Įkraunama...
Įkraunama...

Skyrybos

QUOTE(vilma-saule @ 2011 06 21, 21:29)
gal kuris teisininkas atsakys man.... ax.gif


situ turimu popieriuku tikrai neuztektu irodyti kad butas pirktas is jusu asmeniniu lesu, nebent sutuoktinis nepriestarautu, o itariu kad jis priestarauja, tad reikia issiaiskinti daug kitu dalyku, ar pinigai buvo laikomi jusu asmeninej saskaitoj ir ar is jusu asmenines saskaitos jie buvo pervesti pardavejui, ar jusu sutuoktinis dirbo, kokias pajamas jis gavo, po kiek laiko po santuokos sudarymo nusipirkot buta, kas mokejo uz buta mokescius, ar pirkimo pardavimo sutartis buvo sudaryta tik jusu vardu ar ten dominuoja ir jusu sutuoktinis, ar jus iki buto pirkimo dirbote gryzusi is Airijos ir begales kitu dalyku. zodziu reikia ziureti i visuma irodymu ir tik tada galima spresti 4u.gif
pinigai mano sąskaitoje buvo laikomi (iš Airijos prieš gryžtant persivedžiau į savo LT sąskaitą). Pardavėjui buvo mokama grynais; mano sutuoktinis dirbo ir dar prieš mums susipažysant buvo paėmęs paskolą automobiliui, kurią jau buvo prašvilpęs su draugais (irgi iki manęs) doh.gif ; butas nupirktas 20 dienų po santuokos sudarymo, mokesčius mokėjau visada aš (vieną kartą tik buvau vyrą išsiuntusi sumokėti mokesčius per 7 bendro gyv.metus), pirkimo-pardavimo sutartyje dominuoju tik aš ir dar mergautine pavarde (nebuvo dar dokumentai pakeisti-paskui viską tik pakeičiau); buvo praėję tik puse metų po mano gryžimo iš Airijos kai nupirkau butą ir taip, tuo metu aš jau buvau pradėjusi dirbti Lietuvoje.
kokių įrodymų dar reikėtų parinkti norint įrodyti, kad butą pirkau aš už savo pinigėlius (ką reikia segti prie bylos-ieškinio)
Atsakyti
[quote=linkakalinka,2011 06 17, 09:16]
turiu klausimą:
iki vedybų dirbau Airijoje ir ten sutaupiau pinigėlių, už kuriuos ir nupirkau mums butą (tik ištekėjusi). Tačiau turiu išsaugojusi airiškus lapukus susigrąžinti mokesčiams, kuriuose yra įrašyta ir oficialiai uždirbta suma, plius sugrąžinti mokesčiai. Mūsiškiui būstui nupikrti tų pinigėlių pilnai užteko. Darbo sutarties neturiu, nes įsidarbinau ten nuvykusi per įdarbinimo agentūrą. Tikrai jokių lapų neturiu ir nepamenu kad būtų davę (darbo sutarties). Ar mano turimi "popieriukai" pagelbėtų teisme įrodant mano uždirbtus pinigėlius būstui nupirkti?
[/quote]
gal kuris teisininkas atsakys man.... ax.gif
[/quote]
Nieko jums nesigaus irodyti,kadangi butas pirktas santuokoje,o santuokoje uzgyventas turtas dalinamas perpuse 4u.gif pati esu susidurusi su sia situacija ir nieko padalina,tokiais atvejais kaip man aiskino advokate reikejo iskarto daryti notariska sutarti,kad as perku,bet skirybu atveju butas nedalinamas,kitaip tariant iskarto atsisakai ir nieko negauni 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kristeen: 22 birželio 2011 - 10:43
QUOTE(linkakalinka @ 2011 06 22, 08:00)
kokių įrodymų dar reikėtų parinkti norint įrodyti, kad butą pirkau aš už savo pinigėlius (ką reikia segti prie bylos-ieškinio)

tai viska ir pridekite ka turite, aisku susiraskite gerus liudytojus, .t.y jusu tevus, gal yra bendru draugu jusu kurie paliudys kad tikrai butas pirktas buvo jusu ir tada laukite koks bus jusu sutuoktinio atsiliepimas i jusu ieskini siuo klausimu
Papildyta:
QUOTE(kristeen @ 2011 06 22, 10:09)
Nieko jums nesigaus irodyti,kadangi butas pirktas santuokoje,o santuokoje uzgyventas turtas dalinamas perpuse 4u.gif


