Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip išsirinkti šunį

labadiena niekaip neissirenku sunu veisles, kuri labiausiai atitiktu mano charakteri ir buda, tokios kuri man labiausiai tiktu.
o labiausia tiktu tokios veisles, kurios sunys ramus, mielai bendrauja su kitais gyvunais, ir suauge. sargus, bet be reikalo neloja, nebijo zmoniu, gali gyventi lauke - voljere, nedominuojantys ir nemedziokliniai

taigi laukiu pasiulymu, kokios veisles turi mano isvardytus bruozus mirksiukas.gif


 i 
Yra Internete ir įvairių testų- žaidimų, kurie gali kažkiek padėti susigaudyti su norais, pabandykite:

http://dogtime.com/matchup/question/1

http://www.dogster.com/breeds/finder/

http://www.dogbreedinfo.com/search.htm

Moderatorė
kykute
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kykute: 25 kovo 2009 - 10:01
tau tiktu shnauceriai - na, ne mini, jei nori kad lauke gyventu, bet tie didieji - ryzenshnauceriai.

labai ramus, palyginus lenvai dresuojami, draugishki kitiems visokio dydzio shunims ir zmonems shunekai - i kates ir mazesnius gyvuliukus, kaip antai voveres, demesio nekreipia. be reikalo neskalija...

mano shnauceriokas nemegsta loti - loja retai, ir tik nakti, ir tik tada, jeigu namie tik as ir suo, kada kazka ten kieme pamato, kas jam nepatinka. bet matyti, kad loja tik is apsauginio sunies pareigos (del kazkokios priezasties jam atrodo, kad aplinka stebet ir profilaktishkai palot reikia tik tada, kai tik as namuose - jei daugiau zmoniu yra aplink, tada is vis neloja - tipo, daug esat, apsiginsit), lojimo garsas jam paciam aiskiai nemalonus. zodziu, liuks sunys!!!

be to, shnauceriai - ne medziokliniai, nors zeme raust (dideliais pajegumais) ir tulpes iskase suest megsta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alinute_m: 02 kovo 2006 - 17:09
QUOTE(alinute_m @ 2006 03 02, 18:03)
tau tiktu shnauceriai - na, ne mini, jei nori kad lauke gyventu, bet tie didieji - ryzenshnauceriai.

labai ramus, palyginus lenvai dresuojami, draugishki kitiems visokio dydzio shunims ir zmonems shunekai - i kates ir mazesnius gyvuliukus, kaip antai voveres, demesio nekreipia. be reikalo neskalija...

mano shnauceriokas nemegsta loti - loja retai, ir tik nakti, ir tik tada, jeigu namie tik as ir suo, kada kazka ten kieme pamato, kas jam nepatinka. bet matyti, kad loja tik is apsauginio sunies pareigos (del kazkokios priezasties jam atrodo, kad aplinka stebet ir profilaktishkai palot reikia tik tada, kai tik as namuose - jei daugiau zmoniu yra aplink, tada is vis neloja - tipo, daug esat, apsiginsit), lojimo garsas jam paciam aiskiai nemalonus. zodziu, liuks sunys!!!

be to, shnauceriai - ne medziokliniai, nors zeme raust (dideliais pajegumais) ir tulpes iskase suest megsta.


na betvarkes kieme tai tikrai nenoriu, pas mane kaip tik auga tulpes kieme ax.gif
na o taip ir apsaugos noriu, o jis skaitosi sarginis suo, ar ne?
o pas tave ryzensnauceris?
kiek jau laiko augini/

o kas dar kokiu pasiulymu turi???? ax.gif
Atsakyti
jo, tada shnauceriai netiks.... unsure.gif
pas mane - tik mini snauceris, o ir tai tunelius po kiemo tvora kaipmat iskasdavo, kad galetu pralist ir begt su kaimynu sunimis pazaist.... doh.gif del tulpiu istreniravom tik tiek, kad nekasa kai mes matom.

taip ir yra, palieki kieme, nu, dievazi, kokiai 10 minuciu, o tas jau zaraza po tvora pasikases, pralindes, purvinas kaip sheshkas, zylioja pas kaimynus su ju rotveileriu... aggressive.gif tongue.gif shakes.



sunkoka rasti veisle, kuri tiktu kaip apsaugine ir kurios nereiketu taip mushtruot, kaip kokio vokieciu aviganio.... na, gal - korgiai....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alinute_m: 02 kovo 2006 - 23:25
QUOTE(alinute_m @ 2006 03 02, 18:03)
tau tiktu shnauceriai - na, ne mini, jei nori kad lauke gyventu, bet tie didieji - ryzenshnauceriai.

labai ramus, palyginus lenvai dresuojami, draugishki kitiems visokio dydzio shunims ir zmonems shunekai - i kates ir mazesnius gyvuliukus, kaip antai voveres, demesio nekreipia. be reikalo neskalija...

