Įkraunama...
Įkraunama...

Knygų skaitytojų klubas, 74 tema,

QUOTE(Forget @ 2011 04 21, 20:44)
"Fuko švytuoklę" jaunystėje, pradėjau nuo sudėtingiausios  biggrin.gif  must read sąraše jis tikrai yra, ypač "Rožės vardas".

Oi dar vieną savo mokslams skaičiau ne grožinę, apie estetikos sampratą viduramžiais, bet niekaip nepamenu pavadinimo

Tai vat su siomis dviem siulau ir apsistot smile.gif Kitos dvi,kurias skaiciau,isleistos liet.klb-silpnesnes,nors savotiskai zavios.. O vat "vakarykstes dienos sala"-labai noreciau perskaityti..galbut sioji ir yra apie ta estetika?
Papildyta:
QUOTE(Rasma @ 2011 04 21, 21:00)
Prašom.
jau net nebežinojau kaip taikliau pavadinti.
Darbe su kolegėm, tai 'literatūrinėm stangom' tą reiškinį vadinam biggrin.gif  doh.gif

Nu tos stangos..vat cia tai taiklumas biggrin.gif Tiksliau neimanoma turbut biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(vilnera @ 2011 04 21, 21:00)
Tai vat su siomis dviem siulau ir apsistot smile.gif Kitos dvi,kurias skaiciau,isleistos liet.klb-silpnesnes,nors savotiskai zavios.. O vat "vakarykstes dienos sala"-labai noreciau perskaityti..galbut sioji ir yra apie ta estetika?


Oi ne. kaip tik šiuo metu tvarkau lentynas, tai tuo rasiu.

Sugalvojau tvarką padaryti ir neskaitytas knygas išstatyti į priekį, kaip sąžinės balsą biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(caralaite @ 2011 04 21, 18:12)
O aš čia neseniai sugalvojau kad nėra laiko pult ir vieno rašytojo visas knygas skaityt. Todėl ieškau vis kitų, dar neskaitytų, nes įdomu atrast naujus autorius. Gal jie ir ne tokie meistrai kaip pvz. Markesas, bet pastarasis irgi nuvilia - kai jau paskaitei (aš paskaičiau) "100 metų", supranti kad antros tokios knygos nieks nebeparašo, deja...

Susipirkau, nes tikejausi "lengvo" skaitymo, kai norisi kazko apie gyvenima, kad butu idomiai parasyta, bet ir nereikalautu didelio susikaupimo... biggrin.gif Kazkodel Wassmo buvau prilyginus siuolaikiskesnei Simonaitytei, kol ji nepradejo ieskoti naujo rasymo stiliaus - lyg bandymo pasiduoti kazkokiai naujai minciu raiskai, bet, kai ne to is jos tikiesi ir zinai, ka ji gali, tos pastangos panasesnes tik i bandyma "pritempti" dar viena knyga, ka jau bekalbeti, jei is jos galima padaryti trilogija...

Del "Simto metu vienatves" visiskai sutinku. drinks_cheers.gif Nei viena kita jai nebeprilygo...
Atsakyti
Umberto Eco "Menas ir grožis viduramžių estetikoje", kažkaip jo snet googlas visagalis neranda, o išleista BL 1997m
Atsakyti
QUOTE(Forget @ 2011 04 21, 21:03)
Oi ne. kaip tik šiuo metu tvarkau lentynas, tai tuo rasiu.

Sugalvojau tvarką padaryti ir neskaitytas knygas išstatyti į priekį, kaip sąžinės balsą  biggrin.gif

Baltai pavydziu,kad turit lentynose neskaitytu knygu... O as vat kaip siela paklydele,nebezinau,ka cia skaitomo pasipirkt.. Tai muskietininkus po dvidesimties metu skaitau-ale vat Diuma raso zaviai. Ir tie senieji vertimai -nu veza mane tokie-kai skaitai,ir nesierzini del kokiu tai jauciamu stiliaus kliurku,ar kalbos skurdumo..
Papildyta:
QUOTE(Forget @ 2011 04 21, 21:05)
Umberto Eco "Menas ir grožis viduramžių estetikoje", kažkaip jo snet googlas visagalis neranda, o išleista BL 1997m

