QUOTE(Tosk @ 2011 05 22, 00:15)
Tai tik istatymai, kurie yra koreguojami laiko tekmeje
Nors gyvenu Norgej, bet tikiu, kad viena diena bus normali situacija ir LT. Kai pirkom busta, man is namu net kojos iskelti nereikejo: sugyventinis su banku viska sutvarke, paskola mano vardu, bet faktiskasis moketojas sugyventinis. Pirkimo sutartis atkeliavo i namus, tai sededama sofkej teko parasus kabinti ant kiekvieno lapo.
Tai kad nekurios moterys uzsimena, jog taip jos jauciasi saugiau. Tai va ir taip gimsta diskusija apie menama sauguma.
Prisiminiau kaip vaikui popierius tvarkem
Ligoninej uzpilde mb popieriu, jog yra tevas. Gryzus is ligonines pastu atejo laiskas del vardo pasirinkimo, issiuntem atgal. Nusprendem sutvarkyt norvegiska pilietybe (nes dukra paveldejo manaja lietuviska). Tai paskambinom, velgi pastu atsiunte forma, issiuntem uzpilde, o po savaites vel laiskiukas pasto dezutej, jog pilietybe suteikta. Viskas paprasta ir elementaru.

Tai kad nekurios moterys uzsimena, jog taip jos jauciasi saugiau. Tai va ir taip gimsta diskusija apie menama sauguma.
Prisiminiau kaip vaikui popierius tvarkem

na tu lygini skirtingas sistemas.
Lt norint nesantuokoje gimusiam kudikiui "duoti" teva reikia su pazyma is gimdymo namu visiems ( na bent jau mamai ir menamamm teciui) trenktis pas notara, tenais patvirtinti tevyste ( kas yra mokama beje) ir tik tada vaziuoti i civilines metrikacijos biura bei tenai isimti vaiko gimimo liudijima (anksciau reikejo abiems tevams, kaip dabar nezinau).
Dabar taip greitai nerandu, bet gal zinancios pasakys kaip yra kai reikia isimti vaikui asmnes dokumenta ( pasa arba asmens tapatybes kortele) ?
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2011 05 22, 00:19)
bet tai reikia visur kartu vazineti (mums uzteko abiem vaziuoti pas notara ir pasirasyti sutarti banke - imant didesne nei nustatyta suma paskola yra reikalingas sutuoktinio sutikimas - o visu kitu pazymu isemimas, teismo leidimas ikeisti buta, buto registravimas registre, patarnavimo paslaugu pasirasymas.... buvo daromas to, kuris turejo tuo momentu daugiau laisvo laiko)
QUOTE(Ilgaplaukė @ 2011 05 22, 00:19)
vienodos pavardes nesuteikia teisiu nei parduoti,nei dovanoti turto...nezinau kaip jusu atveju,bet ziurint,kieno vardu parasytas butas,kas eme paskolas ir t.t.,daug niuansu...
paskola yra vyro vardu ( o banke su manimi visada mielai bendrauja rupimais klausimais susijusiais su butu), bet butas yra bendra nuosavybe (notaras is karto tai formino 50/50 - as ryte atveziau sutarciai reikalingus dokumentus ir kai atejome po pietu sutartis buvo jau paruosta - reikejo tik pasirasyti).
QUOTE(Peliauckų Jadzė. @ 2011 05 22, 19:00)
Ne. Tėvų turtą paveldi visi vaikai - tiek santuokiniai, tiek nesantuokiniai. Moteris negali būti tikra, kad santuoka truks visą gyvenimą ir kad vaiko biologinis tėvas ir jos sutuoktinis po santuokos iširimo bus realiai pajėgus išlaikyti palikuonis (prisiminkim alimentų bylas).
is dalies neteisi - i tevu turto paveldinima pretenduoja visi vaikai, bet pretenduoja ir zmona, o sugyventine ne. Lygiai taip pat skyrybu atveju zmona gali teistis islaikyma, sugyventine ne - cia is tu likusiu santuokos funkciju ( kaip jos pritaikomos konkreciu atveju yra atskiras klausimas - seniau santuoka irgi neuztikrindavo finansinio saugumo, pvz jeigu tevas budavo vargsas).