mano shnauceriokas nemegsta loti - loja retai, ir tik nakti, ir tik tada, jeigu namie tik as ir suo, kada kazka ten kieme pamato, kas jam nepatinka. bet matyti, kad loja tik is apsauginio sunies pareigos (del kazkokios priezasties jam atrodo, kad aplinka stebet ir profilaktishkai palot reikia tik tada, kai tik as namuose - jei daugiau zmoniu yra aplink, tada is vis neloja - tipo, daug esat, apsiginsit), lojimo garsas jam paciam aiskiai nemalonus. zodziu, liuks sunys!!!

be to, shnauceriai - ne medziokliniai, nors zeme raust (dideliais pajegumais) ir tulpes iskase suest megsta.


na manau, kad šnauceriai tikrai ne visi kaip šitas aprašytas, kadangi mano vyro teta turi 6 metų mitel šmaucerę kalę, tai ji baisi peštukė, agresyvoka ( nors visą gyvenimą šeimininkai bando išmušti (netiesiogine prasme) tą jos agresiją) ir visiškai nevaldoma schmoll.gif Anksčiau pati labai norėjau tokio šnaucerio, bet pasižiūrėjus į tą kalytę kažkaip noras dingo unsure.gif
Atsakyti
As kazkaip irgi iskart pagalvojau apie mitelsnauceri. Tiesiog sunku suderinti savybes, kad ir sargus, ir santurus, ir ramus suo butu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ryza_Lape @ 2006 03 03, 15:06)
As kazkaip irgi iskart pagalvojau apie mitelsnauceri. Tiesiog sunku suderinti savybes, kad ir sargus, ir santurus, ir ramus suo butu smile.gif



as pasiulyciau prancuzu aviganio briaro veisles suni.. jis yra ramus ir islaikyto charakterio, labai myli vaikus ir gerai sutaria su visais gyvunais, be reikalo neloja ir nepuola i mustynes:) yra sargus.. as pati auginau, aisku dar dresiravome.. tai net i buta kai ateidavo nepazistami jam zmones, jis ramiai ileisdavo tik apuostydavo (neleisdavo prisiliesti, ispejamai suurgzdavo) ir.. atsiguldavo ant slenkscio to kambario kur jie budavo... ir isleisdavo man leidus.. taip pat sis suo is viso nekanda, net jam valgant gali patraukti dubeneli, o jis net nepastebi ir iesko, jokios bereikalingos agresijos.. bet tuo paciu labai budrus... turint nama ir kiema, as rinkciausi tik sios veisles suni.. tiesa, kailis reikalauja prieziuros, nes reikia ji pastoviai sukuoti sukomis ir sepeciu ir kirpti negalima, ypac plauku kur ant akiu krenta...
tai va:) daugiau info galima rasti internete apie sia veisle, o nuotraukyciu yra ir cia: http://www.briards-fr.com/ (tik ten su pakirptom ausim dauguma, dabar standartas to nereikalauja)...
Atsakyti
QUOTE(lacosta @ 2006 03 03, 06:28)
na manau, kad šnauceriai tikrai ne visi kaip šitas aprašytas, kadangi mano vyro teta turi 6 metų mitel šmaucerę kalę, tai ji baisi peštukė, agresyvoka ( nors visą gyvenimą šeimininkai bando išmušti (netiesiogine prasme) tą jos agresiją) ir visiškai nevaldoma  schmoll.gif  Anksčiau pati labai norėjau tokio šnaucerio, bet pasižiūrėjus į tą kalytę kažkaip noras dingo  unsure.gif


na taip, aisku, suns charakteris nuo daug ko priklauso - tiesiog reikia jau pries perkant pasiziureti, kaip suniukas su kitais sunimis elgiasi, kaip reaguoja i zmones. ar neagresyvus, kai paimamas i rankas, ar duodasi apziurimas.... na zodziu...

bet shnauceriu standartas ir yra ramus, draugishki, gal kiek uzsispyre, reikalauja sheimininku, kurie aukleja nebutinai grieztai, bet nuosekliai, neloja daug...
mirksiukas.gif

tiesa, suradau nebloga veisle giekab - aliaskos malamutas, liuks veisle, ir ziemot lauke gali!!! draugishki, neperdideli, gerai su vaikais sutaria, labai grazus - tokie vilkiukai. wub.gif
Atsakyti
aciu uz komentarus. ryzensnauceris ir briaras, kaip veisle man patinka, tik biski didoki, tikriausia ir islaikymas ju daug kainuoja. dar is dideliu patinka ir niufaundlendas, landsyras,na o jei dideli tai ir stiprus, bijau kad sunku butu aukleti tokio dydzio sunis. idealiausias ugis turbut mitelsnaucerio, na bet jei jie isakes visa darza, tai irgi nelabai gerai... g.gif
laukiu dar atsiliepimu apie sunis ax.gif aciu visoms kurios parase.
Atsakyti
is esmes, jei suo psichologishkai sveikas, viska galima isdresiruot!


