Įkraunama...
Įkraunama...

Endometriozė II

Senoji tema apie endometriozę jau baigėsi (Ji čia), tad užvedu naują. Kviečiu diskutuoti ir dalintis patirtimi, kaip su ja 'gyventi'. 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(egleegle3002 @ 2011 08 24, 09:30)
Sveikos,
Iškilo toks klausimas man- po laporoskopijos gydytojas sakė, kad nesivystytų endo toliau teks naudoti kontraceptikus. Bet aš jau turėjus bėdų su gimdos kakleliu, daryta konizacija, o kontraceptikai tai viena iš priežasčių pakitimams atsirasti. Todėl vis ieškau būdų kaip tų kontraceptikų negert. Nelabai gerai įsidėmėjau, bet gydytojas kažką minėjo , kad be kontraceptikų yra ir kiti vaistai, tai būtų įdomu ar ir jie panašios sudėties kaip kontraceptikai ar ne. Gal reiktų pereiti prie jų.
Gal kas turi daugiau informacijos ir pasidalintų ja.

Man gydytojas pasiūlė tik 3 variantus: kontraceptikai, nėštumas arba nieko nedaryti. Kitokių vaistų nepaminėjo... g.gif
Papildyta:
QUOTE(Amarok @ 2011 08 24, 10:54)
Sveikos  smile.gif
aš taip pat su klausimu pas jus. Man jau paskyrė operacijos datą. Sakykit, kiek laiko prieš operaciją paguldo? kiek po jos laiko ligoninėj? kiek laiko biuletenis užtrunka? kokia savijauta ir apribojimai būna po visko?
Labai bijau aš tos operacijos  verysad.gif  o mano kita konsultacija pas gydytoją tik po poros savaičių, tai pas ją pačią paklausti kol kas negaliu..
Kažin, ar labai ilgai gyja žaidelės ?  g.gif

Iš ryto nuvažiavau nevalgius, vakare jau buvau namuose. 4u.gif
Nedarbingumas - pagal savijautą ir kaip susitarsite su gydytoja. Kiek žinau su šia liga galima būti net iki 1 mėn. Bet girdėjau, kad moterys jau kitą dieną eina į darbą smile.gif Apribojimų nepamenu, kad jų būtų buvę... Savijauta - labai individualus dalykas. Pirmiausia, kaip priima organizmas narkozę. Parą (gal truputį ir ilgiau) laiko galimi skausmai. Gydytojas rekomendavo gerti nuskausminamuosius... Ir tai, manau, kad indivudulu...
O šiaip tikrai nieko baisaus mirksiukas.gif
O kiek gyja žaizdelės tikrai nežinau, nes viduje nelabai ir pažiūrėsi tongue.gif
Atsakyti
Aš po operacijos namuose sėdėjau 4 savaites, fizinio krūvio nerekomendavo 2 mėn. Aišku galėjau eit į darbą ir anksčiau, bet kaip sako mano gydytojas, endometriozei vystytis padeda būtent stresas, nuovargis, reikia labiau save mylėt ir tausot.
Atsakyti
Padėkit blink.gif ..man prieš mėnesines kokia savaitę rudai teplioja ir kartais tokie kaip gumuliukai dar eina su tuo tepliojimu... mane echo ziurejo tai dar nieko nematė, bet sako endometriozė jei maža gali ir nesimatyti blush2.gif ir taip jau geri 1,5 metu teplioja doh.gif KT gydytis negaliu nes juos geriau iki tol 7 metus schmoll.gif ką daryti? operuotis ir dar neatrodo logiška g.gif per mažai simptomų... verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lolita4611: 18 sausio 2012 - 19:08
QUOTE(lolita4611 @ 2012 01 18, 20:08)
Padėkit blink.gif ..man prieš mėnesines kokia savaitę rudai teplioja ir kartais tokie kaip gumuliukai dar eina su tuo tepliojimu... mane echo ziurejo tai dar nieko nematė, bet sako endometriozė jei maža gali ir nesimatyti blush2.gif  ir taip jau geri 1,5 metu teplioja doh.gif KT gydytis negaliu nes juos geriau iki tol 7 metus schmoll.gif  ką daryti? operuotis ir dar neatrodo logiška g.gif  per mažai simptomų... verysad.gif

