Įkraunama...
Įkraunama...

Ūkininkai ir jiems prijaučiantys

QUOTE(Uoga_saujoj @ 2016 12 21, 20:24)
Mes svarstom tarp vieno sklypo, kuris yra draustinyje ir be privažiavimo biggrin.gif bet galvojam ir apie žū, dėl mažesnės kainos. Tik man tada įdomu, kuriuo momentu patapti tuo realiu ūkininku? Ar prieš projektuojant? Tarkim noriu auginti gėles pardavimui. Bet juk greitai neįkursi tokio ūkio, o pastatai tai reikalingi. Plius ar vėliau tikrina tą veiklą? Ta prasme ar ji vykdoma.

niekas nieko netikrina
tvarka tokia:
tampat sklypo savininku>baigiant kursus žemės ūkio moklykloje>nueinat į savivaldybę ir registruojat sklype ūkį>gaunat ūkuninko pažymėjimą>kereipiatės pas projektuotojus dėl kaimoplėtros projekto ir namo statybos projekto rengimo>patvirtinamas kaimo plėtros projektas>gaunamas statybos leidimas.

Dėl kaimo pėltros projektų, statybos leidimų gavimo galite kreiptis į AZ
Atsakyti
Tuomet kodėl jei viskas taip 'easy', tai nėra masinis reiškinys? Ar čia tik dėl tų privažiavimų ir didelio arų kiekio?

Beje mano mama ūkininkė, tačiau ji iš kito miesto. O jos vardu negalėtumėm statyti? Ar ta veikla privalo būti pririšta prie sklypo
Atsakyti
Kitas dalykas, jei tarkim mes perkame žemę su jau esančia ūkininko sodyba arba mums ją dovanoja, tai kaip suprantu mes neprivalome tapti ūkininkais?
Atsakyti

Kitas dalykas, jei tarkim mes perkame žemę su jau esančia ūkininko sodyba arba mums ją dovanoja, tai kaip suprantu mes neprivalome tapti ūkininkais?

Mane irgi sitas klausimas domina. Gavau dovanu mociutes zemes, stovi namukas, yra adresas, bet sklypo paskirtis zemes ukio.ar galima ant to pacio sklypo statyt kita nama reregistruojant ukio? 

Atsakyti
QUOTE(Uoga_saujoj @ 2016 12 23, 00:17)
Tuomet kodėl jei viskas taip 'easy', tai nėra masinis reiškinys? Ar čia tik dėl tų privažiavimų ir didelio arų kiekio?

Beje mano mama ūkininkė, tačiau ji iš kito miesto. O jos vardu negalėtumėm statyti? Ar ta veikla privalo būti pririšta prie sklypo

nenori šeimos gyventi vienkiemy be kaimynų, infratruktūso, todėl ir nėra masinis reiškinys.

Ūkis turi būti registruotas sklype, kuriame ketinama steigti ūkininko sodybą, taigi jau rašiau eilės seką ūkininko sodybos statybai...
Papildyta:
QUOTE(waidoshele @ 2016 12 23, 07:47)
<p></p><blockquote  class="ipsBlockquote" data-author="Uoga_saujoj" data-cid="71312145" data-time="1482447152"><div><p>Kitas dalykas, jei tarkim mes perkame žemę su jau esančia ūkininko sodyba arba mums ją dovanoja, tai kaip suprantu mes neprivalome tapti ūkininkais?</p></div></blockquote><p>Mane irgi sitas klausimas domina. Gavau dovanu mociutes zemes, stovi namukas, yra adresas, bet sklypo paskirtis zemes ukio.ar galima ant to pacio sklypo statyt kita nama reregistruojant ukio? </p>

Jei perkate ūkninko sodybą, kurios statiniai 100 % registruoti registre, tai neprivalote tapti ūkininkais.

