Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip užsiauginti GERĄ katę?

QUOTE(maskatukas @ 2011 05 04, 15:06)
viskas labai liuks, labai gera tema, tik ar tikrai jau negalima imti gyvunu, kaciu, is lauko, as paemiau, nors daug ko nezinojau, kaip aukleti kate, bet buvau jau uzauginusi du sunis, irgi is lauko:), na tokia jau musu seima,
vadovavausi sunu auklejimu, tai kate niekada, niekam nera net idreskusi, pas veta tupi ir ziuri i mane, net miauk nera, auga su suniu,
jis "sukatejo", o ji "susunejo", miau negirdim, kaskas panasaus i au.......smile.gif
va ko neismokiau, tai baldu padraskyti man nematant.....
o tai, kad "gatviniu" sveikata ne kokia, bent is pirmu paemimo dienu, sutinku,
bet galiu dar karta pasakyti-labaaaaaaaaaaaaaaai puiki tema:)


As irgi daugeliu atveju vadovaujuosi sunu auklejimu smile.gif
Ne taisykle, kad katytes is gatves butinai bus agresyvios. Bet tai daznas atvejis.

kitas momentas, kaip supratau pirmomis dienomis po pasiemimo turejote problemu su kates sveikata? taigi greiciausiai vedete pas veterinara arba atlikote daug katytei ne itin maloniu proceduru neziuredami i tai nori ji to ar nenori wink.gif taigi gavosi, kad jau nuo pirmu dienu "paaiskinote" jai, kad Jus esate gaujos vadas, kuris ja RUPINASI, ir daro tai KAS BUTINA ir kad katyte neturi teises priestarauti wink.gif
taigi naturaliai ji ir prieme ta pozicija thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2011 05 04, 16:20)
As irgi daugeliu atveju vadovaujuosi sunu auklejimu smile.gif
Ne taisykle, kad katytes is gatves butinai bus agresyvios. Bet tai daznas atvejis.

kitas momentas, kaip supratau pirmomis dienomis po pasiemimo turejote problemu su kates sveikata? taigi greiciausiai vedete pas veterinara arba atlikote daug katytei ne itin maloniu proceduru neziuredami i tai nori ji to ar nenori wink.gif taigi gavosi, kad jau nuo pirmu dienu "paaiskinote" jai, kad Jus esate gaujos vadas, kuris ja RUPINASI, ir daro tai KAS BUTINA ir kad katyte neturi teises priestarauti wink.gif
taigi naturaliai ji ir prieme ta pozicija  thumbup.gif


aga, tikrai, net sunus mazasis nese pas veta ir nieko, vetas buvo nustebes, kad tokia mazute ir tokia gera....
na, net nezinau, gal juoksis zmones , bet mes ja buciuojam ir glaustom po siai dienai:), kada kerpu nagus, kalbu ramiai, sakau kokia ji nuostabi, sauni, pagyriu kada nukerpu nagucius:), draugams zandikaulis nukrito, kai pamate nagu karpyma, jie veza pas veta, visa seima, kaip didziuli zveri ir laiko, tada kerpa....
vaistu nuo kirminu suduoti jokiu problemu, jokiu,
is tiesu, labai daug zmoniu galvoja, kad kaciu isaukleti neimanoma, o kada tai pasakai-juokiasi, bet dometis, skaityti, jausti atsakomybes-nenori,
saunuole nereali,
dabar tikrai pasakysiu, kur ieskoti info, kad tureti puiku gyvuna,

nu labai mylim, ji taip zaidzia su vaikais, kad miela ziureti,
Atsakyti
Indre, tu kaip visad Nereali.
Super tema, aciu tau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2011 05 04, 15:34)
aga, tikrai, net sunus mazasis nese pas veta ir nieko, vetas buvo nustebes, kad tokia mazute ir tokia gera....
na, net nezinau, gal juoksis zmones , bet mes ja buciuojam ir glaustom po siai dienaismile.gif, kada kerpu nagus, kalbu ramiai, sakau kokia ji nuostabi, sauni, pagyriu kada nukerpu naguciussmile.gif, draugams zandikaulis nukrito, kai pamate nagu karpyma, jie veza pas veta, visa seima, kaip didziuli zveri ir laiko, tada kerpa....
vaistu nuo kirminu suduoti jokiu problemu, jokiu,
is tiesu, labai daug zmoniu galvoja, kad kaciu isaukleti neimanoma, o kada tai pasakai-juokiasi, bet dometis, skaityti, jausti atsakomybes-nenori, 
saunuole nereali,
dabar tikrai pasakysiu, kur ieskoti info, kad tureti puiku gyvuna,

nu labai mylim, ji taip zaidzia su vaikais, kad miela ziureti,

Šaunuole maskatuk thumbup.gif

labai noriu, kad visi TEISINGAI SUPRASTŲ tai ką aš norėjau parašyti.
Svarbiausias dalykas yra katei parodyti, kad JŪS JĄ MYLITE wub.gif ty labai daznai girti, glostyti ir tt.

