Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos (32 tema)

Brangios panelės, sveikos ir sergančios, prisijungiau ir aš, nes nelabai turiu su kuo padiskutuot apie savo diagnoze... Susirgau , tiksliau suzinojau savo diagnoze beveik per savo 30-metį, praejau 6 chemoterapijos kursus, po to spinduline terapija (nepamenu kiek tiksliai, bet maximumas+ 5 papildomi dar buvo seansai). Po spinduliu negavau jokio papildomo gydymo, nes pas mane trigubai neigiamas KV, 2 stadija . Is pradziu maniau, kad tai gera zinia del tu minusu, bet tik dabar neseniai pradejo aisketi, kad tai dar blogiau nei her2 teigiamas. Stebiuosi kad nebuvo man skirtas AVASTINAS, net uzsiminta apie ji nebuvo, tikriausiai nekompensuojamas yra, bet gal kas zinot kur gaut ir kiek kainuoja? Gal kas turit panasia diagnoze? Mano draugems, su kuriomis susipazinau dazniausiai her 2 teigiamas, nerimavau del ju, o gal susirupinti del saves???
Atsakyti
QUOTE(sume @ 2011 03 11, 23:21)
Tai jūs tikra šaunuole, kad rūpinatės taip savo teta, o dar ir mažiukui reikia to pačio dėmesio ir rūpesčio...
O kodėl teta susimala maistą? Gal burna išopėjus irgi? Mano mamai tai tikrai reikia malti. Ryt galvoju ryte paduoti kiaušinių, o per pietus gal kokį minkštą kugelį iškepti... kad minkščiau būtų ir nereiktų kramtyti.
O mano mama tai žengus dydelį žingsnį į priekį, nes palyginus emociškai laikosi puikiai, nors šalutiniai poveikiai jau daug stipresni. Šiandien kažkaip labai svaigsta galva ir jaučia silpnumą didelį. Todėl guli lovytėj. Taip daug lengviau smile.gif nors tiek galim pasidžiaugti, kad šį kartą (bent jau kol kas) dar nešąlą galūnės ir visai jų nedilgčioja smile.gif

O jūsų tetos gal stipresnis organizmas ir lengviau perneš visą kursą. smile.gif

O kaip kitos šio forumo dalyvės besilaiko? Kažkaip nieko iš jų nebeišgirstam čia... 4u.gif

Sveikute, teta jau labai prisiziuri maista, nevalgo nieko kepto viskas troskinta virta, mala todel, kad geriau suvirskintu ir pasisalintu... aisku ir dantukai ne jos........Labai daug kosiu valgo. Kiaulienos nebevalgo is vis, nes jai per riebu, kai pavalgo negerai virskina tustinasi. Su portu pakolkas viskas ok. Vakar jau tokia silpnesne buvo pavaisinau martini taure, tai iseidama sako kaip koks akmuo nuo krutines nukrito matyt atsipalaidavo.....ah tas alkoholis ir vaistas ir nuodas......
Tiesa nuo vieno pirsto nusilupo odele. Kita chemija kovo 22d. Vedejas onkologino neleido jokio saviveiklos pradeti, kaip supratau nieko papildomo be pasitarimo su gydytoja
Atsakyti
Sveikos 4u.gif . Aš jau metai kaip skaitau tas senas temas, kai turiu laiko. Kai ką nusikopinu. Lobiai jos. Suprantu naujokes. Tikrai labai sunku, tam reikia daug laiko. Laiko reikia ir sau, ir šeimai, ir darbui. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ligita123 @ 2011 03 13, 11:32)
Sveikute, teta jau labai prisiziuri  maista, nevalgo nieko kepto viskas troskinta virta, mala todel, kad geriau suvirskintu ir pasisalintu...  aisku ir dantukai ne jos........Labai daug kosiu valgo.  Kiaulienos nebevalgo is vis, nes jai per riebu, kai pavalgo negerai virskina tustinasi. Su portu pakolkas viskas ok. Vakar jau tokia silpnesne buvo pavaisinau martini taure, tai iseidama sako kaip koks akmuo nuo krutines nukrito matyt atsipalaidavo.....ah tas alkoholis ir vaistas ir nuodas......
Tiesa nuo vieno pirsto nusilupo odele. Kita chemija kovo 22d. Vedejas onkologino neleido jokio saviveiklos pradeti, kaip supratau nieko papildomo be pasitarimo su gydytoja



Labas smile.gif o mano mama tai neprisižiūri maisto, valgo kaip valgiusi g.gif Kažin ar jai išvis pavyktų, nes niekada neturėjo valios dietos laikytis. Jei nepradeda skaudėti, tai ir neprisivers jinai. O su alkoholiu tai tiesa, tik va reikia nepadauginti.

