Įkraunama...
Įkraunama...

Ką turime žinoti apie mažakraujystę?

Taip pat nurodau kitus aktualius geležies šaltinius.

Augaliniai geležies šaltiniai yra:
• ankštiniai
• tamsiai žalių lapų daržovės
• lapinės daržovės
• geležimi praturtintos kruopos
• nerafinuotų grūdų duona ir kruopos
• kiaušiniai
Geležies absorbcija pagerėja, kai kartu valgomi produktai, turintys daug vitamino C.
Vyrams geležies poreikis yra 10 mg per dieną, moterims – 15 mg per dieną, nėščiosioms – 25 mg, maitinančioms – 20 mg, moterims nuo 50 metų – 10 mg.

Čia nurodyta kokiame kiekyje maisto yra 2 mg geležies:
sojos milteliai - 30 g
sojos pupelės, lęšiai - 70 g
žirniai, skaldytos pupelės - 120-130 g
sezamo sėklos rudosios - 15 g
moliūgų sėklos - 20 g
saulėgrąžos - 35 g
kviečių grūdai - 20 g
rupi duona - 75 g
ruda duona - 90 g
balta duona - 125 g
petražolės - 25 g
džiovintos figos, abrikosai, razinos - 50 g
slyvos - 70 g
rėžiukai - 90-105 g
špinatai - 125 g
pusryčių dribsniai praturtinti - 30-50 g
kiaušiniai - 100 g
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gydytoja_dietologė: 27 gegužės 2011 - 09:34
QUOTE(Radvilyte @ 2011 05 26, 12:02)
Perskaičiau, jog sportininkai priklauso didesnės rizikos grupei, kokius maisto papildus patartumėte vartoti aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms?


Laba diena,

Sportuojantys ir aktyvūs žmonės, ypač intensyviai augantys paaugliai turi riziką latentinei geležies stokai, o taip pat anemijai, nors ir valgo maisto produktus turinčius gyvūninės geležies. Hematogeno vartojimas tokiems žmonėms padidina geležies kiekį racione bei gali apsaugoti nuo geležies stokos ar anemijos.

Pagarbiai,
Daiva Pipiraitė
Atsakyti
QUOTE(gydytoja_dietologė @ 2011 05 27, 10:49)
Laba diena,

Sportuojantys ir aktyvūs žmonės, ypač intensyviai augantys paaugliai turi riziką latentinei geležies stokai, o taip pat anemijai, nors ir valgo maisto produktus turinčius gyvūninės geležies. Hematogeno vartojimas tokiems žmonėms  padidina geležies kiekį racione bei gali apsaugoti nuo geležies stokos ar anemijos.

Pagarbiai,
Daiva Pipiraitė


Dėkui už atsakymą, sakykit, o kokie hemoglobino kiekiai yra normalūs nėščiosioms ir vaikams?
Atsakyti
Mano sūneliui buvo nustatytas geležies trūkumas, gydytoja išrašė geriamų geležies maisto papildų, bet vaiką nuo jo pykina... Ką galima būtų duoti? Ačiū
Atsakyti
Laba diena

As buvau pas daktareli ,kad man nustatytu liga ,nes pradejau jaustis nuolat pavargusi,labai sukasi galva toks jausmas kad kartais net buna sekundinei samones praradimai,labai skauda padai...Tai (GP-UK) mane nusiunte atlikti kraujo tyrimus...Rado kad man yra mazakraujyste,israse gelezies tableciu ir liepe isideti spirale nes pabendrave nutarem, kad as lb daug nukraujuoju per menstruacijas...Bet as jau kaip 3savaites geriu gelezies papildus, bet man galvos svaigulys nepraeina tik gal maziau esu pavargusi....As dar turiu skydliauke kuria daktarai tikrina reguliarei ir israso didesni kieki vaistu...Miela gyditoja gal galetumet pasakyti ar cia susieje su mazakraujyste tas galvos svaigulys ir man praeis kai pabaigsiu gerti tabletes(nors liko tik 1savaite) ar cia man reiketu eiti atgal pas GP ir prasyti net nebezinau ko?As maitinuosi sveikai,darzoves ,vaisei,zuvis, einu i sporto sale.

Isanksto ACIU uz atsakyma
Atsakyti
QUOTE(Radvilyte @ 2011 05 30, 10:41)
Dėkui už  atsakymą, sakykit, o kokie hemoglobino kiekiai yra normalūs nėščiosioms ir vaikams?


Nėščiųjų hemoglobino kiekis kraujyje turi būti ne mažesnis nei 110 g/l, o vaikų - 120- 145 g/l.