Bet kokie "baudimai" ir pan yra TIK SUSIJE SU BLOGU KATĖS VEIKSMU(kaip rašiau veiksmas lygi atoveiksmiui, o ne šiaip aj sugalvojau davaj ją "padubasinsiu".


Aš taip pat savo kates išbučiuoju, išmaigau, ir glostau kiek galėdama. Pas mane yra kačių kurios užaugo net sprigto į nosį negavusios- tiesiog nereikėjo.
Ir didžiajai daliai kačių, kurios NĖRA LINKUSIOS Į DOMINAVIMĄ nereikia jokių baudimų. Žmonės dažnai net patys nesuvokdami joms "pasako" kas yra gaujos vadas šeimoje (Maskatukas atvejis kaip pvz), kaip pastebėjau labai dažnai tai yra tie žmonės, kurie prieš tai augino šunis. Matyt refleksai susiformuoja lotuliukas.gif wink.gif

Ši tema padėti žmonėms atpažinti, kad tam tikras kačiuko elgesys NĖRA NORMA ir žinoti kaip elgtis tokiu atveju, kad po metų/dviejų neturėti namie monstro.
Visai nėra būtina VISUS čia aprašytus metodus būtinai panaudoti, gali būti, kad kažkam tiesiog užteks vieną kartą gyvenime gauto sprigto į ausį.
Aš tiesiog pasistengiau surašyti maksimaliai visus mano žinomus auklėjimo metodus, tačiau tai nereiškia, kad vienam gyvūnui juos visus ir reikia išnaudoti.
Dažnai tai kas tinka vienam visiškai netinka kitam.


P.S. AČIŪ VISIEMS UŽ GERUS ŽODŽIUS 4u.gif Supratau, kad ne veltui iki paryčių sėdėjau blush2.gif
Atsakyti
Nereali, gal turit patarimų kaip ir vyrui išaiškinti kas yra kas?..

nes vakar vos nesusipykom ( vos, nes aš jį baru, o jis tyli). Daviau jūsų temą ir liepiau atidžiai skaityti ir į galvą krautis, na bet nesiteikė tam dėmesio skirt. Vakar teko katinui pritaikyti "CHHH" terapiją, tai tas nešė nuo manęs kumpiukus tiesiai pas guodėją- vyrą. O jis ne tik kad guodžia, bet dar ir savo kojas draskyti leidžia doh.gif vėlgi liepiau temą skaityti, nuleido juokais. ir galiausiai, einam jau meigoti- vyras juos nei iš šio nei iš to užvijo. atlėkiau iš vonios aškintis kas čia vyksta, tai- "aš taip žaidžiu". nu gražiai gražu verysad.gif vyras metuose, o supratimo, kad ne žaislai, o gyvi padarai tai trūksta unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(axioma @ 2011 05 05, 08:38)
Nereali, gal turit patarimų kaip ir vyrui išaiškinti kas yra kas?..

nes vakar vos nesusipykom ( vos, nes aš jį baru, o jis tyli). Daviau jūsų temą ir liepiau atidžiai skaityti ir į galvą krautis, na bet nesiteikė tam dėmesio skirt. Vakar teko katinui pritaikyti "CHHH"  terapiją, tai tas nešė nuo manęs kumpiukus tiesiai pas guodėją- vyrą. O jis ne tik kad guodžia, bet dar ir savo kojas draskyti leidžia  doh.gif  vėlgi liepiau temą skaityti, nuleido juokais. ir galiausiai, einam jau meigoti- vyras juos nei iš šio nei iš to užvijo. atlėkiau iš vonios aškintis kas čia vyksta, tai- "aš taip žaidžiu". nu gražiai gražu  verysad.gif  vyras metuose, o supratimo, kad ne žaislai, o gyvi padarai tai trūksta  unsure.gif


Gal sakau, neduot vyrui ėsti ir ignoruoti? biggrin.gif Gal dar sprigtą į nosį g.gif biggrin.gif

Nereali, ačiū už žinias - vakar gražiai sugirdžiau vaistus ir iššukavau jau kiek palepintą savo jaunėlį katiną. Užtai dar ir ryte gavau atlygį - niekas 5 ryto nebepypavo kad veikt neturi ką (kad budavo beveik kasryt) biggrin.gif
Atsakyti
Aciu tikrai labai idomi ir naudinga tema 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(axioma @ 2011 05 05, 07:38)
  vyras metuose, o supratimo, kad ne žaislai, o gyvi padarai tai trūksta  unsure.gif


duokit jam su tuščiu bambaliu biggrin.gif

ačiū už tokią įdomią temą. labai.
Atsakyti
Vyras temą perskaitė, rodos po truputį taisosi biggrin.gif šiandien palikau juos tris vienus tai skundėsi, kad jį už chalato tampo, ginasi purkštuku cool.gif
Atsakyti
QUOTE(axioma @ 2011 05 05, 07:38)
Nereali, gal turit patarimų kaip ir vyrui išaiškinti kas yra kas?..

