Įkraunama...
Įkraunama...

Receptai tik su nuotraukomis

Temos taisyklės:


* čia keliami tik antrųjų patiekų receptai su nuotraukomis.

* patiekalų nuotraukų dydis neturi viršyti 500-650 pixelių, kitu atveju nuotraukos bus pašalintos be išankstinio perspėjimo.

* komentarai, nesusiję su tema, bus trinami be asmeninio perspėjimo.

* nuotraukos necituojamos.
[B]

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ulė: 25 liepos 2011 - 15:15
Na kadangi jau cukiniju metas, siandien ir as gaminau labai greitai paruosiama patiekaliuka, kuriuo nusprendziau su Jumis pasidalinti.

CUKINIJOS DZIUVESELIU PATALE

Reikes:
Cukinijos (as sunaudojau 1/4)
Druskos
Smulkintu juoduju pipiru
Cesnako
Kiausinio
Dziuveseliu smulkintu
Krapu


Gaminimo eiga:

Taigi, nuplauta pailga cukinija susipjauciau 1 - 1,5 cm storio grezineliais. Itryniau juos druskyte ir smulkintais juodaisiais pipirais. Susmulkintu cesnaku itryniau cukiniju griezinelius. Mirkiau i kiausinio plakini, dar dejau cesnako siek tiek, tada voliojau dziuveseliuose.
Sudedame i keptuve ir uzdengus ant vidutines ugnies kepame (turi suminksteti suspeti cukinija). Kai jau matau, kad suminkstejo cukinija, jei dar reikia leidziu apskrusti dziuveseliams, dar ant virsaus dedu cesnako ir viskas, gatava. Tik idejus i lekste dar pabarstau svieziais krapais.

Skanu tiek siltas, tiek atvesusias valgyti. Atvesusias galima valgyti su majonezu, bet as asmeniskai valgau be nieko.
Foto atrodo labai paprastai, nieko ypatingo, bet man labai skanu - patinka cukinijos ir cesnako derinys. Ir kas svarbu - labai greitai paruosiama thumbup.gif

user posted image
user posted image
user posted image

SKANAUS
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ewacka: 26 liepos 2011 - 07:44
Ačiū visoms už pagyras mano cukinijų puodeliukui blush2.gif net susinepatoginau: nesu didelė kulinarė ax.gif
QUOTE(mamairute @ 2011 07 25, 14:45)
Būtinai darysiu. Tik gal galėtum nor šiek tiek konkretumo - kokio dydžio cukinija, kiek mėsos, pomidorus šviežius ar konservuotus dėjai, ir ką Tavo kalboje reiškia ,,greitai" g.gif

cukinijos dydis...sunku net pasakyti....panašiai kaip du kumščius sudėjus biggrin.gif faršo dėjau apie 300 g, paskui viskas ėjo šviežiai, nes naudojuos proga, kad yra ir kad turiu lotuliukas.gif tai man suėjo svogūno galva, česnakiuko 3 skiltelės, vienas nedidelis pompidoras ir puse tarkuotos morkos. Šiaip aš mėgstu šlapią faršą, tad būčiau pompidoro dėjusi daugiau, bet nebūtų tilpę į cukiniją unsure.gif Greitai- apie 15-20 min viskam paruošti (bulves nusivaliau anksčiau) ir kepiau apie 30 min (200 laipsnių elektr. orkaitėj)
QUOTE(Ulė @ 2011 07 25, 16:12)
as labai atsiprasau,kad neatsiklausus panaudojau Jusu nuotrauka naujoje temoje blush2.gif  4u.gif

dėkui blush2.gif
QUOTE(ewacka @ 2011 07 26, 08:41)
CUKINIJOS DZIUVESELIU PATALE

thumbup.gif dievinu visokius tokius dalykus iš cukinijų, baklažanų ir pan thumbup.gif tik man gaunasi, kad atvėsus tokioms keptoms cukinijoms jos tarsi pavandenija g.gif ar Jums taip nebūna g.gif

O čia mano šiandieniniai pietukai 4u.gif
Mišrainė: Atlanto silkės pusė kubeliais (perkam su galva ir patys susitvarkom, tiksliau man sutvarko vyras thumbup.gif, pusė šviežaus svogūno galvos smulkiai pjaustyta, vienas marinuotas agurkėlis kubeliais ir kaparėlių pagal skonį. Viską sumaišom su grietine 4u.gif Čia dėjau stambesnius kaparėlius (pirkta Maximoj), tačiau man skanesni smulkūs (būna Iki). Šiaip ingredientų pagal skonį, pvz., man patinka agurkėlių skonis, tad jo dedu daugiau ax.gif silkės ir kaparėlių dedu mažiau, nes jie priduoda sūrumo ax.gif
Su šviežiom virtom bulvytėm skanumėlis 4u.gif Skanaus essen.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stikliukas: 26 liepos 2011 - 14:10
Labai toks paprastas patiekaliukas 4u.gif

Kukuliai grietinėlės padaže

500 g faršo (vištienos,kiaulienos,kalakutienos arba maišytas)
2 svogūnai (vienas padažui,kitas į faršą)
druska ir pipirai pagal skonį
1 kiaušinis
70 g džiūvėsių (užpilti pienu kad išbrinktų)
200 g grietinėlės
2 valg.šaukš. miltų
sviesto
1 morka


Pasiruošiame mėsos faršą.
Smulkiai supjaustome svogūną, dedame į faršą.
Džiūvėsius tai pat dedame į mėsos masę. Mušame kiaušinį.
Pagardiname druska ir pipirais ir gerai viską išmaišome.

