Įkraunama...
Įkraunama...

Pieno krizės :(

QUOTE(Citrinmedis @ 2014 03 02, 21:57)
Man tai atrodo kazkokia kitokia pieno krize... gal ka patarsit. Atrodo jo yra daug ir bega gerai, bet man atrodo jis yra per liesas. Vaikas neprivalgo, atrodo kiaura para galetu zysti. Neimanoma pamaitint. Taigi tiesiog viena diena neistveriau r nusipirkau misinuka. duodu du kartus misinuko ryte viena porcija ir vakare ir aisku MP kada nori. Ir privalgymo reikaliukai susitvarke. Bet noreciau maitint vien tik krutim. Gal galit ka patart? Ar man tik panika cia kokia? Jei primaitinesiu tai gali pienuko ir nebelikti? ar gali but pienas per liesas ir nepatenkinti kudikio poreikiu?


Iš ko jūs nusprendėt, kad pienas per liesas? Tikrinot riebumą ar kaip? smile.gif Pienas yra toks, kokio reikia Jūsų mažyliui, jis negali būti per liesas ar per riebus. Kūdikiui krūtis yra ne tik maistas, bet ir buvimas su mama - šiluma, kūno artumas, saugumas, ramybė. Jeigu vaikas pakankamai šlapinasi (6 ir daugiau kartų per parą) yra guvus, sveikas ir laimingas, tuomet pieno tikrai užtenka ir nereikia nerimauti.
Jeigu primaitinsit mišinuku, palaipsniui pienuko mažės, nes vaikutis mažiau žįs, jis mažiau užsisakys ir organizmas supras, kad pieno reikia gaminti mažiau. Kitas dalykas - mišinukas yra sunkiau virškinamas, juo labiau apkraunamas mažas kūdikio skrandukas, todėl jis greičiau pasisotina.
Nepamirškit, kad kūdikis ne koks robotas, pas jį apetitas kinta kaip ir pas suaugusį žmogų - galbūt šiuo metu Jūsų vaikutis išgyvena augimo šuolį ir todėl dažnai žinda. O žiūrėkit gal po kelių dienų jis išvis ims mažai valgyti, tada panikuosit, kad vaikas krūties nebeima. Žodžiu, mano patarimas toks - nepanikuokit, išmeskit mišinuką, neduokit čiulptuko, duokit žįsti tiek kiek mažylis nori, juk toks ir yra maitinimas pagal vaiko poreikius - tiek dažnai ir tiek ilgai kaip mažiukas nori smile.gif ir aplamai labiau pasitikėkit mažiuku, protingesni jie už mus yra smile.gif sėkmės wink.gif
Atsakyti
Aciu, bet man atrodo as jau viska sugadinau verysad.gif siandien duodu ir duodu papuli, vaikas verkia, inkscia muistosi, spjauna lauk, neistveriau po ilgo karo - daviau misinuko, kuri jis iskarto noriai ir godziai gere ir jis iskarto nurimo.... toks jausmas kad greit visai nebereiks jam mano papuliu. Turbut pati kalta - greit pasidaviau su tais misinukais, bet kaip nepasiduoti kai maitini ir maitini vaika o jis verkia ir girdi kaip pilvukas burbuliuoj, gurgia ir stai sast toks dalykas kaip misinukas kuris iskart "isprendzia" beda ir leliukas sotus ir laimingas:verysad: ech verysad.gif nezinau ka daryt, vaiko kankint neoriu, turbut viskas eis link pastovaus misinuku naudojimo...
Atsakyti
Sveikos 4u.gif


