as siek tiek domejausi sia tema. Lietuvoj i kariuomene, kaip jau kazkuri teisingai pasake, ima nuo 18 metu. aisku vaikai nenori ten eiti, nes panasiai kaip ir kai kurios mamos, galvoja, kad tai prarasti metai. dar reikia atsiminti kad ne visus ir ima. i kariuomene patenka mazdaug 20% sauktinio amziaus jaunuoliu. dauguma atkrinta del mokslu aukstojoj ir sveikatos. kas keisciausia - tarp sveikatos problemu vyrauja psichologines. taip pat seimoje mazi vaikai ir dar kruva priezasciu, del ko laikas gali buti sutrumpintas arba neimti jo i kariuomene.
is kitos puses - beveik visi metus pratarnave sauktiniai nori likti kariuomenej samdomais. ju nuomone pasikeicia mazdaug po 4-5 menesiu. kodel?
todel, kad zmogui, kuriam 18 metu, bet jis neistojo i universiteta ir sveikata jam leidzia, kariuomene duoda visa supratima apie gyvenima. paprastai kario dienotvarke yra itempta: kasryt manksta, iki pietu paskaitos, po pietu praktiniai uzsiemimai arba vel paskaitos. kariai ismoksta tiek tvarkos taisykliu, tiek disciplinos, tiek pagarbos (nu pripazinkit, paaugliai siais laikais tikrai akipleshos), tiek karo taktikos, tiek psichologiniu ziniu sprendziant konfliktus, tiek praktiniu ginkluotes naudojimo ziniu igauna. nemanau, kad tai yra blogai. tai suteikia vyriskumo jaunam zmogui.
bet... musuose yra gaji mintis, kad kariuomenej skriaudzia, ten sunku (oj kaip mes lepinam vyrus, jiems ten sunku bus - bet juk jie uzaugs tvirti, kad zmonoms geri butu, vaikus augint padetu, o ne kaip mazgotes pries telika guletu). dar yra galvojama, kad metus laiko "pavagia", kad ten gaishtamas laikas ir t.t. (daznai jaunimas sako: "as bizni padarysiu per tuos metus. pinigu uzsidirbsiu", bet kokie ten pinigai per metus 18 metu vaiko uzdirbti?)
as esu uz kariuomene. juk vienaip ar kitaip - Lietuva musu, o ne kitu. turi musu vyrai moketi jei reikes ir ginkla i rankas paimti.
bet cia tik mano nuomone. nieko nesistengiu itikinti, tik man graudu, jei ir moterys vyrus gruzina neiti tarnauti.
In a crazy world only the mad are sane