Įkraunama...
Įkraunama...

Darbas už minimumą

QUOTE(bim-bam @ 2013 12 27, 11:06)
nenurasykit saves  4u.gif

galima kazka galvot apie nuosava veikla  4u.gif  pradzioje bent jau papildomam uzdarbiui, o veliau gal ir kaip pagrindines pajamos. mano atrodo, iseities kazkokia visada yra, tik reikia nesedet vietoje (nesupraskit tiesiogiai, ne apie jus kalb) smile.gif


drinks_cheers.gif Visada yra išeitis!!! Jokiu būdu negalima savęs nurašyti. Jei nemylėsite savęs, kiti nemylės juolab.
Atsakyti
minimumas Lietuvoje isvis yra nesusipratimas. Pienas ar mineralinis pas mus parduotuveje kainuoja tiek pat, kiek Londone ar Berlyne, tik ten tokiu atlyginimu kaip 250 Euru i rankas nera.
Atsakyti
QUOTE(GUTE69 @ 2013 12 27, 10:19)
NA bet musu valstybeje nereikalingas darbuotojas, kuriam jau virs 40 doh.gif
Ieskojau darbo ir susiduriau su sia problema, tai kur detis - tik uz minimalia ir dirbi blush2.gif

Nereikia saves nuvertinti...man irgi virs 40,visa gyvenima dirbau tik ten,kur norejau (neskaitant laikinu darbu pereinamaisiais etapais keiciant specialybes),va zinau,ko noriu,zinau,kad ten dirbsiu,nes noriu,nu ir kazkaip paima smile.gif Tiesa,darbai ne kontoriniai,bet tai,manau,dideles reiksmes neturi... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Džiazuu @ 2013 12 27, 11:30)
drinks_cheers.gif  Visada yra išeitis!!! Jokiu būdu negalima savęs nurašyti. Jei nemylėsite savęs, kiti nemylės juolab.

drinks_cheers.gif Zmogus visada yra vertinamas pagal tai,kiek jis pats save vertina,ir manau,tai reikia tureti galvoje ieskant darbo...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo denaxa: 27 gruodžio 2013 - 22:38
Bet apie vertę manau galima kalbėti tik turint sukaupus patirtį, žinių bagažą smile.gif Nes pvz be darbo patirties daug nepašokinėsi, tenka dirbti už minimumą.
Atsakyti
QUOTE(Teisybes_ieskotoja @ 2014 02 12, 17:58)
Bet apie vertę manau galima kalbėti tik turint sukaupus patirtį, žinių bagažą smile.gif Nes pvz be darbo patirties daug nepašokinėsi, tenka dirbti už minimumą.

O ar tikrai visada darbuotojas, neturintis patirties ir žinių bagažo yra vertas daugiau nei minimumo? g.gif
Atsakyti
Na darbdavio vietoje man būtų gėda normalų išsilavinimą turinčiam žmogui siūlyti minimumą. Ir apskritai, jei norima normalaus darbuotojo požiūrio į dirbamą darbą, minimumo siūlyti nereikėtų niekam. Pati po mokslų sutikau dirbti už mininumą tik pirmą mėnesį, antrą jau žadėta trigubai daugiau. Neapgavo. Darbo pobūdis nereikalavo didelės patirties, žinių bagažo, labiau greitos reakcijos, atsakomybės, gebėjimų prižiūrėti ir vadovauti pamainai. Pirmą mėnesį ir vaikščiojau kaip avelė paskui kitus, mokiausi. Po to mėnesio tikrai persilaužiau ir galėjau dirbti savarankiškai.
Mūsuose ta bėda, kad ir žmogus persilaužia greitai, bet algos niekas nežada greitai kelti, maždaug, dar nepasiekei kažkokio lygio...
Atsakyti
QUOTE(Liebchen @ 2014 02 12, 21:48)
Na darbdavio vietoje man būtų gėda normalų išsilavinimą turinčiam žmogui siūlyti minimumą. Ir apskritai, jei norima normalaus darbuotojo požiūrio į dirbamą darbą, minimumo siūlyti nereikėtų niekam.  Pati po mokslų sutikau dirbti už mininumą tik pirmą mėnesį, antrą  jau žadėta trigubai daugiau. Neapgavo. Darbo pobūdis nereikalavo didelės patirties, žinių bagažo, labiau greitos reakcijos, atsakomybės, gebėjimų prižiūrėti ir vadovauti pamainai. Pirmą mėnesį ir vaikščiojau kaip avelė paskui kitus, mokiausi. Po to mėnesio tikrai persilaužiau ir galėjau dirbti savarankiškai.
Mūsuose ta bėda, kad ir žmogus persilaužia greitai, bet algos niekas nežada greitai kelti, maždaug, dar nepasiekei kažkokio lygio...