Mano naturalaus maitinimo "stažas" - penki metai (du vaikelius turiu), su maza 5men. pertrauka tarp pirmojo ir antrojo vaiko. Galiu pasakyti,kad as niekad nesureiksminau pieno kriziu, kitaip tariant, isvis apie jas negalvojau ir galima sakyti,kad pamirsau... Gal del tos priezasties as ju nė nepajutau? g.gif Zinoma, ne tiek as, kiek vaikai biggrin.gif
Jaunoms mamytems galiu patarti tik labiau pasitiketi savimi, o maziau klausytis kitu. As pati asmeniskai buvau sokiruota kitos mamos, kai praejus keletui menesiu po gimdymo man buvo pareiksta, kad jei dabar viskas ok su maitinimu naturaliu, tai labai nesidziauk, nes tuoj bus pieno krize doh.gif Atseit jai taip buvo.
Labai nepatiko toks jos pasakymas, tad psicholgine prasme jo yiesiog nusikraciau mintyse.
Manieji vaikai, nors gal kazkuriais momentais tos pieno krizes ir buvo, jas,mano nuomone, isgyveno be dideliu verksmu ir tt. Sekmingai ismaitinau abu nedavus ne laso misinuko. Abu priauginejo pirmais metais po viena kg (geda pasakyti,bet vyrukas dar daugiau priaugdavo blush2.gif ), tuo tarpu is kitu daznai girdedavau,kad turbut tikrai primaitinu ir tt. Atseit tokia liekna mama fiziskai neisgaletu tiek ismaitinti smile.gif
Dabar prisiminus ima juokas ir tiek. Noriu palinketi jaunoms mamytems labai, labai pasitiketi savimi. As tikiu,kad su geru nusiteikimu ir dideliu noru viskas pasiekiama 4u.gif O pieno kriziu nesureiksminkite... Juk buna ir kitokiu vaiko verksmo priezasciu.
Atsakyti
QUOTE(Chloja @ 2014 03 04, 13:25)
Sveikos 4u.gif
Mano naturalaus maitinimo "stažas" - penki metai (du vaikelius turiu), su maza 5men. pertrauka tarp pirmojo ir antrojo vaiko. Galiu pasakyti,kad as niekad nesureiksminau pieno kriziu, kitaip tariant, isvis apie jas negalvojau ir galima sakyti,kad pamirsau... Gal del tos priezasties as ju nė nepajutau? g.gif Zinoma, ne tiek as, kiek vaikai biggrin.gif
Jaunoms mamytems galiu patarti tik labiau pasitiketi savimi, o maziau klausytis kitu. As pati asmeniskai buvau sokiruota kitos mamos, kai praejus keletui menesiu po gimdymo man buvo pareiksta, kad jei dabar viskas ok su maitinimu naturaliu, tai labai nesidziauk, nes tuoj bus pieno krize doh.gif Atseit jai taip buvo.
Labai nepatiko toks jos pasakymas, tad psicholgine prasme jo yiesiog nusikraciau mintyse.
Manieji vaikai, nors gal kazkuriais momentais tos pieno krizes ir buvo, jas,mano nuomone, isgyveno be dideliu verksmu ir tt. Sekmingai ismaitinau abu nedavus ne laso misinuko. Abu priauginejo pirmais metais po viena kg (geda pasakyti,bet vyrukas dar daugiau priaugdavo blush2.gif ), tuo tarpu is kitu daznai girdedavau,kad turbut tikrai primaitinu ir tt. Atseit tokia liekna mama fiziskai neisgaletu tiek ismaitinti smile.gif
Dabar prisiminus ima juokas ir tiek. Noriu palinketi jaunoms mamytems labai, labai pasitiketi savimi. As tikiu,kad su geru nusiteikimu ir dideliu noru viskas pasiekiama 4u.gif O pieno kriziu nesureiksminkite... Juk buna ir kitokiu vaiko verksmo priezasciu.

Pritariu 100% thumbup.gif
Atsakyti
Maniškei 3 sav. Pienas truputi velavo, nes slapimas buvo koncentruotas (ir dabar dar kartais kokia viena sauskelne tokia buna, dazniausiai po nakties). Pirmas dvi sav dar ir zadindavau maitinimui, o dabar ji amzinai prie kruties, zinda visa diena, uzmiega zisdama, miegodama dar patraukia, o kai paleidzia tai miega i kruti isikniaubus, vos palieku 5 min i tualeta nueiti-verkia kruties. Vezime nemiega, ciulptuko neima. Nesioju vaikjuosteje vos ne visa diena, nes turiu 2,5 metu sunu ir negaliu su kudikiu visa diena voliotis lovoj. Truksta mobilumo, vaikui reikia demesio. Iseiti kazkur su vyresniu vaiku sunku, nes mazaja amzinai turiu laikyt prie kruties... tai vaikjuostes deka bent viena laisva ranka turiu, nes kita vis tiek galvyte prilaikau, bijau kad neisslystu...
Nebutu vyresnelio tai maitinciau nors ir visa diena nesustojant, bet dabar vis galvoju kaip su dviem istverti dar diena??? Fiziskai ir moraliskai... vyras dar namie, bet po savaites gris i darba...
Atsakyti