Užverdame puode vandenį, pasūdome. Sudedame pjaustytą morką, lauro lapus ir mėsos kukulius.
Verdame 15-20 minučių.
Keptuvėje išlydome sviestą ir sudedame smulkintą svogūną ir apkepiname.
Suberiame miltus ir pakepame dar vieną minutę.
Pilame grietinėlę, beriame truputį druskos ir išmaišome.
Pakaitiname padažą ant silpnos ugnies.
Sudedame į padažą mūsų kukulius ir patroškiname apie 5 min.

Garnyrui bulvių košė su petražolėmis.

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elena: 27 liepos 2011 - 12:02
user posted image
SRIUBYTĖ biggrin.gif
nemėgstu sriubų, bet šitą visada valgau thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Iš vakaro susipjaustome kubeliais vištienos krūtinėlę, ant jos išspaudžiame kokias 5-6 skilteles česnako, sulaistome sojos padažu, gerai išmaišome, kad viskas tolygiai pasiskirstytų ir paliekame šaldytuve, kad pasimarinuotų
Kitą dieną susipjaustau kubeliais/šiaudeliais morkas, salierus, svogūnus, cukiniją, viską pakepinu, pasikepinu pamarinuotą vištienos krūtinėlę ir verdu vandenyje, galima įdėti sultinio kubelį, prieskoniukai, petražolės.Aš dar dedu džiovintų birių jūros kopūstų, nes juose daug naudingų medžiagų. Skanaus mirksiukas.gif essen.gif

šiandieniniai pietukai mano 4u.gif
Atsakyti
Baklažanai baravykų skonio

Nelabai išvaizdu, bet labai skanu.

user posted image


3 baklažanų (maždaug kiekvienas po 200 gr.)
3 svogūnų
kelios skiltelės česnako
3 kiaušinių
100 gr. grietinės
šaukštas alyvuogių aliejaus
šaukštas sviesto
druskos, pipirų
2 šaukštai grybų miltelių ( aš naudojau iš pakelio grybų sriubos)

Baklažanus supjaustyti kubeliais, kiaušinius išplakti su druska ir pipirais ir užpilti ant pjaustytų baklažanų, gerai permaišyti ir palikti pastovėti 15 min.,ne ilgiau.
Supjaustyti smulkiai svogūnus, į keptuvę pilti aliejų, dėti sviestą ir suberti svogūnus, apkepti iki auksinės spalvos, įspausti česnaką ir suberti baklažanus greitai maišant be pertstojo, kad iš kiaušinių masės nesigautų omletas.Viską tolygiai apkepinti,suberti grybų miltelius, permaišyti, uždengti dangčiu ir patroškinti, kol baklažanai visai suminkštės. Sudėti grietinę, gerai permaišyti patroškinti dar iki 5 min.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(rolali @ 2011 07 28, 09:28)
O baklažanų nereikia nulupti?


kiek iš nuotraukų matos, tai nelupti
Atsakyti
Oi kaip pas jus cia viskas skanu!O as su jumis pasidalinsiu labai paprastu,bet skaniu Sparaginiu pupeliu receptuku.Reikes:sparaginiu pupeliu,daktariskos desros(galima imti rukytos sonines),grietineles 30%,petrazoliu,pipiru,druskos.
Sparagines pupeles virti 10-15 min.nuo uzvirimo.Desra supjaustyti kubeliais,pupules taip pat susmulkinti.Desra kresti i ikaitinta gilesne keptuve,apkepinti,tuomet prideti pupeles,skaninti druska, pipirais uzdengti dugnu ir patroskinti 10-15 min.pilti grietinele ,smulkintas petrazoles ir dar pora min.patroskinti.(galima dar sviesto ideti).valgem su virtom karstom bulvem.Skanaus!
user posted image
Atsakyti
Musu siandienos paprasti,tik primirsti pietus.Gal kam priminsiu

Idarytos kulseles (uzsisvajojo Evelinka,truputeli apskrudo smile.gif )
user posted image

4 kulselem:

svoguno galva
cesnako 3 skilteles
vidutine morka
saukstas majonezo
saukstas dziuveseliu
druska
pipirai

Odeliu marinatui:
saukstelis medaus
slakelis sojos padazo
aitrioji paprika(ar saldzioji)
pora skilteliu cesnako

Atsargiai nuimt odele,nukirst sioj vietoj ir palikt marinuotis odeles,kol sutvarkysit mesa
foto ne mano
user posted image

Nukaulinta mesa supjausciau smulkiais kubeliais ir is dusios pakapojau peiliu.Smulkiai supjausciau svoguna,cesnaka,sutarkavau morka.Sukroviau i mesa,plius majonezas,dziuveseliai,prieskoniai ir viska gerai isminkiau.Idariau kulseles,dejau i skarda uzlenkimu i apacia,i skarda pridejau dar cesnako skilteliu neluptu,svoguna galva,baziliko lapeliu,ciobrelio.Kepti ant 180 kol graziai apskrus,viduri kepimo apverciau,kad apskrustu ir apacia.