1. Ką vadinate "normaliu" išsilavinimu, ką - "nenormaliu"?
2. Šaunu, jog jūs persilaužėte ir gebėjote darbdaviui pasiūlyti tiek, kiek kad jis nusprendė mokėti jūsų gebėjimų vertą atlyginimą. Bet labai dažnai nepersilaužia. Dirba minimalių žinių, įgūdžių bei pastangų reikalaujantį darbą, nesistengia tobulėti, tačiau atlyginimo užsišaukia trigubo savo sukuriamai vertei. Ir pyksta, kad jam nemoka.

Pati kažkada dirbau pardavėjos - krovėjos darbą ankstyvais studijų laikais, gavau minimumą, bet užteko proto "nešokinėti" - nes suvokiau, jog tai, ką darau, reikalauja minimalaus mano indėlio - tik mechaninis fizinis darbas, kuriame savo protinio potencialo naudoju minimaliai. Praktiškai bet kas, neturintis psichinių sutrikimų, tą darbą galėtų atlikti lygiai taip pat. Minimaliai ir uždirbau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 02 13, 10:24)
Pati kažkada dirbau pardavėjos - krovėjos darbą ankstyvais studijų laikais, gavau minimumą, bet užteko proto "nešokinėti" - nes suvokiau, jog tai, ką darau, reikalauja minimalaus mano indėlio - tik mechaninis fizinis darbas, kuriame savo protinio potencialo naudoju minimaliai. Praktiškai bet kas, neturintis psichinių sutrikimų, tą darbą galėtų atlikti lygiai taip pat. Minimaliai ir uždirbau  smile.gif

Bet ilgai dirbant tokį darbą, lieka grįžtamieji reiškiniai, kurie atsiliepia.. per tokį mechaninį , minimalaus indėlio reikalaujantį darbą, turiu bėdų su stuburu, priedo ištisas vėpsojimas į kasos aparato ekraną gadina akis taipogi.. ir dar daug visokių galima rast..
Atsakyti
QUOTE(Ragany @ 2014 02 13, 13:37)
Bet ilgai dirbant tokį darbą, lieka grįžtamieji reiškiniai, kurie atsiliepia.. per tokį mechaninį , minimalaus indėlio reikalaujantį darbą, turiu bėdų su stuburu, priedo ištisas vėpsojimas į kasos aparato ekraną gadina akis taipogi.. ir dar daug visokių galima rast..

Ilgai ir nedirbau. Keletą mėnesių.
Kai turėjau darbdaviui pasiūlyti kiek daugiau, pakilo ir atlyginimas.
Atsakyti
QUOTE(Bitės šešėlis @ 2014 02 13, 11:24)
1. Ką vadinate "normaliu" išsilavinimu, ką - "nenormaliu"?
2. Šaunu, jog jūs persilaužėte ir gebėjote darbdaviui pasiūlyti tiek, kiek kad jis nusprendė mokėti jūsų gebėjimų vertą atlyginimą. Bet labai dažnai nepersilaužia. Dirba minimalių žinių, įgūdžių bei pastangų reikalaujantį darbą, nesistengia tobulėti, tačiau atlyginimo užsišaukia trigubo savo sukuriamai vertei. Ir pyksta, kad jam nemoka.