taip pat pasiziurek i samojedus - ramus, vidutinio dydzio, geri sargai
http://dogs.5ci.lt/D...s&ArticleID=225


o cia sitoj nuorodoj daug apie veisles raso
http://dogs.5ci.lt/D...opicID=85&Code=

sekmes, pranesk kai jau suni issirinksi!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo alinute_m: 03 kovo 2006 - 19:33
QUOTE(giekab @ 2006 03 03, 20:20)
aciu uz komentarus. ryzensnauceris ir briaras, kaip veisle man patinka, tik biski didoki, tikriausia ir islaikymas ju daug kainuoja. dar is dideliu patinka ir niufaundlendas, landsyras,na o jei dideli tai ir stiprus, bijau kad sunku butu aukleti tokio dydzio sunis. idealiausias ugis turbut mitelsnaucerio, na bet jei jie isakes visa darza, tai irgi nelabai gerai... g.gif
laukiu dar atsiliepimu apie sunis ax.gif aciu visoms kurios parase.



kas liecia briara... mes ji auginom bute.. ir tikrai nebuvo problemu del auklejimo.. vienintele problema ta, kad reikia su juo daug vakscioti.. jis turi issilakstyti... bute laikant daugiau problemu... jei yra namas ir kiemas, tai jokiu... o jo dydis tikrai neturi itakos bendravimui ar jo auklejimui.. as jo beveik nemokinau kai isigijau, bet jis pats isisavino pagrindines komandas.. ir labai bendraujantis..nieko neknisa... siaip apie briarus sakoma : didele sirdis kailio gumulelyje.. o siaip tai suo, su kuriuo reikia bendrauti, o ne tik paristi kur nors kieme, jis islaiko kazkiek savo nepriklausomybes... tai suo, kuri palyginiau su bobteilu, tik briaras siek tiek maistingesnis uz bobteila.. jei skaitai angliskai:

He is a dog of heart, with spirit and initiative, wise and fearless with no trace of timidity. Intelligent, easily trained, faithful, gentle, and obedient, the Briard possesses an excellent memory and an ardent desire to please his master. He retains a high degree of his ancestral instinct to guard home and master. Although he is reserved with strangers, he is loving and loyal to those he knows. Some will display a certain independence.

arba pasiskaityk cia: http://www.briardclu...g/breedinfo.htm

na as nepersu, bet sis suo mano manymu labai tinkai seimai, kur jam bus skiriama laiko... tikrai fantastiskas suo... pvz samojedui reikalingas pastovus kruvis, kad psichologiskai issikrautu, jau vien paziurejus veisles istorija, kam ju veisle israsta buvo.. o sitiems reikia griezciau kaip ir visiems sunims nuo jaunystes kad parodyti kas galima ir kas ne.. o visa kita jie patys instinktyviai isisavina.. problema ta,kad lietuvoje kiek zinau yra tik keli lizdai, kur galima isigyti briarus.. na bent kai as isigijau, tai buvo tik du... bet gal jau yra daugiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(giekab @ 2006 03 04, 18:35)
Dianita o dabar koki suni augini?
kiek mazdaug per menesi reik skirti maistui  islaidu briaro veisles suniui? jei ji auginai, turetum zinot?
dar labai idomu, kodel negalima kirpt briarui ant akiu uzkritusiu plauku?

o tai gal yra koks nors suo, kuriam nereikia kruviu ir nereik ilgai vaiksciot su juo lauke? nes kai blogas oras visai nesinori vaiksciot, tuo labiau, o suns kankint tai irgi nesinori...

dar galit parasyt, kurie sunys turi anksciau mano paminetas savybes ir kad butu namisedos, ta prasme, kad galeciau ramiai tv paziuret arba prie kompo pasedet? o suo nezystu prasydamasis i lauka?

jauciu kad mazai sansu issirinkt toki suni, su visom pageidaujamom savybem ir kad neturetu ne vienos nepageidaujamos biggrin.gif  gal tada is kart reik imti vyresnio amziaus, kad nebutu labai aktyvus?



na kas nesuprato - tikriausia kad is situ zodziu ir galima suprast ne ta ka reikia (ne tais zodziais issireiskiau) verysad.gif tai man reikia tokio suniuko - draugo, kuris butu visada salia, ka beveikciau.
o kadangi dabar daug laiko praleidziu mokydamasi ir bunu namie tai reikia tokio, kuris irgi megtu buti namie, kartu su seimininku, noriu su juo artimai bendrauti, o ta tv ir kompa, tikrai ne prie ko cia parasiau, juk nesedziu prie ju valandu valandas, jei kas mane taip suprato - tai labai atsiprasau blush2.gif

tecio teorija, kad suo turi lauke gyvent - man visai netinka!
Papildyta:
Dianita o dabar koki suni augini?
kiek mazdaug per menesi reik skirti maistui islaidu briaro veisles suniui? jei ji auginai, turetum zinot?
dar labai idomu, kodel negalima kirpt briarui ant akiu uzkritusiu plauku?
Atsakyti