprociu, kuriu galbut as negaleciau perimti


dziaugius, jei mano paatviravimai kiek nors padejo drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2011 01 08, 22:57)


Braskute, as ne kritikavau tavo taupymo metodo. Visi jie geri, jei tik padeda pinigeneje "sulaikyti" lita. Tik vieni metodai yra populiaresni, kiti maziau populiarus. Prie pastaruju ir priskyriau tavaji  4u.gif


Aš juk suprantu mirksiukas.gif Jei kam padės, tai bus džiugu thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Endži @ 2011 01 09, 16:24)
mums tas nepasiteisino, privarem duju, pora men pabandziau ir pamaciau kad mes nieko nesutaupom taip  schmoll.gif


4u.gif matai, aš tik viena pas mus geriu karštus gėrimus, tai man pasiteisino 4u.gif Gal, jei gertų ir vyras, gal ir tektų atsiprašyti elektrinio virdulio biggrin.gif

Nežinau, kiek teisybės, bet berods per vieną laidą kalbėjo, kad norint suraupyti elktros, visada reikia lyginti didesnę krūvą skambinių, o ne po keletą drabužiukų 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2011 01 09, 14:37)
kiekvienas mes turim savo dienotvarke ir ritualus.  4u.gif

Neisizeisk, bet as sia fraze siek tiek perfrazuociau: "Visi mes dirbame skirtinga valandu skaiciu". Mano vyras i darba isvaziuoja pries 7h, o grizta 20-21h, kiekviena diena. As esu ta, kuri nuveza i stoti ryte (i darba vaziuoja traukiniu), kuri parveza is stoties vakare, plius ryte nuveza vaika i mokykla (vaziuoti autobusu galimybes nera), ir po visu siu darbu dar ir pati "numinu" 1h masina i darba 4u.gif Uztat ir sakau, kad as as net papusryciauti ryte laiko neturiu, nesnekant apie vistienos slauneliu kepima. Nebent kelciausi 5h ryto, bet as zinau, kas tai yra, ir ilgai su tokiu grafiku nepatempsi.
As cia is pavydo rasau, jei ka blush2.gif Noreciau ir as tureti 2h ryte ax.gif Bet gal kada nors taip ir bus, kas cia zino biggrin.gif
Atsakyti
Galėčiau turėti nors ir 4 val ryte-vis tiek jas sėkmingai pramiegočiau...Esu pelėda-juoda pelėda....Apie taupymą-mano bendradarbė užvirina vandenį ir jį supila į termosą-tokiu būdu vėliau kada nori užsipliko arbatos, taip taupydama elektrą. Reikėtų ir man, nes tikiu, kad per laiką susitaupo elektros visai nemažai.
Atsakyti
QUOTE(Mil@na @ 2011 01 09, 18:08)
Galėčiau turėti nors ir 4 val ryte-vis tiek jas sėkmingai pramiegočiau...

O as net savaitgaliais stengiuosi anksciau atsikelti, kad daugiau padaryti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2011 01 09, 18:15)
O as net savaitgaliais stengiuosi anksciau atsikelti, kad daugiau padaryti  ax.gif

Pagarba 4u.gif Vakare galiu naktinėt iki kažin kiek, bet rytas man šventas blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2011 01 09, 18:19)
Pagarba 4u.gif Vakare galiu naktinėt iki kažin kiek, bet rytas man šventas blush2.gif

Visai kaip mano vyrija biggrin.gif Uztat tikrai dziaugiuosi, kad esu vyturys, nes kanciu atsikelti ir laiku nueiti miegoti prisiziuriu kiekviena darbo diena.
Atsakyti
Braskute o kaip mazdaug savaiteje pasiskirsto pinigeliai ir kokiomis sumomis mazdau?

Nes as tai skiriu suma savaitei..ir truks plys stengiuos is jos neislipti..kolkas pavyksta..bet istikro mano problema kad esu tik pradedancioji seimininke ir nesugebu dar normaliai susidaryti ir apgalvoti savaites meniu, tas padetu isvegti tu pipildomu pirkinejimu g.gif
Del islaidu pasiskirstymo tai kadangi turim bankiniu isipareigojimu, tai teisiog pagal gaunamas pajamas (o jos su vyru panasios) ilga laika mano buvo net kazkiek didesnes..esam pasiskirste kas uz ka ka atsakingas ir moka..lygiai taip pat su taupymais..esam pasiskirste kas kam atidedam..tai padeda isvengti to finasinio bardako..kai nezinau kur dingsta pinigai..sistema dar pakankamai neilgai funcionuoja tai manau tobulinsim 4u.gif
Kolkas buvom dviese+ šuo, uz menesiuko busim 3+šou..manau reikes truputuka perskirstyti išlaidas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tisan @ 2011 01 08, 19:01)
Gal galetumete pasidalinti konkreciais skaiciais,kiek per men sunaudojate elektros?  g.gif


Mes trise dviejų kambarių bute sunaudojam apie 100-110 kWh per mėnesį. Trys kompai, telikas, skalbyklė, virdulys, mikrobangė... Ilgai naktinėjam.

QUOTE(Mil@na @ 2011 01 09, 18:08)
Galėčiau turėti nors ir 4 val ryte-vis tiek jas sėkmingai pramiegočiau...Esu pelėda-juoda pelėda....


