Įkraunama...
Įkraunama...

Darbas už minimumą

Sveikos 4u.gif

Gal galėtų man kas nors paaiškint blush2.gif Labai dažnai ir SM ir in real life girdžiu: "ai, tai ką aš ten eisiu dirbt, 800 gausiu, pusė darželiui sumokėt, pusė auklei, visvien nieko nelieka". Kaip ir logiška. BET, o kaip gyvent visai nedirbant? Ar tai reiškia, kad visi taip kalbantys gyvena iš neoficialių pajamų plius "prisiduria" visas įmanomas pašalpas? Ar "sėdi ant sprando" tėvams/ draugams/ dar kažkam? Tai o ką tada pasakyt apie tos, kurie visgi dirba už kelis šimtus, jiems gi kažkaip "apsimoka", kitaip turbut irgi namie laiką leistų?

(aišku, nekalbu apie situaciją, kai vyras gerai uždirba, aprūpina šeima, tai žmona darbą kaip laisvalaikio praleidimo būdą suvokia)
Atsakyti
As manau, jei kelione iki darbo nesueda viso atlyginimo, tada reikia dirbti. Kadangi ne 100Lt yra vistiek daugiau uz 0. Bet jei zmogus gali sededamas namuose kalti pinigus (kad ir neuzsiregistraves), tada neverta vazinetis i darba.
Atsakyti
QUOTE(Shatura @ 2011 02 10, 12:11)
As manau, jei kelione iki darbo nesueda viso atlyginimo, tada reikia dirbti. Kadangi ne 100Lt yra vistiek daugiau uz 0. Bet  jei zmogus gali sededamas namuose kalti pinigus (kad ir neuzsiregistraves), tada neverta vazinetis i darba.

O jeigu viska atskaiciavus lieka is atlyginimo tik 100-200lt, ar apsimoka dirbti g.gif
As dirbu, bet kuo toliau tuo labiau norisi visus pasiusti ant triju raidziu ir iseit unsure.gif , nors i ta pacia darbo birza, manau labiau apsimoketu g.gif gautum is pirmo bedarbio pasalpa paskui soc pasalpa, uz darza maziau reiktu moket, vaikas labiau butu priziuretas, maziau sirgtu mama daugiau matytu g.gif , nes dirbu 6d per savaite doh.gif
Atsakyti
QUOTE(blumchen @ 2011 02 10, 14:46)
O jeigu viska atskaiciavus lieka is atlyginimo tik 100-200lt, ar apsimoka dirbti  g.gif


Taip, apsimoka. Nes nedirbdamas zmogus degraduoja.
Kuo toliau, tuo sunkiau darba bus be patirties ir su sedejimo namuose stazu gauti.
tarkim as visuomet atmetu CV, kur zmogus keleta metu be jokios priezasties nedirbo. Nes tai praktiskai viska ir pasako apie to zmogaus siekius, galimybes ir poziuri i gyvenima.
Atsakyti
QUOTE(mot99 @ 2011 02 10, 13:59)
Taip, apsimoka. Nes nedirbdamas zmogus degraduoja.
Kuo toliau, tuo sunkiau darba bus be patirties ir su sedejimo namuose stazu gauti.
tarkim as visuomet atmetu CV, kur zmogus keleta metu be jokios priezasties nedirbo. Nes tai praktiskai viska ir pasako apie to zmogaus siekius, galimybes ir poziuri i gyvenima.

Apsimoka kai lieka 100-200 lt? Baikit, tai jau juokinga. Na, nebent dirbti ir tuo pačiu ieškoti kito darbo. Tik tokiu atveju.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo __snowflake: 10 vasario 2011 - 14:24
Apsimoka, žinoma, ne visada. Mano mama dirba už minimumą, darbas arti namų. Ne pagal specialybę, bet ji jau seniai užmiršta (aukštesnysis išsilavinimas)... Nevisa darbo diena išeina (sargė mokykloje - vasarą tvarko aplinką, žiemą kasa sniegą). Tėvui netekus darbo, vien iš darbo biržos pašalpos nebūtų pragyvenę. Aš, baigusi aukštąją, žinoma, nenorėčiau dirbti už minimumą, tuo labiau, kad tas minimumas Lietuvoje, palyginus su pragyvenimo kaina yra mažytis... Jau geriau į užsienį. Čia kalbu, nes esu be vaikų, nors ir jie jau ne kliūtis, kam labai reikia ir nori...
Atsakyti
QUOTE(__snowflake @ 2011 02 10, 15:24)
Apsimoka kai lieka 100-200 lt? Baikit, tai jau juokinga. Na, nebent dirbti ir tuo pačiu ieškoti kito darbo. Tik tokiu atveju.