Vat jau su vyrais tai manes neklauskit wink.gif Aš su savo MB ir tuo labiau su savo mažuoju ne visada susikalbu doh.gif


QUOTE(Erendira @ 2011 05 05, 08:02)
Gal sakau, neduot vyrui ėsti ir ignoruoti?  biggrin.gif Gal dar sprigtą į nosį  g.gif  biggrin.gif

QUOTE(žemuogienė @ 2011 05 06, 09:19)
duokit jam su tuščiu bambaliu biggrin.gif

Bet ši tie patarimai afigieni lotuliukas.gif reiks išbandyt lotuliukas.gif prieš porą dienų ant savo vaiko sušnypščiau padėjo thumbup.gif

KLAUSIMAS Į AŽ- atsakau čia, nes manau, kad aktualu daug kam
QUOTE
Sveika,

Perskaiciau visa jusu temuke, nuo pradzios iki galo apie kaciu auklejima:)

Noreciau paklausti, kaio ismokinti katina nedraskyt baldu.  Turesim neuzilgo kaciuka, ir labai jaudinuos del baldu draskymo bigsmile.gif


Na visų pirma reikia drąskyklės.
Iš patirties pasakysiu kad geriausias drąskyklės variantas yra tiesiog iiilgas stulpas apvyniotas virve ant kurio viršaus koks nors padėkliukas- guoliukas. Stulpas turi būti tokio aukščio, kad katė galėtų atsistojus ant dviejų kojų pilnu ūgiu išsitempti (tarsi pasiražyt).
Variantas kur apačioje ant žemės yra namukas o ant jo draskykles stulpas yra labai BLOGAS, nes 99proc visų mano pažįstamų kačių anksčiau ar vėliau tą namuką padaro WC.

Taigi, pradžioje įsigyjate drąskyklę, ir kai kačiukas atvyko pas jus į namus stenkitės kuo dažniau su juo žaisti aplink drąskyklę. Pvz pasiimkite plunksneles ar kokį žaisliuką ant kamuoliuko ir tampykite, kad kačiukas bandydamas jį pagauti turėtų užšokti ant drąskyklės.
Kai pastebėsite, kad kačiukas pabando padrąskyti nagučius ant drąskyklės LABAI LABAI STIPRIAI (netgi utriruotai) JĮ GIRKITE. poto vėl žaisdami daug nekalbėkite ir kai vėl pabandys drąskyti vėl STIPRIAI GIRKITE, glostykite ir pan.

Vėlgi labai svarbu Tualetas ir drąskyklė yra vietos, kur niekada negalima kačiuko barti. Na tarkim bebarant jis nubėgo i WC dėžutę, Jūs turite susivaldyti ir nustoti ant jo baręsi wink.gif

OK. Drąskyklė yra, kačiukas mielai ją drąsko, ja kabarojasi ir tt, bet vistiek pabando padrąskyti ir baldus:
1. Karpote nagus pastoviai wink.gif
2. Kačiukas turi žinoti, kad čia NEGALIMA. KOkiu būdų:
- vandens purkštuko srovė (jums pasislėpus už kampo) "dievo bausmė"
- tuo pačiu dievo bausmės principu "atskrendantis" tuščias bambalis nuo limonado smile.gif ar tapkė
- Jei kačiukas pabando padrąskyti Jums prie akių- pakeliate už kupros apšnypščiate, papurtote ir garsiai pasakote, kad negalima (fu, ššš, negalima)
- /draugės bandymas/ kai kiti nepadejo. Jos katė drąskė sofos viršų, tai draugė uždėjo pledą ant sofos ir ant viršaus pribarstė kvepiančiųjų maltų pipirų. Sakė patys čiaudėjo porą dienų, katė taip pat. Ale poto niekada nebedrąskė smile.gif (beje pledą paskui skalbė per kelis kartus, kol pipirai išsiskalbė). Pipirus taip pat buvo pribarsčiusi į gėlių vazonus. wink.gif

Pabaigsiu vėliau
Atsakyti
QUOTE(Nereali @ 2011 05 06, 11:27)
Pabaigsiu vėliau


Na kaip ir viską aš surašiau- tiesiog norėjau pridėti, kad ne visada reikia pergyventi, kad kačiukas drąskys baldus.

Atkreipkite dėmesį kai renkatės kačiuką, ar toje erdvėje kur būna kačiukai yra padėta drąskyklė?
Katė mama pati išmokina kačiukus draskyti nagus ten kur reikia. Kačiukai dažniausiai išmoksta drąskyti į draskyklę ir jiems ten tai daryti patinka wink.gif
taigi, galbūt ir nereiks nieko "mokyti" wink.gif
Atsakyti
Aciu, tau!!! Nereali temuke thumbup.gif
Atsakyti