Įkraunama...
Įkraunama...

Knygos, knygos, knygos... *55 Namučiai...

QUOTE(Stikliukas @ 2011 03 27, 17:41)
<..>
[/color] paimu dabar į rankas tik 1001 knyga, kurią turi perskaityti per savo gimtadienį 4u.gif paskaitinėju, pavartau paveikslėlius...tiesiog nieko įpareigojančio blush2.gif


biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Stikliukas @ 2011 03 27, 17:41)
paimu dabar į rankas tik 1001 knyga, kurią turi perskaityti per savo gimtadienį

Yra dar ir tokia knyga? g.gif Aš žinau tik "1001 knyga, kurią privalai perskaityti". Ar čia jau gimtadieniai tave "užliuliavo" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Argija @ 2011 03 27, 16:53)
biggrin.gif  biggrin.gif

ups, protas nebeveikia lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif

geras, pamačiau tavo šyspenėles, galvoju, ko čia juokies, paskui įsiskaičiau hihihi.gif
QUOTE(Dorifore @ 2011 03 27, 16:55)
Yra dar ir tokia knyga?  g.gif Aš žinau tik "1001 knyga, kurią privalai perskaityti". Ar čia jau gimtadieniai tave "užliuliavo"  biggrin.gif

tą pačią ir skaitau mirksiukas.gif ale matyt užliūliavo mane tie gimtadieniai rimtai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stikliukas: 27 kovo 2011 - 16:58
QUOTE(Argija @ 2011 03 27, 15:31)
Aš arba išaugau iš vampyrų amžiau, arba iki jo taip ir "nepriaugau"  biggrin.gif

Vakar papirkau štai tokią knygą:

user posted image

Bus Tėtei prie gimtadienio dovanos. Dabar guli ji ant stalo ir gundo mane "Paimk, paskaityk, aš tokia idomi... palauks tie mokslai..."  doh.gif  lotuliukas.gif

Filmas labai patiko,bet manau,kad ir knyga tokia įdomi. thumbup.gif Geras pirkinys. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Stikliukas @ 2011 03 27, 16:41)
[dabar man šioks toks neskaitamomentis lotuliukas.gif [color=yellow]turėjom bėdelių- mažiukas nuo karštos orkaitės apsidegino 4 pirščiukus verysad.gif dabar gyja žaizdelės, bet ir taip jau paskutiniu metu nusibaigiau per tuos darbus, o tas įvykis mane damušė visai doh.gif


Vargšiukas unsure.gif
Atsakyti
Ateinu su atsiliepimu apie Milorad Pavic "Antrasis kūnas". Tikiuosi už nuomonę ir blogą įvertinimą akmenimis neapmėtysite biggrin.gif

Milorad Pavic "Antrasis kūnas"

user posted image

Kūrinio veiksmas vyksta skirtingoje erdvėje, skirtingu laiku. Rašytojo valia mes atsiduriame tiek 18, tiek 21 amžiuje. Aplankome Belgradą, Paryžių, Veneciją ir Sentendrę. Visus įvykius jungia paslaptingas žiedas, burtai bei mirties ir pomirtinio gyvenimo improvizacijos.

Tai knyga, kuri mus pasitinka savitu balkanų stiliumi, sakyčiau net savita balkanams būdinga erotika (tokią išvadą darau lygindama šio serbų rašytojo erotikos pateikimą, su bosnijos serbų režisieriaus E. Kusturicos filmų erotikos scenomis).

"Tuomet jis ištiesė ranką ąsočio link. Pilnas vandens ąsotis stovėjo prie kriauklės, o jo kaklelis buvo vyriško lytinio organo formos. Tokie ąsočiai žiedžiami tik Chalkidikėje. Jis prisitraukė indą ir, nugėręs vieną gurkšnį, drėgnu kakleliu įėjo į Aksiniją, tačiau iš ąsočio į šalia gulėjusią mergaitę neišbėgo nė trupučio vandens."

Tai knyga, kuri mus įtraukia tarsi į ilgą meditaciją ar sapną apie Dievą, kūrimą ir Kristus reiškę žmonijai. Ne kartą aiškinami Kristaus ženklai palikti žemėje: jo apsireiškimai, simboliai ir darbai.

