Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip susivaldyti bendraujant su vaikais?

Tikriausiai visoms buna momentu, kad nepelnytai aprekiat vaika. Tiesiog isliejat per diena susikaupusi susierzinima ir pykti.

Man taip irgi buna. Itariu, per daznai. O paskui labai gailiuosi ir pazadu sau, kad tai buvo paskutinis kartas. Deja, ir vel nesusivaldau. Net mano maza 3,5 m. dukrele buvo pasakius, kad jos mama bloga, nes bara ir pyksta (O tetis geras (P.S.nes nuolat ramus ir santurus). Liudna girdet... Fui, kokia as ragana, atrodo.

Patarkit, kaip save ismokt kontroliuoti? Kaip jus tai darote?
Atsakyti
nieko keista,juk mes is tiesu pervargstam,del ivairiu gyvenimisku rupesciu tampam irzlios,piktos. tai ne pateisinimas,taciau nesmerk saves,tiesiog pasirupink savo emocine sveikata,pailsek daugiau. as pvz nusipirkau vitaminu ir magnio preparata Magnex,siek tiek gerina bendra savijauta ir nervu sistema. sekmes wink.gif
Atsakyti
Mna irgi jau pradejo taip atsitikti, nors mazyliui vos virs metuku, bet pradejo jis savo rodyti norus, kurie su manaisiais nesutampa, tai ir barames, tik zinai, galvoju, kad labai svarbu po visko parodyti vaikiukui, kad gailiesi, kad taip nutiko, tada jis zinos, kad visko buna, bet zmogus taip jau sudetas, ir pats kazkada padares ka blogo nedels ir pasakys, kad gailisi, jei gailesis smile.gif
Atsakyti
daugiau patarimų šia tema skyrely "Auklėjimas" wink.gif
O šįryt aš irgi ant dukros labai supykau, kad iš vakaro, kai liepiau, nesusidėjo daiktų į darželį, o ryte visiems strimgalviais reikėjo ieškot, net ne viską rado, vėlavom dry.gif , negera man ant dūšios, bet vaikas supranta, kad šioj situacijoj kaltas jis, kad nepaklausė tada, kada reikėjo, kad yra netvarkinga ir kad nervina, varo styresą nėščiai mamytei.Atsiprašė, pažadėjo taip nebedaryt, o aš pasakiau, kad tikrinsiu viską, tvarkas, ką susidėjo, nors ji to ir nenorės, nepasitikėsiu ja, kol neįrodys kitaip.
Kai būnu neteisi aš, atsiprašau pati, bet ne tokioj situacijoj, pirmiausiai vaikas turi teisingai suvokti situaciją, savo kaltyę, jei klatas (jam paaiškinu visad, kai nurimstu viską, kuo jis kaltas, ką reikėtų daryti, sakyti), o ne taip, kad užrėkei pelnytai, o po to atsiprašai blink.gif
O kai yra galimybė pagirt, būtinai pagiriu dukras ir jos iš manęs išmoko tai daryt, girt kitus thumbup.gif
Atsakyti
Patarkit kaip elgtis , kai vaikas mušasi ir kandžiojasi ? Juk neatsakysi tuo pačiu ? O į replikas " mamytei ar tėveliui skauda ", arba " negalima " - visiškai nereaguoja . O svarbiausia juk tokio pavyzdžio niekur nemato - tai iš kur ta agresija , juk jam tik 1,4 (tuoj bus 1,5 )? g.gif
Atsakyti
Galiu "paguosti" jaunas mamytes (t.y. tas, kuriu vaikai dar mazi), kad visas linksmumas laukia ateity smile.gif Va, kai vaikas pradeda nesimokyti, meluoti, vestis puse kiemo i namus, kresti visokias kvailas isdaigas (kaip pvz. kiausiniu laidymas per balokna i praeivius) supranti, kas yra problemos su vaikais g.gif . Jei tik imanoma, issiskirkit su atzalom nors trumpam. Tam gali padeti seneliai, tetos, dedes ir draugai. As buvau jau taip pavargusi nuo savo vaiko, kad netgi kai isveziau vasaros atostogoms pas senelius, keleta dienu negalejau atsipalaiduoti. baisiausia, kai del visko pradedi kaltinti save, kad tavo vaikas toks.
Atsakyti
QUOTE (raja @ 2004 06 22, 15:18)
Patarkit kaip elgtis , kai vaikas mušasi ir kandžiojasi ? Juk neatsakysi tuo pačiu ? O į replikas " mamytei ar tėveliui skauda ", arba " negalima " - visiškai nereaguoja . O svarbiausia juk tokio pavyzdžio niekur nemato - tai iš kur ta agresija , juk jam tik 1,4 (tuoj bus 1,5 )? g.gif

