Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

QUOTE(MRD @ 2011 10 12, 05:34)
Tiesa. Pavasari dazniausiai paveluojam ir darom tai balandzio men del grozio tik. Todel tai geriau padaryti dabar ar veliau iki pasals...
Tik ne vaiskrumius, o vaismedzius reiktu balinti...


O katik pasodinti irgi balinas?
Atsakyti
Jaunų balinti nereikia.Bent jau mes nebalinam.
Atsakyti
QUOTE(*** @ 2011 10 12, 07:21)
O katik pasodinti irgi balinas?

Jaunus kaip tik labaiu reikia balinti. Seni medziai jau turi savo siokia tokia apsauga nuo ankstyvos kaitrios saules - atsokusia sena zieve. Jaunu medeliu zieve plona ir neturi senos zieves atplaisu, todel zymiai jautresni pavasarinei saulei ir plysta zymiai dazniau ir tokias zaizdas jiems zymiai sunkiau uzgydyti.
As tai medeliu niekad nebalinu - man tai ir nera grazu - nenaturalus kicas sode... Cia aisku kiekvieno skonio reikalas. Bet balinima galima pakeisti kitokiomis priemonemis:
1. sodinant kuola kalti ties 2 valanda ir kuo arciau medelio. Tuomet jis duos seseli kamienui kuomet bus kaitriausia saule.
2. jauno medelio kamieno zieves pavirsini sluoksni is rudens ipjaustau su skiepijim peiliuku. Tuomet pavasari ipjautose vietose itruksta pats virsutinis zieves sluoksnis taip panaikindamas itempimus. Sios pavirsines zaizdos labai greitai uzgyja (per pirmasas savaites), nes brazdas lieka nepazeistas.
Atsakyti
Sveiki. Noreciau paklaust,kaip reiketu pasielgti su senu avietynu.Ar reiketu pasalinti augalus su saknimis,ar uztektu tik nukarpyti stiebus.Patarkit prasau.
Atsakyti
QUOTE(linagele @ 2011 10 12, 11:15)
Sveiki. Noreciau paklaust,kaip reiketu pasielgti su senu avietynu.Ar reiketu pasalinti augalus su saknimis,ar uztektu tik nukarpyti stiebus.Patarkit prasau.

Linagele,jei nors šaknelė liks avietės,vėl žaliuos. doh.gif
Aš persiką tai apvynioju kamieną balta agroplėvele,tai ir nuo saulės spindulių ir nuo nušalimo apsisaugau.Kitus medžius baltinu. ax.gif
Atsakyti
[quote=IngridaB,2011 10 12, 14:53]
Linagele,jei nors šaknelė liks avietės,vėl žaliuos. doh.gif

Tai ta as suprantu,o ka toliau.Ar viska rauti lauk ir sodinti naujus,ar ir is senu saknu augs normaliai.
Atsakyti
[quote=linagele,2011 10 12, 15:01]
[quote=IngridaB,2011 10 12, 14:53]
Linagele,jei nors šaknelė liks avietės,vėl žaliuos. doh.gif

Tai ta as suprantu,o ka toliau.Ar viska rauti lauk ir sodinti naujus,ar ir is senu saknu augs normaliai.
[/quote]
Čia kalba eina apie vasarines ar apie remontantines?Vasarinių aš nekerpu,remontantines pavasarį nukerpu iki šaknų.Dar šiandien prisiuogavau nemažai.Jei nebus šalnų dar nemažai sunoks.Vasarinės man avietės tik pavalgyti,kol remontantinės sunoksta,jos ir kirmija ir labai trumpas sezonas būna. g.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 10 12, 16:12)
Čia kalba eina apie vasarines ar apie remontantines?Vasarinių aš nekerpu,remontantines pavasarį nukerpu iki šaknų.Dar šiandien prisiuogavau nemažai.Jei nebus šalnų dar nemažai sunoks.Vasarinės man avietės tik pavalgyti,kol remontantinės sunoksta,jos ir kirmija ir labai trumpas sezonas būna. g.gif


Tikrai ne remontanines, vasarines. Ir labai senos.
Atsakyti
Tai ar reikia šilkmedžiui lapus nulupti kaip obelims ar ne kaip persodinsiu į kitą vietą? g.gif
Atsakyti
laba diena, norėčiau pasitarti dėl vaismedžių paruošimo žiemai. Aš galvojau ant šaknų dėti šieno ir agroplevele pamieną apvinioti. Bet išgirdau laidoje kad po šienų pelės labai greitai apsigyvena ir graužia šaknis. g.gif

Gal pasidalinsite kaip ruošiate medelius žiemos miegui? 4u.gif 4u.gif 4u.gif Pirmamečiai sodinukai, tai gaila būtų prarasti unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(1PuPa @ 2011 10 18, 13:39)
laba diena, norėčiau pasitarti dėl vaismedžių paruošimo žiemai. Aš galvojau ant šaknų dėti šieno ir agroplevele pamieną apvinioti. Bet išgirdau laidoje kad po šienų pelės labai greitai apsigyvena ir graužia šaknis.  g.gif

Gal pasidalinsite kaip ruošiate medelius žiemos miegui?  4u.gif  4u.gif  4u.gif  Pirmamečiai sodinukai, tai gaila būtų prarasti  unsure.gif



ax.gif man ir LABAI LABAI aktualu ir dar kaip apdengt mazytes tujas siemet pasodintas, itariu nelabai jos spejo isisaknyt g.gif kad nenusaltu ir dar pavasariop nenudegtu...
Atsakyti
QUOTE(1PuPa @ 2011 10 18, 13:39)
laba diena, norėčiau pasitarti dėl vaismedžių paruošimo žiemai. Aš galvojau ant šaknų dėti šieno ir agroplevele pamieną apvinioti. Bet išgirdau laidoje kad po šienų pelės labai greitai apsigyvena ir graužia šaknis.  g.gif

Gal pasidalinsite kaip ruošiate medelius žiemos miegui?  4u.gif  4u.gif  4u.gif  Pirmamečiai sodinukai, tai gaila būtų prarasti  unsure.gif

ant šaknų šieną galima dėti, tik reikia palaukti, kada šaltis ateis normalus ir dirvožemio viršus pašals. Vidutinė paros temperatūra bus ne aukštesnė nei -10C, tuomet be jokios baimės susilaukti graužikų dedat tą šieną.

O kam agroplėvelė? Kamieną ir vainiką uždengti? Obelims, kriaušėms, trešnėms to kaip ir nereikia. Nebent nuo kiškių ir stirnų norit apsaugot, bet tam naudojamos kt. medžiagos.
Atsakyti