Ir tai knyga, kuri, pabaigoje visą pasakojimą paverčia filosofine studija. Mūsų antrasis kūnas - dvasios kūnas. Mūsų dabartis - amžinybės ir laiko susidūrimas. "Tik yra praeitis, tak ateitis. <...> tarp jų yra dabartis, taigi mūsų gyvenimas." Autorius filosofiškai aiškindamas laiką, pritaria idėjai, jog egzistuoja keli laikai ir kelios erdės. (nors kiek toks aiškinimas yra filosofinis taip pat galima pasiginčyti. A. Einšteino reliatyvumo teorija taip pat mums aiškina apie laiko ir erdvės santykį, kelis laikus, tai yra stebėtojams skirtingai suvokiamą laiką.)

Vertinimas. Raiškus, išskirtinis stilius, tačiau nė kiek išskirtinis ar "kitoks" siužetas. Tai nei trileris, nei istorinis romas, sakmė ar filosofinė studija. Visko po truputį, ir nors meistriškai sujungta nepadaro kūrinio išpildytu. Šiai knygai duodu 5 balus iš 10. Tačiau tarsi "tikiu" rašytojo sugebėjimais ir norėčiau jog kitas, garsiausias jo kūrinys "Chazarų žodynas", papultų man kada į rankas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Argija: 27 kovo 2011 - 18:23
Argija, atsiliepimą perskaičiau su pasimėgavimu, tačiau labai nustebau, kad taip žemai ją įvertinai blink.gif Na aišku, aš jos neskaičiau, kad kažką sakyčiau prieš. Bet pati taip žemai vertinčiau tik labai vidutiniškas knygas. Kažkaip netikiu, kad tokia gali būti Pavičiaus.
Atsakyti
QUOTE(Ingėnas @ 2011 03 27, 19:33)
Argija, atsiliepimą perskaičiau su pasimėgavimu, tačiau labai nustebau, kad taip žemai ją įvertinai blink.gif  Na aišku, aš jos neskaičiau, kad kažką sakyčiau prieš. Bet pati taip žemai vertinčiau tik labai vidutiniškas knygas. Kažkaip netikiu, kad tokia gali būti Pavičiaus.


Man turbūt labai pasisekė ir mažai teko susidurti su labai vidutiniškom knygom. Gal kiek ir keista, jog knygą perskaičiau pasimėgaudama (kaip tu mano atsiliepimą, ačiū 4u.gif ) ir įvertinau prastai. Bandysiu apsiginti biggrin.gif Tiksliau paaiškinti. Čia kaip ir matematika, stilius 8 balai, turinys gal kokie 2 g.gif na tai vidurkis 5 biggrin.gif
Gal kiek šiandien aš per daug kategoriška, bet vistiek nerašyčiau daugiau 6 g.gif
Atsakyti
man Paviciaus Antras kunas visiskai nepatiko. nebaigiau net, nes kankyne tas skaitymas buvo ir meciau
Atsakyti
QUOTE(LEEja @ 2011 03 27, 18:44)
man Paviciaus Antras kunas visiskai nepatiko. nebaigiau net, nes kankyne tas skaitymas buvo ir meciau


LEEja, o jo "Chazarų žodyną" ar skaitei?

Nežinau, bet kažkodėl turiu nuojautą, kad man "Antrasis kūnas" turėtų daugiau mažiau patikti.

Argija, dabar jau suintrigavai, kas šios knygos turinyje ne taip g.gif Beje, pats autorius ją vertina kaip geriausią savo kada nors parašytą knygą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingėnas: 27 kovo 2011 - 18:48
QUOTE(Ingėnas @ 2011 03 27, 20:47)
LEEja, o jo "Chazarų žodyną" ar skaitei?

Nežinau, bet kažkodėl turiu nuojautą, kad man "Antrasis kūnas" turėtų daugiau mažiau patikti.

kad ne, kazkaip niekad nerizikuoju taip: jei pirma knyga nepatiko, antros nenoriu to paties autoriaus smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(LEEja @ 2011 03 27, 18:49)
kad ne, kazkaip niekad nerizikuoju taip: jei pirma knyga nepatiko, antros nenoriu to paties autoriaus smile.gif))


Iš patirties sakau, kad čia tikrai ne taisyklė smile.gif Nors aišku, suprantu tave, nekokia patirtis išties atbaido.
Tik tiek, kad "Chazarų žodynas" kur kas storesnė už "Antrąjį kūną".
Atsakyti