Neskaiciau sitos.. Na,Eco akademikas, tai cia turbut koks rimtas visai veikalas, o ne romanas mergelems biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2011 04 21, 21:00)
Prašom, tikrai nepyksiu.
***
Darbe su kolegėm, tai 'literatūrinėm stangom' tą reiškinį vadinam biggrin.gif  doh.gif
aciuks.gif
***
lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Vis tiek labai "libidiškai" skamba. lotuliukas.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(tutele @ 2011 04 21, 21:03)
Susipirkau, nes tikejausi "lengvo" skaitymo, kai norisi kazko apie gyvenima, kad butu idomiai parasyta, bet ir nereikalautu didelio susikaupimo... biggrin.gif Kazkodel Wassmo buvau prilyginus siuolaikiskesnei Simonaitytei, kol ji nepradejo ieskoti naujo rasymo stiliaus - lyg bandymo pasiduoti kazkokiai naujai minciu raiskai, bet, kai ne to is jos tikiesi ir zinai, ka ji gali, tos pastangos panasesnes tik i bandyma "pritempti" dar viena knyga, ka jau bekalbeti, jei is jos galima padaryti trilogija...

Del "Simto metu vienatves" visiskai sutinku.  drinks_cheers.gif Nei viena kita jai nebeprilygo...

Kazkode Dinos knyga man nepatiko.. Septintas susitikimas-labai suzavejo.Praeita sav perskaiciau jos "begimas nuo franko".. Nu ka as zinau..nusivyliau. Detaliu yra skaniu - bet tas skanumas man turbut del to,kad pora metu Norvegijoje gyvenau, tai vat kazkokie matyti,ciupineti dalykai prie dusios pasirode.. O siuzetas-nieko stebuklingo, labiausiai erzinantis dalykas-teksto isdestymas. Vat skaitai ir akivaizdu,kad reikalingas kazkoks vienos dalies atskyrimas nuo kitos bent jau pora tusciu eiluciu-o to nera. Ir toks lydintis pasimetimas-cia skaitai apie viena,pokst be jokios pauzes-jau kita linija.. Kazin,cia redaktoriai kokie netike,ar autores toks uzmastymas g.gif

Labai patikes kito skandinavu rasytojo kurinys - Torgrim Eggen "Dizaineris".. (Atsilikus sioje temoje esu per beveik 4000 diskusiju puslapius,tai gal jau ir aptarta ta knyga.. )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilnera: 21 balandžio 2011 - 20:19
QUOTE(vilnera @ 2011 04 21, 21:09)
Baltai pavydziu,kad turit lentynose neskaitytu knygu...


Viskas tvarka padaryta, turiu 42 neskaitytas knygas... blush2.gif ir vis perku perku biggrin.gif


apie dizainerį štai, jei įdomu, mūsų skyrelio nuomonės:
http://smknyguklubas...=...i&Itemid=54

aš po teisybei, pirmą kartą išgirdau apie šį autorių ir labai sudomino.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Forget: 21 balandžio 2011 - 20:29
QUOTE(prieplauka @ 2011 04 21, 18:02)
Groovy, teisingai. Remarkas turi stiliu. ...apie ji nepagalvojau rasydama, turbut kaip ir apie Hemingveju...gal ir dar atsirastu.
hm...net susimasciau. o kaip atskirti kur kepimas, o kur ne, jeigu rasytojas turi savo stiliu? kaip atskiriat Jus? pripazinti klasikai nekepe? o gal Irvingas Brown ar Picoult bus klasikais irgi neuzilgo?
Saramago,Markesas, net ir Murakamis , mano galva, nekepa...tose kygose izvelgiu cinkeli, toki "spragt".

Kepimas, mano nuomone, tada, kai neturi ką parašyti, bet vis tiek rašai ir kopijuoji ankstesnes knygas, kurios sulaukė susidomėjimo, bandydamas susigrąžinti šlovę...

