Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiški maisto produktai

user posted image

Čia galite pamatyti eko ženklus

user posted image

Prikalbėta tema štai čia 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulužė: 03 kovo 2011 - 17:59
Koks grazus vaizdelis smile.gif
Sakykit, kur perkate ekologiska semenu alieju? (labiau aktualu internetines parduotuves)
Atsakyti
QUOTE(saulyte33 @ 2011 03 03, 16:03)
Kepimui koks tiktų aliejus (na blynams, kotletams, žuviai)? Alyvuogių šalto spaudimo kiek girdėjau nelabai kepimui tinka g.gif

Alyvuogių šalto spaudimo nelabai tinka kepimui (dažniausiai), jei jis nemaišytas su pirmojo spaudimo, išspaudų ir pan. aliejumi.

Man vienas iš idealiausių aliejų kepimui/virimui - vynuogių kauliukų ("Aniros" kainuoja 0.5 l - 9.99 Lt).
QUOTE(letuciux @ 2011 03 03, 16:32)
Kas žinot, iki kiek įkaista aukščiausioj padaloj keptuvė? Ir kokius pyraguose ir sausainiuose naudojat?

Gali įkaisti net iki 315-380 laipsnių (pvz. kinų virtuvėje cool.gif ), bet dujinė/elektrinė viryklė bus nepajėgi užkaitinti virš 300, maksimumas sieks apie 250 ir kiek daugiau laipsnių (jei tuščią ant didelės liepsnos kaitinsit) ..
Sveikiausia naudotis, kai įkaitinama iki 210 (jokios keptuvės geriau neperkaitinti, o teflonas virš 200 laipsnių t-roje jau išvis nebegerai), jei nekaitinama tuščia. Tad renkantis aliejų reik žiūrėti, kuris atlaiko standartinius kaitinimo 200-210 laispnių.

Pyraguose ir sausainiuose naudoju karščiui atsparesnį aliejų, nors gaminio viduje paprastai t-ra būna apie 90 ir joks aliejus nerūks..

QUOTE(Ice @ 2011 03 03, 17:16)
Tai taip reikia supratsi, kad dauguma nerafinuotų pradeda greičiau degti (skleisti dūmus)?  g.gif

Taip, žinoma..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 03 kovo 2011 - 18:21
QUOTE(Rasma @ 2011 03 03, 19:19)
Alyvuogių šalto spaudimo nelabai tinka kepimui (dažniausiai), jei jis nemaišytas su pirmojo spaudimo, išspaudų ir pan. aliejumi.

Man vienas iš idealiausių aliejų kepimui/virimui - vynuogių kauliukų ("Aniros" kainuoja 0.5 l - 9.99 Lt).

Aš baiginėju Aniros pirmojo spaudimo nerafinuotą alyvuogių aliejų. Jis tinka kepimui?

Kur perkate Aniros vynuogių kauliukų aliejų? Nesu mačiusi kažkaip g.gif
Atsakyti
Rasma, o tas vynuogiu kauliuku tikrai tinka kepti? seniau as ji naudodavau, bet db jau visai susimakalavau tarp visokiausiu nuomoniu. Siuo metu kepu ant ryziu aliejaus, bet jis rafinuotas. Ar apskritai yra koks nerafinuotas aliejus, tinkamas kepimui? Kokosu, riesutu ar panasiai?
Atsakyti
Ir įdomu, ar vynuogių kauliukų jokio kvapo, skonio nepriduoda maistui? unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(bryyla @ 2011 03 04, 18:14)
Aš baiginėju Aniros pirmojo spaudimo nerafinuotą alyvuogių aliejų. Jis tinka kepimui?

Kur perkate Aniros vynuogių kauliukų aliejų? Nesu mačiusi kažkaip  g.gif

Nenaudočiau pirmojo spaudimo nerafinuoto alyvuogių aliejų kepimui..nors teoriškai teigiama (pačių gamintojų), kai kurie aliejai gali atlaikyti 200 ir daugiau t-rą. O ką rašo etiketėje - salotoms?