Atsakyti
Mūsų šeimynos labai mėgstama Vištiena ale kinietiškai essen.gif

Paprieskoniuota krutinėlę, voliojam kiaušinio baltyme, tada krakmole. Apkepam keptuvėje, Kitoje keptuvėje pakepinam daržoves(papriką, svogūną,morką) kol suminkštės Šįkart visas daržoves kepiau atskirai, tiesiog man taip labiau patinka. Daržoves sumaišom su vištiena.
user posted image
Tuo tarpu nedideliam puode pasidarom super puper saldžiarūgštį padažą:

2 v.š. medaus
2 v.š. cukraus
2 v.š. aliejaus
4 v.š sojos padažo
6 v.š. išspaustos citrinos sulčių (čia gaunas ~vienos citrinos sultys)
10 skiltelių česnako (pajaustyt arab spaust, aš visada pjaustau ir jo, kaip nekeista, beveik nesijaučia, todėl dedu daug)

iš sojos, medaus, citrinos sulčių, aliejaus, cukraus ir česnako. Pakaitinam, kol ištirps cukrus.
Užpilam padažą ant vištytės su daržovėm ir tik vos vos pašildom, netroškinam. Labai skanu su laukiniais ryžiais, bet kadangi diduma mano šeimynos jų nemėgsta, teko tenkintis paprastais ryžiais cool.gif :
user posted image





Naujas atradimas mūsų namuose Cukinijos žiedeliai su faršu bigsmile.gif

user posted image
Nedidelę cukiniją supjaustom ritinėliais, prikišam paruošto faršo(su svogūnais, prieskoniais ir t.t.). Dedam į skardą, pilam lašą vandens, apdengiam folija ir kepam orkaitėje. Pabaigai paruošiam sūrį. Aš maišiau Parmezaną su paprastu fermentiniu, įspaudžiau česnako ir lašelį majonezo įmaišiau. Žiedeliams beveik iškepus uždėjau po pomidoro riekelę, pabarsčiau krapais ir uždėjau sūrio masę. Apskrudo ir valgėm su bulvėm ir pomidorų/majonezo/česnako padažiuku rolleyes.gif


P.S. Foto nekokios, bet mintis manau aiški 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 05 rugsėjo 2011 - 07:40
paprasti,bet skanus pietus smile.gif
voveraites isverdu ir pakepinu keptuveje,idejau svoguno,pipiru,druskos ir krapu...uzpyliau grietine ir patroskinau....grybu siaip nemegstu schmoll.gif bet situos valgiau pasigardziuodama bigsmile.gif
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLKA999: 02 rugpjūčio 2011 - 12:34
Šiandien gaminau troškinį iš "kas liko šaldytuve" biggrin.gif

Taigi, šaldytuve radau:

- bulves
- plonas faršines dešreles
- svogūnų (vieną mėlyną, vieną baltą)
- morką
- česnakų (keturias skilteles)
- majonezo
- grietinės

Bulves supjausčiau riekelėm (apie pusę cm storio) ir sudėjau į puodą. Ant viršaus dėjau po keletą šaukštų grietinės ir majonezo ir apibarsčiau prieskoniais. Česnakų skilteles (tik luptas, nepjaustytas) prismaigsčiau į majonezą/grietinę. Žiedais pjaustytus svogūnus ir riekelėm pjaustytas morkas pakepinau kol suminkštėjo ir taip pat sudėjau į puodą ant bulvių. Ir ant viršaus dešreles užraičiau (MB nepagailėjo "komplimentų", kad jam kaką priminė mano menai doh.gif lotuliukas.gif ) ir pabarsčiau džiovintais krapais.
Viską iš pradžių užvirinau ir tada palikau troškintis apie valandą ant nedidelės ugnies. Būtų mažesnis sluoksnis bulvių buvęs, užtektų ir mažiau turbūt.

Buvo skanu thumbup.gif Gaila, turiu tik foto kur pradžioj puode viskas prieš verdant - nepavyko paskui gražiai paserviruot, kad nufotkint blush2.gif

user posted image


Tiesa. prieš kelias savaites diedui pusryčiams padariau čia, senesnėj receptų su foto temoj rastu receptėliu (nepamenu, deja, kieno jis ax.gif ) - dešrelės-širdelės su kiaušiniais. MB krykštavo, kaip jam patiko lotuliukas.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Avis: 02 rugpjūčio 2011 - 23:19