Gal ir atsakei į tą klausimą su tuo „spragt“? biggrin.gif

Beje, rašymas yra darbas, kaip ir visi kiti, juk nesilieja žodžiai, kaip kai kam atrodo, tai gali būti didžiulis techninis darbas, reikia pasirinkti kiekvieną žodį. Visi tada jie savotiški kepėjai lotuliukas.gif

Dabar kaip tik skaitau Murakamio „Dansu dansu dansu“. Po „Avies“ mane dar labiau įtraukė, nes anoje knygoje palikta paslaptis, kaip ir šioje, beje, ne viskas išsakyta. Va, kai taip sudominama, nebesvarbu, kas kepa, o kas tešlą maišo biggrin.gif

Forget, a pablūdai su tom knygom? doh.gif Bet kam aš čia klausiu, aišku, kad pablūdai lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo groovy: 21 balandžio 2011 - 20:30
QUOTE(groovy @ 2011 04 21, 21:29)


Forget, a pablūdai su tom knygom? doh.gif Bet kam aš čia klausiu, aišku, kad pablūdai lotuliukas.gif


aš sąžiningai atrinkau visas, net senas i klasiką ką turiu lentynoje ir neskaičiau biggrin.gif tai procentaliai imant, visai mažai.

O ir Dolitlei tikrai neprilygsiu lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(vilnera @ 2011 04 21, 21:09)

Neskaiciau sitos.. Na,Eco  akademikas, tai cia turbut koks rimtas visai veikalas, o ne romanas mergelems  biggrin.gif


Dailės istorijos paskaitoms kažkada rekomenduojama buvo. Norėčiau jo paskaitų gyvai paklausyti rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(vilnera @ 2011 04 21, 19:15)
Praeita sav perskaiciau jos "begimas nuo franko".. Nu ka as zinau..nusivyliau. Detaliu yra skaniu - bet tas skanumas man turbut del to,kad pora metu Norvegijoje gyvenau, tai vat kazkokie matyti,ciupineti dalykai prie dusios pasirode.. O siuzetas-nieko stebuklingo, labiausiai erzinantis dalykas-teksto isdestymas. Vat skaitai ir akivaizdu,kad reikalingas kazkoks vienos dalies atskyrimas nuo kitos bent jau pora tusciu eiluciu-o to nera. Ir toks lydintis pasimetimas-cia skaitai apie viena,pokst be jokios pauzes-jau kita linija..  Kazin,cia redaktoriai kokie netike,ar autores toks uzmastymas  g.gif

drinks_cheers.gif Butent tas mane pribloske ir pirmoje "Toros" dalyje. Buvo kilus mintis apie bloga vertima, bet nusprendziau, kad tokios autores "naujos" uzmacios... rolleyes.gif

QUOTE(groovy @ 2011 04 21, 19:29)
Kepimas, mano nuomone, tada, kai neturi ką parašyti, bet vis tiek rašai ir kopijuoji ankstesnes knygas, kurios sulaukė susidomėjimo, bandydamas susigrąžinti šlovę...

...arba, galutinai supratus, jog "muza", kurios galbut pakako tik vienai gerai knygai, galutinai issikvepe, todel prasidedamas nauju stiliu ieskojimas, kuris dar maziau suprantamesnis nei "varymas" ta pacia dudele, prie kurios dar butu galima sugrizti vien is ipratimo. cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Forget @ 2011 04 21, 21:27)
Viskas tvarka padaryta, turiu 42 neskaitytas knygas... blush2.gif  ir vis perku perku  biggrin.gif
apie dizainerį štai, jei įdomu, mūsų skyrelio nuomonės:
http://smknyguklubas...=...i&Itemid=54

aš po teisybei, pirmą kartą išgirdau apie šį autorių ir labai sudomino.

Aciu uz nuoroda, idomu pasiskaityt, sulygint ispudzius, lobiu dar kokiu atrast meginsiu smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Forget @ 2011 04 21, 21:39)
Dailės istorijos paskaitoms kažkada rekomenduojama buvo. Norėčiau jo paskaitų gyvai paklausyti  rolleyes.gif

Jei sprest pagal kurinius,kiek jie atspindi asmenybe - ispudis toks,kad jis be gali ispruses ir idomus zmogus,eruditas. Na vat kaip musu Cekuolis gal koks..
Papildyta:
QUOTE(tutele @ 2011 04 21, 21:50)
drinks_cheers.gif Butent tas mane pribloske ir pirmoje "Toros" dalyje. Buvo kilus mintis apie bloga vertima, bet nusprendziau, kad tokios autores "naujos" uzmacios... rolleyes.gif

taip,jei tai autores noras pademonstruot koki tai isskirtini rasymo stiliu, tai nevykes..
Atsakyti