Įkraunama...
Įkraunama...

Pavardės keitimas 2 dalis

QUOTE(Tichė @ 2008 01 18, 13:34)
Aš pritariu dėl tradicijų, bet pasaulis sparčiai mažėja ir kai dažnai tenka būt užsieny... kartą mane su mama paguldė į jaunavedžių lovą, nes "pas jus lietuvius ten kažkaip vyras ir žmona skirtingas pavardes turi, tai mes ir pagalvojom..."  hihihi.gif  hihihi.gif  hihihi.gif

O gal galit nurodyt kokį teisinį aktą, kur nurodyta į ką aš galiu pasikeist pavardę...? Radau Civiliniam kodekse tik, bet ten bendri dalykai, pvz.: "3.31 straipsnis. Sutuoktinių pavardė. Abu sutuoktiniai turi teisę pasilikti iki santuokos turėtą savo pavardę, pasirinkti kito sutuoktinio pavardę kaip bendrą pavardę arba pasirinkti dvigubą pavardę, kai prie savo pavardės prijungiama sutuoktinio pavardė." ir t.t. Aš norėčiau pavardės su galūne -a, na vyro orginalios, bet kiek girdėjau viena ausim, kad taip negalima... Norėčiau sužinot kokias išimtis daro..

Na, dėl pirmos pastraipos, tai galiu italų pavyzdį duoti - ten moterys juk pasilieka savo pavardes, tai irgi jas reiktų atskirai guldyt wink.gif

Dėl antros - išimčių nėra, nebent tavo vyras būtų ne Lietuvos pilietis. O lietuvių pavardės yra daromos pas lietuvių kalbos taisykles mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintarasa @ 2008 01 18, 21:43)
Na, dėl pirmos pastraipos, tai galiu italų pavyzdį duoti - ten moterys juk pasilieka savo pavardes, tai irgi jas reiktų atskirai guldyt wink.gif

Dėl antros - išimčių nėra, nebent tavo vyras būtų ne Lietuvos pilietis. O lietuvių pavardės yra daromos pas lietuvių kalbos taisykles  mirksiukas.gif




Taip, mano vyras ne Lietuvos pilietis, nors lietuvis. Bet CMB mums išaiškino, kad lengviausias kelias būtų tuoktis jam kol kas su lietuvišku pasu, nes jis galioja tol kol jo galiojimas nepasibaigia, po to tik reiktų nukeliaut į URM išsiimt apostilę ir t.t. Bet tekėsiu iš esmės už lietuvio, tai kaip man tą pavardę išsimušt blink.gif Gyvensim kol kas ne Lt, tai man būtų žymiai patogiau vienoda pavardė verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Tichė @ 2008 01 18, 23:32)
Taip, mano vyras ne Lietuvos pilietis, nors lietuvis. Bet CMB mums išaiškino, kad lengviausias kelias būtų tuoktis jam kol kas su lietuvišku pasu, nes jis galioja tol kol jo galiojimas nepasibaigia, po to tik reiktų nukeliaut į URM išsiimt apostilę ir t.t. Bet tekėsiu iš esmės už lietuvio, tai kaip man tą pavardę išsimušt  blink.gif  Gyvensim kol kas ne Lt, tai man būtų žymiai patogiau vienoda pavardė  verysad.gif

Ne Lietuvos pilietis, bet turi Lietuvos pasą? g.gif Kaip čia taip?

Aš dar norėjau paklausti, per kiek laiko po susituokimo reikia pasą pasikeisti? Ar yra nustatytos kokios laiko ribos?
Atsakyti
QUOTE(Toe @ 2008 01 21, 15:22)
Aš dar norėjau paklausti, per kiek laiko po susituokimo reikia pasą pasikeisti? Ar yra nustatytos kokios laiko ribos?

Siaip istatymiskai jokiu laiko ribu nera nustatyta, kol galiojimo laikas paso nepasibaiges tol ji gali naudot i sveikata mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Toe @ 2008 01 21, 15:22)
Aš dar norėjau paklausti, per kiek laiko po susituokimo reikia pasą pasikeisti? Ar yra nustatytos kokios laiko ribos?


QUOTE(Takje @ 2008 01 21, 17:46)
Siaip istatymiskai jokiu laiko ribu nera nustatyta, kol galiojimo laikas paso nepasibaiges tol ji gali naudot i sveikata  mirksiukas.gif

Taip, ribų nėra, tačiau tokia pavarde žmogaus Gyventojų registre jau nebūtų, tarkim gimtų vaikutis, tai niekas jo neužregistruotų, kol pase nebūtų naujoji pavardė pagal santuokos liudijimą mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(Gintarasa @ 2008 01 21, 19:58)
Taip, ribų nėra, tačiau tokia pavarde žmogaus Gyventojų registre jau nebūtų, tarkim gimtų vaikutis, tai niekas jo neužregistruotų, kol pase nebūtų naujoji pavardė pagal santuokos liudijimą  mirksiukas.gif .