Visi išsilavinimai yra normalūs. Čia labiau turėjau omenyje tai, kad mano išsilavimas atitiko darbo pobūdį. Jei aš eičiau dirbti pardavėja, valytoja, padavėja, aš suprantu, kad išsilavinimas neturėtų mano darbui jokios pridėtinės vertės. Tada dėl minimalaus užmokesčio aš negalėčiau ir nesakyčiau nieko. Ir pati studijų metais vasaromis dirbau ir pardavėja, ir grybų perinkinėtoja už tą minimumą. Aš savo studijas vertinu kaip tikrai labai sunkias (jas baigė pusė įstojusių), galiu sakyti, kad neturėjau galimybės dirbti studijuojant (ne aš viena tokia išlepusi 'tinginė', bandžiusiems pasiderinti darbą su studijomis tai baigdavosi skolomis arba buvo išeinama iš darbo iki jų). Tad atvarius 5,5 metų dirbti už minimumą ilgesniam laikui neičiau iš principo. Mano sritis specifinė, konkreti, algos tame sektoriuje gana normalios, kiek turiu pažįstamų, nei vienas nuo minimumo nepradėjo.
Atsakyti
QUOTE(Liebchen @ 2014 02 12, 20:48)
Na darbdavio vietoje man būtų gėda normalų išsilavinimą turinčiam žmogui siūlyti minimumą. Ir apskritai, jei norima normalaus darbuotojo požiūrio į dirbamą darbą, minimumo siūlyti nereikėtų niekam.  Pati po mokslų sutikau dirbti už mininumą tik pirmą mėnesį, antrą  jau žadėta trigubai daugiau. Neapgavo. Darbo pobūdis nereikalavo didelės patirties, žinių bagažo, labiau greitos reakcijos, atsakomybės, gebėjimų prižiūrėti ir vadovauti pamainai. Pirmą mėnesį ir vaikščiojau kaip avelė paskui kitus, mokiausi. Po to mėnesio tikrai persilaužiau ir galėjau dirbti savarankiškai.
Mūsuose ta bėda, kad ir žmogus persilaužia greitai, bet algos niekas nežada greitai kelti, maždaug, dar nepasiekei kažkokio lygio...

Būtent drinks_cheers.gif
Man asmeniškai jau ima nepatikti, kad bandomasis laikotarpis trys mėnesiai, ir yra tokių, kurie nekels algos anksčiau kaip po trijų mėnesių, nors ir dirbsi labai gerai...
Jau per pokalbį aišku, kada tikėtis algos didėjimo - kartais kaip kirviu nukirsta po trijų mėnesių, kartais neaišku kada. Ir manyčiau algą reikia kelti ne po kažkokio nustatyto laikotarpio, o tada, kai jau žmogus įsivažiuoja, jam gerai sekasi, rodo rezultatus, darbdaviui patinka kaip dirba. Nes vienas mokosi labai greitai, ir yra gabus, o kitas gal lėčiau pasisavina informaciją.
Atsakyti
Atsakant į temos klausimą, tai manau, kad verta. Net labai verta. Bet koks darbas zmogų puošia, ir yra geresnis, nei bereikalingas sėdėjimas namie ar iš mokeščių mokėtojų kišenės. blush2.gif Kazkaip mane pastaruoju metu piktina asmenys (ypac daug tokiu yra kaimuose) doh.gif , kurie taip sako. Milijonas priežasčių kodėl nedirbti, ir kokia viena, kad dirbti doh.gif . Toli, uz maista nemoka, alga maža, neapsimoka ir panašiai. Ir dar tokie skundžiasi, kad mažai valstybė moka. g.gif Nekalbu as aisku apie neigalius, sergancius ar vaikucius auginancius. blush2.gif
Atsakyti