Dabar po šios chemoterapijos tai stipriau jau šalutiniai pasireiškė, bet va po 3 dienų ir praėjo. Labai greitai. Tik antrą dieną po chem. labai silpnai jautėsi tai pagulėjo, o va sekančią jau ir į miestą išvažiavo. Pasisekė, kad šį kartą nešalo rankos ir vandenį kambario temp. galėjo gerti, tik va, kad kojų pėdos labai skaudėjo, tai jei sekantį kartą dar labiau skaudės, turbūt pagulės kokią dieną ilgiau ligoninėj. Burna irgi buvo išopėjus, tai tada minkštą valgė viską, bet jau praėjo.
Šiaip pulsas padidėjęs, tai geria vaistus. Daugiausiai kiek matavom buvo 120.

Žodžiu, reikia neišsigąsti tų šalutinių poveikių, pakentėti porą dienelių ir praeis. smile.gif Aišku pati pradžia visada baisiausia, nes nežinai ko tikėtis.
Atsakyti
QUOTE(sun sun @ 2011 03 13, 10:21)
Brangios panelės, sveikos ir sergančios, prisijungiau ir aš, nes nelabai turiu su kuo padiskutuot apie savo diagnoze... Susirgau , tiksliau suzinojau savo diagnoze beveik per savo 30-metį, praejau 6 chemoterapijos kursus, po to spinduline terapija (nepamenu kiek tiksliai, bet maximumas+ 5 papildomi dar buvo seansai). Po spinduliu negavau jokio papildomo gydymo, nes pas mane trigubai neigiamas KV, 2 stadija . Is pradziu maniau, kad tai gera zinia del tu minusu, bet tik dabar neseniai pradejo aisketi, kad tai dar blogiau nei her2 teigiamas. Stebiuosi kad nebuvo man skirtas AVASTINAS, net uzsiminta apie ji nebuvo, tikriausiai nekompensuojamas yra, bet gal kas zinot kur gaut ir kiek kainuoja? Gal kas turit panasia diagnoze? Mano draugems, su kuriomis susipazinau dazniausiai her 2 teigiamas, nerimavau del ju, o gal susirupinti del saves???




Labas vakaras,
Mano ir a.a.Adis tris kartus neigiami. Tu teisi, avastinas nekompensuojamas. Adis lašino avastiną, nes gamintojas pasiūlė per gydančią chemoterapeutę. Aš, sužinojusi kad avastinas tinka prie mūsų ligos rūšies, pati paprašiau gydytojos. Gydytoja du kartus prašė ligonių kasų, tačiau man neskyrė, todėl pirkau už savo pinigus iš gamintojo atstovo Lietuvoje. Kaina mėnesiui pagal mano ūgį ir svorį buvo apie 7,5 tūkstančius - dalyvavau akcijoje vieną perki, kitą gauni nemokamai. Avastinas lašinamas kartu su chemija, tiksliau pasakius, iš karto po chemijos du kartus per mėnesį metus laiko ar iki ligos atsinaujinimo.Tiksliai neprisimenu. Aš patarčiau pasikalbėti su savo gydytoja. Jeigu dar būtų taip, kad tau liga atsinaujintų ir būtų reikalingas gydymas chemoterapija, reikėtų tada prašyti gydytojo, kad pridėtų ir avastiną, nes jis tinka su paklitakseliu-vienas iš mums tinkančių vaistų. Man, kai buvo pirmas atsinaujinimas, lašino paklitakselį, bet aš tuo metu dar nežinojau viso to, ką dabar čia parašiau, o gydytojai net neužsiminė apie tokį variantą, nes Lietuvoje avastinu gydo tik žarnyno ligą.
Nežinau ar aš aiškiai aš čia tau parašiau. Jeigu dar kas nors įdomu klausk-atsakysiu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo NBA: 13 kovo 2011 - 21:04
QUOTE(NBA @ 2011 03 13, 22:03)
Labas vakaras,
....Lietuvoje avastinu gydo tik žarnyno ligą.


Sveiki,
As girdejau, kad planuojama avastinu gydyti kiausidziu ir pirminy pilvapleves vezy, berods nuo siu metu rudens (spalio ar lapkricio men). Na bet man sake, kad tai tik planai...
Atsakyti
KAIP MAITINTIS SUSIRGUS VĖŽIU
Atsakyti
Sveiki, gal kam bus idomu
http://www.lrytas.lt...d...0314&view=2
Drauges pazystama kaip tik nupirko pries keleta dienu Austrijoj, kainos tokios:
50 vnt - 13,25 eurai
200 vnt - 37,95 eurai
800 vnt - 116,45 eurai
Bandysim, ziuresim, gal suveiks, blogiau vistiek nebus.