Na jei gerai pamenu, tai echoskopu endometriozės tikrai nesimato.
Ją nustato pagal eilę požymių. Man pagrindinis buvo -stiprūs skausmai, va jie normaliai gyvent neleido, todėl ir operavausi.
Jei vien dėl tepliojimo tai gal neverta operuotis. O gydytojas ką pataria?
Atsakyti
QUOTE(egleegle3002 @ 2012 01 19, 09:56)
Na jei gerai pamenu, tai echoskopu endometriozės tikrai nesimato.
Ją nustato pagal eilę požymių. Man pagrindinis buvo -stiprūs skausmai, va jie normaliai gyvent neleido, todėl ir operavausi.
Jei vien dėl tepliojimo tai gal neverta operuotis. O gydytojas ką pataria?

egleegle3002, o po oeracijos gyde vaistais? man tai baisiausia tai, kad as gert ju negaliu sad.gif o gydytoja kalba apie gimdyma doh.gif eisiu jauciu pas kita pasitart, gal koki dufastona paskirtu, man rodos jis neblogas...bet kazi ar tinka nuo sios ligos ax.gif man skausmu dideliu nera tik pamaudimai pries mmm blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lolita4611: 19 sausio 2012 - 09:27
Po operacijos operavęs gydytojas man paskyrė kontraceptikus, kuriuos ir geriu jau antri metai.
Matai aš operavausi be savo ginekologo pritarimo- ta prasme, kad man skaudėjo vis, aš pas jį vaikščiojau skųstis, tai jis mane nusiuntė pas savo pažįstamą privačiai pasižiūrėt, tik tiek kad jo nuomone man skaudėjo dėl to, ad po konizacijos man kaklelis suragėjo ir mėnesinių kraujas galbūt ne visas pasišalina, tai jis patarė padaryt kaklelio praplėtimą. Aš praplėtimą pasidariau, bet skausmai tik didėjo, tada dar važiavau privačiai ir gydytojas paminėjo, kad jis įtaria endometriozę ir patarė operuoti. Po operacijos įvertino , kad man ya II stadija(iš IV) ir todėl teks gerti kontraceptikus.
Maniškis ginekologas dabar jau sutinka, kad man ta endometriozė, bet jis mano, kad nebūtinai man gert kontraceptikus, galiu aš ir mirena spiralę dėtis-atseit tie patys hormonai.
Kai paklausiau apie spiralę pas operavusį gydytoją, jis nelabai kaip apie tai atsiliepė, tai va ir geriu kol kas Azalia.
Atsakyti
QUOTE(egleegle3002 @ 2012 01 19, 11:31)
Po operacijos operavęs gydytojas man paskyrė kontraceptikus, kuriuos ir geriu jau antri metai.
Matai aš operavausi be savo ginekologo pritarimo- ta prasme, kad man skaudėjo vis, aš pas jį vaikščiojau skųstis, tai jis mane nusiuntė pas savo pažįstamą privačiai pasižiūrėt, tik tiek kad jo nuomone man skaudėjo dėl to, ad po konizacijos man kaklelis suragėjo ir mėnesinių kraujas galbūt ne visas pasišalina, tai jis patarė padaryt kaklelio praplėtimą. Aš praplėtimą pasidariau, bet skausmai tik didėjo, tada dar važiavau privačiai ir gydytojas paminėjo, kad jis įtaria endometriozę ir patarė operuoti. Po operacijos įvertino , kad man ya II stadija(iš IV) ir todėl teks gerti kontraceptikus.
Maniškis ginekologas dabar jau sutinka, kad man ta endometriozė, bet jis mano, kad nebūtinai man gert kontraceptikus, galiu aš ir mirena spiralę dėtis-atseit tie patys hormonai.
Kai paklausiau apie spiralę pas operavusį gydytoją, jis nelabai kaip apie tai atsiliepė, tai va ir geriu kol kas Azalia.