Taip supratau, kad nors ir ištekėjus, galiu dar n metų naudotis senuoju pasu, kolei pasibaigs jo galiojimas. Nebent vaikutis atsirastų, tuomet reiktų susiruošti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Toe @ 2008 01 22, 08:35)
Taip supratau, kad nors ir ištekėjus, galiu dar n metų naudotis senuoju pasu, kolei pasibaigs jo galiojimas. Nebent vaikutis atsirastų, tuomet reiktų susiruošti  g.gif

Na šiaip realiai jis nebegaliojantis jau nuo tada, kai išteki, nes juk pavardė registre iškart kita. Jei kas atsitiktų, tokio žmogaus nebėra su sena pavarde. Nežinau, ar aiškiai sakau. Kita vertus, kam tada keistis pavardę, jei nenori keistis paso g.gif
Atsakyti
Mano vestuves si pavasari, o as girdejau tokius gandus, kad kitais metais ir vel pasai keisis.. tai aisku neblogai butu palaukti iki kitu metu, bet aisku gal cia tik gandai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Gintarasa @ 2008 01 22, 10:05)
Na šiaip realiai jis nebegaliojantis jau nuo tada, kai išteki, nes juk pavardė registre iškart kita. Jei kas atsitiktų, tokio žmogaus nebėra su sena pavarde. Nežinau, ar aiškiai sakau. Kita vertus, kam tada keistis pavardę, jei nenori keistis paso  g.gif

Painūs tie įstatymai g.gif Įvestų kokią taisyklę, kad ištekėjus (pasikeitus pavardę) pasą ir kt. dokumentus privalai pasikeisti per porą mėnesių ir būtų aišku, o dabar... pasas galioja, bet registre tokio žmogaus nėra g.gif

Ir paso nenoriu keistis (popierizmai nervina), ir pavardės dar nenoriu savo atsisakyti, tai pagalvojau CMB imsiu vyro pavardę (kad vyras ir visa jo giminė nosies nerauktų), o kadangi pasas dar galioja daug metų, tai kol priprasiu galėsiu su mergautine pavarde gyvent blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(sticho @ 2008 01 22, 09:30)
Mano vestuves si pavasari, o as girdejau tokius gandus, kad kitais metais ir vel pasai keisis.. tai aisku neblogai butu palaukti iki kitu metu, bet aisku gal cia tik gandai  g.gif


Tai tie nauji pasai jau nuo šiemet - vyšniniai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Tichė @ 2008 01 18, 22:32)
Taip, mano vyras ne Lietuvos pilietis, nors lietuvis. Bet CMB mums išaiškino, kad lengviausias kelias būtų tuoktis jam kol kas su lietuvišku pasu, nes jis galioja tol kol jo galiojimas nepasibaigia, po to tik reiktų nukeliaut į URM išsiimt apostilę ir t.t. Bet tekėsiu iš esmės už lietuvio, tai kaip man tą pavardę išsimušt  blink.gif  Gyvensim kol kas ne Lt, tai man būtų žymiai patogiau vienoda pavardė  verysad.gif


Tai ir as galvojau del patogumo ir "sventos ramybes" (nes gyvenam uzsienyje) pasirinksiu vyro pavarde su galune -a...nu bet deja deja... doh.gif uztaikem ant laaabai jau saziningo metrikacijos biuro vadovo, turejom isklausyt "paskaita" apie "bereiklingus jaunimo ismislus" ir dabar turiu vyro pavarde su galune -e. Piktumas ima tik del to, kad visi laikrasciai, zurnalai ir televizija tiesiog knibzda visokiu "Kandelis", "Gudelis", "Statkus" ir t.t. Ir visos tekejo toj pacioj Lietuvoj ir uz tu paciu lietuviu, tik joms pasitaike "sukalbamas" metrikacijos biuro vadovas. biggrin.gif Linkiu, kad ir tavasis toks butu.
Atsakyti
QUOTE(Jurgita0428 @ 2008 01 24, 15:32)
Tai ir as galvojau del patogumo ir "sventos ramybes" (nes gyvenam uzsienyje) pasirinksiu vyro pavarde su galune -a...nu bet deja deja... doh.gif uztaikem ant laaabai jau saziningo metrikacijos biuro vadovo, turejom isklausyt "paskaita" apie "bereiklingus jaunimo ismislus" ir dabar turiu vyro pavarde su galune -e. Piktumas ima tik del to, kad visi laikrasciai, zurnalai ir televizija tiesiog knibzda visokiu "Kandelis", "Gudelis", "Statkus" ir t.t. Ir visos tekejo toj pacioj Lietuvoj ir uz tu paciu lietuviu, tik joms pasitaike "sukalbamas" metrikacijos biuro vadovas. biggrin.gif Linkiu, kad ir tavasis toks butu.

Aš nemanau, kad pavardė gali priklausyti nuo metrikacijos biuro vadovo. Esmė yra LT įstatymuose, kuriems nei besituokiantieji, nei metrikacijos biuro darbuotojai gali nusižengti (nebent pasitaikytų klaidų...) g.gif
Atsakyti