Kitas dalykas, jei iš seno stovi močiutės namukas žemės ūkio sklype ir yra registrutoas registre kaip gyvenamasis namas. Tokiu atveju galima po namuku keisti žemės paskirtį į gyvenąmąją, tada šį namą rekonstruoti arba nugiaurti statyti iš naujo.
Jei namukas nėra registrutoas registre, tai reikalingas kaimo plėtros projektas viską įteisinti arba naujai statytis.
Dar galiam dalyti sklypą min. 50 arų, kad gautųsi, ten steigti ūkninko sodybą.
Žodžiu reikia konkrečiai žiūrėti situaciją ir pagal tai nuspręsti koks geriausias kelias statytis.
Atsakyti
Ačiū už atsakymus! Mes kaip tik labai nenorim kaimynų smile.gif
Atsakyti
O ar galiu registruotisavo vardu ūkį, jei sodyba priklauso mano tėvams? Čia ne į temą truputį, bet apie savo versliuką galvoju... ax.gif
Atsakyti
sveiki,
pradedu ir aš.
prieš kalėdas išsilaikiau egzaminą ir rytoj atsiimsiu pažymėią ir būsiu ūkininke.
tai manau gal jau net rytoj iškart varysiu ir ūkį įregistruoti.

dar klausimėlis, kada gali pradėti ieškoti architekto namo projektui?
reikia laukti kaimo plėtros projekto? ar nereikia?
čia aišku dėl laiko taupymo...

ir kiek gali užtrukti šitas projekto parengimas?
Atsakyti
QUOTE(simuonele @ 2017 01 15, 22:05)
sveiki,
pradedu ir aš.
prieš kalėdas išsilaikiau egzaminą ir rytoj atsiimsiu pažymėią ir būsiu ūkininke.
tai manau gal jau net rytoj iškart varysiu ir ūkį įregistruoti.

dar klausimėlis, kada gali pradėti ieškoti architekto namo projektui?
reikia laukti kaimo plėtros projekto? ar nereikia?
čia aišku dėl laiko taupymo...

ir kiek gali užtrukti šitas projekto parengimas?



Kadangi mūsų architektė nebuvo pati "geriausia"ntai mums visi popierizmai užtruko ilgai, netoli 1 metų kol galutinai turėjome statybos leidimą.
Atsakyti

O galima pradėti derinti reikalus su architektu neturint dar kaimo plėtros projekto. Ta prasme tvarkyti šiuos du dalykus kartu.

Atsakyti
QUOTE(simuonele @ 2017 01 16, 10:47)
<p>O galima pradėti derinti reikalus su architektu neturint dar kaimo plėtros projekto. Ta prasme tvarkyti šiuos du dalykus kartu.</p>


o kas jums tai trugdo daryti smile.gif mes viską vienu kartu darėme ką galėjome smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tylaa: 16 sausio 2017 - 10:41
QUOTE(simuonele @ 2017 01 15, 21:05)
sveiki,
pradedu ir aš.
prieš kalėdas išsilaikiau egzaminą ir rytoj atsiimsiu pažymėią ir būsiu ūkininke.
tai manau gal jau net rytoj iškart varysiu ir ūkį įregistruoti.

dar klausimėlis, kada gali pradėti ieškoti architekto namo projektui?
reikia laukti kaimo plėtros projekto? ar nereikia?
čia aišku dėl laiko taupymo...

ir kiek gali užtrukti šitas projekto parengimas?


pats ukininko sodybos projektas rengsis apie 3-5 mėnesius.

statinio projektavimas panasiai.

nama galite pradet projektuotis, bet paciu popieriu derinimas nepajudes, kol nebus patvirtinta ūkininko sodyba.

kai tik gausite ukininko pazymejima, uzregistruokite sklypa ūkininku registre ir parasykite prašymą kaimo pletros projekto pradejimui. nes vien kol gausite projektavimo salygas praeis apie menesi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo grunge: 16 sausio 2017 - 12:10