Tai suprantama, bet as esu KT gerus 7 metus...va tai kaip gydytis jei nuo jų man visos bėdos ir kaklelio pakitimai ir augliukai krūtyse doh.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lolita4611: 19 sausio 2012 - 15:34
QUOTE(lolita4611 @ 2012 01 18, 20:08)
Padėkit blink.gif ..man prieš mėnesines kokia savaitę rudai teplioja ir kartais tokie kaip gumuliukai dar eina su tuo tepliojimu... mane echo ziurejo tai dar nieko nematė, bet sako endometriozė jei maža gali ir nesimatyti blush2.gif  ir taip jau geri 1,5 metu teplioja doh.gif KT gydytis negaliu nes juos geriau iki tol 7 metus schmoll.gif  ką daryti? operuotis ir dar neatrodo logiška g.gif  per mažai simptomų... verysad.gif

gali buti ir adenomioze
Adenomiozė – tai tam tikra endometriozės forma. Lytinių organų endometriozė skirstoma į vidinę, kai jos židiniai yra gimdos raumeniniame sluoksnyje, ir išorinę, kai židiniai yra už gimdos kūno ribų. Vidinė lytinių organų endometriozė vadinama adenomioze. Endometriozės židiniai aptinkami visame miometriume. Jie gali būti difuziniai arba mazgų formos. Pagrindiniai simptomai: skausmas prieš mėnesines ir pirmomis mėnesinių dienomis, mėnesinės tampa gausiomis ir ilgomis, gali būti „tepimų“ rudomis išskyromis. Vargina dispareunija – skausmingumas lytinių santykių metu. Jeigu simptomų nėra, tai gydyti nereikia, pakanka moterį stebėti. Jeigu vargina minėtieji simptomai, skiriamas gydymas, priklausomai nuo pacientės amžiaus, simptomų, ligos trukmės, požiūrio į vaisingumą ir kt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sollo: 19 sausio 2012 - 15:41
QUOTE(sollo @ 2012 01 19, 16:40)
gali buti ir adenomioze
Adenomiozė – tai tam tikra endometriozės forma. Lytinių organų endometriozė skirstoma į vidinę, kai jos židiniai yra gimdos raumeniniame sluoksnyje, ir išorinę, kai židiniai yra už gimdos kūno ribų. Vidinė lytinių organų endometriozė vadinama adenomioze. Endometriozės židiniai aptinkami visame miometriume. Jie gali būti difuziniai arba mazgų formos. Pagrindiniai simptomai: skausmas prieš mėnesines ir pirmomis mėnesinių dienomis, mėnesinės tampa gausiomis ir ilgomis, gali būti „tepimų“ rudomis išskyromis. Vargina dispareunija – skausmingumas lytinių santykių metu. Jeigu simptomų nėra, tai gydyti nereikia, pakanka moterį stebėti. Jeigu vargina minėtieji simptomai, skiriamas gydymas, priklausomai nuo pacientės amžiaus, simptomų, ligos trukmės, požiūrio į vaisingumą ir kt

Tai taip žinau kad man ji yra, bet ieškau ne tokių drastiškų gydymo būdų.. ar yra tokių kurioms nėštumas padėjo??????????? ATSILIEPKIT...išvis ar įmanoma pastot su pradinem stadijom( tikiuosi tik pradinė).. verysad.gif
Atsakyti
Nėštumą man kaip gydymosi priemonę minėjo abu gydytojai. Tik operavęs tai nesiūlė primygtinai, nes amžius jau mano vyresnis, o va mano ginekologas tai kiekvieną kartą tą giesmelę gieda-pagimdytumėt ir visos ligos pasibaigtų.
Jis mano kad II stadijoje pastot problemų nebūtų, nors gal tai individualiai nuo moters organizmo priklauso.
Atsakyti
QUOTE(egleegle3002 @ 2012 01 19, 17:34)
Nėštumą man kaip gydymosi priemonę minėjo abu gydytojai. Tik operavęs tai nesiūlė primygtinai, nes amžius jau mano vyresnis, o va mano ginekologas tai kiekvieną kartą tą giesmelę gieda-pagimdytumėt ir visos ligos pasibaigtų.
Jis mano kad II stadijoje pastot problemų nebūtų, nors gal tai individualiai nuo moters organizmo priklauso.

o tai vilties suteiket smile.gif gal pastosiu ir pagysiu wub.gif
Atsakyti
Sveikos, man taip pat diagnozuota ši liga, o tiksliau - gimdos adenomiozė. Gydytoja patarė gert KT (neva tai vienintelis gydymo būdas), tačiau aš esu neigiamos nuomonės apie hormoninius kontraceptikus, be to, man jie sukelia šalutinius poveikius. Ieškau gero homeopato - gal jis pasiūlys kokį natūralesnį gydymą, o kol kas geriu nakvišų aliejų ir specialią arbatėlę, kurią pirkau žolių vaistinėje.

Gal kuri žinot dar kokių natūralių enometriozės gydymo būdų?
Atsakyti