Įkraunama...
Įkraunama...

7 mėn. vaikelio mityba III

QUOTE(audryta @ 2011 03 22, 14:16)
o ka su jom darai? avieciu dar nedaviau kolkas


isemus is saldiklio atsildau ir kartu su braskem bei melynem, juodaisiais serbentais sublenderiuoju ir niam niam biggrin.gif valgo labai skaniai. dar pagardinu bananu, jis duoda saldumo. beje, mano mazylis nevalgo obuoliuko, tai turiu kazkaip suktis.
paklausiau vienos mamytes, tai dabar avietes perkosiu per syteli, atsikracius seklyciau, man ramiau, nors galvoju, kad mazyliui nelabai yra skirtumas ax.gif
Atsakyti
Jau senokai vire pokalbis sioje temeleje g.gif

Mamytes, ar duodate savo vaikuciams zieminiu bulviu - Topinambais vadinamu? Idomu kaip jas pateikiate savo mazyliams. Girdejau, kad jos labai sveikos ir kudikiams galima ju duoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lelina @ 2011 04 08, 15:00)
Jau senokai vire pokalbis sioje temeleje  g.gif

Mamytes, ar duodate savo vaikuciams zieminiu bulviu - Topinambais vadinamu? Idomu kaip jas pateikiate savo mazyliams. Girdejau, kad jos labai sveikos ir kudikiams galima ju duoti  ax.gif



Buvau uzsisakius 1 kg. tai viriau su kopustu, morka ar moliugu, tik paprastos bulves jau tada nemaisydavau. Maze valge skaniai, bet man paciai tai kvapas ir skonis nelabai patiko.
Atsakyti
QUOTE(Lelina @ 2011 04 08, 15:00)
Jau senokai vire pokalbis sioje temeleje  g.gif

Mamytes, ar duodate savo vaikuciams zieminiu bulviu - Topinambais vadinamu? Idomu kaip jas pateikiate savo mazyliams. Girdejau, kad jos labai sveikos ir kudikiams galima ju duoti  ax.gif


blush2.gif net geda, tokio pavadinimo nesu girdejus. verdu savo mazyliui tevuku sode isaugintas bulvytes, o kokios jos, niekad nesusimasciau...
is kur jus ju gaunate?
Atsakyti
QUOTE(Lelina @ 2011 04 08, 15:00)
Jau senokai vire pokalbis sioje temeleje  g.gif

Mamytes, ar duodate savo vaikuciams zieminiu bulviu - Topinambais vadinamu? Idomu kaip jas pateikiate savo mazyliams. Girdejau, kad jos labai sveikos ir kudikiams galima ju duoti  ax.gif

daviau, bet kaip jau viena minėjo, man nelabai patiko košės skonis ir kvapas, tai visos tyrelės net nesumaitinau. O pateikiu paprastai - išverdu su kitom daržovėm ir sublenderiuoju smile.gif
Atsakyti
QUOTE(matuske @ 2011 04 11, 21:37)
blush2.gif  net geda, tokio pavadinimo nesu girdejus. verdu savo mazyliui tevuku sode isaugintas bulvytes, o kokios jos, niekad nesusimasciau...
is kur jus ju gaunate?

nevisi juk viska zino mirksiukas.gif
va ka radau apie sia bulve
o man paciai ji panasi i krieno sakni kazkodel
Atsakyti
QUOTE(matuske @ 2011 04 11, 21:37)
blush2.gif  net geda, tokio pavadinimo nesu girdejus. verdu savo mazyliui tevuku sode isaugintas bulvytes, o kokios jos, niekad nesusimasciau...
is kur jus ju gaunate?


tai as irgi nelabai ka apie jas zinojau, kol ieskodama eko darzoviu neaptikau smile.gif o gavau is tikrasmaistas.lt
Atsakyti
nu, ačiū, mamytės, reiks ir mums pabandyti Topinambų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(audryta @ 2011 04 11, 22:02)
nevisi juk viska zino  mirksiukas.gif
va ka radau apie sia bulve
o man paciai ji panasi i krieno sakni kazkodel


Tikrai, kad ne visi, as irgi jos nezinojau, bet vieni pazistami ukininkai jas augina, tai labai isrekomendavo.
As tai gundausi jas naudoti vien del ju geru savybiu, nors po nedideli gabaliuka i patiekala imaisyti smile.gif
Atsakyti
nuo kokios mesytes predejot leliukus savo maitint?
Atsakyti
matau, kad visos labai atsargiai mazyliui maista renkate ar po nauja produkta ivedate..
As maziuka nuo 4 men primaitinti pradejau, nes misinelio jam neuztekdavo. Tai nuo 4 men pradejom su uzpilamom kosytem, nuo 5 su puse jau darzoviu kosyte (bulves, morkos, moliugas, cukinija) bet darzoves jam nelabai patiko, todel nuo 6 men jau ir mesytes i kose idedu. Mesyte pradejau nuo vistienos ( drauges mamos augintos smile.gif ) po poros savaiciu, versienos mesyte pradejau virti ir su darzovem trinti. Nors tiesa visi sako, kad vistiena ir versiena yra is alergizuojanciu produktu.
Dabar i koseles verdant ir kopusto idedu (per ziema is mamos darzo rusyje islaikem) smile.gif mazylis valgo ir dar mane ragina, kad tik greiciau kita sauksteli duociau.
Siandiena pietums jau ir avizu kosele verdu, nes savaitgali jau bus 7 men.
As kazkaip ir po viena darzove neivedinejau, nes maziukas neelergiskas, o daznai bulviu kosele duodant maziukui viduriai gali uzkieteti.
Suprantu, kad daug kam gali skambeti keistai, bet paklauskite tevu, kaip mus augino, ar kaip juos seneliai augino ir visi sveiki ir grazus uzaugo.
As labiau linkusi laiko patikrintais budais vaika auginti. Kaip mano seneliai sako: jeibutume pagal dabartine mada auge, ati 90 metu butume nesulaukia ir proanukiu nematytume.
Bet aisku cia kiekvieno asmeninia reikalas ir savi isitikinimai.
Atsakyti
Daug jau cia prirasiau, bet, kad visu nesokiruot idesiu dar siek tiek info. apie mityba. Yra tokia knygele kuri vadinasi "Mazuju virtuvele" na ir dar daug visokiu kitokiu, bet as is sitos pacituosiu. Aisku pradzioja raso, kad sveikiausia MP.
Tai tumpa istrauka is knygeles:
Jei mama turi pakankamai maisto iki 4-6 men. tai kudikiui nereikia, kitokio maisto.
Jei ne tai kai kurie gydytojai rekomenduoja papildomus maisto produktus pradeti duoti nuo 4-6 men.
4-6 men. pradeti nuo ryziu tyreles, veliau bandant vis kitokia kose ( avizu, manu, grikiu)
5-7 men. duoti ivairiu darzoviu tyreliu (bulviu, morku, ziediniu kopustu ir pan.)
6-8 men. papildyti raciona vaisiu sultimis bei trintais vaisiais. Rekomenduojama pradeti nuo obuoliu ir bandyti vis kitus vaisius.
7-9 men. Pradedami duoti baltyminiai produktai- varske, mesa, kiausiniai, pupeles.
Taip raso 2004 m. leidybos knygeleje.
Na kas metai tuos produktus vis kitaip pagal menesius delioja.
Tai cia pateikiau siek tiek info. Aisku sprendzia kiekvienas pagal savo situacija ir ismone.
Atsakyti