Sitaip elgiasi beveik visi vaikai. Gal as ir klystu, bet turiu du ir abu man dave i snuki,kai buvo mazuciai. Lygiai taip pat i kaili nuo savo kudikeliu gaudavo ir mano drauges. Gal cia reikia atskira tema uzvesti "Klausimas vaiku psichologei"? Jinai daugmaz paaiskintu, ka tai reiskia g.gif
Atsakyti
QUOTE (Moteris @ 2004 06 22, 15:34)
Galiu "paguosti" jaunas mamytes (t.y. tas, kuriu vaikai dar mazi), kad visas linksmumas laukia ateity  smile.gif  Va, kai vaikas pradeda nesimokyti, meluoti, vestis puse kiemo i namus, kresti visokias kvailas isdaigas (kaip pvz. kiausiniu laidymas per balokna i praeivius) supranti, kas yra problemos su vaikais  g.gif .  Jei tik imanoma, issiskirkit su atzalom nors trumpam. Tam gali padeti seneliai, tetos, dedes ir draugai. As buvau jau taip pavargusi nuo savo vaiko, kad netgi kai isveziau vasaros atostogoms pas senelius, keleta dienu negalejau atsipalaiduoti. baisiausia, kai del visko pradedi kaltinti save, kad tavo vaikas toks.

O ka daryt jei esi vienas be mamos ir tevo,kai nera kur isvesti vaika?
g.gif manau tik kantrybes pasisemt ir kentet toliau...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natalija: 23 birželio 2004 - 07:00
QUOTE (Smurka @ 2004 06 22, 15:39)
Sitaip elgiasi beveik visi vaikai. Gal as ir klystu, bet turiu du ir abu man dave i snuki,kai buvo mazuciai. Lygiai taip pat i kaili nuo savo kudikeliu gaudavo ir mano drauges. Gal cia reikia atskira tema uzvesti "Klausimas vaiku psichologei"? Jinai daugmaz paaiskintu, ka tai reiskia g.gif

Ačiū už patarimą - būtinai juo pasinaudosiu ! thumbup.gif
Atsakyti
Stengiuosi daug bendrauti su sunumi, kantriai, nesaukiant, isklausyti ji ir kolkas neblogai sekasi wink.gif
Atsakyti
O man tai kokius 5 pastaruosius menesius kantrybe baigiasi beveik kiekviena diena. As siaip jau visada buvau labai aktyvi, visur spejanti, energinga mergina. O dabar jau metai laiko sedziu viena namuose su vaiku. Seneliai uz keliu simtu km., vyras istisai dirba, nu, zodziu, metus laiko matau tik TV, kompa, hiperaktyvu savo vaika ir retkarciais kokia drauge uzklysta. Ziaurus man toks gyvenimas mad.gif . Dabar jau ne dienas, o valandas skaiciuoju, kada eisiu i darba. Bet uzrekusi ant vaiko tai buvau tik keleta kartu, nors jis istisai viskuo nepatenkintas, as turiu nuo jo nesitraukti nei per zingsni, jei nebuna taip, kaip nori jis, tada kumscius suspaudzia ir taip rekia, kad ohoho, ir rieciasi, krenta blink.gif Nu, bet pati kalta, net ir viena gydytoja sake, kad vaikas issiauklejes motinele kaip reikiant dry.gif . Bet nieko tokio, jus pamatytumet, kaip as isilieju ant savo vyro... Geda prisipazint, bet taip jau yra...
Atsakyti
QUOTE (raja @ 2004 06 22, 13:18)
Patarkit kaip elgtis , kai vaikas mušasi ir kandžiojasi ? Juk neatsakysi tuo pačiu ? O į replikas " mamytei ar tėveliui skauda ", arba " negalima " - visiškai nereaguoja . O svarbiausia juk tokio pavyzdžio niekur nemato - tai iš kur ta agresija , juk jam tik 1,4 (tuoj bus 1,5 )? g.gif

Maniskis irgi kanda smile.gif Bando i zanda, o kai neuztaiko, tai nors i chalata ir tempia net isirezes, ir dar galva purto biggrin.gif Bet man kazkaip neatrodo, kad tai agresija. Greiciau panasu, kad zmogus iltis treniruoja. Bus visas i mamyte... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti