Įkraunama...
Įkraunama...

Darbo birža, 9

user posted image

Senos temos

3 tema
4 tema
5 tema
6 tema
7 tema
8 tema

Reikalingą informaciją, taip pat galite rasti Lietuvos darbo biržos puslapyje Štai ČIA

Bedarbių teisės ir pareigos

Bedarbio teisės


Jeigu Jūs užsiregistravote gyvenamosios vietos darbo biržoje, Užimtumo rėmimo įstatymo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo ir Sveikatos draudimo įstatymo numatytais atvejais turite teisę į:

nemokamas profesinio orientavimo paslaugas;
nemokamai gauti informaciją apie laisvas darbo vietas;
nemokamas darbo biržos paslaugas įsidarbinant;
nemokamą profesinį mokymą nedarbo atveju arba gavus įspėjimą apie atleidimą iš darbo;
galimybę nedarbo atveju dirbti viešuosius ir kitus iš užimtumo fondo remiamus darbus;
finansinę pagalbą, jeigu organizuojate savo verslą;
nemokamai gauti konsultacijas apie galimybę išvykti stažuotis arba įsidarbinti užsienyje;
nedarbo draudimo išmoką;
sveikatos draudimą.
Smulkesnę informaciją Jums suteiks darbo biržos darbuotojai. Darbo biržos paslaugos teikiamos nemokamai.

Bedarbio pareigos

Užsiregistravę darbo biržoje privalote:

1. Darbo ieškančio asmens atmintinę saugoti registracijos darbo biržoje laikotarpiu ir kiekvieno apsilankymo darbo biržoje metu pateikti Jus aptarnaujančiam specialistui;

2. per 3 darbo dienas pranešti darbo biržai apie įsidarbinimą, verslo liudijimo įsigijimą, autorinės sutarties sudarymą, įmonės arba ūkio įregistravimą;

3. kartu su darbo biržos darbuotoju parengti „Individualų užimtumo veiklos planą“.

4. dalyvauti “Individualiame užimtumo veiklos plane” numatytose aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse;

5. atvykti paskirtu laiku, gavus kvietimą telefonu arba laišku priimti pasiūlymo dirbti arba dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse;

6. negalint nustatytu laiku atvykti į teritorinę darbo biržą, privalote per 3 darbo dienas po nustatytos atvykimo dienos apie tai pranešti teritorinei darbo biržai telefonu arba paštu, nurodydamas neatvykimo priežastį. Priežastys pripažįstamos pateisinamomis pateikus jas patvirtinančius dokumentus. Pateisinamos neatvykimo į darbo biržą priežastys yra (žr. Vyriausybės nutarimą Dėl nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų patvirtinimo):
– stichinė nelaimė arba nelaimingas atsitikimas;
– artimųjų (tėvų, sutuoktinio ar vaikų) mirtis;
– priemiestinio transporto eismo grafiko sutrikimai
– liga, sužalojimas, nėštumas, gimdymas;
– nenumatytos šeimos aplinkybės (vaiko iki 14 metų liga; šeimos narių priežiūra ar slaugymas ir kita);
– šaukimas bedarbiui atvykti į vietinę teritorinę karinę įstaigą, naujokų šaukimo komisiją ir medicinos ekspertizės komisiją ar vykdyti kitas Lietuvos Respublikos karo prievolės įstatymo nustatytas pareigas;
– pranešimas ar šaukimas bedarbiui vykti į teismą arba į teisėsaugos arba kontrolės (priežiūros) funkcijas atliekančias institucijas ar įstaigas.

7. nuvykti, gavus “Rekomendaciją įsidarbinimui”, nurodytu laiku ir adresu pas darbdavį tartis dėl įsidarbinimo;

8. per 3 dienas nuo „Rekomendacijos įsidarbinti“ išdavimo dienos apie darbdavio priimtą sprendimą informuoti Jus siuntusį darbo biržos specialistą, grąžinant Rekomendacijos įsidarbinti dalį „Sprendimas dėl įdarbinimo“;

9. per 3 darbo dienas nuo nedarbingumo pažymėjimo išdavimo informuoti teritorinę darbo biržą apie Jums išduotą nedarbingumo pažymėjimą, nurodant nedarbingumo laikotarpį;

10. per 7 dienas pateikti nedarbingumo ar nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą, pasibaigus nedarbingumo laikotarpiui;

11. pasitikrinti sveikatą, kad būtų nustatytas tinkamumas darbui, pateikti medikų išvadas darbo biržai.

Bedarbio atsakomybė


Bedarbiams, nevykdantiems 3,4,5,7 punktuose nurodytų pareigų,registracija darbo biržoje nutraukiama.
Bedarbiams, nevykdantiems 4,5,7,11 punktuose nurodytų pareigų, nedarbo draudimo išmoka neskiriama, o paskirtos išmokos mokėjimas nutraukiamas.
Bedarbiams, nevykdantiems 10 punkte nurodytų pareigų, nepratęsiamas nedarbo draudimo išmokos mokėjimas
Bedarbiai, nuslėpę informaciją arba pateikę neteisingus duomenis ir dėl to gavę nedarbo draudimo išmoką arba pasinaudoję kitomis finansuojamomis priemonėmis, privalo su tuo susijusias išlaidas grąžinti.
Bedarbiai, suklastoję oficialius dokumentus ir dėl to pasinaudoję darbo biržos paslaugomis, atsako pagal LR įstatymus.
Iškvietimo atvykti į teritorinę darbo biržą, bedarbio pasirinkta nuotolinio būdo priemone, laikas prilyginamas šioje atmintinėje nurodytam laikui.

Pagal šį punktą
6. negalint nustatytu laiku atvykti į teritorinę darbo biržą, privalote per 3 darbo dienas po nustatytos atvykimo dienos apie tai pranešti teritorinei darbo biržai telefonu arba paštu, nurodydamas neatvykimo priežastį. Priežastys pripažįstamos pateisinamomis pateikus jas patvirtinančius dokumentus. Pateisinamos neatvykimo į darbo biržą priežastys yra (žr. Vyriausybės nutarimą Dėl nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatų patvirtinimo):

– liga


apie ligą galima pranešti per tris dienas, tad jei vizitas turėjo būti vakar (19d), o paskambins ryt ( 21d) - teoriškai turėjo neišbraukti, o kaip praktiškai būna? Gal susidūrėt?

37
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niktė: 14 rugsėjo 2011 - 23:50
Labas, ar po dvieju metu dieniniu studiju istojus i darbo birza moketu bedarbio ismoka?
Atsakyti
QUOTE(linosska @ 2011 05 23, 15:01)
Labas, ar po dvieju metu dieniniu studiju istojus i darbo birza moketu bedarbio ismoka?

ne,nes neturit stazo,moketu socialine pasalpa kai istotumet i birza,bet cia reiketu kreiptis i soc.centra.
Atsakyti
O gali but taip kad birza uzlaiko pinigus?Nes as iki siol dar negavau pinigu is darbo birzos g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irina 1984 @ 2011 05 24, 17:46)
O gali but taip kad birza uzlaiko pinigus?Nes as iki siol dar negavau pinigu is darbo birzos g.gif

Jeigu uz praeita men,t.y uz balandi,tai gali buti,kad uzlaiko,bet jeigu kokius 2 men jau negaunat,tai geriau pas konsultante klausti,kodel.
Atsakyti
Labas, nuo geguzes 3d uzsiregistravau darbo birzoje, paskyre ismoka, kita susitikima. Siandien sulaukiau skambucio is darbo birzos. Siule laikina (menesiui) darba unsure.gif As atsakiau, kad galiu pabandyti nueiti i pokalbi, bet man nera kur deti mazylio, nes darzelis tik nuo rudens verysad.gif O konsultante atsake, kad geriau tada nereikia, lauksime rudens verysad.gif Ar neisbrauks manes is darbo birzos? g.gif Jei taip, tai gal butu is karto pasakiusi po pokalbio?
Atsakyti
QUOTE(linosska @ 2011 06 01, 09:18)
Labas, nuo geguzes 3d uzsiregistravau darbo birzoje, paskyre ismoka, kita susitikima. Siandien sulaukiau skambucio is darbo birzos. Siule laikina (menesiui) darba  unsure.gif As atsakiau, kad galiu pabandyti nueiti i pokalbi, bet man nera kur deti mazylio, nes darzelis tik nuo rudens  verysad.gif O konsultante atsake, kad geriau tada nereikia, lauksime rudens  verysad.gif  Ar neisbrauks manes is darbo birzos?  g.gif  Jei taip, tai gal butu is karto pasakiusi po pokalbio?