blogai advokate konsultavo galiu pasakyti, aisku jeigu neturi jokiu irodymu pagristi savo teiginiams tai teismui tikrai neuzteks pasakyti kad butas mano be to reikia atsizvelgti ir i tai ar per santuokoje nugyventus metus nebuvo turtas pagerintas
Atsakyti
QUOTE(vilma-saule @ 2011 06 22, 12:20)
tai viska ir pridekite ka turite, aisku susiraskite gerus liudytojus, .t.y jusu tevus, gal yra bendru draugu jusu kurie paliudys kad tikrai butas pirktas buvo jusu ir tada laukite koks bus jusu sutuoktinio atsiliepimas i jusu ieskini siuo klausimu
Papildyta:
blogai advokate konsultavo galiu pasakyti, aisku jeigu neturi jokiu irodymu pagristi savo teiginiams tai teismui tikrai neuzteks pasakyti kad butas mano be to reikia atsizvelgti ir i tai ar per santuokoje nugyventus metus nebuvo turtas pagerintas

biggrin.gif nejuokinkit,pati praejau sita makalyne ir konsultavausi ne su vienu advokatu siais klausimais(nes man visada reikalinga ne vieno zmogaus nuomone)
beje kokiu budu turtas gerinamas g.gif
Atsakyti
šiandiena banke ieškojome tos sumos, kurią pervedžiau iš Airijos į savo sąskaitą, tai šiaip ne taip rado 2003 m įrašą, kad iš Airijos siųsta pinigėlių, tačiau jie siųsti iš vaikino sąskaitos (taip išėjo), tai sakė - dar geresnis variantas, nes tada gal "meilužis" koks pinigų persiuntė, o aš nusipirkau butą - tai nereikės įrodinėti, kad dirbau Airijoje. Tik reikia bankinių ataskaitų tų mėnesių nuo pervedimo iki buto pirkimo. Kadangi buto kaina nedidelė (lyginant su dideliais miestais), tai per tris dienas juos nuiminėjau didžiausiom leistinom nemokamai išsiimti sumom - irgi įrodymas. Taigi turiu daug vilčių, kad įrodysiu savo nuosavybę....
Atsakyti
QUOTE(kristeen @ 2011 06 22, 11:42)
biggrin.gif nejuokinkit,pati praejau sita makalyne ir konsultavausi ne su vienu advokatu siais klausimais(nes man visada reikalinga ne vieno zmogaus nuomone)
beje kokiu budu turtas gerinamas g.gif


nejuokinu, bet jeigu juokinga galit juoktis 4u.gif
Turtas, kuris yra asmeninė sutuoktinio nuosavybė, pripažįstama bendrąja sutuoktinių nuosavybe, remiantis LR CK 3.90 str. 1 d., kai nustatomos šios teisiškai reikšmingos faktinės aplinkybės: 1- kad asmeninis sutuoktinio turtas buvo pagerintas iš esmės, 2- kad asmeninis turtas iš esmės pagerintas santuokos metu, 3- kad iš esmės turtas pagerintas sutuoktinių bendromis lėšomis, kito sutuoktinio lėšomis ar darbu.
turto gerinimas yra visokie remontai, langu keitimai ir t.t.
Papildyta:
QUOTE(linkakalinka @ 2011 06 22, 13:09)
Taigi turiu daug vilčių, kad įrodysiu savo nuosavybę....

is teismu praktikos puses ziurint tai tikrai turit labai neblogus irodymus 4u.gif aisku idomu kaip i suos irodymus atsikirs jusu sutuoktinis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilma-saule: 22 birželio 2011 - 13:41
Norejau pasiklausti, ka tureciau pasirasyti su aukle, kad irodyciau teismui patiriamas islaidas alimentu byloje? Kas jei aukle nesutinka issipirkti verslo liudijimo? Negi, man paciai reiketu moketi uz verslo liudijima? Nes jei as pasirasau sutarti, o ji pati nemoka jokiu mokesciu, tai sutartis niekine?
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2011 06 25, 19:53)
Norejau pasiklausti, ka tureciau pasirasyti su aukle, kad irodyciau teismui patiriamas islaidas alimentu byloje? Kas jei aukle nesutinka issipirkti verslo liudijimo? Negi, man paciai reiketu moketi uz verslo liudijima? Nes jei as pasirasau sutarti, o ji pati nemoka jokiu mokesciu, tai sutartis niekine?


blink.gif Niekiniu sandoris gali buti laikomas tik tada, kai yra istatymu nustatyti pagrindai. CK nenumato, kad tokia sutartis turetu buti niekine, pasirasykite sutarti, o nesumoketi mokesciai bei neteisetas versliukas neturint verslo liudijimo bus tik aukles gavos skausmas. biggrin.gif
Nemanau, kad teismas tikrins, ar Jusu aukle susimokejo mokescius lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(fuksė @ 2011 06 25, 22:00)
blink.gif Niekiniu sandoris gali buti laikomas tik tada, kai yra istatymu nustatyti pagrindai. CK nenumato, kad tokia sutartis turetu buti niekine, pasirasykite sutarti, o nesumoketi mokesciai bei neteisetas versliukas neturint verslo liudijimo bus tik aukles gavos skausmas.  biggrin.gif
Nemanau, kad teismas tikrins, ar Jusu aukle susimokejo mokescius  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif

