Įkraunama...
Įkraunama...

Ekologiški maisto produktai

Verčiame dar vieną temą 4u.gif

user posted image




Sena tema čia


Ekologiški maisto produktai, kuriuos atpažinsime pagal eko
ženklinimą
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Diva:): 23 balandžio 2010 - 13:17
Sveikutės,
man irgi aktualu, kurį maistą pirkti eko, o kurį galima palaukti. Tai aš kažkaip visas kruopas miltus praktiškai jau pakeičiau ekologiškais, pasiklausius apie Raundap'ą ir kitokius blogius... Pagalvojau, kad svarbiausiai pakeisti tą maistą, kurio daugiausiai valgai. Tik dar liko klausimas dėl pusrytinių košių - nekyla rankos po 12 lt mokėt už dėžutę, tai dar nusipirkau ne eko. Miltų ir šiaip gerų eko produktų yra rimi.
Pienas kas didesniuos miestuos galima eko nusipirkti kone pigiau nei paprasto - ekotikslo aparatuose (ty Kaune, pasirodo). Ne visada nukankam, bet po truputį keičiam įpročius.
O majonezai ir kečupai - ne taip daug suvartojam, tai pagalvojau, kad pirksim ne eko. Heinzu susižavėjau, tai imam ne eko ir vartojam..
Mėsa kol kas iš Tikro maisto ir iki gurmanų višta, jei kas žinot, kur eko pirkti, pasidalinkit adresais ir telefonais...
Duoną kepu pati dažniausiai.
Cukrus iš parduotuvės, gyvenimo be cukraus neįsivaizduoju visgi, per daug saldumynus mėgstu...
Tai va, tokia mūsų ekologija...
Atsakyti
Man tai labai įdomu pasidarė, kiek jūs išleidžiate mėnesiui ant maisto? Aš tai stengiuos po truputį pereiti ant eko, dar tik dalis maisto pakeista, kai ko jau atsisakiau, tačiau pajutau, kad truputį "kerta" per piniginę.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Poli1: 25 balandžio 2010 - 14:03
O gal esat palygine kainas ir galit kas pasidalinti informacija, kur pirkti Ustukio maluno produkcija, pvz. miltus, kruopas yra pigiausiai? blush2.gif
Atsakyti
Labas rytas,
Augindama vaikutį, supratau, kad reik labai atydžiai rinktis maistą. Labai sunku pakeisti vyro įpročius ir požiūrį (jis mano, kad perlenkiu lazdą su maisto ieškojimu turgeliuose, klausinėjimu iš kur atvežta kaip auginta, parduotuvėj amžinu etikečių studijavimų, jei imu ką nors neįprasto), o dar kaip sakėte tikrai "kerta" per piniginę. Bandau kiek įmanoma gauti iš kaimo giminių augintų daržovių, uogų, kiek telpa prisišaldau, bet atėjo pavasaris ir jau nėr ką valgyti.
Blogiausia, kad visa šeimyna labai mėgsta mėsa, o kruopas - nelabai, tai kruopų turiu daugumą jau ekologiškų, dribsniai paprasti ir vis graužia ar gerai jie vaikui, nes kitokių nelabai valgo doh.gif
Dabar didžiausia problema - mėsa, kur gauti ekologiškos mėsos. Paskaičiau apie IKI gurmanų viščiuką, kažkaip neatkreipiau anksčiau dėmesio į jį, gal ir neblogas variantas, reikės pabandyti. Pirkau Ekologiniam turgely prie Kauno Pilies vištą tai labai patiko, tik, kad dažniausiai per vėlai nuvažiuojam doh.gif
Paskaičiau seną temą, tai čia lankosi ir tikram kaime gyvenančių thumbup.gif norėjau paklausti, gal žinot kas sveikai augintų ir parduotų nutrijų. Vasara prieš akis, tai gal nutrijos ir triušiai bus daugiau maitinami ne kombinuotais pašarais g.gif