Aš randu tik "Maximoje", kitur kažkaip nemačiau g.gif

QUOTE(polfast @ 2011 03 04, 18:22)
Rasma, o tas vynuogiu kauliuku tikrai tinka kepti?

Tinka...
Joks nerafinuotas aliejus labai aukštos t-ros neatlaikys..šiaip yra rekomendacija nerafinuotų aliejų neperkaitinti daugiau 160. Tad pvz. gruzdinimui ar ilgam kepimui ant didelės liepsnos tai tikrai nereik naudoti nerafinuotų aliejų.
Rafinuoti aliejai visi tiks kepimui.

QUOTE(bryyla @ 2011 03 04, 18:35)
Ir įdomu, ar vynuogių kauliukų jokio kvapo, skonio nepriduoda maistui? 

Absoliučiai jokio.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 03 04, 20:06)
Nenaudočiau pirmojo spaudimo nerafinuoto alyvuogių aliejų kepimui..nors teoriškai teigiama (pačių gamintojų), kai kurie aliejai gali atlaikyti 200 ir daugiau t-rą. O ką rašo etiketėje - salotoms?

Nieko nerašo, kam skirtas blink.gif Ieškosiu vynuogių kauliukų cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 03 04, 20:06)
Nenaudočiau pirmojo spaudimo nerafinuoto alyvuogių aliejų kepimui..nors teoriškai teigiama (pačių gamintojų), kai kurie aliejai gali atlaikyti 200 ir daugiau t-rą. O ką rašo etiketėje - salotoms?


dažnai būna parašyta, kad tinka ir salotoms ir kepimui... rolleyes.gif
Atsakyti
Į temą apie aliejus. Iš ekopirk.lt gavau tokią info apie aliejus (čia tik ištrauka):

Gamindami maistą naudokite tik nerafinuotą kepimo aliejų arba palmių aliejų. Kai kurios firmos visada nurodo temperatūrą iki kurios galima kaitinti aliejų. Tarkime Clearspring saulėgrąžų kepimo aliejus auginamas iš specialios saulėgrąžų rūšies. Jį galima kaitinti iki 190 C. Alyvuogių aliejai taip pat turi visiškai skirtingas kaitinimo temperatūras (nuo kurios jau pradeda dūminti). Clearspring alyvuogių aliejų, kuriuo mes prekiaujame, galima kaitinti iki 180 C. (Yra rinkoje ir kitas Clearspring aliejus, kuris naudojamas tik salotoms, tad stebėkite etiketes) Idealiai labai aukštoms temperatūroms kepimui orkaitėje tinka palmių augalinis lydytas sviestas (jo sudėtis - 100% palmių aliejus)
Atsakyti
Palmių aliejaus, aš asmeniškai, išvis maistui nenaudočiau cool.gif Vienu metu buvo bumas 'gydytojai rekomenduoja' Lietuvoje smile.gif Buvo brangus, vėliau pradėjo kelt batonų kokybę juo dažydami tešlą, o galų gale ir neprigijo. Odai, muilui - valio, bet maistui yra daug vertingesnių nei palmių aliejus..
Iš tiesų jis pakelia labai aukštas t-ras, bet man jis tiesiog techninis aliejus ir savo šeimos mitybai aš jo nė už ačiū nenaudočiau. Buvau gavus dovanų gryno, tai išmečiau lauk (gaila.. dabar muilą išvirčiau rolleyes.gif ). Kažkaip aš šį aliejų pamirštu kalbėdama apie maistą blush2.gif
Tada jau geriau išvis atsisakyt kepto maisto, virti garuose, troškinti įpilant šlakelį puikių aliejų mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasma: 05 kovo 2011 - 11:03
Ačiū, Rasma, už info. O ką manai apie kitus jų minimus aliejus?
Atsakyti