Ar juokiates del to, kad labai gerai viska zinote, ar kaip tik del nezinojimo? Noreciau, kad kas nors atsakytu tikrai zinantys si niuansa. ax.gif
Bendrai ziurint, taip, jei aukle nelegaliai dirba (o cia praktiskai taip ir buna), tai aukles reikalas, bet sioje situacijoje as nenoreciau auklei pridaryti rupesciu vien del to, kad man reikia teismui irodymo. Juk moteri, kuri butu vaiko aukle susiradau pati ir ji visai nera oficiali aukle, tik geranoriska moteris, padedanti vaikui susirgus, bei turinti laiko, nes turi invaliduma ir nedirba. Siuo atveju, as pati atsakinga uz visus mokescius. O teismas, as manau, kad tikrai galetu paprasyti aukles verslo liudijimo, kad tikrai ji dirba aukle, o sutartis ne tik del akiu, bet is tiesu sudaryta su aukle. Nes siaip sau verslo liudjiimu niekas nesiperka, tik tada, kada reikia. Man taip paciai atrodo, bet kaip is tikruju yra. Gal per sudetingai mastau? g.gif g.gif
Atsakyti
Laba diena.
Noreciau pasidomet: turim buta, buta pirkau as iki vedybu musu likus porai menesiu, 130 000 - mano pinigai (turiu popieri patvirtinta notaro, kad man podovanojo tevai pinigus buto pirkimui), likusi dalis - 60 000 paskola, paskola visada mokejau pati, is vieno banko saskaitos pervedinejau i kt.banko savo saskaita, kuris nusiima pats uz kredita, komunalinius mokedavau anksciau pati, bet jau metus laiko sumoku nuo vyro saskaitos, noreciau pasidomet, skyrybu metu, kaip teismas elgiasi tokiu atveju, kaip dalina, kaip buna su paskola... mano visas atlyginimas oficialus, jo - minimumas... ar turi tai reiksmes?
Atsakyti
QUOTE(IgLi @ 2011 06 26, 00:30)
Ar juokiates del to, kad labai gerai viska zinote, ar kaip tik del nezinojimo? Noreciau, kad kas nors atsakytu tikrai zinantys si niuansa. ax.gif
Bendrai ziurint, taip, jei aukle nelegaliai dirba (o cia praktiskai taip ir buna), tai aukles reikalas, bet sioje situacijoje as nenoreciau auklei pridaryti rupesciu vien del to, kad man reikia teismui irodymo. Juk moteri, kuri butu vaiko aukle susiradau pati ir ji visai nera oficiali aukle, tik geranoriska moteris, padedanti vaikui susirgus, bei turinti laiko, nes turi invaliduma ir nedirba. Siuo atveju, as pati atsakinga uz visus mokescius. O teismas, as manau, kad tikrai galetu paprasyti aukles verslo liudijimo, kad tikrai ji dirba aukle, o sutartis ne tik del akiu, bet is tiesu sudaryta su aukle. Nes siaip sau verslo liudjiimu niekas nesiperka, tik tada, kada reikia. Man taip paciai atrodo, bet kaip is tikruju yra. Gal per sudetingai mastau? g.gif  g.gif


A ko cia taip jautriai? blink.gif
Geriau mastykite apie tai, kaip irodyti, kad vaikui si aukle isties reikalinga ir butina, man bunant kontahente, remiantis Jusu paminetais argumentais, kiltu klausimas, kodel aukle, juk vaikas pakankamai didelis, galetu lankyti ikimokyklinio ugdymo istaiga, ligos atveju Jums priklauso nedarbingumo pasalpa ir pan. O gal tai tik papildomu islaidu didinimo mechanizmas? Pinigai priteisti vaiko islaikymui turi atlikti ju tiesiogine paskirti, t.y. patenkinti vaiko butiniausius poreikius, ar aukle patenka i sias ribas? g.gif
Atsakyti
PAs mus nusimato kyrybos. Turim 2 m mazyli, buta su didele paskola ir as be darbo, nes darboviete nebeveikia.
Man cia tokiu klausimu yra, pvz., jei butas lieka bendra nuosavybe (per puse), o vaikas lieka gyventi jame su manimi, vyras moka puse paskolos, tai kaip tada su baldais, buitine technika? Realiai jie kaip ir buto dalis ar ne? Nes moketi man jam puse baldu ir viso kito vertes kazkaip... Juo labiua, kad gali tekti greitu laiku buta parduoti, jei sa neissimokesiu.

Ir dar vienas dalykas, jei vyro pajamos arti 5000 lt., o alimentu jis nori duoti 800 lt ar cia normalu?

Beje, skyrybas inicijuoja vyras.

Aciu labai, jei tsakysite. As pasimetusi, viskas taip baisu atrodo, tai bent siokio tokio aiskumo norisi...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Luttuke: 26 birželio 2011 - 10:08