Tai juk ir 100 ant kelio nesimeto unsure.gif Juk zmogui kurio minimalios pajamos tai turetu buti didele suma. Ar kazko nesuprantu? Juk pvz jei sudejus pasalpas gauni 600 (abejoju kad tiek gauni, nes gi bedarbio pasalpa trumpalaike), tai 100-200lt papildomai per men tikrai nemazi pinigai turetu atrodyti, o dar ir kaip jau minejo, kita darba gal lengviau susirast dirbant.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mergiona: 10 vasario 2011 - 14:42
QUOTE(__snowflake @ 2011 02 10, 16:24)
Apsimoka kai lieka 100-200 lt? Baikit, tai jau juokinga. Na, nebent dirbti ir tuo pačiu ieškoti kito darbo. Tik tokiu atveju.

Ieskoti kito darbo dirbant 6d per savaite schmoll.gif visa diena sudeliota minutemis, darbas labai toli nuo namu unsure.gif butu salia namu darbas, tai gal ir visai neblogai butu, bent kurui nereiktu isleist puse minimalkos doh.gif
Atsakyti
QUOTE(blumchen @ 2011 02 10, 15:44)
Ieskoti kito darbo dirbant 6d per savaite  schmoll.gif visa diena sudeliota minutemis, darbas labai toli nuo namu  unsure.gif butu salia namu darbas, tai gal ir visai neblogai butu, bent kurui nereiktu isleist puse minimalkos  doh.gif


O nera galimybes vaziuoti ne masina?


Ir siaip, man atrodo kad uz kokius 1000-1200 daug labiau neapsimoka dirbt, nes jei koks ofisinis darbas yra reikalavimai aprangai, isvaizdai, tai jau ir i minusa gali lengvai "nusidirbt"
Atsakyti
QUOTE(blumchen @ 2011 02 10, 15:44)
Ieskoti kito darbo dirbant 6d per savaite  schmoll.gif


Tai kiek valandu per savaite jus dirbat?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mot99: 10 vasario 2011 - 15:04
QUOTE(Mergiona @ 2011 02 10, 16:51)
O nera galimybes vaziuoti ne masina?
Ir siaip, man atrodo kad uz kokius 1000-1200 daug labiau neapsimoka dirbt, nes jei koks ofisinis darbas yra reikalavimai aprangai, isvaizdai, tai jau ir i minusa gali lengvai "nusidirbt"

nera jokios galimybes vaziuot ne masina plius turiu visur spet tuo paciu ir vaika is darzelio paimt unsure.gif gyvenu vienam gale miesto, darzas centre, darbas kitam gale beveik jau ne Vilniuje.
O atrodyt turi irgi normaliai, nes darbas su klientais pageidautinas kostiumelis ofisinis, o alga jau nusirito iki minimumo unsure.gif
Kiek paskaitau apie bedarbes, tai jauciuosi blogiau nei tos bedarbes, net vaiko aukletoja ir tai pasake jus is tu vienetiniu seimu mokanciu uz darzeli visa kaina blink.gif , matyt turite is ko cool.gif 95 proc grupes teveliu moka ne visa kaina.
Tai ir pagalvoji dirbi, kad uz darzeli uzmoket ir tai neuztenka mano algos doh.gif , tai kam tada dirbt g.gif
Atsakyti
uz minimuma gali dirbti, jei nesugalvoji nieko geriau, nes sedint namie galima uzdirbti tikrai daugiau, bet cia kiekvienam spresti pagal save. smile.gif
Atsakyti