Tiesa, norėjau paklausti nuomonės apie prieskonius parduotuvėse. Tie kurie be druskos ir priedų tik atsiros žolelės ar pipirai. Jie auginti juk tikrai ne ekologiškai, bet gal nėra labai žalingi, juk kilogramais nesuvalgom, o jau ir kad be skonio stipriklių ir tai jau neblogai. Aišku, aš už tai, kad reik užsiauginti ir prisidžiovinti kiek įmanoma, bet kažkaip iki kito derliaus neužtenka, o ant palangės nesugebu užsiauginti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(eglaite2 @ 2010 04 26, 00:34)
O gal esat palygine kainas ir galit kas pasidalinti informacija, kur pirkti Ustukio maluno produkcija, pvz. miltus, kruopas yra pigiausiai? blush2.gif

Pvz. eko kvietiniai miltai: Tikram maiste 5.90,, Urme 5.50,, Iki 4.99 smile.gif tai pigiau ir neiškau, tik ten ne visa produkcija, tai perku ir kitur, bet kainų nepamenu kitų ir žinoma kalbu apie savo miestą Kauną, kitur gal kitaip 4u.gif

QUOTE(Mintė @ 2010 04 26, 09:45)
Augindama vaikutį, supratau, kad reik labai atydžiai rinktis maistą.  Labai sunku pakeisti vyro įpročius ir požiūrį (jis mano, kad perlenkiu lazdą su maisto ieškojimu turgeliuose, klausinėjimu iš kur atvežta kaip auginta, parduotuvėj amžinu etikečių studijavimų, jei imu ką nors neįprasto), o dar kaip sakėte tikrai "kerta" per piniginę. Bandau kiek įmanoma gauti iš kaimo giminių augintų daržovių,

Tiesa, norėjau paklausti nuomonės apie prieskonius parduotuvėse.

Jūs einat teisingu keliu 4u.gif dėl vyro, tai va maniškis vis parsitysdavo namo tų bjaurių dešrelių, kiek sakyt, kalbėt, pasakot, nu tikrai pabodo,, kol nepamatė per tv kaip verčia tą šlykščią ružavą masę, va šitoj vietoj pasibjaurėjo siaubingai thumbup.gif taip kad ir taip gali pasikeist požiūris mirksiukas.gif

Geriau gryni nei su glutamatais, bet geriausia eko smile.gif jei jau renkatės kokiam PC, tai reik visad žiūrėt kilmės šaly, nes lb daug privežta iš Kinijos doh.gif
Atsakyti
as dabar siunciuosi is uzsienio daug eko produktu,ivairios sauskelnes vaikams,koseles,gerimai.esu labai patenkinta,jau geriau daugiau moku,bet esu sveikesne smile.gif
Atsakyti
O aš galvoju, kad reikia „išsigryninti“ maisto raciona. Ta prasme, kad jei nepirksim batonėlių, pyragėlių, jogurtėlių, sūrelių ir dar visokių niekučių, mes tiek sutaupytume pinigėlių. Nueini į parduotuvę : šitas lito nekainuoja, šitas dviejų o anas trijų. O jei dar visko po du, ar tris. Nueini susimokėt, pardavėja solidžią sumelę paskaičiuoja, namuose tik užkanda, o mėsos gabalo pakanka tik kartui. Kaškur jau rašiau, kad yra tokia knygutė „Gyvenimas pagal GI“. Įsigijus šią knygą aš jau seniai etiketes nagrinėju. Ten yra receptų net kaip pasigaminti sausų pusryčių pvz. iš aviž.dripsnių ir uogienės.
Atsakyti
QUOTE(Bonapartas @ 2010 04 26, 10:15)
O aš galvoju, kad reikia „išsigryninti“ maisto raciona. Ta prasme, kad jei nepirksim batonėlių, pyragėlių, jogurtėlių, sūrelių ir dar visokių niekučių, mes tiek sutaupytume pinigėlių. Nueini į parduotuvę : šitas lito nekainuoja, šitas dviejų o anas trijų. O jei dar visko po du, ar tris. Nueini susimokėt, pardavėja solidžią sumelę paskaičiuoja, namuose tik užkanda, o mėsos gabalo pakanka tik kartui. Kaškur jau rašiau, kad yra tokia knygutė „Gyvenimas pagal GI“. Įsigijus šią knygą aš jau seniai etiketes nagrinėju. Ten yra receptų net kaip pasigaminti sausų pusryčių pvz. iš aviž.dripsnių ir uogienės.