Linkėjimai,
Daiva Pipiraitė
Atsakyti
QUOTE(Stigma @ 2011 05 30, 18:35)
Mano sūneliui buvo nustatytas geležies trūkumas, gydytoja išrašė geriamų geležies maisto papildų, bet vaiką nuo jo pykina... Ką galima būtų duoti? Ačiū


Sveiki,
Jei geležies preparatų išrašė gydytoja, reikėtų pasitarti su tuo pačiu gydytoju dėl šių vaistų pakeitimo kitais, nes geležies preparatai kai kuriems žmonėms gali sukelti šalutinį poveikį: pykinimą, pilvo skausmus ir kitus negalavimus. Dažnai pakeitus geležies vaistus kita jų forma ar patį vaistą šalutinis poveikis nepasireiškia.
Vis dėlto, jei geriate ne geležies vaistus, o maisto papildus su geležimi, galite pabandyti ir hematogeną. Neretai maisto papilduose su geležimi yra kalcio, cinko, mangano, vitamino E, kurie slopina geležies pasisavinimą.
Hematogene esanti geležis yra vien organinės kilmės, organizmas ją lengvai pasisavina ir nesukelia šalutinio poveikio. Geležies įsisavinimą ženkliai pagerina ir teigiamą poveikį organizmui sustiprina hematogene esantys vitaminai C ir B.

Linkėjimai,
Daiva Pipiraitė
Atsakyti
QUOTE(samand1s @ 2011 05 31, 10:57)
Laba diena

As buvau pas daktareli ,kad man nustatytu liga ,nes pradejau jaustis nuolat pavargusi,labai sukasi galva toks jausmas kad kartais net buna sekundinei samones praradimai,labai skauda padai...Tai (GP-UK) mane nusiunte atlikti kraujo tyrimus...Rado kad man yra mazakraujyste,israse gelezies tableciu ir liepe isideti spirale nes pabendrave nutarem, kad as lb daug nukraujuoju per menstruacijas...Bet as jau kaip 3savaites geriu gelezies papildus, bet man galvos svaigulys nepraeina tik gal maziau esu pavargusi....As dar turiu skydliauke kuria daktarai tikrina reguliarei ir israso didesni kieki vaistu...Miela gyditoja gal galetumet pasakyti ar cia susieje su mazakraujyste tas galvos svaigulys ir man praeis kai pabaigsiu gerti tabletes(nors liko tik 1savaite) ar cia man reiketu eiti atgal pas GP ir prasyti net nebezinau ko?As maitinuosi sveikai,darzoves ,vaisei,zuvis, einu i sporto sale.

Isanksto ACIU uz atsakyma


Laba diena,
Vaistai geriami ilgai, nes geležies kiekis kraujo serume padidėja po 3-4 savaičių, o sankaupos atsistato tik po 3 mėnesių. Todėl turite pabaigti gydymo kursą geležies preparatais, taip kaip paskyrė Jus gydantis gydytojas. Atsistačius geležies kiekiui, galvos svaigimas turi dingti. Būtinai įtraukite į savo maitinimosi racioną mėsą ir jos produktus - pagrindinį geležies šaltinį.

Gydytoja dietologė,
Daiva Pipiraitė
Atsakyti

Gydytoja,
Parašykite, iš ko iš tikrųjų hematogenas yra gaminamas? Ar jame yra kraujo ir ar jis tinka vegetarams? Dėkoju už atsakymą.
Atsakyti

Prašau atsakyti, nuo kelių metų vaikams jau galima duoti hematogeno, kokiomis dozėmis? Ar įmanoma jo perdozuoti, jei vaikas labai jį mėgsta?
Atsakyti
QUOTE(Radvilyte @ 2011 06 13, 23:46)
Prašau atsakyti, nuo kelių metų vaikams jau galima duoti hematogeno, kokiomis dozėmis? Ar įmanoma jo perdozuoti, jei vaikas labai jį mėgsta?


Sveiki,
Hematogeną galima duoti vaikams, kurie jau gerai sukramto maistą ir jį praryja, t.y. maždaug nuo dviejų metų. Tokio amžiaus vaikams rekomenduojama vartoti po 1 lazdelę, vyresniems po 1 batonėlį 2-3 kartus per savaitę. Perdozuoti geležies neįmanoma, bet nereikėtų pamiršti, kad tai yra maisto papildas ir neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Rekomenduojama neviršyti 100g dozės per parą.

Gydytoja dietologė,
Daiva Pipiraitė
Atsakyti
QUOTE(Mama_Agneta @ 2011 06 13, 18:27)
Gydytoja,
Parašykite, iš ko iš tikrųjų hematogenas yra gaminamas? Ar jame yra kraujo ir ar jis tinka vegetarams? Dėkoju už atsakymą.


Laba diena,

Į hematogeno sudėtį įeina: maistinis albuminas (geležis), vitaminas C, saldintas
sutirštintas pienas (pienas, cukrus), gliukozės sirupas, augaliniai
riebalai, kiti komponentai: folio rūgštis, vitaminas B12, imbieras, linų sėmenys
(priklausomai nuo hematogeno rūšies). Maistinis albuminas yra gyvūninės
kilmės, gaminamas iš galvijų kraujo. O būtent gyvūninės kilmės geležis yra
pasisavinama geriausiai – iki 30 proc. suvartotos geležies. Augaluose esančios
geležies pasisavinama tik iki 10 procentų, todėl augalai nėra vertingas
geležies šaltinis. Renkantis hematogeną verta atkreipti dėmesį į sudėtį.
Palyginimui: 100 g lietuviško hematogeno yra 10 mg geležies (71,4%
rekomenduojamos paros normos), o baltarusiškų hematogenų sudėtyje – tik 5mg
geležies.



Pagarbiai,
Daiva Pipiraitė
Atsakyti