Aš lygiai taip pat. Dirbu nuo 9 val., iš namų drąsiai galiu išeiti apie 8:30, bet tikrai nesikeliu ryte ruošti pusryčių ar pietų, nes guluosi dažnai apie 1-2 val. nakties. Pietus paruošiu iš vakaro, pusryčiams visos valgom skirtingą maistą, pilna savitarna biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2011 01 09, 19:05)
Neisizeisk, bet as sia fraze siek tiek perfrazuociau: "Visi mes dirbame skirtinga valandu skaiciu". ....


neisizeisk 4u.gif bet kiekvienas musu pasirenka ji tenkinanti gyv enimo darba ir stiliu:

is mano patirties: pries gimstant vaikui mano pajamos buvo keliskart didesnes, nei dabar is pagrindinio darbo. bet ir isipareigojimai kiti: isvaziuoti (jau sedeti masinoje) 6 h ryto buvo normalu, o ne isimtis, kaip ir gryzti 21 h. ar net 23 val doh.gif ka ir kalbeti, akivaizdu, kad valgydavau "ant greituju" ar kavinese... Net savaitgalais ir tai dirbdavau, po vaiko gimimo, nors r kaip verziausi i darba (isejau dirbti kai vaikui buvo 9 men., nors pasalpa dar mokejo, bet jau tiesiog slege neveikla...) taciau, ieskojausi ir radau kita darba su fiksuotomis darbo valandomis, o paskui dar i kita kur pajamas buvo PENKIS kartu mazesnes, nei pirma, taciau gavau savo bragiasias 2 val is ryto, kuriu MAN LABAI REIKIA. siek tiek sunku buvo, bet siam zingsniui visuomet samoningai ruosiausi - stengiausi kuo greiciau grazinti busto paskola, susikaupti "atsargos pagalve". Paskui dar kurybingai ieskojausi papildomu darbeliu, kuriuos galeciau atlikti ir namie, ar tai butu projektinis darbas, darvienas darbas - kas antra-trecia savaitgali. pajamos dabar turbut siekia 70 proc. buvusio atlygio (na neskaitant kad uz auto ir tel niekas dar neapmoka smile.gif ) taciau esu laimingesne, savo laiko seimininke. tie kas sako - neimanoma rinktis, arba is tiesu to nenori, arba nebande...

kai susitikau su savo vyru - jo pajamos buvo mazesnes nei mano. jis siek tiek kompleksavo ir vis sake - va iseisiu.. iseisiu.. is tiesu situacija buvo palanki - ekonomikos kilimas ir buvo tikrai buvo pasiulymu gauti keliskart didesni atlygi. BET. as jam nuolat pabrezdavau, ka duoda didesnes pajamos (as tai patyriau savo kailiu) isipareigojimai nuo- iki, virsvalandziai, atsakomybe, uzmirsta pramoga paciam remontuoti savo masina bei susiraukusi zmona, kad neprisideda prie vaiko prieziuros. viso to atsisakius alga turi buti pakankamai didele. na... del vieno pasiulymo tai jam buvo itin graudu, bet jo atsisake, nes norejo firma priimti "siandien" , o jis buvusioj darbovietej dar turejo keturiu men. isipareigojima..., taciau dabar krize, augancios firmos prislopo, jis niekur neisejo bet alga buvusioj darbovietej pakilo, jis dirba megiama darba, turi galimybe dalyvauti projektuose...

ar nemes patys tai renkames? sakyk ka nori nepatikesiu, kad neimanoma rinktis, jei tikrai to norisi. tiesa kai kada tai reikalauja auku (mano atv 5 kart mazesnio atlygio is pradziu, nezinomybes...)

taciau visuomet renkames mes patys 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2011 01 10, 10:15)
ar nemes patys tai renkames? sakyk ka nori  nepatikesiu, kad neimanoma rinktis, jei tikrai to norisi. tiesa kai kada tai reikalauja auku (mano atv 5 kart mazesnio atlygio is pradziu, nezinomybes...)

taciau visuomet renkames mes patys  4u.gif


Deja deja. Jums pajamos sumazejo 5 kartus, tai buvo is ko mazeti, o jei zmogus vazineja kazkur ir gauna minimuma, nes paprasciausiai VIETOJE DARBO NERA. Ka patarsit? Jei ir esamas darbas minimumas ar arti to? Patarsit nedirbti (nes susimazinus 5 kartus dirbti paprasciausiai neapsimoka)? Ka siulot? Kai kurie zmones eina per gyvenima, kaip per sviesta. Ir su pasirinkimu daznai tai nieko bendra neturi schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(rainiukas @ 2011 01 10, 10:33)
Deja deja. Jums pajamos sumazejo 5 kartus, tai buvo is ko mazeti, o jei zmogus vazineja kazkur ir gauna minimuma, nes paprasciausiai VIETOJE DARBO NERA. Ka patarsit? Jei ir esamas darbas minimumas ar arti to? Patarsit nedirbti (nes susimazinus 5 kartus dirbti paprasciausiai neapsimoka)? Ka siulot? Kai kurie zmones eina per gyvenima, kaip per sviesta. Ir su pasirinkimu daznai tai nieko bendra neturi schmoll.gif


nesinoretu veltis i nevaisingas diskusijas, bet taip as dekinga tevams (kad sudare salygas, ir rode pavyzdi) protui (kad galejau ir gebejau tuo naudotis) ir likimui, kad turiu salygas rinktis darba.

taip, del to daug dirbau ir mokiausi - jokiu trali-vali nei mokykloj, nei pirmuose universito kursuose. tiek mokykla baigta, tiek baigiamieji islaikyti tada dar 10-tukais (dabar zinau procentais buna) net stipendija padidinta universitete 2 metus mokejo.

jei netenkina salygos cia - emigruokit. gal kitur zole zalesne. saves gailetis ir skustis - paskutinis reikalas.
Atsakyti