Įkraunama...
Įkraunama...

"Pasenęs", "atgyvenęs" vardas

QUOTE(kregždutė @ 2011 02 04, 13:14)
Pasenęs vardas, tai toks tetulių ir dėdžių vardas, ne prosenelių. Pavyzdžiui koks nors Regimantas arba Arvydas. Juk niekas nebeduoda Sigitas, Bronius, Donatas, Vladas...
Tas pats ir su merginom - Irena, Daiva, Sigita, Jurga, Vaida, Dalia.
Gal vėl ateis mada? Ratas apsisuks  assa.gif

Darželyje tik Broniaus ir Irenos neturime, nors prieš kelis metus lankė Irutė
Atsakyti
man mergaites vardas - Stase, nu jau labai toks "atgivenes"
Atsakyti
QUOTE(Aistulem @ 2011 03 10, 20:27)
man mergaites vardas - Stase, nu jau labai toks "atgivenes"


Stasė ilgakasė thumbup.gif O mano anūkas - Motiejus thumbup.gif irgi "atgyvenęs"
Atsakyti
Keista, bet kuo toliau, tuo labiau man patinka būtent tie vardai, kurie SM iškritikuojami, kaip "atgyvenę" ar "pasenę" - Stanislovas (Stasys), Kazimeras (Kazys), Juozapas (Juozas)...
Atsakyti
QUOTE(Ašaka @ 2011 03 10, 22:55)
Keista, bet kuo toliau, tuo labiau man patinka būtent tie vardai, kurie SM iškritikuojami, kaip "atgyvenę" ar "pasenę" - Stanislovas (Stasys), Kazimeras (Kazys), Juozapas (Juozas)...

man - panašiai. Kazimieras išvis bais gražus.
Atsakyti
Prienų krašte buvo Akvilė - 90 metų. pasenęs vardas biggrin.gif

vaikystėje, be visų Stasių ir pan., beviltiškai senų žmonių vardai buvo Agnė, Emilė, Andrius, Kotryna, Ieva. ir ateinu aš į pirmą klasę - bac! yra ir Agnė, ir Ieva, ir Andrius. taigi senų senukų, tuo metu senesnių net už mano močiutę, vardai biggrin.gif
Atsakyti
Mano gimineje (turiu omeny tarp seneliu, proseneliu ir ju broliu,seseru) yra daug tokiu vardu, kurios dabar laiko a la naujoviskais, pvz. Paulina, Ignas, Izabele, Emilija, Kotryna, Augustinas ir kt.
Man tai tie "atgyvene" vardai yra patys graziausi... Juk kas gali buti graziau uz Arvyda, Juozapa, Algirda, Vytauta, Vida, Salomeja, Konstancija, Daiva, Margarita, Barbora ir t.t. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2011 03 12, 11:18)
Prienų krašte buvo Akvilė - 90 metų. pasenęs vardas  biggrin.gif

Pamenu savo tetą tokiu vardu. Man jis toks senovinis buvo... O dabar kiek tik nori Akvilių po kiemą, darželyje ir mokykloje laksto. Ir visai ne tetos, o gražios mergytės biggrin.gif
Atsakyti
Man "pasenę" vardai tai tokie kaip Stasė (ar Stanislava) Zosė (nežinau kaip pilnas vardas) Rozalija ir pan. Nes kai pagalvoji jie gal ir nesugrįš atgal. o visi kiti manau buvo ir vėl ateis.
Pvz. mano senelis buvo Vytautas, tėtis yra Vytautas ir vis pagalvoji koks gražus ir tvirtas vardas sūnui.
Atsakyti
Zosė - Zofijos trumpinys.
Papildyta:
Dar yra toks vardas Mikalina (Michalina). Seni žmonės trumpino Mikasė. Kažkada atrodė negražus, o dabar visai nieko. Ir jo reikšmė labai graži - "kas yra kaip Dievas".
Atsakyti
QUOTE(Alta @ 2011 03 12, 17:19)

Dar yra toks vardas Mikalina (Michalina). Seni žmonės trumpino Mikasė. Kažkada atrodė negražus, o dabar visai nieko. Ir jo reikšmė labai graži - "kas yra kaip Dievas".


man labai gražus šis vardas wub.gif turiu bendradarbę, tiesa, ją naujoviškai trumpina - Lina. nors net nežinau, kodėl ji leidžia tokį gražų vardą trumpinti g.gif gal pačiai senoviškas atrodo unsure.gif
Atsakyti
siaip Zose ir Sofija varda trumpina, o man pastarasis visai nieko. Bet va vaikelio Anupras tj tikrai nepavadinciau... Manau atgyvene yra tie vardai kurie dingsta visiem laikam.
Atsakyti