O va čia tai teisybę parašėt drinks_cheers.gif Aš dabar einu į parduotuvę su sąrašiuku ir perku tik tai kas surašyta. Tai "normalūs" produktai (iš kurių gaminu valgyt) sudaro tik 1/2 sąskaitos doh.gif Visa kita būdavo tik šūdukai.. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Saulužė @ 2010 04 26, 09:26)
Jūs einat teisingu keliu 4u.gif dėl vyro, tai va maniškis vis parsitysdavo namo tų bjaurių dešrelių, kiek sakyt, kalbėt, pasakot, nu tikrai pabodo,, kol nepamatė per tv kaip verčia tą šlykščią ružavą masę, va šitoj vietoj pasibjaurėjo siaubingai thumbup.gif taip kad ir taip gali pasikeist požiūris mirksiukas.gif

Geriau gryni nei su glutamatais, bet geriausia eko smile.gif jei jau renkatės kokiam PC, tai reik visad žiūrėt kilmės šaly, nes lb daug privežta iš Kinijos doh.gif

drinks_cheers.gif dešrelės išnyko ir pas mus iš šaldytuvo po tos laidos.

Stengiuosi, kad ne Kinija būtų, nes ir ne maisto produktus geriau ne kiniškus perku. Bet ar būna eko pipirų, lauro lapų ? blush2.gif

QUOTE(Rasvyte @ 2010 04 26, 12:15)
O va čia tai teisybę parašėt drinks_cheers.gif Aš dabar einu į parduotuvę  su sąrašiuku ir perku tik tai kas surašyta. Tai "normalūs" produktai (iš kurių gaminu valgyt) sudaro tik 1/2 sąskaitos  doh.gif Visa kita būdavo tik šūdukai.. ax.gif

sąrašiukas padeda sutaupyti ir pinigų ir laiko. Bet būna, kad vis tiek užkliūni ir negali praeiti pro kokius zefyrus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(eglaite2 @ 2010 04 25, 23:34)
O gal esat palygine kainas ir galit kas pasidalinti informacija, kur pirkti Ustukio maluno produkcija, pvz. miltus, kruopas yra pigiausiai? blush2.gif


Na as irgi tik apie Kauna galiu...kiek pastebejau nera tokios parduotuves kur rasciau visa mane dominanti Ustukiu asortimenta uz gera kaina. Zinau, kad Via naturalis kainos atomines, pvz ryziai pas juos 15 lt, salia maximoj 8 lt. Kiek ziurinejau tai PC pigiausia.

O prieskoniu yra eko, berods ir Maximoj maciau
Atsakyti
QUOTE(Mintė @ 2010 04 26, 15:08)
Stengiuosi, kad ne Kinija būtų, nes ir ne maisto produktus geriau ne kiniškus perku. Bet ar būna eko pipirų, lauro lapų ?  blush2.gif
sąrašiukas padeda sutaupyti ir pinigų ir laiko. Bet būna, kad vis tiek užkliūni ir negali praeiti pro kokius zefyrus  doh.gif

Būna 4u.gif Nežinau kokiam jūs mieste... Kaune yra Urme, pažiūrėt galima štai čia

dilditele , o kokie eko prieskoniai Maximoj? Neatsimenu kada paskutinį syk buvau ten... gal kai baltųjų grybų ieškojau lotuliukas.gif
Atsakyti