Beje, apie Wobe mugos Vokietijoj (klausem per pazystamus):
100tab. kainuoja 134,17€ (kaina kaip ir LT). Receptas nereikalingas.
Atsakyti
laba, seniai buvau užsukus pas jus, o jau ir namai nauji pastatyti smile.gif

QUOTE(sume @ 2011 03 12, 21:05)
Bet to laiko tai tikrai labai daug reikia, net ne tiek kiek tyngisi skaityti ar gaila to laiko, kiek pavargstu, bent jau aš nuo keletos valandų skaitymo... skaitymo po keletą ar kelioliką temų nuo 1 iki 50 psl. O svarbiausia, kad beveik nieko taip ir neįsidėmima

o tu skaityk ir copy-paste iš kart, ten tiek daug prirašyta patarimų. Pasakysiu at virai, kitą kart nebuna nei noro, nei nuotaikos prisimint, tai ką jau išgyvenai ir bandai pamiršt. Kartais jau ir neatsimeni, kaip ten buvo.

QUOTE(sun sun @ 2011 03 13, 09:21)

jau norėjau rašyt, kad nėra čia su 3-, bet matau, NBA parašė. Mano 3+.

Atsakyti
QUOTE(GREK @ 2011 03 14, 18:22)

o tu skaityk ir copy-paste iš kart, ten tiek daug prirašyta patarimų. Pasakysiu at virai, kitą kart nebuna nei noro, nei nuotaikos prisimint, tai ką jau išgyvenai ir bandai pamiršt. Kartais jau ir neatsimeni, kaip ten buvo.



vat butent dabar tą ir darau. seniau tik smulkmenas pasižymėdavau, o šiandien bus viskas nukopijuota ir atspausdinta smile.gif
Atsakyti
Labas vakaras 4u.gif
Perskaiciau visas temas, bet noriu paprasyti kas zino, patarimo: man brangiam zmogui T1aN0G2, praeita geguze isoperuotas (kruties). viskas kaip ir atrode neblogai. bet ... po chemoterapijos ir svytinimo Ca15-3 markeris buvo 27, bet pries pora men. darytas jau 33 (t.y. virs normos, kuri 30, kaip suprantu)... ir limfmazgiai padideje. man labai neramu, o gydytoja panasu, kad nesureiksmina, tiesiog pasake testi gerti Tamoksifena g.gif . kiek skaitau internete baisu darosi .... ar yra kazkoks kitas variantas, kad pvz. sie rodikliai dar nieko nereiskia? ka reiktu padaryti, kad situacija taptu aiski? KT? PET? unsure.gif Patarkite prasau. Suprantama dar ne karta tarsimes su gydytoja, bet turiu vis dar mazai ziniu kas trukdo uzduoti teisingus klausimus...
Atsakyti
QUOTE(waterloo @ 2011 03 14, 23:20)
Labas vakaras  4u.gif
Perskaiciau visas temas, bet noriu paprasyti kas zino, patarimo: man brangiam zmogui T1aN0G2, praeita geguze isoperuotas (kruties). viskas kaip ir atrode neblogai. bet ... po chemoterapijos ir svytinimo Ca15-3 markeris buvo 27, bet pries pora men. darytas jau 33 (t.y. virs normos, kuri 30, kaip suprantu)... ir limfmazgiai padideje. man labai neramu, o gydytoja panasu, kad nesureiksmina, tiesiog pasake testi gerti Tamoksifena  g.gif . kiek skaitau internete baisu darosi .... ar yra kazkoks kitas variantas, kad pvz. sie rodikliai dar nieko nereiskia? ka reiktu padaryti, kad situacija taptu aiski? KT? PET?  unsure.gif Patarkite prasau. Suprantama dar ne karta tarsimes su gydytoja, bet turiu vis dar mazai ziniu kas trukdo uzduoti teisingus klausimus...

Gal iš tikro nėra ko nerimaut, nors žinau, kad labai sunku. Taip suprantu, kad spinduliai dar neseniai baigėsi, limfmazgiai gali būti padidėję nuo jų. Man praėjus porai mėn. nuo spindulių pabaigos buvo visa pusė krūtinės net sutinus, skausminga, čiuopėsi limfmazgiai, padidėję plaučių srity. Išsiprašiau KT krūtinės, bet atsakymas buvo - viskas gerai, kaip ir echoskopijos, mamogramos. tiesiog spinduliai taip greit neišeina iš organizmo, gydytoja sakė, kad apie pusę metų užrunka. Tai gal ir jum dėl to.
O dėl markerio, turiu draugę, ji taip pat naudoja Tamoksifeną, jis markeris taip pat šokinėja, kiek daro, tiek kartų skirtingai, pakyla, nukrinta. Pasidarė visus tyrimus, viskas gerai, onkoginekologo nuomone, taip gali būti.
Gal paraminau kažkiek? smile.gif Stiprybės jum ir tiesiog pralaukit dar kažkiek, kad ir kaip būtų sunku ir baisu. smile.gif
Atsakyti