Jus gi neatsisaket,tik pasaket savo situacija,kad neturit kur vaiko det,todel nemanau kad isbrauktu,be to pasakytu,kad jei nesutiksit,tai brauks.
Atsakyti
labas, jau nezinau pastaruoju metu jau net juokinga kokie budai isgalvojami kaip isbraukti bedarbi is DB. Pvz. siandien isbrauke vyra, kadangi darbdavys liepe dirbti visa savaite be atlygio ir darbo sutarties, vyras atsisake ir i toki darba nejo. Birzoje liepe parasyt pasiaiskinima kodel neatejo, jis viska paaiskinime isdeste kas ir kaip bet ji visvien isbrauke. Paskui jau ant juoko jis ir paklause direktores ar jus dirbtumet be darbo sutarties ir uz dyka. Savaime suprantama atsake, kad nedirbtu. tai vat tokie dalykeliai Lietuveleje darosi blink.gif
Atsakyti
Sveiki,norejau paklaust gal kas zinot,susiduret su tuo,ar Klaipedos darbo birzoje dar rengiami bedarbiu kursai,o gal yra koks pusl.kur si info pateikta?buciau labai dekinga...
Ir dar norejau paklaust,paskutineje darbovieteje dirbu ant puse etato,darbo staza esu net perdirbus pagal savo amziu,isejus is paskutinios darbovietes(kur buvau ant puse etato) kokio dydzio bedarbio ismoka man priklausytu?Aciu uz atsakymus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Emiliomamayte: 04 birželio 2011 - 12:29
QUOTE(linosska @ 2011 06 01, 09:18)
As atsakiau, kad galiu pabandyti nueiti i pokalbi, bet man nera kur deti mazylio, nes darzelis tik nuo rudens  verysad.gif O konsultante atsake, kad geriau tada nereikia, lauksime rudens  verysad.gif  Ar neisbrauks manes is darbo birzos?  g.gif  Jei taip, tai gal butu is karto pasakiusi po pokalbio?


nesijaudink - tikrai neisbrauks. normali konslutante smile.gif maniske irgi nebloga, bet vakar vel nustebino... veiksmas - provincija g.gif

TURESI DIRBTI.. JEIGU NORI AUGINTI VAIKA, TAI REIKS ISEITI IS DARBO BIRZOS verysad.gif g.gif

DB esu uzsiregistravusi pries pusmeti (mano vaikui dabar 2,5 m.). Esu "merga su vaiku". Normalu, jeigu nelendu "belekur", juk realiai darbo laikas tinka tik nuo 8 iki 18 val. apie naktines pamainas negaliu ne galvoti.

tai jai ir pareiskiau, kad darzeli pradesim lankyti tik rugseji, o juk nuo joniniu darzeliai nedirba g.gif tiksliau tik vienas darzelis siaim kaime ir tas nedirba. reiks perziureti istatymus ar gali ji mane cia terorizuoti "BLIAMBA". negana dar to, visa menesi nesulaukiu jokiu ziniu is teismo del tevstes pripazinimo ir alimentu, tai dar cia nervus bando gadinti. atsiprasau, kad ne i tema, bet kantrybe truko. juk MERGA SU VAIKU - TAIP PAT ZMOGUS blush2.gif g.gif
Atsakyti
Sveiki, turiu toki klaisima, stoviu birozje venerius metus ir siandien man pasake kad kita karta kai ateisiu tai mania isbrauks nes ilgiau nei venerius metu stoveti negalima, bet tou tarpu mano pazistamas stovi jau apie 2-jus metus ir jam nieko, tai gal kas galetu istatima koki parodit ar kur parasita kiek galima stoveti darbo birzoje. aciu.
Atsakyti
QUOTE(Grf @ 2011 06 07, 16:15)
Sveiki, turiu toki klaisima, stoviu birozje venerius metus ir siandien man pasake kad kita karta kai ateisiu tai mania isbrauks nes ilgiau nei venerius metu stoveti negalima, bet tou tarpu mano pazistamas stovi jau apie 2-jus metus ir jam nieko, tai gal kas galetu istatima koki parodit ar kur parasita kiek galima stoveti darbo birzoje. aciu.

Tokio įstatymo nėra!!!
Jei neatsisakote jums siūlomo darbo, vykdote savo kaip bedarbio pareigas niekas negali jūsų išmesti.
Nesileiskite mulkinami, o apmulkinkite pačią konsultantę - aš pusę metų vaikščiojau į DB su diktofonu ir laukiau tokio pasakymo, bet nesulaukiau biggrin.gif Sekantį kartą neškitės diktofoną (telefoną su diktofonu) ir turėsite labai geros medžiagos žurnalistams. Laikas būtų atskleisti kaip dirba DB "specialistai", suprantu, kad juos spaudžia jų valdžia, bet... taip elgtis tikrai negalima....
Atsakyti